Malaga: wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu

Andaluzję najlepiej zwiedzać autem!

Malaga – pogoda na wakacje, ferie … cały rok!

Malaga – [klik] ma szczęście do wszystkiego. Piękna lokalizacja, mnogość atrakcji turystycznych, ogromna baza hotelowa, znakomite jedzenie, pyszne wino, przystępne ceny, tanie połączenia lotnicze i pogodę, która zachęca do przyjazdu w zasadzie przez cały rok. Ma wszystko.
Nic dziwnego, że Malagę co roku odwiedzają miliony turystów, a spora ich cześć (dzięki tanim liniom lotniczym) przybywa tu z Polski. O tym jak w sprytny sposób kupić naprawdę tani bilet np. do Malagi pisałem wcześniej w osobnym artykule: jak szukać tanich lotów?).
Dzisiaj czas na kolejny krok: wynajęcie samochodu. Będzie niezbędny jeżeli chcesz skorzystać z tego co oferuje Malaga i region w którym leży, czyli Andaluzja.
Nie wyobrażam sobie, by będąc w Maladze nie chcieć zobaczyć tak magicznych miejsc jak: Kordoba, Sewilla, Grenada, Ronda wraz z ich zabytkami, czy nawet Gibraltar, Ścieżka Króla (Caminito del Rey) … i wiele innych.
Do tego będzie potrzebny samochód!

Drogi i kierowanie samochodem w Maladze i Andaluzji

Po Maladze i Andaluzji jeździ się bezpiecznie. Cześć odcinków jedzie się autostradami, a część zwykłymi drogami dwukierunkowymi. Drogi są w bardzo dobrym stanie. Kierowcy poruszają się raczej spokojnie i z poszanowaniem dla przepisów drogowych. Warto przyjąć podobną postawę zwłaszcza, że mandaty są wysokie nawet za niewielkie przekroczenie prędkości (dotyczy to całej Hiszpanii).
Sam stałem się kiedyś szczęśliwym beneficjentem mandatu za przekroczenie prędkości o 2 km/h (!!!). Zamiast dozwolonych 110 km/h jechałem 112 km/h, co kosztowało mnie 100 EUR. Mandat przyszedł do mnie pocztą na adres domowy, już po powrocie do Polski. Policja zapytała w wypożyczalni kto prowadził ich auto danego dnia, a oni mają obowiązek przekazać odpowiednie dane policji hiszpańskiej. Po około 4 tygodniach od powrotu z wyjazdu, w mojej skrzynce pocztowej czekała na mnie niespodzianka w formie uprzejmej prośby o zapłatę 100 EUR na konto bankowe w Hiszpanii. Żeby jednak nie było mi zbyt smutno, policja hiszpańska przygotowała dla mnie ofertę promocyjną: jeżeli zapłacę w ciągu 7 dni od daty otrzymania mandatu, to jego wysokość spada do 50 EUR.
Promocję przyjąłem z radością i już po kilkunastu minutach przelew był w drodze do Hiszpanii.
Warto zatem jeździć nawet nieco wolniej niż na granicy dozwolonej prędkości.
Fotoradary często montowane za znakami i tablicami informacyjnymi nad drogą i nie patrzą ci z naprzeciwka prosto w oczy, tylko patrzą na twoje plecy, gdy się od nich oddalasz. Wtedy też mierzą prędkość. Takie umocowanie fotoradaru sprawia, że nie jesteś w stanie go zobaczyć, bo zasłania go od przodu tablica informacyjna. Wystarczy jednak patrzeć w lusterka wsteczne w samochodzie by wiedzieć czy za danym znakiem był fotoradar, czy nie. Dobrze widoczne są fotoradary które mają za zadanie łapać kierowców na pasie jadącym w przeciwnym kierunku. Wtedy widzisz tył tablicy informacyjnej i schowany za nią fotoradar.

Malaga – wypożyczenie samochodu

Dzięki dużemu ruchowi turystycznemu w Maladze przez cały rok mamy dostęp do szerokiej oferty wypożyczalni samochodów. Większość przyjeżdżających chętnie korzysta z wypożyczalni by zobaczyć pobliskie atrakcje. Konkurencja wypożyczalni jest spora. Widoczne jest to głównie poza sezonem, gdy ceny za wypożyczenie spadają. Radykalny spadek cen widoczny jest już na początku września. Ceny poza szczytem są niższe niż w szczycie nawet o ponad 50% (40% to praktycznie standard).
Szczyt cenowy przypada na lipiec i sierpień.
Poniżej przedstawię dwie wersje wypożyczenia samochodu w Maladze:
– bez konieczności posiadania karty kredytowej i zakładania depozytu na karcie
– z kartą kredytową i depozytem na karcie kredytowej

Wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu

Pierwszy wpis na ten temat powstał w 2019 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło i przyszła pora na solidną aktualizację wpisu. Treść dostępnego tutaj tekstu przeszła ogromną zmianę i została zaktualizowana do obecnych zasad. Dzięki temu wybór ofert jest jeszcze większy niż poprzednio, a dotarcie do nich znacznie łatwiejsze!

Gdzie szukać samochodu?

Wypożyczam samochody od kilkunastu lat i tyle samo czasu obserwuję ten rynek. Moje przeczucie mnie nie myliło: ludzie na wakacjach chcą czuć się bezpiecznie i preferują wynajem samochodu z pełnym ubezpieczeniem. To niezwykle ważna obserwacja ponieważ ma kluczowy wpływ na sposób poszukiwania i wybór najlepszych narzędzi. Moim zdaniem najlepsze są w tym dwie porównywarki DiscoverCars i Rentalcars, z czego ta pierwsza jest moim zdecydowanym faworytem. Dlaczego? Wytłumaczyłem to krótkiej charakterystyce poniżej.
Główne poszukiwania prowadź więc w Discover Cars. Poszukiwania w drugiej wyszukiwarce możesz przeprowadzić po to, żeby zweryfikować, czy oferta z Discover Cars jest faktycznie najlepsza.

Discover Cars – [klik]

Porównywarka Discover Cars przykłada dużą uwagę do tego, by mieć w sobie jak najwięcej firm lokalnych. Pod tym względem jest po prostu świetna! Poza tym ma w sobie ogromną bazę firm globalnych. Jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu natychmiast porównasz ceny lokalne z cenami największych rynkowych graczy. Tutaj czasem (jeżeli będziesz mieć odrobinę szczęścia) natkniesz się na tymczasowe promocje cenowe, które pozwolą ci zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Discover Cars to obowiązkowa do przeszukania baza.

Rentalcars – [klik]

Porównywarka Rentalcars to największa na świecie baza ofert wynajmu samochodów. Od lat numer 1 na świecie. Skupia się jednak głównie na największych i najbardziej rozległych sieciach wynajmu samochodów, więc często brakuje tu ofert małych, lokalnych firm. Zawsze jednak warto sprawdzić, czy jakiś gigant, nie postanowił akurat zrobić promocji.

Inne wyszukiwarki i porównywarki

W internecie znajdziesz jeszcze wiele innych wyszukiwarek i porównywarek cen samochodów. Obserwuję je od lat (bo od lat na swoich wyjazdach, w różnych miejscach wypożyczam samochody). Przeszukiwanie większości z nich nie wprowadza nowej jakości do wyników wyszukiwania, a często daje identyczny wynik, jak strony zaproponowane powyżej. Dlaczego? Bo są to jedynie kopie tych największych i najlepszych wyszukiwarek. Najwięksi rynkowi gracze w sposób elektroniczny udostępniają swoje bazy danych innym stronom (za pomocą tzw. klucza API) i powstają kolejne strony, które tak naprawdę przeszukują tę samą bazę. Oczywistym jest, że nie otrzymasz z nich żadnych lepszych i ciekawszych ofert. Dostaniesz dokładnie ten sam wynik.
Szukanie na kopiach tych samych baz nie ma więc sensu.

Jak szukać dobrych ofert?

Założyłem sobie na początku, że poradnik będzie mocno skondensowany. Proces wyszukiwania spróbuję sprowadzić więc od kilku prostych kroków, dzięki którym będziesz w stanie szybko filtrować oferty, wybierając tylko najciekawsze.

Instrukcja wypożyczenia auta bez kaucji i karty kredytowej

Krok 1 – wprowadzenie danych do porównywarki

Wejdź na stronę Discover Cars – [klik], wypełnij formularz podając miejsce odbioru auta (1) datę odbioru (2) i datę zwrotu samochodu (3) i rozpocznij wyszukiwanie (4)

1. Miejsce odbioru auta
2. Data odbioru
3. Data zwrotu
4. Rozpocznij wyszukiwanie
Krok 2 – pierwszy wynik wyszukiwania

Po chwili otrzymasz pierwszy wynik wyszukiwania, ale ten wynik na razie nas nie satysfakcjonuje. Będzie wyglądał mniej więcej tak, jak na obrazkach poniżej. Wykorzystam ten widok, aby na razie opisać ci rozłożenie kluczowych elementów na ekranie wyników wyszukiwania.
Najważniejsze jest ustawienie odpowiedniego dla ciebie języka (2) (strona obsługuje kilkanaście języków w tym język polski), waluty (1) oraz lokalizacja obszaru filtrów (3). Filtry to nasz klucz do sukcesu!
Dla ułatwienia zamieszczam wygląd zrzutów ekranu z komputera i telefonu.

Na ekranie komputera:
1. Wybór waluty
2. Wybór języka
3. Panel opcji i filtrów wyszukiwania
4. Szybka informacja na ofercie: bez udziału własnego
5. Szybka informacja na ofercie: bez karty kredytowej
6. Szczegółowe warunki wypożyczenia (po kliknięciu)
1. Wybór waluty
2. Wybór języka
3. Panel opcji i filtrów wyszukiwania
4. Szybka informacja na ofercie: bez udziału własnego
5. Szybka informacja na ofercie: bez karty kredytowej
6. Szczegółowe warunki wypożyczenia (po kliknięciu)
Krok 3 – (najważniejszy) zakładamy filtr

Teraz nadszedł czas na najważniejszy krok, czyli założenie filtra! W obszarze gdzie znajdują się wszystkie filtry wyszukaj sekcji “Kaucja zwrotna” i zaznacz opcję “Depozyt nie jest wymagany”.

W sekcji “Kaucja zwrotna” zaznacz opcję “Depozyt nie jest wymagany”.

Jeżeli taka opcja jest niedostępna, to znaczy, że nie ma już dostępnych aut w wersji bez depozytu i trzeba wybrać najmniejszy dostępny w filtrze depozyt lub szukać gdzieś indziej (w dalszej części tekstu podam gdzie).

Krok 4 – przefiltrowany wynik

Po zaznaczeniu odpowiedniego filtra wynik wyszukiwania zaktualizuje się. Oferty będą ułożone od najtańszej na szczycie listy wyników.
Na górze mojej listy znalazła się oferta, która w pełni mi odpowiada. Wynajem na 5 dni z pełnym ubezpieczeniem i bez karty kredytowej za 146 EUR. Biorę!

Dostałem taki wynik. Bezpośrednio na ofercie jest informacja:
1. bez udziału własnego
2. bez depozytu
Karta kredytowa nie będzie potrzebna!

Lokalne wypożyczalnie

Jeżeli w porównywarce nie ma już ofert w wersji bez karty kredytowej i z pełnym ubezpieczeniem, to ratunkowo polecam sprawdzić w kolejności jak poniżej jeszcze trzy lokalne wypożyczalnie. Ofert należy szukać bezpośrednio na ich stronach (linki podaję przy opisach).

Wiber – znany, sprawdzony i świetny cenowo!

Wiber – [klik] to wypożyczalnia, z którą mam bardzo dobre doświadczenia. Wypożyczałem u nich ja oraz kilkoro moich znajomych.
Oferują wynajem w dwóch wariantach: podstawowym i All Inclusive. Wybór wariantu All Inclusive to dokładnie opcja, w której nie jest potrzebna karta kredytowa. Wystarczy dowód osobisty, prawo jazdy i zwykła karta. Nic więcej. Wypożyczalnia pobiera płatność ze zwykłej karty i na tej samej karcie zakłada drobny depozyt na „bak paliwa”, gdyby okazało się że zwrócisz auto z pustym bakiem (u mnie było to 63 EUR). Po zwrocie auta z pełnym bakiem zablokowane 63 EUR uwolnili jeszcze tego samego dnia.
Co do ceny wystarczy jeszcze raz rzucić okiem czyja oferta okazała się najlepsza cenowo w opisywanym przeze mnie powyżej wyszukiwaniu (logo firmy w lewym dolnym rogu). Oczywiście, że Wiber-a! Lata mijają, a oni ciągle mają dobrą ofertę!

Wypożyczalnia działa na niewielkim obszarze Hiszpanii (lokalizacje biur wynajmu aut: Majorka, Malaga, Alicante). Swoje doświadczenia z wynajmem u nich auta na Majorce opisałem w osobnym wpisie: Wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu – Majorka). Pod tym wpisem jest też sporo opinii osób z Polski, które wypożyczały auto z Wiber-a. Warto je przeczytać.
Wynajem w Maladze wygląda podobnie jak na Majorce. Firma nie ma biura w terminalu lotniska, ale tuż obok lotniska (w zasadzie po drugiej stronie ulicy). Przez ulicę nie da się przejść na nogach, bo jest to główny ciąg komunikacyjny do lotniska, więc Wiber swoich klientów dowozi specjalnym busem, który kursuje w kółko, co kilka minut pomiędzy terminalem lotniska a biurem. Przejazd trwa około 3 minut (maksymalnie 5 minut, jeżeli pod terminalem panuje wzmożony ruch i tłok)
Mając zarezerwowany wcześniej samochód, po przylocie należy wyjść z terminalu i za drzwiami skierować się w prawo wzdłuż budynku terminala (kierunek na Terminal T1). Po około 150m dociera się do miejsca, w którym już czeka lub za momencik podjedzie bus z logo Wibera.
Ścieżkę dojścia oraz wygląd busa Wibera widać na mapce i zdjęciu poniżej.

Ścieżka dojścia do miejsce gdzie zatrzymuje się bus dowożący do biura wypożyczalni
Bus Wibera
Centauro

Centauro – [klik] to spora wypożyczalnia ale ma bardzo prostą i konkretną ofertę. Dysponuje dużą flotą, ma przyzwoite ceny i chętnie wypożycza auta z pełnym ubezpieczeniem. Doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach.

UWAGA!!!
Wypożyczalnia Centauro przesłała do mnie kod rabatowy z pośbą o opublikowanie go na stronie.
Kod daje 15% procent zniżki na wypożyczenie samochodu i jest ważny do odwołania (czyli nie wiem jak długo jeszcze).

Co zrobić, żeby skożystać z kodu rabatowego?
1. Wejdź na stronę Centauro
2. Wybierz interesujący cię samochód
3. Poczas jednego z kolejnych kroków wpisz w odpowiednie pole kod rabatowy: PR22CJEURL
4. Gotowe! Masz 15% rabatu.

Malaga U Drive

Namiary na Malaga U Drive – [klik] podaję, ponieważ jest to wypożyczalnia, która po pierwsze wypożycza auta bez karty kredytowej i z pełnym ubezpieczeniem, a po drugie jej właścicielami są i prowadzą ją Polacy. Można więc bez problemów komunikować się po polsku!
Jeżeli podczas rezerwacji w polu komentarza do zamówienia wpiszesz adres mojej strony: www.gancarczyk.com, to dostaniesz 5% rabatu od końcowej ceny wynajmu.

Co to jest depozyt na karcie kredytowej?

Depozyt to kwota, którą wypożyczalnia blokuje na karcie kredytowej. Ta kwota nie znika z twojej karty. Nadal się na niej znajduje, ale nie jest możliwa do wykorzystania.

Przykład:
Załóżmy, że masz kartę kredytową z limitem 3000 PLN. Wypożyczasz samochód z wypożyczalni, a w warunkach wypożyczenia jest informacja o depozycie w wysokości 500 EUR. Odbierasz samochód, a wypożyczalnia podczas odbioru zakłada na karcie depozyt, zgodnie z umową 500 EUR. Na twojej karcie nadal jest 3000 PLN ale 500 EUR * 4,3 = 2 100 PLN, jest zablokowane i dopóki blokada nie zostanie zdjęta, nie możesz z tych środków skorzystać. Do dyspozycji zostaje ci 900 PLN.

Jeżeli miałeś plan, żeby tą samą kartą płacić za hotel, który kosztuje np. 1500 PLN, to nie uda się. Depozyt zostanie zdjęty najwcześniej po około 24 godzinach od momentu zwrotu samochodu, a często trwa to nawet dłużej niż tydzień. Warto o tym pamiętać i najlepiej do płatności za inne zobowiązania mieć inną karę (debetową) lub odpowiednio wyższy limit na karcie kredytowej.

Po co jest depozyt na karcie kredytowej?

W ten sposób wypożyczalnie zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami. Gdyby klient nie wypełnił warunków umowy, to koszty z tym związane wypożyczalnia potrąca sobie z depozytu. Załóżmy, że spóźniłeś się o 8 godzin ze zwrotem samochodu. Umowa przewiduje za to dodatkową opłatę. Wypożyczalnia niezależnie od twojej woli może pobrać sobie z depozytu stosowną opłatę.
Inny przykład: odebrałeś samochód z pełnym bakiem, a oddałeś z pustym. Wypożyczalnia pobiera sobie wartość pełnego tankowania i do tego koszt dodatkowy koszt obsługi. Wychodzi to obecnie mniej więcej tak, jakby litr paliwa kosztował 2 EUR. Czyli np. bak paliwa 50 L * 2 EUR/L = 100 EUR. Tyle mniej więcej zniknie z depozytu. Przykłady można mnożyć (rysa na samochodzie, zbite lusterko, zbita szyba, zniszczona tapicerka itp.).

Wkład własny i ubezpieczenie samochodu

Oprócz depozytu, który blokowany jest bezpośrednio na twojej karcie kredytowej, wypożyczenie samochodu wiąże się z przyjęciem na siebie zobowiązania o tak zwanym wkładzie własnym.

Wkład własny obowiązuje w przypadku:
– zniszczenia lub uszkodzenia samochodu
– kradzieży samochodu

Każda wypożyczalnia ma ustalone własne kwoty udziału własnego. Osobno dla zniszczenia i osobno dla kradzieży samochodu.
Jest to koszt jaki maksymalnie zobowiązujesz się ponieść w przypadku gdy będzie miało miejsce jedno z powyższych zdarzeń.
Założenie jest takie, że jeżeli koszty wynikające z usunięcia zniszczeń są większe niż przyjęty przez ciebie w umowie wkład własny, to odpowiadasz wyłącznie do wysokości wkładu własnego, a pozostałe koszty pokrywa ubezpieczenie.
Obecnie praktycznie wszystkie wypożyczalnie zawierają koszt tego ubezpieczenia w podstawowej cenie pojazdu (tej najtańszej, którą widzisz w ofercie na tronie). To ubezpieczenie jest obowiązkowe i dotyczy wszystkich wynajmowanych pojazdów.

Ubezpieczenie pojazdu od uszkodzeń – CDW

To jest właśnie podstawowe ubezpieczenie, którym objęty jest pojazd (często na stronach internetowych wypożyczalni nazywane jest Pełnym Ubezpieczeniem, co może wprowadzać w błąd, uczulam, to powszechna praktyka). Praktyka nazywania podstawowego ubezpieczenia pełnym, zapewne ma na celu zasugerowanie klientowi, że w podobnej cenie nabywa lepszy pakiet ubezpieczeń. Wtedy oferta wydaje się atrakcyjniejsza, ale w rzeczywistości nie jest. Warto więc sprawdzić czy ubezpieczenie nazywane pełnym to ubezpieczenie CDW czy faktycznie pełne (SCDW – o którym będę pisał troszkę niżej).
Nie znalazłem oferty, w której za to ubezpieczenie obowiązywałaby jakaś dopłata. Wszędzie było w podstawowej cenie pojazdu.
CDW to skrót od angielskiej nazwy Collision Damage Waiver. Posiadanie tego ubezpieczenia ogranicza twoją odpowiedzialność za zniszczenie do wysokości wkładu własnego.
Żeby jednak nie było zbyt kolorowo, to z tego ubezpieczenia wyłączone są najczęściej: szyby, opony i podwozie. Wyłączeń może być więcej. Oznacza to, że jeżeli np. podczas kolizji zniszczenia dotknęły elementów, które są wyłączone z ubezpieczenia, to za ich naprawę zapłacisz dodatkowo.
Oczywiście, jeżeli zdarzenie nastąpiło nie z twojej winy i masz na to policyjny protokół, to wypożyczalnia nie ma prawa potrącić żadnych pieniędzy. Wtedy płaci sprawca.

WAŻNE!
Jeżeli prowadziłeś samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających to żadne ubezpieczenie nie działa. Płacisz pełną kwotę kosztów naprawy.

Ubezpieczenie od kradzieży – TP

To ubezpieczenie, które w przypadku kradzieży pojazdu ogranicza twoją odpowiedzialność materialną do wysokości wkładu własnego.
Nazwa ubezpieczenia to skrót od wersji angielskiej Theft Waiver.
Koszt tego ubezpieczenia zawiera się w podstawowej cenie wypożyczenia pojazdu.
Nie znalazłem oferty, w której za to ubezpieczenie obowiązywałaby jakaś dopłata. Wszędzie było w podstawowej cenie pojazdu.

Pełne ubezpieczenie od uszkodzeń – SCDW

Ten rodzaj ubezpieczenia całkowicie lub częściowo znosi twoją odpowiedzialność za uszkodzenie samochodu i to jest prawdziwe pełne ubezpieczenie od uszkodzeń.
Nazwa pochodzi od angielskiej wersji: Super Collision Damage Waiver.
W większości przypadków twoja odpowiedzialność po wykupieniu tego ubezpieczenia zredukowana zostaje do zera, rzadziej do symbolicznej kwoty na poziome około 100 – 500 EUR (w zależności od marki i ceny nowego pojazdu).
Wypożyczalnie, które podstawowe ubezpieczenie nazywają błędnie (lub celowo) pełnym, ten rodzaj ubezpieczenia nazywają: All Inclisive, Super, All Protection … itp.
Podczas rezerwacji na stronie porownywarki, przy każdym wypożyczeniu masz możliwość dokupienia pełnego ubezpieczenia SCDW. Należy jednak mieć świadomość, że jest to ubezpieczenie które wykupujesz w porównywarce, a nie w docelowej wypożyczalni. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że jeżeli wystąpi uszkodzenie lub kradzież samochodu, wypożyczalnia pobierze z twojego konta kwotę do wysokości wkładu własnego, a o zwrot tej kwoty w ramach posiadanego musisz wystąpić do .
Jeżeli chcesz wykupić ubezpieczenie pełne SCDW bezpośrednio w wypożyczalni to musisz to zrobić na miejscu, przy wypożyczeniu. Unikniesz wtedy ewentualnego pobrania wkładu własnego z twojego konta i upominania się o zwrot u ubezpieczyciela. Niestety większość wypożyczalni nawet na własnych stronach internetowych nie umożliwia wykupienia tego ubezpieczenia przez internet i trzeba to zrobić na miejscu podczas odbioru auta. Za to ceny wynajmu za pośrednictwem porównywarki są niższe niż bezpośrednio na stronach wypożyczalni, więc i tak opłaca się dokonywać podstawowej rezerwacji za pośrednictwem porównywarki.
Sprawdziłem koszt wykupu pełnego ubezpieczenia SCDW w kilku wypożyczalniach. Średnio jest to koszt rzędu 30 EUR/dzień dla podstawowych modeli samochodów.

Ubezpieczenie podróżnych – PAI

Często w trakcie wynajmu proponowane jest jeszcze ubezpieczenie osób podróżujących wynajętym samochodem. Nie ma ono nic wspólnego z samym autem, a jedynie dotyczy osób. Jeżeli samodzielnie przed podróżą wykupujesz dla siebie ubezpieczenie, to nie jest Ci ono dodatkowo potrzebne.
Skrót pochodzi z angielskiej nazwy: Personal Accident Insurance.
Ubezpieczenie to często znajduje się w pakiecie z SCDW.

4.9/5 - (196 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Czytam WSZYSTKIE komentarze (i to wiele razy). Pod każdym z nich mógłbym napisać, że strasznie dziękuję, bo jesteście naprawdę fantastyczni. Często wracam do komentarzy, ponieważ dodają mi motywacji i energii. Dla mnie jest to nieoceniona skarbnica dobrych emocji!
Dziękuję Wam za to tutaj (nie chce zaśmiecać komentarzy powtarzającymi się podziękowaniami). Wiedz, że zostawiając tu dobre słowo robisz dla mnie naprawdę dobrą robotę!

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
22 komentarze do “Malaga: wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu

 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Super artykul, planuje wypozyczenie auta w Maladze na lotnisku dla 7 osób i na prawde duzo klopotu sprawia mi znalezienie czegos w przyzwoitej cenie.. wyjazd planujemy we wrzesniu 2020. Nikt nie posiada karty kredytowej a wysokosci depozytów w sieciówkach są ogromne. Moze masz jeszcze jakies rady co do takiego wypożyczenia, jak zrobic to „po kosztach”? kiedy jest najlepszy moment na rezerwowanie? Super artykul, pozdrawiam goraco!

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Wiber ma 7 osobowe samochody z pełnym ubezpieczeniem i bez depozytu oraz bez karty kredytowej. Wychodzi mniej niż 20 euro dziennie na osobę.
   Rezerwować trzeba możliwie najwcześniej, bo tych aut jest mało. Kto pierwszy ten lepszy, a wrzesień to popularny termin.
   Przy płatności przez Internet masz w tej chwili jeszcze 18% rabatu.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Nie wiem jak inne firmy ale odradzam Marbesol. Miało być bez karty, a na miejscu okazało się ze żądają zastawu na ponad 1200 euro. Nie było to akurat problemem bo mam kartę z wyższym limitem. Jednak zdziwienie po powrocie do domu było olbrzymie bo mamy ściągnięcie na ponad 500€ – tyle nie wróciło z depozytu. Mieliśmy pełne ubezpieczenie. Brak słów.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Dobry wieczór, troche się pogubiłem 🙂
   Chodzi o wynajem samochodu w Wiber z pakietem scdw. Najlepiej wybrać przez internet opcje Basic i rozszerzyć na miejscu? czy od razu wykupić ofertę specjalną z cdw i wówczas rozszerzyć na miejscu? Poproszę o bardziej szczegółowe pokierowanie. Pozdrawiam Paweł

   Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Wybierasz opcję All Inclusive i niczego już nie musisz rozszerzać na miejscu. To załatwia wszystko.

    Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Tylko ze tam jest napisane cdw a nie scdw, aczkolwiek po średniku jest wypisane rozszerzenie.
  Ta opcje all inclusive na stronie Wiber? A odpowiednik na rentalscar?

  A może jest Pan mi w stanie powiedzieć dlaczego aktualnie nasi polscy koledzy są aktualnie 2x drożsi? Mają jakiś większy pakiet?

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Wszystko dokładnie opisałem w artykule, łącznie z obrazkami. Wystarczy zrobić zgodnie z opisem.

   Nie jestem w stanie wytłumaczyć czemu inne wypożyczalnie mają wyższą cenę.

   Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Ja tez szukam autka 8 osobowego tylko na sierpień od 10 października do 17 czyli 7 dni. Najtaniej wychodzi w Malaga u Drive czyli 729 € z dodatkowym ubezpieczeniem. W Wiberze 873,62€ . Myślicie ze są jeszcze jakieś fajne opcje?

   Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Hej, właśnie chciałam zarezerwować auto w wiber i wybrałam przez rentalscar opcję All inclusive zgodnie z Twoim poleceniem. Dalej jeszcze jest znowu kolejne ubezpieczenie czy je tez wybrać?

   Czy jak wynajmę auto przez stronę wiber bezpośrednio i wybiorę opcję all inclusive to tam mam już max pakiet? Taki jak podwójne ubezpieczenie przez rentalscar?

   Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Jeżeli bierzesz opcję All Inclusive to dokupywanie drugiego pełnego ubezpieczenia nie ma sensu.

    Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Polecam Malaga U Drive 🙂 Korzystaliśmy dwukrotnie, za jednym z pobytów w 7 os. jednym autkiem wygodnie zwiedzaliśmy Andaluzję. Miła obsługa, cenne porady. Jak tamten region Hiszpanii to tylko z nimi 🙂

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam ,
  Pisał Pan,że używał Pan też kiedyś Bruno cars, patrzyłem na ich stronę i wygląda jakby ich ubezpieczenie obejmowało wszystko co możliwe, ale nie jest nigdzie napisane ,że to SCDW, czy jest Pan w stanie powiedzieć czy to co oni oferujowali/oferują to jest właśnie takie ubezpieczenie? Z góry dziękuję i pozdrawiam

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Wtedy gdy brałem od nich auto to było pełne ubezpieczenie. Facet nie brał ode mnie żadnego depozytu, nie chciał żadnej karty, a auto na koniec kazał zostawić na parkingu na lotnisku, na umówionym miejscu parkingowym: otwarte, z kluczykami w środku (w bagażniku). Sam sobie po nie przyjechał.

   Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Dziękuję za odpowiedź, jeszcze tylko jedno pytanie z Pana doświadczenia jeśli chodzi o wypożyczanie aut, czy lepiej jest zapłacić przy odbiorze auta czy przed przy bookowaniu online, niezależnie od ceny.
    Dziękuję I pozdrawiam

    Odpowiedz
    • o
     Bezpośredni odnośnik

     Jeżeli płatność online daje nam jakiś profit (np. niektóre wypożyczalnie za płatność do razu online dają dodatkowy rabat) to wybieram tę wersję. Jeżeli to nic nie daje, a zapłata nie jest wymagana przy rezerwacji to już wszystko jedno. Porównywarki często gwarantują nam zwrot pieniędzy w razie rezygnacji nawet na dwa dni wcześniej, więc wtedy tym bardziej nie stanowi to problemu.

     Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Bardzo zrozumiały i przydatny opis wypożyczenia auta. Osobiście korzystałem z U-Drive w Maladze bez problemów, tanio i wygodnie.

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Bardzo dokładny opis i na pewno skorzystamy z rad i wskazówek. Czy jest możliwość wynajmu auta w Maladze i oddaniu w Alicante?
  Będę wdzięczna za odpowiedź, serdecznie pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  dzięki temu wpisowi bez problemu ogarnąłem sobie 6 dniowe wypożyczenie samochodu w styczniu 2023 przez firmę Wiber. W moim przypadku wypożyczenie kosztowało mnie 120 Eur za 6 dni w opcji All… Samochód jaki otrzymałem do dyspozycji to Peugeot 2008 z przebiegiem 22k km.
  Pozdrawiam autora artykułu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *