Alicante – wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu. Wypożyczenie auta z pełnym ubezpieczeniem.

Alicante – wypożyczalnia samochodów

W tym wpisie nie będzie analizy sterty ofert. Będzie opis jednej, konkretnej oferty, bo tak naprawdę sam zdecydowałbym się na tę jedną.
Jest po prostu najlepsza.
Oczywiście wybrałem ją po analizie wielu konkurencyjnych ofert i osobiście sprawdziłem wynajmując samochód dla siebie. Z tego powodu mogę ją śmiało polecać.
Tak jak ja zapewne będziesz z niej zadowolony.
Na początek przedstawię kilka liczb i faktów, a na końcu wpisu dołączę wyjaśnienie podstawowych pojęć związanych z wynajmem samochodu przeznaczony dla osób, które nie mają w tym jeszcze doświadczenia.


### istotny fragment tekstu dopisany w 2021 roku, w trakcie pandemii ###

Uwaga na ceny wynajmu samochodów w pandemii !!!

Pandemia COVID-19 wywróciła ceny wynajmu samochodów do góry nogami. Wzrost cen wynajmu aut jest ogromny. Oficjalne komunikaty mówią o tym, że wzrost cen spowodowany jest koniecznością utrzymania wysokich rygorów sanitarnych. W mojej opinii wysokie rygory sanitarne nie uzasadniają aż takiego wzrostu kosztów wynajmu aut. A z jakim wzrostem mamy do czynienia? Wynajem na 5 dni, który zrobiłem w czasie podróży tuż przed pandemią kosztował mnie niecałe 70 EUR (z pełnym ubezpieczeniem). Dzisiaj za dokładnie ten sam wynajem pokazują mi się ceny na poziomie 400 - 450 EUR. Horror! Dlaczego tak jest? Jestem przekonany, że wypożyczalnie kompensują sobie mniejszą ilość klientów wyższą ceną. Jeden wynajem musi w tej chwili “odpracować” zmniejszony popyt.

Czy jest sposób na wysokie ceny w trakcie COVID-19?

Ponownie przeanalizowałem oferty kilkunastu najlepszych wypożyczalni i kilku najlepszych porównywarek cen. Znalazłem jeden wspólny mianownik. W zasadzie ceny cały czas są bardzo wysokie, ale radykalnie spadają (o 50% albo nawet więcej), na chwilę przed planowanym wyjazdem. Najniższe ceny są mniej więcej na 5 - 10 dni przed terminem planowanego wyjazdu i spadają do poziomu około 50 EUR za jeden dzień wynajmu, w opcji z pełnym ubezpieczeniem. Każdą cenę na tym poziomie lub niższym należy teraz (szczególnie w sezonie letnim) traktować jako atrakcyjną (oczywiście jeżeli dotyczy wypożyczenia z pełnym ubezpieczeniem). Rezerwacja z wyprzedzeniem 1-5 dni obarczona bardzo dużym ryzykiem i ceny przy tak krótkim wyprzedzeniu często (chociaż nie wszędzie) znowu rosną.

Takie zachowanie cen w 2021 roku nie gwarantuje, że 2022 i w latach kolejnych sytuacja się powtórzy. Warto więc samodzielnie obserwować zmiany cen i wybrać najlepszy moment na rezerwację.

Oferta wybranej przeze mnie i opisanej poniżej wypożyczalni nadal jest najlepsza, ale niestety jest drożej niż było.

Z porównywarek polecam ewentualnie szukać w dwóch: Discover Cars - [klik] oraz Rentalcars - [klik]. Dysponują szerokimi ofertami, a jednocześnie mają podpisane umowy z różnymi grupami wypożyczalni. Dzięki temu sprawdzasz różne oferty, z różnych grup. Szczególnie ciekawą alternatywą jest tutaj Discover Cars - [klik], posiada bowiem umowy z wieloma lokalnymi, małymi wypożyczalniami. Możliwe, że uda się ustrzelić jakaś lokalną promocję. Pozostałe porównywarki to praktycznie kopia tego co znajdziesz w Rentalcars - [klik].

Wszystkie pozostałe uwagi i porady, które zawarłem w dalszej części wpisu nadal mają zastosowanie, więc lektura dalszej części jest obowiązkowa. Znajdziesz tam wprawdzie moje narzekania, że 50 EUR na dzień to drogo, ale przypominam, że dotyczyło to sytuacji sprzed COVID-19. Aktualnie mamy inną sytuację.

### koniec fragmentu dopisanego w 2021 roku ###

Sprawdzona wypożyczalnia – tanio i bezpiecznie

Wybór wypożyczalni działających w Alicante jest duży. Działają tu praktycznie wszystkie wypożyczalnie sieciowe i kilka mniejszych. Szeroki wybór i konkurencja nie gwarantują jednak, że z łatwością trafisz na ofertę tanią, dobrą i bezpieczną. Wypożyczalnie nie mają powodu by jakoś specjalnie konkurować o klienta, bo ilość chętnych do wypożyczenia samochodu przybywających do Alicante jest dostatecznie duża, by klientów wystarczyło dla wszystkich wypożyczalni.
Na szczęście w Alicante funkcjonuje oddział jednaj bardzo dobrze znanej mi firmy, której oferta w zasadzie rozwiązuje problem znalezienia atrakcyjnej oferty w świetnej cenie. To Wiber – [klik].
Z samochodu tej wypożyczalni skorzystałem wcześniej w innym oddziale, na Majorce. Wtedy opisałem to również, a po jakimś czasie pod wpisem zaczęły pojawiać się komentarze czytelników, którzy skorzystali z mojego polecenia. Nie muszę chyba dodawać, że potwierdzają one jedynie moje własne doświadczenia.
Więcej szczegółów znajdziesz pod wpisem: Wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu – Majorka, Hiszpania

Istotna rzecz, o której należy wspomnieć

W przypadku Wibera nie ma możliwości odbioru kluczyków na lotnisku. Po prostu nie mają tam swojego stanowiska. Zapewne ze względu wysoki koszt utrzymania takiego stanowiska w terminalu lotniska (to przekłada się bezpośrednio na cenę wypożyczenia samochodu). Punkt odbioru kluczyków i samochodu znajduje się około 3 km od lotniska. Nie jest to jednak żadne utrudnienie, ponieważ nieustannie co 10-15 minut pomiędzy lotniskiem a biurem wypożyczalni kursuje darmowy bus z logiem Wiber, który zabiera przybyszów wypożyczających samochód z lotniska do wypożyczalni i odwozi osoby zdające auto z wypożyczalni na lotnisko. Szybko i wygodnie.

Tak wygląda bus Wibera.

Co oferuje Wiber?

Wiber oferuje dwie opcje wynajmu:
ALL INCLUSIVE (wykupienie dokładnie tej opcji polecam)
BASIC (bardzo tania, ale bez niezbędnych udogodnień więc tej opcji nie polecam)

Opcję ALL INCLUSIVE w jednym zdaniu można ująć tak: możesz wypożyczyć samochód z PEŁNYM ubezpieczeniem, ZEROWYM wkładem własnym (twoja odpowiedzialność to 0 Euro), z ZEROWYM depozytem (wypożyczalnia nie blokuje żadnych środków) i BEZ KARTY kredytowej.
W zasadzie, jeżeli dokonasz opłaty wcześniej przez internet (za to też jest dodatkowa zniżka), to przy wypożyczeniu samochodu nie będzie ci potrzebna żadna karta. Nikt nie zapyta o żadną kartę! Wystarczy ci wtedy tylko dowód osobisty (lub paszport) i prawo jazdy. Super sprawa!

Opcja BASIC (znacząco tańsza od ALL INCLUSIVE, ale nie polecam) uwzględnia twoją odpowiedzialność za ewentualne zniszczenia przy kolizji drogowej lub kradzież – 700 Euro, a do wypożyczenia potrzebna jest karta kredytowa, na której wypożyczalnia założy depozyt w wysokości 700 Euro. Wspominam o tym jasno, żeby uniknąć niespodzianek przy odbiorze auta.
Wiem, że cena opcji BASIC ze względu na niską cenę jest bardzo kusząca, ale w Wiberze opcja ALL ICLUSIVE (zawierająca wszystkie udogodnienia) kosztuje tyle, co w niektórych wypożyczalniach odpowiednik opcji BASIC (bez udogodnień).

Czy oferta Wibera jest atrakcyjna cenowo?

Wystarczy wejść w ofertę Wibera, a potem porównać ją z innymi (zachęcam, przekonasz się samodzielnie) i wszystko stanie się jasne.
Jeżeli jednak nie masz ochoty tracić niepotrzebnie czasu by wyważać otwarte drzwi, to poniżej znajdziesz wszystko co ci potrzebne, by się o tym przekonać.
Tak jak wspomniałem powyżej za ALL INCLUSIVE w Wiberze zapłacisz mniej więcej tyle co za BASIC w niektórych wypożyczalniach, w których dodatkowo będzie ci potrzebna karta kredytowa, na której załażą ci depozyt blokując środki (średnio około 800 Euro), a twój udział w ewentualnej szkodzie nie będzie 0 Euro (jak w Wiberze), a raczej grubo ponad 1000 Euro.
Zobaczmy zatem na konkretnym przykładzie jaki będzie koszt wynajmu samochodu w Wiberze.

Gdzie szukać najlepszej oferty?

Samochód z Wbera możesz wynająć na dwa sposoby:
– bezpośrednio na stronie internetowej Wibera – [klik]
– na stronie porównywarki cenowej Rentalcars – [klik]

Nieco zaskakujący może być dla ciebie fakt, że na stronie porównywarki cenowej Rentalcars najczęściej jest trochę taniej niż bezpośrednio na stornie wypożyczalni. Jeżeli jednak mocniej się zastanowić, to jest to naturalne. Porównywarka cenowa najczęściej podpisuje z wypożyczalniami stosowne umowy, gwarantujące jej odpowiedni dyskont od oficjalnych cen wypożyczalni. Dzięki temu na stronie wyszukiwarki ceny mogą być nieco niższe od oficjalnych cen wypożyczalni. Taka polityka uzasadnia sens istnienia wyszukiwarki i pozwala jej skutecznie pośredniczyć w sprzedaży, na której zarabia.
Tak czy inaczej, poniżej zamieszczę porównanie cen z obu źródeł. W obu przypadkach sprawdzimy ceny w tym samym terminie i na ten sam okres wypożyczenia. Do sprawdzenia wybiorę datę w miarę odległą (o kilka tygodni) od dnia, w którym przeprowadzałem porównanie, tak by mieć pewność, że oferta samochodów nie jest jeszcze wykupiona. Oczywiście w obu przypadkach porównywać będziemy samochody o identycznym standardzie.
W praktyce zdecydowałem się wyszukać ceny za 4 dni wynajmu auta w terminie pomiędzy 11 a 15 listopada 2019 roku. Zdecydowałem się na tani samochód: Ford Ka lub podobny.
Wynik wyszukiwania wygląda tak:

strona internetowa Wiber-a

łączny koszt wypożyczenia za 4 dni wynajmu a opcji ALL INCLUSIVE to: 99,84 Euro.
W przeliczeniu na naszą walutę po kursie 4,3 będzie to kwota: 429,31 PLN (jeżeli zapłacisz za wynajem z wyprzedzeniem przez internet na stronie Wibera, to otrzymasz 3% rabatu i cena spadnie do 416,43 PLN).

Oferta bezpośrednio na stronie Wiber-a
strona internetowa Rentalcars

łączny koszt wypożyczenia za 4 dni wynajmu a opcji ALL INCLUSIVE to: 412,32 PLN.
Cena za pośrednictwem Renatalcars jest niższa o 16,99 PLN (lub o 4,11 PLN jeżeli zdecydujesz się zapłacić od razu za pośrednictwem internetu).

Oferta Wibera na Rentalcars

Jak wyszukać ofertę Wibera na Rentalcars?

Ze względu na ogromną bazę danych wypożyczalni aut, wyników wyszukiwania na Rentalcars będzie mnóstwo, a ich uszeregowanie niekoniecznie takie jak oczekiwane przez nas. Żeby ułatwić sobie życie warto użyć filtru. Najprościej będzie wykonać czynności w takiej kolejności:
1. Wchodzisz na stronę Rentalcars.com – [klik]

2. Wprowadzasz do formularza na stronie głównej: miejsce, termin odbioru i zwrotu samochodu (jak poniżej) i naciskasz przycisk „Szukaj”

3. Czekasz aż pojawią się wyniki i w panelu po lewej stronie, w sekcji „Nazwa dostawcy” zaznaczasz pole obok Wiber-a (oczywiście wcześniej warto przyjrzeć się otrzymanym wynikom, może w chwili wyszukiwania znajdzie się jakaś atrakcyjniejsza oferta. Przypominam jednak, żeby upewnić się, czy firma, której oferta wygląda atrakcyjnie zakłada depozyt na karcie i w jakiej wysokości.).

4. W ten sposób masz odfiltrowywane inne oferty i widzisz tylko auta z oferty Wibera (logo dostawcy auta widoczne jest w lewym dolnym rogu oferty jak na obrazku poniżej). Teraz musisz wybrać ofertę All Inclusive. Jest ona oznaczona dodatkowym opisem na karcie oferty (Oferta Specjalna). Dodatkowy opis zaznaczyłem na obrazku poniżej. Tylko wybór oferty z tym opisem pozwoli ci na odbiór samochodu bez karty kredytowej i depozytu. Pozostaje już tylko zdecydować się na rozmiar samochodu i przejść do kolejnych kroków naciskając przycisk „Rezerwuj teraz”.

Oferta Wibera na Rentalcars

UWAGA!!!
W zestawieniu znajdziesz również tańszą ofertę Wibera na ten sam samochód i termin, ale nie zawiera ona dodatkowego opisu „Oferta Specjalna„. To nie jest oferta All Inclusive tylko oferta podstawowa. Jeżeli wybierzesz ofertę bez dodatkowego opisu (Oferta Specjalna), potrzebna ci będzie karta kredytowa i założony zostanie depozyt. Zwróć na to uwagę przy rezerwacji, żeby nie było potem przykrej niespodzianki.

Oferta w wersji BASIC. Brak opisu „Oferta Specjalna” . Przy odbiorze auta z tej oferty będzie potrzebna karta kredytowa.

5. W kolejnych krokach potrzebne będą dane kierowcy (dokumentów), niezbędne do wypożyczenia samochodu. Przygotuj więc swoje dokumenty. Ten proces jest w zasadzie identyczny dla wszystkich dostawców. Potwierdzenia wynajęcia samochodu i niezbędne informacje otrzymasz mailem.

Inne oferty, podobne do Wibera – bądź czujny!

Podczas przeszukiwania bazy ofert na Rentalcars możesz trafić na oferty z wyglądu niemal identyczne jak oferta Wibera, a jednocześnie nieco tańsze. Przy okazji pisania tego wpisu taką właśnie zalazłem. Zobacz na obrazek poniżej.

Oferta OK Rent a Car bardzo podobna do oferty Wibera i trochę tańsza, ale niekoniecznie lepsza.

Oferta jest 20 PLN tańsza od oferty Wibera i zawiera niemal identyczne zapisy w ramce Oferta Specjalna. Czy nie lepiej skorzystać z tej właśnie oferty? Wydaje się, że tak. Że warto. Ale zanim zaczniesz zamawiać warto kliknąć link „OK Rent a Car warunki wynajmu” (na powyższym obrazku wskazuje na niego czerwona strzałka). Otworzy się okienko jak na obrazku poniżej, na którym trzeba kliknąć „Depozyty, Wkład własny i Zabezpieczenia”.

Następnie rozwinie się okienko, w którym znajdziesz szczegółową informację m.in. o depozycie. Widać ją na obrazku poniżej.
Z informacji wynika jasno, że przy wynajmie w tej firmie pobierany jest depozyt w wysokości 250 Euro. Czyli do wypożyczenia samochodu niezbędna będzie karta kredytowa.
Gdyby przy wyszukiwaniu ofert przyszła ci do głowy taka myśl, że sprytniej wynajmiesz auto za mniejsze pieniądze … to po przyjeździe na lotnisko czekała by na ciebie niemiła niespodzianka 🙂

Mam wynajęte auto. Co zrobić po przylocie do Alicante?

Po przylocie i obiorze bagażu poszukaj windy i zjedź na piętro (-2) minus 2 terminala. Na poziomie -2 poszukaj wyjścia i wyjdź na zewnątrz terminala. Natychmiast za wyjściem skręć w lewo i idź 50 metrów przed siebie.
Tutaj będzie czekał na ciebie bus Wibera (na jednym ze stanowisk parkingowych: numer od 1 do 5), lub jeżeli jeszcze go nie ma, to podjedzie najdalej za kilka minut.
Ścieżkę dojścia przedstawia obrazek poniżej.

Droga dojścia z terminala do stanowiska postojowego Wibera

Godziny odbioru i zwrotu auta

Samochód w biurze Wibera możesz odebrać i zwrócić w godzinach 7.00 – 23.00.

współrzędne GPS biura Wibera:
38°17’18.5″N 0°34’54.1″W
38.288465, -0.581685 – kliknij i wyznacz trasę

Jeżeli masz wynajęty samochód w opcji ALL INCLUSIVE to istnieje również możliwość zwrotu samochodu poza godzinami pracy biura, czyli pomiędzy 23.00 a 7.00 rano. Wtedy musisz pojechać na parking: EcoParking Alicante Ctra Aeropuerto Torrellano, CV852, Km 0.4, 03320, Torrellano i tutaj zwrócisz samochód.

współrzędne GPS parkingu do nocnego zwrotu auta:
38°17’26.4″N 0°34’06.8″W
38.290666, -0.568561 – kliknij i wyznacz trasę

Kilka ważnych pojęć związanych z wypożyczeniem auta

Poniżej znajdziesz kilka podstawowych informacji, z którymi warto się zapoznać przed wypożyczeniem. Dotyczą głownie zakresu ubezpieczeń i odpowiedzialności jaką możesz ponosić przy wynajmie. Zaproponowane przeze mnie powyżej opcje wynajmu w zasadzie ograniczają twoją odpowiedzialność do zera, ale uważam, że to co zawarłem poniżej koniecznie trzeba przynajmniej raz przeczytać. W razie potrzeby zawsze możesz tu znowu zajrzeć.

Co to jest depozyt na karcie kredytowej?

Depozyt to kwota, którą wypożyczalnia blokuje na karcie kredytowej. Ta kwota nie znika z twojej karty. Nadal się na niej znajduje, ale nie jest możliwa do wykorzystania.

Przykład:
Załóżmy, że masz kartę kredytową z limitem 3000 PLN. Wypożyczasz samochód z wypożyczalni, a w warunkach wypożyczenia jest informacja o depozycie w wysokości 500 EUR. Odbierasz samochód, a wypożyczalnia podczas odbioru zakłada na karcie depozyt, zgodnie z umową 500 EUR. Na twojej karcie nadal jest 3000 PLN ale 500 EUR * 4,3 = 2 100 PLN, jest zablokowane i dopóki blokada nie zostanie zdjęta, nie możesz z tych środków skorzystać. Do dyspozycji zostaje ci 900 PLN.

Jeżeli miałeś plan, żeby tą samą kartą płacić za hotel, który kosztuje np. 1500 PLN, to nie uda się. Depozyt zostanie zdjęty najwcześniej po około 24 godzinach od momentu zwrotu samochodu, a często trwa to nawet dłużej niż tydzień. Warto o tym pamiętać i najlepiej do płatności za inne zobowiązania mieć inną karę (debetową) lub odpowiednio wyższy limit na karcie kredytowej.

Po co jest depozyt na karcie kredytowej?

W ten sposób wypożyczalnie zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami. Gdyby klient nie wypełnił warunków umowy, to koszty z tym związane wypożyczalnia potrąca sobie z depozytu. Załóżmy, że spóźniłeś się o 8 godzin ze zwrotem samochodu. Umowa przewiduje za to dodatkową opłatę. Wypożyczalnia niezależnie od twojej woli może pobrać sobie z depozytu stosowną opłatę.
Inny przykład: odebrałeś samochód z pełnym bakiem, a oddałeś z pustym. Wypożyczalnia pobiera sobie wartość pełnego tankowania i do tego koszt dodatkowy koszt obsługi. Wychodzi to obecnie mniej więcej tak, jakby litr paliwa kosztował 2 EUR. Czyli np. bak paliwa 50 L * 2 EUR/L = 100 EUR. Tyle mniej więcej zniknie z depozytu. Przykłady można mnożyć (rysa na samochodzie, zbite lusterko, zbita szyba, zniszczona tapicerka itp.).

Wkład własny i ubezpieczenie samochodu

Oprócz depozytu, który blokowany jest bezpośrednio na twojej karcie kredytowej, wypożyczenie samochodu wiąże się z przyjęciem na siebie zobowiązania o tak zwanym wkładzie własnym.

Wkład własny obowiązuje w przypadku:
– zniszczenia lub uszkodzenia samochodu
– kradzieży samochodu

Każda wypożyczalnia ma ustalone własne kwoty udziału własnego. Osobno dla zniszczenia i osobno dla kradzieży samochodu.
Jest to koszt jaki maksymalnie zobowiązujesz się ponieść w przypadku gdy będzie miało miejsce jedno z powyższych zdarzeń.
Założenie jest takie, że jeżeli koszty wynikające z usunięcia zniszczeń są większe niż przyjęty przez ciebie w umowie wkład własny, to odpowiadasz wyłącznie do wysokości wkładu własnego, a pozostałe koszty pokrywa ubezpieczenie.
Obecnie praktycznie wszystkie wypożyczalnie zawierają koszt tego ubezpieczenia w podstawowej cenie pojazdu (tej najtańszej, którą widzisz w ofercie na tronie). To ubezpieczenie jest obowiązkowe i dotyczy wszystkich wynajmowanych pojazdów.

Ubezpieczenie pojazdu od uszkodzeń – CDW

To jest właśnie podstawowe ubezpieczenie, którym objęty jest pojazd (często na stronach internetowych wypożyczalni nazywane jest Pełnym Ubezpieczeniem, co może wprowadzać w błąd, uczulam, to powszechna praktyka). Praktyka nazywania podstawowego ubezpieczenia pełnym, zapewne ma na celu zasugerowanie klientowi, że w podobnej cenie nabywa lepszy pakiet ubezpieczeń. Wtedy oferta wydaje się atrakcyjniejsza, ale w rzeczywistości nie jest. Warto więc sprawdzić czy ubezpieczenie nazywane pełnym to ubezpieczenie CDW czy faktycznie pełne (SCDW – o którym będę pisał troszkę niżej).
Nie znalazłem oferty, w której za to ubezpieczenie obowiązywałaby jakaś dopłata. Wszędzie było w podstawowej cenie pojazdu.
CDW to skrót od angielskiej nazwy Collision Damage Waiver. Posiadanie tego ubezpieczenia ogranicza twoją odpowiedzialność za zniszczenie do wysokości wkładu własnego.
Żeby jednak nie było zbyt kolorowo, to z tego ubezpieczenia wyłączone są najczęściej: szyby, opony i podwozie. Wyłączeń może być więcej. Oznacza to, że jeżeli np. podczas kolizji zniszczenia dotknęły elementów, które są wyłączone z ubezpieczenia, to za ich naprawę zapłacisz dodatkowo.
Oczywiście, jeżeli zdarzenie nastąpiło nie z twojej winy i masz na to policyjny protokół, to wypożyczalnia nie ma prawa potrącić żadnych pieniędzy. Wtedy płaci sprawca.

WAŻNE!
Jeżeli prowadziłeś samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających to żadne ubezpieczenie nie działa. Płacisz pełną kwotę kosztów naprawy.

Ubezpieczenie od kradzieży – TP

To ubezpieczenie, które w przypadku kradzieży pojazdu ogranicza twoją odpowiedzialność materialną do wysokości wkładu własnego.
Nazwa ubezpieczenia to skrót od wersji angielskiej Theft Waiver.
Koszt tego ubezpieczenia zawiera się w podstawowej cenie wypożyczenia pojazdu.
Nie znalazłem oferty, w której za to ubezpieczenie obowiązywałaby jakaś dopłata. Wszędzie było w podstawowej cenie pojazdu.

Pełne ubezpieczenie od uszkodzeń – SCDW

Ten rodzaj ubezpieczenia całkowicie lub częściowo znosi twoją odpowiedzialność za uszkodzenie samochodu i to jest prawdziwe pełne ubezpieczenie od uszkodzeń.
Nazwa pochodzi od angielskiej wersji: Super Collision Damage Waiver.
W większości przypadków twoja odpowiedzialność po wykupieniu tego ubezpieczenia zredukowana zostaje do zera, rzadziej do symbolicznej kwoty na poziome około 100 – 500 EUR (w zależności od marki i ceny nowego pojazdu).
Wypożyczalnie, które podstawowe ubezpieczenie nazywają błędnie (lub celowo) pełnym, ten rodzaj ubezpieczenia nazywają: All Inclisive, Super, All Protection … itp.
Podczas rezerwacji na stronie Rentalcars, przy każdym wypożyczeniu masz możliwość dokupienia pełnego ubezpieczenia SCDW. Należy jednak mieć świadomość, że jest to ubezpieczenie które wykupujesz w Rentalcars, a nie w docelowej wypożyczalni. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że jeżeli wystąpi uszkodzenie lub kradzież samochodu, wypożyczalnia pobierze z twojego konta kwotę do wysokości wkładu własnego, a o zwrot tej kwoty w ramach posiadanego musisz wystąpić do Rentalcars.
Jeżeli chcesz wykupić ubezpieczenie pełne SCDW bezpośrednio w wypożyczalni to musisz to zrobić na miejscu, przy wypożyczeniu. Unikniesz wtedy ewentualnego pobrania wkładu własnego z twojego konta i upominania się o zwrot u ubezpieczyciela. Niestety większość wypożyczalni nawet na własnych stronach internetowych nie umożliwia wykupienia tego ubezpieczenia przez internet i trzeba to zrobić na miejscu podczas odbioru auta. Za to ceny wynajmu za pośrednictwem Rentalcars są niższe niż bezpośrednio na stronach wypożyczalni, więc i tak opłaca się dokonywać podstawowej rezerwacji za pośrednictwem Rentalcars.
Sprawdziłem koszt wykupu pełnego ubezpieczenia SCDW w kilku wypożyczalniach. Średnio jest to koszt rzędu 30 EUR/dzień dla podstawowych modeli samochodów.

Ubezpieczenie podróżnych – PAI

Często w trakcie wynajmu proponowane jest jeszcze ubezpieczenie osób podróżujących wynajętym samochodem. Nie ma ono nic wspólnego z samym autem, a jedynie dotyczy osób. Jeżeli samodzielnie przed podróżą wykupujesz dla siebie ubezpieczenie, to nie jest Ci ono dodatkowo potrzebne.
Skrót pochodzi z angielskiej nazwy: Personal Accident Insurance.
Ubezpieczenie to często znajduje się w pakiecie z SCDW.

4.9/5 - (77 głosów)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil został dopiero co założony, więc na razie cierpi z głodu, ze względu na brak obserwujących. Chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Pozdrawiam
5 komentarzy do “Alicante – wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu. Wypożyczenie auta z pełnym ubezpieczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *