Egipt – wakacje Last Minute czy First Minute? Kiedy kupować najtaniej? Analiza ceny wczasów w Egipcie

Cel tego wpisu jest prosty i oczywisty.

Chcemy kupić wczasy w Egipcie i nie przepłacić

Zadajmy więc sobie pytanie: kiedy należy to zrobić, by było to dla nas najkorzystniej?
Oczywiście przyszłości przewidzieć się nie da, ale na jej temat można trochę powiedzieć, zwłaszcza kiedy dysponuje się danymi z przeszłości. Życie ma bowiem tę cechę, że zamyka się w cyklach (w tym przypadku rocznych), a historia lubi się powtarzać.

Właśnie …

Historia lubi się powtarzać

To cenna i stara jak świat prawda, z której zamierzam dzisiaj skorzystać.
Obserwacja zmian ceny wyjazdów w interesującym nas kierunku z lat poprzednich niesie ze sobą wiele ważnych informacji. Jeżeli ogólna sytuacja polityczna i gospodarcza jest w tym czasie stabilna i nie zachodzą akurat jakieś budzące niepokój zmiany, to jest bardzo prawdopodobne, że to co miało miejsce w latach poprzednich, powtórzy się w roku kolejnym.
Wystarczy więc dotrzeć do danych historycznych, przeanalizować je i wnioski nasuną się same. Prawda?
Dokładnie tak!
Bardzo proste i skuteczne! No to zróbmy tak!

Danych historycznych jak na lekarstwo

Wystarczy trochę poszperać po internecie, żeby zorientować się, że w historycznymi danymi jest raczej krucho. Żeby dało się coś porównać i wyciągnąć jakieś sensowne wnioski potrzeba danych z długiego czasu i zbieranych według tych samych zasad.
Większość znalezionych danych jest niespójna, bo:
– zbierane były w różnym czasie (cena sprawdzana w grudniu za ten sam pobyt jest inna niż sprawdzana w czerwcu),
– dotyczą różnych terminów wyjazdów (przed sezonem, w sezonie, po sezonie),
– różnego zakresu usług (bez wyżywienie, z wyżywieniem, All Inclusive),
– różnej jakości hoteli (do 2** do 5*****),
– różnych sposobów dojazdu (autobus, samolot, dojazd własny).

Najbardziej spójne dane jakie udało mi się znaleźć pochodzą z Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelDATA. Instytut opublikował dane o ile zmieniała się cena za wyjazd dla jednej osoby, na 7 dni do Egiptu, w pierwszym tygodniu sierpnia, z Warszawy, w standardzie All Inclusive.
Zaczynając od października (wtedy dostępne są oferty First Minute) Instytut w każdym kolejnym miesiącu sprawdzał ile aktualnie kosztuje ten sam wyjazd (pierwszy tydzień sierpnia, 7 dni, z Warszawy, All Inclusive). Badanie trwało aż do sierpnia (wtedy cenę kształtują oferty Last Minute).
Osobno sprawdzano ceny hoteli 3*, 4* i 5*.
Przy obliczaniu końcowych wyników uwzględniane były wyłącznie oferty hoteli, których oferta była dostępna nieprzerwanie od First Minute do Last Minute.
Na stronie Instytutu dostępne są dane z roku 2017.
Dane te wydały mi się na tyle spójne, że zdecydowałem się na wykorzystanie części z nich do przeprowadzenia analizy.

Zmiana cen wczasów w Egipcie

Na wykresie poniżej widać o ile i w jakim kierunku zmieniała się cena wyjazdu wakacyjnego do Egiptu, w zależności od momentu dokonania zakupu wycieczki.
Pod wykresem znajdziesz te same dane, ale w formie zgrabnej tabeli.

Wykres zmian ceny wczasów w Egipcie na podstawie danych opublikowanych przez Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA.
Zmiana ceny za pobyt 1 osoby
hotele 3*hotele 4*hotele 5*
listopad0 zł0 zł0 zł
grudzień13 zł47 zł69 zł
styczeń-8 zł-19 zł-24 zł
luty-17 zł-14 zł-4 zł
marzec-65 zł-10 zł1 zł
kwiecień-15 zł33 zł56 zł
maj36 zł162 zł135 zł
czerwiec-202 zł-45 zł-7 zł
lipiec-187 zł-126 zł2 zł
sierpień-244 zł-261 zł-86 zł

Wnioski

Patrząc na powyższe dane na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się jasne i można by to zamknąć w jednym zdaniu: im później tym taniej.
Last Minute rządzi!
No i z punktu widzenia samych cyfr dokładnie tak jest. Pośpiech przy zakupie wyjazdu do Egiptu nie jest wskazany. Za to silne nerwy i zimna krew, owszem tak!
Dlaczego silne nerwy i zimna krew?
Oczekiwanie do ostatniej chwili niesie z sobą niebezpieczeństwo, że co prawda ceny stają się najbardziej atrakcyjne, ale za to wybór jest ograniczony. Może się więc zdarzyć, że mimo atrakcyjnej ceny nie uda się kupić wyjazdu, bo hotel, który będzie wtedy jeszcze dostępny nie będzie spełniał twoich oczekiwań.
Sam nie należę do ludzi, którzy potrafią trzymać ciśnienie do ostatniego dnia przed wyjazdem i chyba w przypadku Egiptu przyjąłbym strategię bardziej dopasowaną do mnie. Dokonałbym zakupu z lekkim wyprzedzeniem (na przykład miesiąc wcześniej) akceptując odrobinę wyższą cenę, w zamian za większy wybór dostępnych w ofercie hoteli i święty spokój.
Na wykresie widać wyraźnie jeszcze jedną, bardzo ciekawą rzecz. Zwróć uwagę co dzieje się z cenami w maju. Ciekawe, prawda? Ceny w maju nienaturalnie rosną. Jeszcze ciekawiej zrobiłoby się gdyby na ten wykres nałożyć dane mówiące o tym, kiedy sprzedaje się najwięcej wyjazdów. Zapewne domyślasz się że jest to … również maj 🙂
Trudno tu uwierzyć w zbieg okoliczności, że w miesiącu, w którym sprzedaje się najwięcej wyjazdów ceny są najwyższe. Ktoś dobrze przeanalizował zachowanie popytu i wyciągnął z tego wnioski. Biura turystyczne wiedzą co robią. Co jeszcze bardziej uświadamia mi, że prowadzenie analizy, która pomoże nam, nabywcom usług turystycznych wybrać najkorzystniejszy moment zakupu, ma głęboki sens.

UWAGA!!!
Zmian cen w Egipcie nie należy przekładać na inne kierunki. Ceny w innych miejscach mogą, a nawet na pewno zmieniają się inaczej. Przykładem niech będzie analiza cen w Turcji, którą przedstawiłem we wpisie: Turcja – wakacje Last Minute czy First Minute? Kiedy najtaniej rezerwować? Analiza zmian ceny wczasów w Turcji.

Wątpliwości do metodyki Instytutu

Dane publikowane przez Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA są bardzo interesujące i przydatne, ale w trakcie analizy doszedłem do wniosku, że z punktu widzenia turysty szukającego dobrej cenowo oferty wyjazdu, mimo wszystko nie do końca odzwierciedlają informacje, na których nam najbardziej zależy. Wynika to ze sposobu zbierania danych oraz sposobu ich podania.

Uwaga pierwsza:
W sposobie zbierania danych została przez Instytut przyjęta zasada, że na dane, które widzimy, miały wpływ wyłącznie oferty hoteli, które dostępne były przez cały okres badania od First Minute, aż do Last Minute. Oznacza to, że jeżeli jakiś hotel sprzedał całą swoją ofertę zanim zaczęło się Last Minute, to jego oferta nie była brana pod uwagę. Podobnie, jeżeli jakiś hotel nie był zainteresowany promocyjną sprzedażą First Minute i w ogóle nie udostępniał takiej oferty, to jego oferta również nie była brana pod uwagę.
Z tego powodu ostateczny wynik kształtowała tylko wąska grupa hoteli i powstałe w ten sposób wyniki odwzorowują raczej politykę sprzedaży tej wąskiej grupy hoteli, a nie całego rynku ofert wypoczynku w Turcji. Wynik może więc nie odzwierciedlać sytuacji rzeczywistej.
Dla turysty poszukującego atrakcyjnej oferty jest bez znaczenia czy hotel uczestniczył w First Minute, albo czy będzie uczestniczył w Last Minute. Dla turysty liczy się cena, którą widzi tu i teraz, poszukując oferty dla siebie z całej dostępnej w danej chwili bazy ofert.

Uwaga druga:
Opublikowane dane dotyczą wykupu wczasów, o terminie wyjazdu w pierwszym miesiącu sierpnia. Dane te dobrze oddają tendencje zmian cen w szczycie sezonu. Brakuje mi tutaj jednak cen w terminie bezpośrednio sąsiadującym ze szczytem sezonu, czyli w czerwcu i wrześniu. Wiemy, że ogromna grupa osób jest bardzo zainteresowana tą częścią sezonu, zwłaszcza, że pogoda w tym czasie zasadniczo nie odbiega jakością od pogody w środku sezonu. Za to dostępne ceny są zazwyczaj zdecydowanie atrakcyjniejsze.

Uwaga trzecia:
W danych zdecydowanie brakuje mi konkretnych cen wczasów. Widzimy wyłącznie zmianę ceny w złotówkach, ale nie widzimy jakie konkretnie ceny stoją za tymi zmianami. Właściwa interpretacja tych danych jest więc mocno utrudniona, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że pochodzą one z wąskiej, wyselekcjonowanej grupy hoteli (o czym pisałem w uwadze pierwszej). Dostaję więc informację, że w czasie sezonu sprzedażowego cena hotelu 5*** wzrosła średnio o 538 Złotych. I co mi z tej informacji, skoro nie wiem jaka była cena bazowa i czy w ogóle był to zakres cen w zasięgu mojego portfela? Jeżeli średnia cena wypoczynku była np. na poziomie 7 000 PLN? W tej sytuacji, ani ta oferta nie jest dla mnie interesująca, ani wzrost ceny o niewiele ponad 500 złotych, nie robi jakiegoś wielkiego wrażenia. Co innego gdyby cena wyjazdu wynosiła na przykład: 3 500 złotych. Wtedy miałbym podstawy by zainteresować się ofertami z tej półki, a wzrost o ponad 500 złotych zaczyna nabierać istotnego znaczenia i przekonuje mnie do wcześniejszej rezerwacji.

Reasumując: dane bardzo ciekawe, ale nie idealne. Warto zdawać sobie sprawę z ich słabości i pewnej niejednoznaczności.

Własna analiza

Ostatecznie doszedłem do wniosku, że podejmę się własnej analizy na podstawie samodzielnie zbieranych danych. Dane będę zbierał w taki sposób, by były przydatne do analizy z punktu widzenia turysty, klienta biur turystycznych.
Sposób, zakres i rodzaj zbieranych danych opisałem w osobnym wpisie: Wakacje Last Minute czy First Minute? Kiedy najtaniej rezerwować? Analiza cen. Warto do niego zajrzeć.

Wyniki z samodzielnie zebranych danych

Skoro już wiemy jak będzie powstawało zestawienie cenowe, to czas przedstawić pierwsze wyniki. Pierwsze wyniki pochodzą z października 2019 roku. Zbieranie danych będzie trwało przez prawie 10 kolejnych miesięcy. Kolejne dane będą sukcesywnie dopisywane w następnych miesiącach.
Zaczynajmy więc!

Egipt – wczasy 2020: ceny i zmiany cen w zależności momentu zakupu

Poniższe dane powstają w czasie rzeczywistym. Nowe dane będą pojawiały się według zasady: na koniec listopada pojawią się ceny odczytywane w listopadzie, na koniec grudnia, w grudniu, itd.
Są to ceny, w jakich można było kupić wczasy na określone terminy wyjazdu, gdyby zakupu dokonywało się z wyprzedzeniem, zaczynając od października 2019 (First Minute), aż do września 2020 (Last Minute).

Do wyszukiwania najlepszych ofert używam specjalnie przygotowanych linków, które automatycznie filtrują mi wyniki zgodnie z moim oczekiwaniem. Klikając na odpowiedni z nich otrzymuję gotowe zestawienie cenowe, porównujące oferty kilkudziesięciu biur. Zestawienie uszeregowane jest według cen, od najniższej do najwyższej.
Linki oczywiście zamieszczę poniżej, przy zestawieniach cenowych dla każdego terminu wyjazdu. Oprócz tego, że wykorzystuję jest do zbierania danych, doskonale nadają się, by znaleźć naprawdę najlepsze oferty.

Egipt – ceny wczasów, wyjazd: czerwiec 2020

Linki do najlepszych ofert na wyjazd w czerwcu 2020:
– hotele 3*** – [klik]
– hotele 4**** – [klik]
– hotele 5***** – [klik]

Cena za pobyt (za 1 osobę, samolot, all inclusive)
hotel 3*hotel 4*hotel 5*
październik1 875 zł1 927 zł2 128 zł
listopad1 867 zł1 942 zł2 144 zł
grudzień1 822 zł1 880 zł2 111 zł
styczeń1 717 zł1 675 zł1 913 zł
luty
Egipt – ceny wczasów, wyjazd: lipiec / sierpień 2020

Linki do najlepszych ofert na wyjazd w lipcu / sierpniu 2020:
– hotele 3*** – [klik]
– hotele 4**** – [klik]
– hotele 5***** – [klik]

Cena za pobyt (za 1 osobę, samolot, all inclusive)
hotel 3*hotel 4*hotel 5*
październik2 036 zł2 027 zł2 446 zł
listopad2 023 zł2 032 zł2 408 zł
grudzień2 008 zł2 024 zł2 347 zł
styczeń1 968 zł1 999 zł2 215 zł
luty
Egipt – ceny wczasów, wyjazd: wrzesień 2020

Linki do najlepszych ofert na wyjazd we wrześniu 2020:
– hotele 3*** – [klik]
– hotele 4**** – [klik]
– hotele 5***** – [klik]

Cena za pobyt (za 1 osobę, samolot, all inclusive)
hotel 3*hotel 4*hotel 5*
październikbrak ofertbrak ofertbrak ofert
listopad1 888 zł1 957 zł2 178 zł
grudzień1 893 zł1 980 zł2 144 zł
styczeń1 744 zł1 732 zł1 957 zł
luty

Szczegółowe zestawienie hoteli wchodzących w skład analizy

Poniżej znajdują się ceny wyjazdów do konkretnych hoteli, z których powstały ceny średnie, widoczne na wykresach powyżej. Zamieszczam je, żeby każdy czytelnik miał pełny obraz i przegląd danych, z których powstało zestawienie. Przy danych znajdują się linki do ofert i hoteli, dzięki którym sprawdzisz aktualne ceny ofert oraz parametry obiektów.

Odczyty wykonane w styczniu 2020

Wyjazd w czerwcu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Roma1 801 złaktualna cena - [klik]
Amar Sina1 852 złaktualna cena - [klik]
Beirut1 861 złaktualna cena - [klik]
Falcon Hills1 289 złaktualna cena - [klik]
Sharm Cliff Resort1 725 złaktualna cena - [klik]
Beirut1 774 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 3***1 717 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Grand1 753 złaktualna cena - [klik]
Elysees1 871 złaktualna cena - [klik]
King Tut1 871 złaktualna cena - [klik]
Aurora Oriental Resort1 499 złaktualna cena - [klik]
AA Grand Oasis Resort Sharks Bay1 529 złaktualna cena - [klik]
Coral Beach Tiran1 529 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 4 ****1 675 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Grand Resort1 953 złaktualna cena - [klik]
Grand Makadi2 021 złaktualna cena - [klik]
Stella Makadi Garden2 108 złaktualna cena - [klik]
Otium Amphoras1 759 złaktualna cena - [klik]
Hilton Sharm Waterfalls Resort1 819 złaktualna cena - [klik]
Maritim Jolie Ville Golf1 819 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 5 *****1 913 zł
Wyjazd w lipcu / sierpniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Roma1 951 złaktualna cena - [klik]
Amar Sina2 007 złaktualna cena - [klik]
Beirut2 058 złaktualna cena - [klik]
Amar Sina1 890 złaktualna cena - [klik]
Beirut1 951 złaktualna cena - [klik]
Roma1 951 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***1 968 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Tropicana Tivoli2 018 złaktualna cena - [klik]
Elysees2 021 złaktualna cena - [klik]
King Tut2 038 złaktualna cena - [klik]
Sharm Holiday1 955 złaktualna cena - [klik]
Grand1 973 złaktualna cena - [klik]
Panorama Naama Heights1 987 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****1 999 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Grand Resort2 217 złaktualna cena - [klik]
Stella Makadi Garden2 313 złaktualna cena - [klik]
Imperial Shams Abu Soma2 341 złaktualna cena - [klik]
Grand Resort2 045 złaktualna cena - [klik]
Royal Lagoons Aqua Park Resort and SPA2 118 złaktualna cena - [klik]
Imperial Shams Abu Soma2 258 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****2 215 zł
Wyjazd we wrześniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Minamark1 851 złaktualna cena - [klik]
Roma1 851 złaktualna cena - [klik]
Amar Sina1 906 złaktualna cena - [klik]
Falcon Hills1 239 złaktualna cena - [klik]
Roma1 796 złaktualna cena - [klik]
Beirut1 823 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***1 744 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Grand1 940 złaktualna cena - [klik]
Sunny Days El Palacio1 965 złaktualna cena - [klik]
Sharm Holiday1 970 złaktualna cena - [klik]
Coral Beach Tiran1 429 złaktualna cena - [klik]
El Faraana Reef Resort1 439 złaktualna cena - [klik]
AA Grand Oasis Resort Sharks Bay1 649 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****1 732 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Grand Resort2 089 złaktualna cena - [klik]
Strand Taba Heights Beach & Golf Resort2 119 złaktualna cena - [klik]
Stella Makadi Garden2 157 złaktualna cena - [klik]
Barcelo Tiran Sharm1 759 złaktualna cena - [klik]
Hilton Sharm Waterfalls Resort1 759 złaktualna cena - [klik]
Maritim Jolie Ville Golf1 859 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****1 957 zł

Odczyty wykonane w grudniu 2019

Wyjazd w czerwcu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Beirut1 790 złaktualna cena - [klik]
Roma1 823 złaktualna cena - [klik]
Amar Sina1 840 złaktualna cena - [klik]
Roma1 790 złaktualna cena - [klik]
Amar Sina1 840 złaktualna cena - [klik]
Beirut1 849 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 3***1 822 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Panorama Naama Heights1 905 złaktualna cena - [klik]
Sharm Holiday1 905 złaktualna cena - [klik]
Sphinx1 943 złaktualna cena - [klik]
Blue House Resort1 826 złaktualna cena - [klik]
Sunny Days El Palacio1 841 złaktualna cena - [klik]
Elysees1 859 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 4 ****1 880 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Stella Makadi Garden2 068 złaktualna cena - [klik]
Red Sea Grand Resort2 150 złaktualna cena - [klik]
Strand Taba Heights Beach & Golf Resort2 159 złaktualna cena - [klik]
Grand Resort2 064 złaktualna cena - [klik]
Stella Makadi Garden2 068 złaktualna cena - [klik]
Strand Taba Heights Beach & Golf Resort2 159 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena za 5 *****2 111 zł
Wyjazd w lipcu / sierpniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Beirut1 995 złaktualna cena - [klik]
Amar Sina2 000 złaktualna cena - [klik]
Sharm Cliff Resort2 065 złaktualna cena - [klik]
Roma1 939 złaktualna cena - [klik]
Amar Sina2 000 złaktualna cena - [klik]
Beirut2 047 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***2 008 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Tropicana Tivoli1 998 złaktualna cena - [klik]
King Tut2 038 złaktualna cena - [klik]
Sharm Holiday2 065 złaktualna cena - [klik]
Tropicana Tivoli1 998 złaktualna cena - [klik]
Elysees2 009 złaktualna cena - [klik]
King Tut2 038 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****2 024 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Stella Makadi Garden2 273 złaktualna cena - [klik]
Aurora Oriental Resort2 378 złaktualna cena - [klik]
Stella Di Mare Beach2 413 złaktualna cena - [klik]
Stella Makadi Garden2 273 złaktualna cena - [klik]
Grand Resort2 366 złaktualna cena - [klik]
Aurora Oriental Resort2 378 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****2 347 zł
Wyjazd we wrześniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Beirut1 839 złaktualna cena - [klik]
Amar Sina1 898 złaktualna cena - [klik]
Roma1 939 złaktualna cena - [klik]
Roma1 839 złaktualna cena - [klik]
Amar Sina1 898 złaktualna cena - [klik]
Beirut1 946 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***1 893 zł
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Sharm Holiday1 963 złaktualna cena - [klik]
Tropicana Tivoli1 998 złaktualna cena - [klik]
Coral Hills Resort2 025 złaktualna cena - [klik]
Sunny Days El Palacio1 952 złaktualna cena - [klik]
Tropicana Tivoli1 968 złaktualna cena - [klik]
Elysees1 971 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****1 980 zł
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Stella Makadi Garden2 118 złaktualna cena - [klik]
Strand Taba Heights Beach & Golf Resort2 119 złaktualna cena - [klik]
Red Sea Grand Resort2 228 złaktualna cena - [klik]
Stella Makadi Garden2 118 złaktualna cena - [klik]
Strand Taba Heights Beach & Golf Resort2 119 złaktualna cena - [klik]
Grand Resort2 160 złaktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****2 144 zł

Odczyty wykonane w listopadzie 2019

Wyjazd w czerwcu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Beirut1790aktualna cena - [klik]
Amar Sina1861aktualna cena - [klik]
Falcon Hills1940aktualna cena - [klik]
Średnia cena za 3***1864
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Coral Hills Resort1855aktualna cena - [klik]
Panorama Naama Heights1940aktualna cena - [klik]
Sharm Resort1955aktualna cena - [klik]
Średnia cena za 4 ****1917
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Labranda Royal Makadi2125aktualna cena - [klik]
Grand Resort2159aktualna cena - [klik]
Strand Taba Heights Beach & Golf Resort2159aktualna cena - [klik]
Średnia cena za 5 *****2148
Wyjazd w lipcu / sierpniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Amar Sina1977aktualna cena - [klik]
Beirut1977aktualna cena - [klik]
Falcon Hills2155aktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***2036
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Tropicana Tivoli1998aktualna cena - [klik]
King Tut2038aktualna cena - [klik]
Coral Hills Resort2055aktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****2030
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Caves Beach Resort2418aktualna cena - [klik]
Otium Amphoras2432aktualna cena - [klik]
Stella Makadi Garden2477aktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****2442
Wyjazd we wrześniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Amar Sina1832aktualna cena - [klik]
Beirut1849aktualna cena - [klik]
Falcon Hills1965aktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***1882
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Coral Hills Resort1840aktualna cena - [klik]
El Wekala Golf Resort1949aktualna cena - [klik]
Panorama Naama Heights1995aktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****1928
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Strand Taba Heights Beach & Golf Resort2119aktualna cena - [klik]
Sunrise Select Diamond Beach Resort2245aktualna cena - [klik]
Stella Makadi Garden2257aktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****2207

Odczyty wykonane w październiku 2019

Wyjazd w czerwcu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Beirut1823aktualna cena - [klik]
Amar Sina1861aktualna cena - [klik]
Falcon Hills1940aktualna cena - [klik]
Średnia cena za 3***1875
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Coral Hills Resort1885aktualna cena - [klik]
Panorama Naama Heights1940aktualna cena - [klik]
Sharm Resort1955aktualna cena - [klik]
Średnia cena za 4 ****1927
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Labranda Royal Makadi2065aktualna cena - [klik]
Grand Resort2159aktualna cena - [klik]
Strand Taba Heights Beach & Golf Resort2159aktualna cena - [klik]
Średnia cena za 5 *****2128
Wyjazd w lipcu / sierpniu 2020
Hotel 3 ***CenaLink do oferty
Amar Sina1977aktualna cena - [klik]
Beirut1977aktualna cena - [klik]
Falcon Hills2155aktualna cena - [klik]
Średnia cena 3***2036
Hotel 4 ****CenaLink do oferty
Tropicana Tivoli1998aktualna cena - [klik]
King Tut2038aktualna cena - [klik]
Coral Hills Resort2045aktualna cena - [klik]
Średnia cena 4 ****2027
Hotel 5 *****CenaLink do oferty
Caves Beach Resort2418aktualna cena - [klik]
Otium Amphoras2431aktualna cena - [klik]
Imperial Shams Abu Soma2488aktualna cena - [klik]
Średnia cena 5 *****2446

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
Poniżej znajdują się ikony, dzięki którym łatwo możesz udostępnić artykuł, a na górze strony przycisk do polubienia profilu na Facebook-u. ZRÓB TO proszę! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *