Turcja – wakacje Last Minute czy First Minute? Kiedy najtaniej rezerwować? Analiza zmian ceny wczasów w Turcji.

Kapadocja, Turcja.

Wakacje są super!

Nie trzeba do tego nikogo przekonywać. Słońce, podróże, wypoczynek … cudownie!
A gdyby jeszcze oprócz tego, że jest cudownie to było jeszcze tanio?
Czemu nie? Prawda?
Tak!
O tym trzeba jednak pomyśleć odpowiednio wcześnie i we właściwym momencie chwycić okazję!
Tylko kiedy jest ten właściwy moment?
Na to pytanie spróbuję odpowiedzieć w tym właśnie wpisie.

Kiedy jest właściwy moment na rezerwację wyjazdu do Turcji?

To jest pytanie z kategorii tych, które dotyczą przewidywania przyszłości. Nigdy nie ma 100% pewności, że będzie tak jak nam się wydaje. Można jednak na podstawie obserwacji i analizy odpowiednich danych bardzo zbliżyć się do najlepszej odpowiedzi i uzyskać satysfakcjonujący wynik.
Dobrym materiałem jest analiza danych historycznych. Obserwacja zmian ceny wyjazdów w interesującym nas kierunku z lat poprzednich niesie ze sobą wiele ważnych informacji. Jeżeli ogólna sytuacja polityczna i gospodarcza jest w tym czasie stabilna i nie zachodzą akurat jakieś budzące niepokój zmiany, to jest bardzo prawdopodobne, że to co miało miejsce w latach poprzednich, powtórzy się w roku kolejnym.
Wystarczy więc dotrzeć do danych historycznych, przeanalizować je i wnioski nasuną się same. Prawda?
Dokładnie tak!
Bardzo proste i skuteczne! No to zróbmy tak!

Niby takie proste, a jednak …

No właśnie. Pomysł nie nowy i prosty. Łatwy do przeprowadzenia, ale … danych historycznych brak 🙁
O wiarygodne dane ciężko jak diabli. Biura podróży – jak się zapewne domyślacie – nie chwalą się takimi informacjami. Bo i po co miałyby się chwalić? Żeby klienci kupowali taniej to co mogą kupić drożej? He, he … no bez żartów!
Mozolne przeszukiwanie sieci przynosi jakiś efekt, ale znalezione w ten sposób dane są niespójne i mogą wprowadzać w błąd. Co mam na myśli? Już tłumaczę.

Zadajmy sobie na początek pytanie:

Ile kosztują wczasy w Turcji?

Rozgarnięty podróżnik odpowie od razu: to zależy kiedy chcesz jechać. W sezonie drożej, poza sezonem taniej, a daleko poza sezonem jeszcze taniej. I już mamy pierwszy kłopot. Ceny historyczne znalezione w sieci wystarczy, że dotyczą różnych terminów i już temat się rozjeżdża.
Inny rozgarnięty podróżnik powie: moment, moment … co z tego, że masz ceny pochodzące z podobnych terminów, jeżeli dotyczą różnych standardów hoteli? Przecież cena za hotel 3*** to zupełnie inna półka niż cena za hotel 5*****.
Kolejny podróżnik (również rozgarnięty) dołoży do tego różne opcje wyżywienia (2 posiłki dziennie, 3 posiłki dziennie albo All Inclusive) i mamy kolejny problem ze spójnością danych.
Na koniec, nawet nierozgarnięty podróżnik stwierdzi, że ceny tego samego wyjazdu, do tego samego hotelu, z tym samym zakresem wyżywienia … itp. zmieniają się, w zależności od momentu, w którym dokonasz rezerwacji. Przecież rezerwując dużo wcześniej zapłacisz inną cenę, niż przy rezerwacji w ostatniej chwili.
Zmiennych jest bardzo dużo i nieumiejętna analiza oraz posługiwanie się niespójnymi danymi, zamiast przynieść wymierną korzyść, mogą wprowadzić w błąd. To ostatecznie skończy się wyższą ceną, jaką trzeba będzie zapłacić za wymarzony wyjazd.

No to co z tą analizą? Będzie czy nie?

Będzie! Oczywiście, że będzie!
Poniżej zamieszczam krótką analizę, do której użyłem niektórych danych opublikowanych przez Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA. Instytut opublikował dane o tym, o ile zmieniała się cena za wyjazd dla jednej osoby, na 7 dni do Turcji, w pierwszym tygodniu sierpnia, z Warszawy, w standardzie All Inclusive.
Zaczynając od października (wtedy dostępne są oferty First Minute) Instytut w każdym kolejnym miesiącu sprawdzał ile aktualnie kosztuje ten sam wyjazd (pierwszy tydzień sierpnia, 7 dni, z Warszawy, All Inclusive). Badanie trwało aż do sierpnia (wtedy cenę kształtują oferty Last Minute).
Osobno sprawdzano ceny hoteli 3*, 4* i 5*.
Przy obliczaniu końcowych wyników uwzględniane były wyłącznie oferty hoteli, których oferta była dostępna nieprzerwanie od First Minute do Last Minute.
Na stronie Instytutu dostępne są dane z roku 2017.
Dane te wydały mi się na tyle spójne, że zdecydowałem się na wykorzystanie części z nich do przeprowadzenia analizy.

Zmiana cen wczasów w Turcji

Na wykresie poniżej widać o ile i w jakim kierunku zmieniała się cena wyjazdu wakacyjnego do Turcji, w zależności od momentu dokonania zakupu wycieczki.
Pod wykresem znajdziesz te same dane, ale w formie zgrabnej tabeli.

Wykres zmian ceny wczasów w Turcji na podstawie danych opublikowanych przez Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA.
Zmiana ceny za pobyt 1 osoby
hotele 3*hotele 4*hotele 5*
listopad0 zł0 zł0 zł
grudzień+3 zł-7 zł+10 zł
styczeń+16 zł-16 zł-9 zł
luty+81 zł+59 zł+23 zł
marzec+66 zł+43 zł+51 zł
kwiecień+111 zł+79 zł+134 zł
maj+122 zł+180 zł+271 zł
czerwiec+112 zł+271 zł+354 zł
lipiec+255 zł+415 zł+512 zł
sierpień+304 zł+466 zł+538 zł

źródło: na podstawie danych Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelDATA

Jak widać z powyższych danych do stycznia z cenami niewiele się dzieje. Lekki ruch występuje na przełomie lutego/marca. Za to na przełomie marca i kwietnia zaczynają się jakieś poważniejsze ruchy cenowe. Cena od tego momentu praktycznie cały czas rośnie i ten wyraźnie zrostowy trend trwa do samego końca.
Cena Last Minute w związku z tym nie ma raczej szans konkurować z ceną, jaką można uzyskać kupując wczasy w Turcji w ofercie First Minute. Last Minute występuje tu raczej w formie nazwy marketingowej, niż faktycznej okazji zakupowej.
Już na podstawie tych danych łatwo wypracować sobie strategię najbardziej korzystnego zakupu wczasów w Turcji.

UWAGA!!!
Zmian cen w Turcji nie należy przekładać na inne kierunki. Ceny w innych miejscach mogą, a nawet na pewno zmieniają się inaczej. Przykładem niech będzie analiza cen w Bułgarii, którą przedstawiłem we wpisie: Bułgaria – wakacje Last Minute czy First Minute? Kiedy najtaniej rezerwować? Analiza zmian ceny wczasów w Bułgarii.. Mimo, że wykresy na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, to w pierwszych miesiącach przedziału badań (czyli od listopada do stycznia) występuje zdecydowana różnica w sposobie wzrostu cen. W Bułgarii ceny rosną od początku, natychmiast. W Turcji miedzy listopadem a styczniem praktycznie nie dzieje się nic. Wtedy gdy w Turcji cena jeszcze stoi w miejscu, w Bułgarii mamy już wzrosty bliskie 300 PLN na osobę.

Wątpliwości do metodyki Instytutu

Dane publikowane przez Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA są bardzo interesujące i przydatne, ale w trakcie analizy doszedłem do wniosku, że z punktu widzenia turysty szukającego dobrej cenowo oferty wyjazdu, mimo wszystko nie do końca odzwierciedlają informacje, na których nam najbardziej zależy. Wynika to ze sposobu zbierania danych oraz sposobu ich podania.

Uwaga pierwsza:
W sposobie zbierania danych została przez Instytut przyjęta zasada, że na dane, które widzimy, miały wpływ wyłącznie oferty hoteli, które dostępne były przez cały okres badania od First Minute, aż do Last Minute. Oznacza to, że jeżeli jakiś hotel sprzedał całą swoją ofertę zanim zaczęło się Last Minute, to jego oferta nie była brana pod uwagę. Podobnie, jeżeli jakiś hotel nie był zainteresowany promocyjną sprzedażą First Minute i w ogóle nie udostępniał takiej oferty, to jego oferta również nie była brana pod uwagę.
Z tego powodu ostateczny wynik kształtowała tylko wąska grupa hoteli i powstałe w ten sposób wyniki odwzorowują raczej politykę sprzedaży tej wąskiej grupy hoteli, a nie całego rynku ofert wypoczynku w Turcji. Wynik może więc nie odzwierciedlać sytuacji rzeczywistej.
Dla turysty poszukującego atrakcyjnej oferty jest bez znaczenia czy hotel uczestniczył w First Minute, albo czy będzie uczestniczył w Last Minute. Dla turysty liczy się cena, którą widzi tu i teraz, poszukując oferty dla siebie z całej dostępnej w danej chwili bazy ofert.

Uwaga druga:
Opublikowane dane dotyczą wykupu wczasów, o terminie wyjazdu w pierwszym miesiącu sierpnia. Dane te dobrze oddają tendencje zmian cen w szczycie sezonu. Brakuje mi tutaj jednak cen w terminie bezpośrednio sąsiadującym ze szczytem sezonu, czyli w czerwcu i wrześniu. Wiemy, że ogromna grupa osób jest bardzo zainteresowana tą częścią sezonu, zwłaszcza, że pogoda w tym czasie zasadniczo nie odbiega jakością od pogody w środku sezonu. Za to dostępne ceny są zazwyczaj zdecydowanie atrakcyjniejsze.

Uwaga trzecia:
W danych zdecydowanie brakuje mi konkretnych cen wczasów. Widzimy wyłącznie zmianę ceny w złotówkach, ale nie widzimy jakie konkretnie ceny stoją za tymi zmianami. Właściwa interpretacja tych danych jest więc mocno utrudniona, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że pochodzą one z wąskiej, wyselekcjonowanej grupy hoteli (o czym pisałem w uwadze pierwszej). Dostaję więc informację, że w czasie sezonu sprzedażowego cena hotelu 5*** wzrosła średnio o 538 Złotych. I co mi z tej informacji, skoro nie wiem jaka była cena bazowa i czy w ogóle był to zakres cen w zasięgu mojego portfela? Jeżeli średnia cena wypoczynku była np. na poziomie 7 000 PLN? W tej sytuacji, ani ta oferta nie jest dla mnie interesująca, ani wzrost ceny o niewiele ponad 500 złotych, nie robi jakiegoś wielkiego wrażenia. Co innego gdyby cena wyjazdu wynosiła na przykład: 3 500 złotych. Wtedy miałbym podstawy by zainteresować się ofertami z tej półki, a wzrost o ponad 500 złotych zaczyna nabierać istotnego znaczenia i przekonuje mnie do wcześniejszej rezerwacji.

Reasumując: dane bardzo ciekawe, ale nie idealne. Warto zdawać sobie sprawę z ich słabości i pewnej niejednoznaczności.

A może własna analiza?

W ten oto sposób moje marudzenie doprowadziło mnie do miejsca, w którym doszedłem do wniosku, że skoro dane o zmianach cen mogą przynieść tyle ciekawych wniosków, to może zacząć samodzielnie je zbierać? Sposób zbierania i analizy danych może być wtedy taki, jaki uważam za najbardziej pożyteczny dla mnie, jako dla klienta biur podróży? Dane będą super wiarygodne (przecież sam je zbieram), a jednocześnie dokładnie tak spójne, jak sam tego wymagam.
Moment do rozpoczęcia zbierania danych jest idealny (gdy to piszę mamy październik i trwa wysyp ofert First Minute).
Zatem, zaczynam zbierać dane!

Jakie dane będę zbierał?

W ciągu kilku dni poukładałem sobie wszystko w głowie. W międzyczasie przeczytałem kilka raportów Polskiej Izby Turystyki. Chciałem zorientować się jaki rodzaj wyjazdów zagranicznych jest obecnie najpopularniejszy. Nie można przecież analizować wszystkich możliwych opcji na raz, bo zamiast przejrzystego raportu otrzymamy chaotyczny zbór nieskończonej ilości danych.
Lektura kilku opracowań pozwoliła mi zebrać kilka niezbędnych faktów.

Najpopularniejsza obecnie opcja wyjazdu to:
samolot (około 94% rezerwacji)
All Inclusive (około 76% rezerwacji)
na 7 dni (około 80% rezerwacji)

Jeżeli chodzi o standard hoteli, to wybieramy je tak:
– hotel 3*** – około 31% rezerwacji
– hotel 4**** – około 49% rezerwacji
– hotel 5***** – około 17% rezerwacji
Pozostałe 3% rezerwacji dokonywane jest w obiektach niższej kategorii.

Z powyższych danych jasno wynika, że nie mam sensu analizować wielu różnych opcji. Dla większości podróżników wystarczająca będzie analiza modelu podróży jak powyżej: 7 dni, samolotem, all inclusive.

Danych do analizy będę poszukiwał w porównywarkach ofert turystycznych, które w jednym miejscu zbierają i pozwalają porównywać oferty kilkudziesięciu różnych biur podróży. W Polsce w zasadzie liczą się obecnie dwie porównywarki: wakacje.pl oraz travelplanet.pl.
Przeszukiwanie obu porównywarek nie ma sensu. W obu znajdują się oferty wszystkich liczących się w Polsce biur turystycznych i są to praktycznie dokładnie te same oferty. Ograniczę się więc do przeszukiwania bazy jednej z porównywarek.

Kiedy będę odczytywał ceny?

Ran na dwa tygodnie w kolejnych miesiącach będę odczytywał ceny trzech najlepszych ofert wyjazdu i wyliczę z nich średnią cenę dla danego miesiąca.
Będą więc 3 ceny w pierwszej połowie miesiąca i trzy ceny w drugiej połowie. Da to 6 cen w każdym miesiącu. Z tych 6 cen powstanie średnia cena dla danego miesiąca.

Dodatkowe wymagania

Dodatkowo postanowiłem nałożyć ograniczenie związane z ocenami hotelu. Każdy hotel w porównywarce jest oceniany przez klientów w skali od 1 do 10 punktów. Uznałem, że hotele o ocenie niższej niż 6 nie są warte uwagi. Kto chciałby pojechać do taniego hotelu, który jest tani tylko dlatego, że jest kiepski?
Jeżeli jakiś hotel znajdzie się w najlepszej trójce po względem ceny w danym tygodniu, ale jego ocena będzie niższa niż 6, to zostanie odrzucony i wzięta zostanie kolejna oferta, spełniająca nasze kryteria.

W jakim terminie interesują nas wczasy?

Skoro możemy odczytać to, co nam się podoba, to nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawdzać ceny nie tylko w sezonie, ale również przed i po nim. Takie dane będą zdecydowanie ciekawsze, niż tylko badanie ceny w środku sezonu turystycznego. Kilkadziesiąt procent wyjeżdżających z założenia celuje w terminy tuż przed, lub tuż po sezonie, licząc na niższe ceny.
Badanie będzie więc zawierało informacje dla trzech terminów wyjazdów, rozpoczynających się:
– w pierwszej połowie czerwca (przed wysokim sezonem)
– w przełom lipca i sierpnia (w wysokim sezonie)
– w drugiej połowie września (po wysokim sezonie)

Czas na pierwsze wyniki

Skoro już wiemy jak będzie powstawało zestawienie cenowe, to czas przedstawić pierwsze wyniki. Pierwsze wyniki pochodzą z października 2019 roku. Kolejne będą sukcesywnie dopisywane w następnych miesiącach.
Zaczynajmy więc!

Turcja – wczasy 2020: ceny i zmiany cen w zależności momentu zakupu

Poniższe dane powstają w czasie rzeczywistym. Nowe dane będą pojawiały się według zasady: na koniec listopada pojawią się ceny odczytywane w listopadzie, na koniec grudnia, w grudniu, itd.
Są to ceny, w jakich można było kupić wczasy na określone terminy wyjazdu, gdyby zakupu dokonywało się z wyprzedzeniem, zaczynając od października 2019 (First Minute), aż do września 2020 (Last Minute).

Do wyszukiwania najlepszych ofert używam specjalnie przygotowanych linków, które automatycznie filtrują mi wyniki zgodnie z moim oczekiwaniem. Klikając na odpowiedni z nich otrzymuję gotowe zestawienie cenowe, porównujące oferty kilkudziesięciu biur. Zestawienie uszeregowane jest według cen, od najniższej do najwyższej.
Linki oczywiście zamieszczam poniżej, przy zestawieniach cenowych dla każdego terminu wyjazdu. Oprócz tego, że wykorzystuję jest do zbierania danych, doskonale nadają się, by znaleźć naprawdę najlepsze oferty.

Turcja – ceny wczasów, wyjazd: czerwiec 2020

Linki do najlepszych ofert na wyjazd w czerwcu 2020:
– hotele 3*** – [klik]
– hotele 4**** – [klik]
– hotele 5***** – [klik]

Cena za pobyt (za 1 osobę, samolot, all inclusive)
odczyt w:hotel 3*hotel 4*hotel 5*
październik1 578 zł1 623 zł1 756 zł
listopad1 574 zł1 605 zł1 778 zł
grudzień1 526 zł1 563 zł1 856 zł
styczeń1 507 zł1 580 zł1 849 zł
luty
Turcja – ceny wczasów, wyjazd: lipiec / sierpień 2020

Linki do najlepszych ofert na wyjazd w lipcu / sierpniu 2020:
– hotele 3*** – [klik]
– hotele 4**** – [klik]
– hotele 5***** – [klik]

Cena za pobyt (za 1 osobę, samolot, all inclusive)
odczyt w:hotel 3*hotel 4*hotel 5*
październik1 829 zł1 871 zł2 055 zł
listopad1 837 zł1 871 zł2 084 zł
grudzień1 805 zł1 879 zł2 162 zł
styczeń1 787 zł1 853 zł2 183 zł
luty
Turcja – ceny wczasów, wyjazd: wrzesień 2020

Linki do najlepszych ofert na wyjazd we wrześniu 2020:
– hotele 3*** – [klik]
– hotele 4**** – [klik]
– hotele 5***** – [klik]

Cena za pobyt (za 1 osobę, samolot, all inclusive)
odczyt w:hotel 3*hotel 4*hotel 5*
październikbrak ofertbrak ofertbrak ofert
listopad1 548 zł1 600 zł1 689 zł
grudzień1 563 zł1 600 zł1 717 zł
styczeń1 562 zł1 598 zł1 756 zł
luty

Szczegółowe zestawienie hoteli wchodzących w skład analizy

Poniżej znajdują się ceny wyjazdów do konkretnych hoteli, z których powstały ceny średnie, widoczne na wykresach powyżej. Zamieszczam je, żeby każdy czytelnik miał pełny obraz i przegląd danych, z których powstało zestawienie. Przy danych znajdują się linki do ofert i hoteli, dzięki którym sprawdzisz aktualne ceny ofert oraz parametry obiektów.

Odczyty wykonane w styczniu 2020

Wyjazd w czerwcu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Emir Fosse Beach1 481 złaktualna cena - [klik]
Side Kervan1 528 złaktualna cena - [klik]
Astor Beach1 529 złaktualna cena - [klik]
Emir Fosse Beach1 441 złaktualna cena - [klik]
Side Kervan1 522 złaktualna cena - [klik]
Primera1 538 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 3***1 507 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Sun Star Beach1 584 złaktualna cena - [klik]
May Garden1 595 złaktualna cena - [klik]
Rivero Residence1 618 złaktualna cena - [klik]
Blue Fish1 471 złaktualna cena - [klik]
Side Town1 597 złaktualna cena - [klik]
Arabella World1 612 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 4 ****1 580 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Sun Star Resort1 823 złaktualna cena - [klik]
Holiday Park Resort1 834 złaktualna cena - [klik]
Club Side Coast1 856 złaktualna cena - [klik]
Holiday Park Resort1 834 złaktualna cena - [klik]
Golden Age1 860 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Resort1 889 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 5 *****1 849 zł
Wyjazd w lipcu / sierpniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Emir Fosse Beach1 713 złaktualna cena - [klik]
Astor Beach1 780 złaktualna cena - [klik]
Side Kervan1 858 złaktualna cena - [klik]
Emir Fosse Beach1 730 złaktualna cena - [klik]
Astor Beach1 790 złaktualna cena - [klik]
Doris Aytur1 848 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***1 787 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Sun Star Beach1 765 złaktualna cena - [klik]
May Garden1 865 złaktualna cena - [klik]
Sunshine1 908 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Beach1 836 złaktualna cena - [klik]
Sunmaritim1 845 złaktualna cena - [klik]
Sunshine1 898 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****1 853 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Holiday Park Resort2 156 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Resort2 199 złaktualna cena - [klik]
The Garden Beach Hotel2 230 złaktualna cena - [klik]
Holiday Park Resort2 145 złaktualna cena - [klik]
Miarosa Incekum Beach2 179 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Resort2 188 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****2 183 zł
Wyjazd we wrześniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Emir Fosse Beach1 565 złaktualna cena - [klik]
Green Port Bodrum1 572 złaktualna cena - [klik]
Astor Beach1 575 złaktualna cena - [klik]
Emir Fosse Beach1 525 złaktualna cena - [klik]
Green Port Bodrum1 557 złaktualna cena - [klik]
Astor Beach1 575 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***1 562 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Sun Star Beach1 550 złaktualna cena - [klik]
Club Gunes Garden1 589 złaktualna cena - [klik]
May Garden1 594 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Beach1 611 złaktualna cena - [klik]
Bone Club Svs1 614 złaktualna cena - [klik]
May Garden1 632 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****1 598 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Sun Star Resort1 740 złaktualna cena - [klik]
Holiday Park Resort1 754 złaktualna cena - [klik]
Holiday Garden Resort1 774 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Resort1 740 złaktualna cena - [klik]
Holiday Park Resort1 754 złaktualna cena - [klik]
Golden Age1 775 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****1 756 zł

Odczyty wykonane w grudniu 2019

Wyjazd w czerwcu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Astor Beach1 529 złaktualna cena - [klik]
Side Kervan1 539 złaktualna cena - [klik]
Kolibri1 626 złaktualna cena - [klik]
Side Kervan1 478 złaktualna cena - [klik]
Emir Fosse Beach1 481 złaktualna cena - [klik]
Primera1 505 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 3***1 526 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Arabella World1 482 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Beach1 551 złaktualna cena - [klik]
Rivero Residence1 612 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Beach1 551 złaktualna cena - [klik]
Arabella World1 569 złaktualna cena - [klik]
Rivero Residence1 613 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 4 ****1 563 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Sun Star Resort1 818 złaktualna cena - [klik]
Golden Age1 849 złaktualna cena - [klik]
Miarosa Incekum Beach1 874 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Resort1 818 złaktualna cena - [klik]
Stella Beach1 887 złaktualna cena - [klik]
Holiday Garden Resort1 891 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 5 *****1 856 zł
Wyjazd w lipcu / sierpniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Astor Beach1 780 złaktualna cena - [klik]
Emir Fosse Beach1 858 złaktualna cena - [klik]
Kolibri1 900 złaktualna cena - [klik]
Emir Fosse Beach1 713 złaktualna cena - [klik]
Astor Beach1 780 złaktualna cena - [klik]
Side Kervan1 798 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***1 805 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Sun Star Beach1 842 złaktualna cena - [klik]
Sunshine1 855 złaktualna cena - [klik]
May Garden1 916 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Beach1 842 złaktualna cena - [klik]
Sunshine1 903 złaktualna cena - [klik]
May Garden1 916 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****1 879 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Miarosa Incekum Beach1 967 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Resort2 194 złaktualna cena - [klik]
Drita Resort & Spa2 195 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Resort2 194 złaktualna cena - [klik]
Drita Resort & Spa2 195 złaktualna cena - [klik]
The Garden Beach Hotel2 225 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****2 162 zł
Wyjazd we wrześniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Astor Beach1 528 złaktualna cena - [klik]
Green Port Bodrum1 562 złaktualna cena - [klik]
Temple1 604 złaktualna cena - [klik]
Side Kervan1 556 złaktualna cena - [klik]
Green Port Bodrum1 562 złaktualna cena - [klik]
Emir Fosse Beach1 565 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***1 563 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Club Gunes Garden1 584 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Beach1 606 złaktualna cena - [klik]
Bone Club Svs1 609 złaktualna cena - [klik]
Club Gunes Garden1 584 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Beach1 606 złaktualna cena - [klik]
Bone Club Svs1 609 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****1 600 zł

Odczyty wykonane w listopadzie 2019

Wyjazd w czerwcu 2020
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Holiday Park Resort1 698 złaktualna cena - [klik]
Holiday Garden Resort1 717 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Resort1 735 złaktualna cena - [klik]
Holiday Park Resort1 698 złaktualna cena - [klik]
Holiday Garden Resort1 717 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Resort1 735 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****1 717 zł
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Astor Beach1 488 złaktualna cena - [klik]
Family Belvedere1 598 złaktualna cena - [klik]
Kolibri1 626 złaktualna cena - [klik]
Astor Beach1 529 złaktualna cena - [klik]
Family Belvedere1 583 złaktualna cena - [klik]
Side Kervan1 618 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 3***1 574 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Costa Akkan Suites1 593 złaktualna cena - [klik]
Saritas1 620 złaktualna cena - [klik]
Sunshine1 620 złaktualna cena - [klik]
Costa Akkan Suites1 578 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Beach1 597 złaktualna cena - [klik]
Saritas1 620 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 4 ****1 605 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Miarosa Incekum Beach1 658 złaktualna cena - [klik]
Bodrum Bay Resort1 788 złaktualna cena - [klik]
Golden Age1 799 złaktualna cena - [klik]
Golden Age1 799 złaktualna cena - [klik]
Miarosa Incekum Beach1 805 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Resort1 818 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 5 *****1 778 zł
Wyjazd w lipcu / sierpniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Astor Beach1 726 złaktualna cena - [klik]
Emir Fosse Beach1 858 złaktualna cena - [klik]
Kolibri1 900 złaktualna cena - [klik]
Astor Beach1 780 złaktualna cena - [klik]
Emir Fosse Beach1 858 złaktualna cena - [klik]
Kolibri1 900 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***1 837 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Sun Star Beach1 842 złaktualna cena - [klik]
Sunshine1 855 złaktualna cena - [klik]
May Garden1 916 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Beach1 842 złaktualna cena - [klik]
Sunshine1 855 złaktualna cena - [klik]
May Garden1 916 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****1 871 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Miarosa Incekum Beach1 873 złaktualna cena - [klik]
The Garden Beach Hotel2 157 złaktualna cena - [klik]
Katya2 188 złaktualna cena - [klik]
Miarosa Incekum Beach1 899 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Resort2 194 złaktualna cena - [klik]
Drita Resort & Spa2 195 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****2 084 zł
Wyjazd we wrześniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Astor Beach1 488 złaktualna cena - [klik]
Green Port Bodrum1 547 złaktualna cena - [klik]
Temple Class1 589 złaktualna cena - [klik]
Astor Beach1 528 złaktualna cena - [klik]
Green Port Bodrum1 547 złaktualna cena - [klik]
Temple Class1 589 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***1 548 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Club Gunes Garden1 584 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Beach1 606 złaktualna cena - [klik]
Bone Club Svs1 609 złaktualna cena - [klik]
Club Gunes Garden1 584 złaktualna cena - [klik]
Sun Star Beach1 606 złaktualna cena - [klik]
Bone Club Svs1 609 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****1 600 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Miarosa Incekum Beach1 629 złaktualna cena - [klik]
Holiday Park Resort1 698 złaktualna cena - [klik]
Holiday Garden Resort1 717 złaktualna cena - [klik]
Miarosa Incekum Beach1 674 złaktualna cena - [klik]
Holiday Park Resort1 698 złaktualna cena - [klik]
Holiday Garden Resort1 717 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****1 689 zł

Odczyty wykonane w październiku 2019

Wyjazd w czerwcu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Astor Beach1488aktualna cena - [klik]
Kolibri1626aktualna cena - [klik]
Family Belvedere1620aktualna cena - [klik]
Średnia cena za 3***1578
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Saritas1620aktualna cena - [klik]
Sunshine1620aktualna cena - [klik]
Club Gunes Garden1628aktualna cena - [klik]
Średnia cena za 4 ****1623
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Miarosa Incekum Beach1599aktualna cena - [klik]
Stella Beach1830aktualna cena - [klik]
Bodrum Bay Resort1838aktualna cena - [klik]
Średnia cena za 5 *****1756
Wyjazd w lipcu / sierpniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Astor Beach1730aktualna cena - [klik]
Kolibri1900aktualna cena - [klik]
Emir Fosse Beach1858aktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***1829
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Sun Star Beach1842aktualna cena - [klik]
Sunshine1855aktualna cena - [klik]
May Garden1916aktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****1871
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Miarosa Incekum Beach1819aktualna cena - [klik]
The Garden Beach Hotel2157aktualna cena - [klik]
Katya2188aktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****2055
Wyjazd we wrześniu 2020
W październiku 2019 r. nie było jeszcze żadnych ofert na wrzesień 2020 r.
5/5 - (71 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *