Alicante: wynajem samochodu (bez karty kredytowej i bez depozytu)

Alicante – wypożyczalnia samochodów

Dzięki dużemu ruchowi turystycznemu w Alicante samochód wynajmiesz łatwo i relatywnie tanio. Większość przyjeżdżających chętnie korzysta z wypożyczalni by zobaczyć pobliskie atrakcje. Konkurencja wypożyczalni jest spora. Widoczne jest to głównie poza sezonem, gdy ceny za wypożyczenie spadają. Radykalny spadek cen widoczny jest już na początku września. Ceny poza szczytem są niższe niż w szczycie nawet o ponad 50% (40% to praktycznie standard).
Szczyt cenowy przypada na lipiec i sierpień.

Zdecydowanie polecam opcję wynajmu samochodu bez konieczności posiadania karty kredytowej i zakładania depozytu na karcie. Mają w pełni ubezpieczony samochód nie musisz martwić się, czy na parkingu toś nie zarysuje ci auta albo nie stuknie drzwiami, robiąc drobne wgniecenie. Przy pełnym ubezpieczeniu takie problemy cię w ogóle nie dotyczą, bo pokrywa je ubezpieczenie. Mając auto w opcji ALL INCLUSIVE możesz w polecanej poniżej przeze mnie wypożyczalni oddać auto nawet w nocy, gdy wypożyczalnia jest zamknięta 🙂 Wbrew pozorom jest to bardzo ważna i wygodna opcja, z której sam skorzystałem. Wystarczy, że twój lot powrotny jest rano (np. o 8:00) wiec na lotnisku musisz być o 6:00, a wypożyczalnie otwierają się dopiero o 7:00. Jak wtedy oddać auto?
Sposób jest prosty i wygodny, a odpowiedź znajdziesz poniżej, w drugiej części wpisu.

Sprawdzona wypożyczalnia – tanio i bezpiecznie

Wybór wypożyczalni działających w Alicante jest duży. Działają tu praktycznie wszystkie wypożyczalnie sieciowe i kilka mniejszych. Szeroki wybór i konkurencja nie gwarantują jednak, że z łatwością trafisz na ofertę tanią, dobrą i bezpieczną. Wypożyczalnie nie mają powodu by jakoś specjalnie konkurować o klienta, bo ilość chętnych do wypożyczenia samochodu przybywających do Alicante jest dostatecznie duża, by klientów wystarczyło dla wszystkich wypożyczalni.
Na szczęście w Alicante funkcjonuje oddział jednaj bardzo dobrze znanej mi firmy, której oferta w zasadzie rozwiązuje problem znalezienia atrakcyjnej oferty w świetnej cenie. To Wiber – [klik].
Z samochodu tej wypożyczalni skorzystałem wcześniej w innych oddziałach (np. na Majorce i w Walencji). Wtedy opisałem to, a po krótkim czasie pod wpisem zaczęły pojawiać się komentarze czytelników, którzy skorzystali z mojego polecenia. Nie muszę chyba dodawać, że potwierdzają one jedynie moje własne doświadczenia.
Więcej szczegółów znajdziesz pod wpisem: Majorka – wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu

Istotna rzecz, o której należy wspomnieć

W przypadku Wibera nie ma możliwości odbioru kluczyków na lotnisku. Po prostu nie mają tam swojego stanowiska. Zapewne ze względu wysoki koszt utrzymania takiego stanowiska w terminalu lotniska (to przekłada się bezpośrednio na cenę wypożyczenia samochodu). Punkt odbioru kluczyków i samochodu znajduje się około 3 km od lotniska. Nie jest to jednak żadne utrudnienie, ponieważ nieustannie co 10-15 minut pomiędzy lotniskiem a biurem wypożyczalni kursuje darmowy bus z logiem Wiber, który zabiera przybyszów wypożyczających samochód z lotniska do wypożyczalni i odwozi osoby zdające auto z wypożyczalni na lotnisko. Szybko i wygodnie.
Wystarczy, że podczas wypożyczenia podasz swój numer lotu (jest taka opcja w formularzu wynajmu), a wypożyczalnia sama sprawdzi, o której przylecisz na miejsce, nawet jeżeli twój lot będzie miał opóźnienie. Nie musisz się więc martwić, że gdzieś się spóźnisz. Kierowca busa Wiber-a ma przy sobie listę pasażerów, na których o odpowiedniej godzinie ma czekać i zanim odjedzie sprawdza po nazwisku, czy już wszyscy przybyli. W praktyce naprawdę świetnie to działa.

Tak wygląda bus Wibera.

Co oferuje Wiber?

Wiber oferuje dwie opcje wynajmu:
ALL INCLUSIVE (wykupienie dokładnie tej opcji polecam)
BASIC (bardzo tania, ale bez niezbędnych udogodnień więc tej opcji nie polecam)

Opcję ALL INCLUSIVE w jednym zdaniu można ująć tak: możesz wypożyczyć samochód z PEŁNYM ubezpieczeniem, ZEROWYM wkładem własnym (twoja odpowiedzialność to 0 Euro), z ZEROWYM depozytem (wypożyczalnia nie blokuje żadnych środków) i BEZ KARTY kredytowej.
W zasadzie, jeżeli dokonasz opłaty wcześniej przez internet (za to też jest dodatkowa zniżka), to przy wypożyczeniu samochodu nie będzie ci potrzebna żadna karta. Nikt nie zapyta o żadną kartę! Wystarczy ci wtedy tylko dowód osobisty (lub paszport) i prawo jazdy. Super sprawa!

Opcja BASIC (znacząco tańsza od ALL INCLUSIVE, ale nie polecam) uwzględnia twoją odpowiedzialność za ewentualne zniszczenia przy kolizji drogowej lub kradzież – 700 Euro, a do wypożyczenia potrzebna jest karta kredytowa, na której wypożyczalnia założy depozyt w wysokości 700 Euro. Wspominam o tym jasno, żeby uniknąć niespodzianek przy odbiorze auta.
Wiem, że cena opcji BASIC ze względu na niską cenę jest bardzo kusząca, ale w Wiberze opcja ALL ICLUSIVE (zawierająca wszystkie udogodnienia) kosztuje tyle, co w niektórych wypożyczalniach odpowiednik opcji BASIC (bez udogodnień).

Gdzie szukać najlepszej oferty?

Samochód z Wbera możesz wynająć na dwa sposoby:
– bezpośrednio na stronie internetowej Wibera – [klik]
– na stronie porównywarek cenowych np. DiscoverCars – [klik]

Nieco zaskakujący może być dla ciebie fakt, że na stronie porównywarki cenowej najczęściej jest trochę taniej niż bezpośrednio na stornie wypożyczalni. Jeżeli jednak mocniej się zastanowić, to jest to naturalne. Porównywarka cenowa najczęściej podpisuje z wypożyczalniami stałe umowy, gwarantujące jej odpowiedni dyskont od oficjalnych cen wypożyczalni. Dzięki temu na stronie wyszukiwarki ceny mogą być nieco niższe od oficjalnych cen wypożyczalni. Taka polityka uzasadnia sens istnienia wyszukiwarki i pozwala jej skutecznie pośredniczyć w sprzedaży, na której zarabia nie zawyżając cen.

Porównywarek jest więcej, ale …

Wypożyczam samochody od kilkunastu lat i tyle samo czasu obserwuję ten rynek. Moje przeczucie, że ludzie na wakacjach chcą czuć się bezpiecznie i preferują wynajem samochodu z pełnym ubezpieczeniem mnie nie myliło. To niezwykle ważna obserwacja ponieważ ma kluczowy wpływ na sposób poszukiwania i wybór najlepszych narzędzi. Moim zdaniem najlepsze są w tym dwie porównywarki: wspomniana wcześniej DiscoverCars oraz Rentalcars, z czego ta pierwsza jest moim zdecydowanym faworytem. Dlaczego? Wytłumaczyłem to krótkiej charakterystyce poniżej.
Główne poszukiwania prowadź więc w Discover Cars. Poszukiwania w drugiej wyszukiwarce możesz przeprowadzić po to, żeby zweryfikować, czy oferta z Discover Cars jest faktycznie najlepsza.

Discover Cars – [klik]

Porównywarka Discover Cars przykłada dużą uwagę do tego, by mieć w sobie jak najwięcej firm lokalnych. Pod tym względem jest po prostu świetna! Poza tym ma w sobie ogromną bazę firm globalnych. Jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu natychmiast porównasz ceny lokalne z cenami największych rynkowych graczy. Tutaj czasem (jeżeli będziesz mieć odrobinę szczęścia) natkniesz się na tymczasowe promocje cenowe, które pozwolą ci zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Discover Cars to obowiązkowa do przeszukania baza.

Rentalcars – [klik]

Porównywarka Rentalcars to największa na świecie baza ofert wynajmu samochodów. Od lat numer 1 na świecie. Skupia się jednak głównie na największych i najbardziej rozległych sieciach wynajmu samochodów, więc często brakuje tu ofert małych, lokalnych firm. Zawsze jednak warto sprawdzić, czy jakiś gigant, nie postanowił akurat zrobić promocji.

Inne wyszukiwarki i porównywarki

W internecie znajdziesz jeszcze wiele innych wyszukiwarek i porównywarek cen samochodów. Obserwuję je od lat (bo od lat na swoich wyjazdach, w różnych miejscach wypożyczam samochody). Przeszukiwanie większości z nich nie wprowadza nowej jakości do wyników wyszukiwania, a często daje identyczny wynik, jak strony zaproponowane powyżej. Dlaczego? Bo są to jedynie kopie tych największych i najlepszych wyszukiwarek. Najwięksi rynkowi gracze w sposób elektroniczny udostępniają swoje bazy danych innym stronom (za pomocą tzw. klucza API) i powstają kolejne strony, które tak naprawdę przeszukują tę samą bazę. Oczywistym jest, że nie otrzymasz z nich żadnych lepszych i ciekawszych ofert. Dostaniesz dokładnie ten sam wynik.
Szukanie na kopiach tych samych baz nie ma więc sensu.

Jak szukać dobrych ofert w porównywarce?

Założyłem sobie na początku, że poradnik będzie mocno skondensowany. Proces wyszukiwania spróbuję sprowadzić więc od kilku prostych kroków, dzięki którym będziesz w stanie szybko filtrować oferty, wybierając tylko najciekawsze.

Instrukcja wypożyczenia auta bez kaucji i karty kredytowej

Krok 1 – wprowadzenie danych do porównywarki

Wejdź na stronę Discover Cars – [klik], wypełnij formularz podając miejsce odbioru auta (1) datę odbioru (2) i datę zwrotu samochodu (3) i rozpocznij wyszukiwanie (4)

1. Miejsce odbioru auta
2. Data odbioru
3. Data zwrotu
4. Rozpocznij wyszukiwanie
Krok 2 – pierwszy wynik wyszukiwania

Po chwili otrzymasz pierwszy wynik wyszukiwania, ale ten wynik na razie nas nie satysfakcjonuje. Będzie wyglądał mniej więcej tak, jak na obrazkach poniżej. Wykorzystam ten widok, aby na razie opisać ci rozłożenie kluczowych elementów na ekranie wyników wyszukiwania.
Najważniejsze jest ustawienie odpowiedniego dla ciebie języka (2) (strona obsługuje kilkanaście języków w tym język polski), waluty (1) oraz lokalizacja obszaru filtrów (3). Filtry to nasz klucz do sukcesu!
Dla ułatwienia zamieszczam wygląd zrzutów ekranu z komputera i telefonu.

Na ekranie komputera:
1. Wybór waluty
2. Wybór języka
3. Panel opcji i filtrów wyszukiwania
4. Szybka informacja na ofercie: bez udziału własnego
5. Szybka informacja na ofercie: bez karty kredytowej
6. Szczegółowe warunki wypożyczenia (po kliknięciu)
1. Wybór waluty
2. Wybór języka
3. Panel opcji i filtrów wyszukiwania
4. Szybka informacja na ofercie: bez udziału własnego
5. Szybka informacja na ofercie: bez karty kredytowej
6. Szczegółowe warunki wypożyczenia (po kliknięciu)
Krok 3 – (najważniejszy) zakładamy filtr

Teraz nadszedł czas na najważniejszy krok, czyli założenie filtra! W obszarze gdzie znajdują się wszystkie filtry wyszukaj sekcji “Kaucja zwrotna” i zaznacz opcję “Depozyt nie jest wymagany”.

W sekcji “Kaucja zwrotna” zaznacz opcję “Depozyt nie jest wymagany”.

Jeżeli taka opcja jest niedostępna, to znaczy, że nie ma już dostępnych aut w wersji bez depozytu i trzeba wybrać najmniejszy dostępny w filtrze depozyt lub szukać gdzieś indziej (w dalszej części tekstu podam gdzie).

Krok 4 – przefiltrowany wynik

Po zaznaczeniu odpowiedniego filtra wynik wyszukiwania zaktualizuje się. Oferty będą ułożone od najtańszej na szczycie listy wyników.
Na górze mojej listy znalazła się oferta, która w pełni mi odpowiada. Wynajem na 5 dni z pełnym ubezpieczeniem i bez karty kredytowej za 146 EUR. Biorę!

Dostałem taki wynik. Bezpośrednio na ofercie jest informacja:
1. bez udziału własnego
2. bez depozytu
Karta kredytowa nie będzie potrzebna!

Inne oferty, podobne do Wibera – bądź czujny!

Podczas przeszukiwania bazy ofert na Rentalcars możesz trafić na oferty z wyglądu niemal identyczne jak oferta Wibera, a jednocześnie nieco tańsze. Przy okazji pisania tego wpisu taką właśnie zalazłem. Zobacz na obrazek poniżej.

Oferta OK Rent a Car bardzo podobna do oferty Wibera i trochę tańsza, ale niekoniecznie lepsza.

Oferta jest 20 PLN tańsza od oferty Wibera i zawiera niemal identyczne zapisy w ramce Oferta Specjalna. Czy nie lepiej skorzystać z tej właśnie oferty? Wydaje się, że tak. Że warto. Ale zanim zaczniesz zamawiać warto kliknąć link „OK Rent a Car warunki wynajmu” (na powyższym obrazku wskazuje na niego czerwona strzałka). Otworzy się okienko jak na obrazku poniżej, na którym trzeba kliknąć „Depozyty, Wkład własny i Zabezpieczenia”.

Następnie rozwinie się okienko, w którym znajdziesz szczegółową informację m.in. o depozycie. Widać ją na obrazku poniżej.
Z informacji wynika jasno, że przy wynajmie w tej firmie pobierany jest depozyt w wysokości 250 Euro. Czyli do wypożyczenia samochodu niezbędna będzie karta kredytowa.
Gdyby przy wyszukiwaniu ofert przyszła ci do głowy taka myśl, że sprytniej wynajmiesz auto za mniejsze pieniądze … to po przyjeździe na lotnisko czekała by na ciebie niemiła niespodzianka 🙂

Mam wynajęte auto w Wiberze. Co zrobić po przylocie do Alicante?

Po przylocie i obiorze bagażu poszukaj windy i zjedź na piętro (-2) minus 2 terminala. Na poziomie -2 poszukaj wyjścia i wyjdź na zewnątrz terminala. Natychmiast za wyjściem skręć w lewo i idź 50 metrów przed siebie.
Tutaj będzie czekał na ciebie bus Wibera (na jednym ze stanowisk parkingowych: numer od 1 do 5), lub jeżeli jeszcze go nie ma, to podjedzie najdalej za kilka minut.
Ścieżkę dojścia przedstawia obrazek poniżej.

Droga dojścia z terminala do stanowiska postojowego Wibera

Godziny odbioru i zwrotu auta

Samochód w biurze Wibera możesz odebrać i zwrócić w godzinach 7.00 – 23.00.

współrzędne GPS biura Wibera:
38°17’18.5″N 0°34’54.1″W
38.288465, -0.581685 – kliknij i wyznacz trasę

Jeżeli masz wynajęty samochód w opcji ALL INCLUSIVE to istnieje również możliwość zwrotu samochodu w nocy poza godzinami pracy biura, czyli pomiędzy 23.01 a 6.59 rano. Wtedy musisz pojechać na parking: EcoParking Alicante Ctra Aeropuerto Torrellano, CV852, Km 0.4, 03320, Torrellano i tutaj zwrócisz samochód.

współrzędne GPS parkingu do nocnego zwrotu auta:
38°17’26.4″N 0°34’06.8″W
38.290666, -0.568561 – kliknij i wyznacz trasę

Kilka ważnych pojęć związanych z wypożyczeniem auta

Poniżej znajdziesz kilka podstawowych informacji, z którymi warto się zapoznać przed wypożyczeniem. Dotyczą głownie zakresu ubezpieczeń i odpowiedzialności jaką możesz ponosić przy wynajmie. Zaproponowane przeze mnie powyżej opcje wynajmu w zasadzie ograniczają twoją odpowiedzialność do zera, ale uważam, że to co zawarłem poniżej koniecznie trzeba przynajmniej raz przeczytać. W razie potrzeby zawsze możesz tu znowu zajrzeć.

Co to jest depozyt na karcie kredytowej?

Depozyt to kwota, którą wypożyczalnia blokuje na karcie kredytowej. Ta kwota nie znika z twojej karty. Nadal się na niej znajduje, ale nie jest możliwa do wykorzystania.

Przykład:
Załóżmy, że masz kartę kredytową z limitem 3000 PLN. Wypożyczasz samochód z wypożyczalni, a w warunkach wypożyczenia jest informacja o depozycie w wysokości 500 EUR. Odbierasz samochód, a wypożyczalnia podczas odbioru zakłada na karcie depozyt, zgodnie z umową 500 EUR. Na twojej karcie nadal jest 3000 PLN ale 500 EUR * 4,3 = 2 100 PLN, jest zablokowane i dopóki blokada nie zostanie zdjęta, nie możesz z tych środków skorzystać. Do dyspozycji zostaje ci 900 PLN.

Jeżeli miałeś plan, żeby tą samą kartą płacić za hotel, który kosztuje np. 1500 PLN, to nie uda się. Depozyt zostanie zdjęty najwcześniej po około 24 godzinach od momentu zwrotu samochodu, a często trwa to nawet dłużej niż tydzień. Warto o tym pamiętać i najlepiej do płatności za inne zobowiązania mieć inną karę (debetową) lub odpowiednio wyższy limit na karcie kredytowej.

Po co jest depozyt na karcie kredytowej?

W ten sposób wypożyczalnie zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami. Gdyby klient nie wypełnił warunków umowy, to koszty z tym związane wypożyczalnia potrąca sobie z depozytu. Załóżmy, że spóźniłeś się o 8 godzin ze zwrotem samochodu. Umowa przewiduje za to dodatkową opłatę. Wypożyczalnia niezależnie od twojej woli może pobrać sobie z depozytu stosowną opłatę.
Inny przykład: odebrałeś samochód z pełnym bakiem, a oddałeś z pustym. Wypożyczalnia pobiera sobie wartość pełnego tankowania i do tego koszt dodatkowy koszt obsługi. Wychodzi to obecnie mniej więcej tak, jakby litr paliwa kosztował 2 EUR. Czyli np. bak paliwa 50 L * 2 EUR/L = 100 EUR. Tyle mniej więcej zniknie z depozytu. Przykłady można mnożyć (rysa na samochodzie, zbite lusterko, zbita szyba, zniszczona tapicerka itp.).

Wkład własny i ubezpieczenie samochodu

Oprócz depozytu, który blokowany jest bezpośrednio na twojej karcie kredytowej, wypożyczenie samochodu wiąże się z przyjęciem na siebie zobowiązania o tak zwanym wkładzie własnym.

Wkład własny obowiązuje w przypadku:
– zniszczenia lub uszkodzenia samochodu
– kradzieży samochodu

Każda wypożyczalnia ma ustalone własne kwoty udziału własnego. Osobno dla zniszczenia i osobno dla kradzieży samochodu.
Jest to koszt jaki maksymalnie zobowiązujesz się ponieść w przypadku gdy będzie miało miejsce jedno z powyższych zdarzeń.
Założenie jest takie, że jeżeli koszty wynikające z usunięcia zniszczeń są większe niż przyjęty przez ciebie w umowie wkład własny, to odpowiadasz wyłącznie do wysokości wkładu własnego, a pozostałe koszty pokrywa ubezpieczenie.
Obecnie praktycznie wszystkie wypożyczalnie zawierają koszt tego ubezpieczenia w podstawowej cenie pojazdu (tej najtańszej, którą widzisz w ofercie na tronie). To ubezpieczenie jest obowiązkowe i dotyczy wszystkich wynajmowanych pojazdów.

Ubezpieczenie pojazdu od uszkodzeń – CDW

To jest właśnie podstawowe ubezpieczenie, którym objęty jest pojazd (często na stronach internetowych wypożyczalni nazywane jest Pełnym Ubezpieczeniem, co może wprowadzać w błąd, uczulam, to powszechna praktyka). Praktyka nazywania podstawowego ubezpieczenia pełnym, zapewne ma na celu zasugerowanie klientowi, że w podobnej cenie nabywa lepszy pakiet ubezpieczeń. Wtedy oferta wydaje się atrakcyjniejsza, ale w rzeczywistości nie jest. Warto więc sprawdzić czy ubezpieczenie nazywane pełnym to ubezpieczenie CDW czy faktycznie pełne (SCDW – o którym będę pisał troszkę niżej).
Nie znalazłem oferty, w której za to ubezpieczenie obowiązywałaby jakaś dopłata. Wszędzie było w podstawowej cenie pojazdu.
CDW to skrót od angielskiej nazwy Collision Damage Waiver. Posiadanie tego ubezpieczenia ogranicza twoją odpowiedzialność za zniszczenie do wysokości wkładu własnego.
Żeby jednak nie było zbyt kolorowo, to z tego ubezpieczenia wyłączone są najczęściej: szyby, opony i podwozie. Wyłączeń może być więcej. Oznacza to, że jeżeli np. podczas kolizji zniszczenia dotknęły elementów, które są wyłączone z ubezpieczenia, to za ich naprawę zapłacisz dodatkowo.
Oczywiście, jeżeli zdarzenie nastąpiło nie z twojej winy i masz na to policyjny protokół, to wypożyczalnia nie ma prawa potrącić żadnych pieniędzy. Wtedy płaci sprawca.

WAŻNE!
Jeżeli prowadziłeś samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających to żadne ubezpieczenie nie działa. Płacisz pełną kwotę kosztów naprawy.

Ubezpieczenie od kradzieży – TP

To ubezpieczenie, które w przypadku kradzieży pojazdu ogranicza twoją odpowiedzialność materialną do wysokości wkładu własnego.
Nazwa ubezpieczenia to skrót od wersji angielskiej Theft Waiver.
Koszt tego ubezpieczenia zawiera się w podstawowej cenie wypożyczenia pojazdu.
Nie znalazłem oferty, w której za to ubezpieczenie obowiązywałaby jakaś dopłata. Wszędzie było w podstawowej cenie pojazdu.

Pełne ubezpieczenie od uszkodzeń – SCDW

Ten rodzaj ubezpieczenia całkowicie lub częściowo znosi twoją odpowiedzialność za uszkodzenie samochodu i to jest prawdziwe pełne ubezpieczenie od uszkodzeń.
Nazwa pochodzi od angielskiej wersji: Super Collision Damage Waiver.
W większości przypadków twoja odpowiedzialność po wykupieniu tego ubezpieczenia zredukowana zostaje do zera, rzadziej do symbolicznej kwoty na poziome około 100 – 500 EUR (w zależności od marki i ceny nowego pojazdu).
Wypożyczalnie, które podstawowe ubezpieczenie nazywają błędnie (lub celowo) pełnym, ten rodzaj ubezpieczenia nazywają: All Inclisive, Super, All Protection … itp.
Podczas rezerwacji na stronie Rentalcars, przy każdym wypożyczeniu masz możliwość dokupienia pełnego ubezpieczenia SCDW. Należy jednak mieć świadomość, że jest to ubezpieczenie które wykupujesz w Rentalcars, a nie w docelowej wypożyczalni. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że jeżeli wystąpi uszkodzenie lub kradzież samochodu, wypożyczalnia pobierze z twojego konta kwotę do wysokości wkładu własnego, a o zwrot tej kwoty w ramach posiadanego musisz wystąpić do Rentalcars.
Jeżeli chcesz wykupić ubezpieczenie pełne SCDW bezpośrednio w wypożyczalni to musisz to zrobić na miejscu, przy wypożyczeniu. Unikniesz wtedy ewentualnego pobrania wkładu własnego z twojego konta i upominania się o zwrot u ubezpieczyciela. Niestety większość wypożyczalni nawet na własnych stronach internetowych nie umożliwia wykupienia tego ubezpieczenia przez internet i trzeba to zrobić na miejscu podczas odbioru auta. Za to ceny wynajmu za pośrednictwem Rentalcars są niższe niż bezpośrednio na stronach wypożyczalni, więc i tak opłaca się dokonywać podstawowej rezerwacji za pośrednictwem Rentalcars.
Sprawdziłem koszt wykupu pełnego ubezpieczenia SCDW w kilku wypożyczalniach. Średnio jest to koszt rzędu 30 EUR/dzień dla podstawowych modeli samochodów.

Ubezpieczenie podróżnych – PAI

Często w trakcie wynajmu proponowane jest jeszcze ubezpieczenie osób podróżujących wynajętym samochodem. Nie ma ono nic wspólnego z samym autem, a jedynie dotyczy osób. Jeżeli samodzielnie przed podróżą wykupujesz dla siebie ubezpieczenie, to nie jest Ci ono dodatkowo potrzebne.
Skrót pochodzi z angielskiej nazwy: Personal Accident Insurance.
Ubezpieczenie to często znajduje się w pakiecie z SCDW.

4.9/5 - (93 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
7 komentarzy do “Alicante: wynajem samochodu (bez karty kredytowej i bez depozytu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *