Sycylia (Palermo, Katania, Trapani) wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu? Jak wypożyczyć auto na Sycylii?

Czy możliwe jest wypożyczenie samochodu na Sycylii bez konieczności blokowania depozytu na karcie kredytowej? Oczywiście, że tak! Nie jest to aż tak proste jak na Majorce (o czym pisałem we wpisie: Wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu – Majorka, Hiszpania) ale możliwe. Zanim jednak wejdziemy w szczegóły ofert wypożyczalni trzeba zdać sobie sprawę z bardzo istotnej rzeczy.

Jazda samochodem po Sycylii

Przygotuj się na adrenalinę! Bez znaczenia czy jesteś kierowcą czy pasażerem. Emocje są gwarantowane. We Włoszech powszechnie znana jest nonszalancja z jaką kierowcy traktują przepisy, ale to, co dzieje się na Sycylii przechodzi ludzkie pojęcie. Ze znaków drogowych korzystają tu chyba tylko turyści, wprowadzając tym samym chaos w poczynania miejscowych. Miejscowemu do głowy by nie przyszło, że ktoś widząc znak „STOP” albo „ustąp pierwszeństwa przejazdu”, zwolni albo (o zgrozo), zatrzyma się przed skrzyżowaniem. Spodziewaj się, że wtedy ominie cię lewą stroną z mocno zdziwionym wzrokiem. Zresztą często miejscowi widząc, że auto jest z wypożyczalni od razu wiedzą, że będziesz zwalniał na „STOP”-ie przed skrzyżowaniem i od razu, prewencyjnie robią unik w lewo i gnają ostro przed siebie.
Kolejny przykład jest jeszcze ciekawszy. Wyobraź sobie, że jedziesz przez Palermo szeroką drogą jednokierunkową, która ma 3 pasy ruchu w jedną stronę. Jedziesz grzecznie środkowym pasem i … nagle widzisz jak facet 200m przed tobą zatrzymuje się na tym samym środkowym (!!!) pasie. Wbija światła awaryjne i idzie pogadać z kumplem który stoi przed swoim straganem, handlując jakimś badziewiem na chodniku. Auto centralnie zawala środkowy pas ruchu. Ja w panice uciekam z pasa i brutalnie wymuszam pierwszeństwo na gościu po lewej. Ledwo zdążyłem. Za sobą słyszę klakson! Ale nie! To NIE NA MNIE!!! Facet za mną ze znudzonym obliczem chyba nawet nie zarejestrował, że było jakieś zagrożenie. Normalnie, po prostu ktoś (czyli ja) wrył mu się na centymetry, z ryjem przed maskę … normalna sprawa. Sycylia! Kto zatem trąbił??? To kolejny znajomy typa od pozostawionego samochodu. Bo takie trąbienie to zwyczajowo na Sycylii pozdrowienie jest! Typ na chodniku zachwycony pomachał koledze ręką, uśmiechał się i fajnie jest. Po prostu odpadłem.
Po chwili ponownie hamowałem na złamanie karku, bo – tym razem przed moją maskę – ktoś uciekał z pasa obok. Cudownie! Pomyślałem: obrąbię go, a co! Klakson zawarczał wściekle, a wszyscy dookoła … przyjęli moje pozdrowienie, w ciemno machając ręką w przyjaznym geście i uśmiechając się! Okazało się, że całkiem fajny ze mnie gość! Ledwo po przyjeździe i pozdrawiam wszystkich na ulicy. Uroczo!
Całość działa się na pierwszych kilometrach po odebraniu samochodu w drodze z lotniska. Szybko zrozumiałem, że jestem w alternatywnym świecie ruchu drogowego i od teraz oczy w dupie będą mi niezbędnie potrzebne. I przysięgam, że nie ma tu koloryzowanej fabuły.
Na takie rzeczy natkniesz się NA PEWNO. Nie ominą cię. Tam się po prostu tak jeździ i po 2 dniach nawet nie zdziwi cię, gdy w oczekiwaniu za furgonetką na zjazd z ronda okaże się, że furgonetka, która wjechała na rondo przed tobą wcale nie będzie z niego zjeżdżać. Facet po prostu zatrzymał się na rondzie i właśnie rozpoczął sprzedaż melonów i arbuzów prosto z auta. Na rondzie !!! Ja pier … A że zablokowany jest jeden pas? Przecież jest jeszcze drugi … 😀


### istotny fragment tekstu dopisany w 2021 roku, w trakcie pandemii ###

Uwaga na ceny wynajmu samochodów w pandemii !!!

Pandemia COVID-19 wywróciła ceny wynajmu samochodów do góry nogami. Wzrost cen wynajmu aut jest ogromny. Oficjalne komunikaty mówią o tym, że wzrost cen spowodowany jest koniecznością utrzymania wysokich rygorów sanitarnych. W mojej opinii wysokie rygory sanitarne nie uzasadniają aż takiego wzrostu kosztów wynajmu aut. A z jakim wzrostem mamy do czynienia? Wynajem na 5 dni, który zrobiłem w czasie podróży tuż przed pandemią kosztował mnie niecałe 70 EUR (z pełnym ubezpieczeniem). Dzisiaj za dokładnie ten sam wynajem pokazują mi się ceny na poziomie 400 - 450 EUR. Horror! Dlaczego tak jest? Jestem przekonany, że wypożyczalnie kompensują sobie mniejszą ilość klientów wyższą ceną. Jeden wynajem musi w tej chwili “odpracować” zmniejszony popyt.

Czy jest sposób na wysokie ceny w trakcie COVID-19?

Ponownie przeanalizowałem oferty kilkunastu najlepszych wypożyczalni i kilku najlepszych porównywarek cen. Znalazłem jeden wspólny mianownik. W zasadzie ceny cały czas są bardzo wysokie, ale radykalnie spadają (o 50% albo nawet więcej), na chwilę przed planowanym wyjazdem. Najniższe ceny są mniej więcej na 5 - 10 dni przed terminem planowanego wyjazdu i spadają do poziomu około 50 EUR za jeden dzień wynajmu, w opcji z pełnym ubezpieczeniem. Każdą cenę na tym poziomie lub niższym należy teraz (szczególnie w sezonie letnim) traktować jako atrakcyjną (oczywiście jeżeli dotyczy wypożyczenia z pełnym ubezpieczeniem). Rezerwacja z wyprzedzeniem 1-5 dni obarczona bardzo dużym ryzykiem i ceny przy tak krótkim wyprzedzeniu często (chociaż nie wszędzie) znowu rosną.

Takie zachowanie cen w 2021 roku nie gwarantuje, że 2022 i w latach kolejnych sytuacja się powtórzy. Warto więc samodzielnie obserwować zmiany cen i wybrać najlepszy moment na rezerwację.

Oferta wybranej przeze mnie i opisanej poniżej wypożyczalni nadal jest najlepsza, ale niestety jest drożej niż było.

Z porównywarek polecam ewentualnie szukać w dwóch: Discover Cars - [klik] oraz Rentalcars - [klik]. Dysponują szerokimi ofertami, a jednocześnie mają podpisane umowy z różnymi grupami wypożyczalni. Dzięki temu sprawdzasz różne oferty, z różnych grup. Szczególnie ciekawą alternatywą jest tutaj Discover Cars - [klik], posiada bowiem umowy z wieloma lokalnymi, małymi wypożyczalniami. Możliwe, że uda się ustrzelić jakaś lokalną promocję. Pozostałe porównywarki to praktycznie kopia tego co znajdziesz w Rentalcars - [klik].

Wszystkie pozostałe uwagi i porady, które zawarłem w dalszej części wpisu nadal mają zastosowanie, więc lektura dalszej części jest obowiązkowa. Znajdziesz tam wprawdzie moje narzekania, że 50 EUR na dzień to drogo, ale przypominam, że dotyczyło to sytuacji sprzed COVID-19. Aktualnie mamy inną sytuację.

### koniec fragmentu dopisanego w 2021 roku ###

Wypożyczenie auta na Sycylii

Powyższy wstęp powstał w ściśle określonym celu. Tym celem jest przekonanie Cię do wypożyczenia samochodu z pełnym pakietem ubezpieczenia (nazywanym w skrócie SCDW). Na Sycylii prawdopodobieństwo złapania choćby przypadkowej rysy jest zdecydowanie wyższe niż gdzie indziej. Możesz jechać ostrożnie i zwyczajnie mieć pecha, a na Sycylii o to nie trudno. Nawiasem mówiąc uważam, że tutaj wypożyczalnie powinny mieć obowiązek wynajmu samochodów wyłącznie w pakiecie z pełnym ubezpieczeniem. Niestety tak nie jest. Z tego powodu warto zwracać uwagę na wysokość wymaganego depozytu (wrócimy jeszcze do tego tematu w dalszej części artykułu).
Często spotykana praktyka w zasadach wypożyczenia samochodów to:
– bardzo niska cena wariantu podstawowego (żeby przyciągnąć klienta, oferta znajduje się wtedy na szczycie wyników wyszukiwania)
– wysoka kwota depozytu zabezpieczającego na karcie kredytowej (w przypadku gdy okaże się, że w praktyce takiego dużego depozytu na karcie założyć się nie da, klient zmuszony jest do wykupienia pełnego ubezpieczenia, które powoduje spadek – nawet do zera – depozytu zabezpieczającego na karcie).

Sam przy wypożyczeniu znalazłem się dokładnie w takiej sytuacji. Zapomniałem, że jakiś czas wcześniej płaciłem za coś kartą kredytową i przy wypożyczaniu samochodu okazało się, że brakuje mi salda na założenie zabezpieczenia w wypożyczalni (po prostu cześć salda zabrała mi płatność, o której zapomniałem). Na miejscu wykupiłem więc pełne ubezpieczenie, żeby obniżyć wysokość depozytu (wymagany depozyt przy tej opcji spadał z 800 EUR na 100 EUR). Miało to miejsce właśnie na Sycylii. Ostatecznie na dobre wyszło, bo jak opisałem wyżej, już po kilku chwilach dziękowałem opatrzności za posiadanie pełnego ubezpieczenia.

Trochę spokoju na ulicy w Palermo, Sycylia

Wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu

Sieciowe wypożyczalnie praktycznie nie oferują takiej możliwości. Ostatnio jednak pojawił się w tej sprawie pewien postęp i znana wypożyczalnia Centauro – [klik] zaczęła świadczyć taką usługę we Włoszech, w tym i na Sycylii (ta opcja nosi nazwę „Premium„). W tej chwili proponuje bardzo przyzwoite ceny i przyznam szczerze, że oferta prezentuje się bardzo interesująco, a rezerwując z wyprzedzeniem często otrzymujesz naliczany automatycznie dodatkowy rabat. Strona Centauro jest dostępna w kilkunastu językach, więc po wejściu na ich stronę zmień język na najwygodniejszy dla ciebie.

Oferta Centauro jest również dostępna za pośrednictwem porównywarki cen w wypożyczalniach samochodów DiscoverCars – [klik]. Tak czy inaczej polecam porównać ofertę również w DiscoverCars, bo często w porównywarce ta sama oferta jest nawet odrobinę tańsza, a przy okazji porównasz ją z ofertami innych wypożyczalni.

Oferta wypożyczenia auta z Centauro , na lotnisku w Palermo, na 7 dni (maj 2023), z pełnym ubezpieczeniem i bez depozytu. Cena poniżej 50 EUR za dzień wygląda naprawdę dobrze!
Warunki wypożyczenia w opcji Premium są proste, jasne i klarowne: bez depozytu i pełne ubezpieczenie

Oferty innych wypożyczalni

Oczywiście powyższa oferta może ci nie odpowiadać, albo nie masz czasu czekać na odpowiedź, lub po prostu wypożyczalnia nie ma w interesującym cię terminie wolnych samochodów (co przy zapotrzebowaniu w sezonie jest wysoce prawdopodobne). Możesz skorzystać z jednej z ofert pozostałych wypożyczalni. Ofert jest sporo. Łącznie znalazłem 24 różnych wypożyczalni, które oferują wynajem samochodów na Sycylii, z możliwością odbioru w różnych miastach: Katanii, Palermo, Trapani. Wszystkie oferty przejrzałem pod kątem wymagań związanych z depozytem na karcie kredytowej, ubezpieczeniem i udziałem własnym w razie nieszczęśliwego wypadku i kradzieży. Zebrane informacje usystematyzowałem w formie tabeli, tak by łatwiej było wybrać najbardziej interesującą ofertę. Zanim jednak przedstawię tabelę z wynikami potrzebnych jest kilka słów wyjaśnienia na temat danych, które się w niej znajdują.

Co to jest depozyt na karcie kredytowej?

Depozyt to kwota, którą wypożyczalnia blokuje na karcie kredytowej. Ta kwota nie znika z twojej karty. Nadal się na niej znajduje, ale nie jest możliwa do wykorzystania.

Przykład:
Załóżmy, że masz kartę kredytową z limitem 3000 PLN. Wypożyczasz samochód z wypożyczalni, a w warunkach wypożyczenia jest informacja o depozycie w wysokości 500 EUR. Odbierasz samochód, a wypożyczalnia podczas odbioru zakłada na karcie depozyt, zgodnie z umową 500 EUR. Na twojej karcie nadal jest 3000 PLN ale 500 EUR * 4,3 = 2 100 PLN, jest zablokowane i dopóki blokada nie zostanie zdjęta, nie możesz z tych środków skorzystać. Do dyspozycji zostaje ci 900 PLN.

Jeżeli miałeś plan, żeby tą samą kartą płacić za hotel, który kosztuje np. 1500 PLN, to nie uda się. Depozyt zostanie zdjęty najwcześniej po około 24 godzinach od momentu zwrotu samochodu, a często trwa to nawet dłużej niż tydzień. Warto o tym pamiętać i najlepiej do płatności za inne zobowiązania mieć inną karę (debetową) lub odpowiednio wyższy limit na karcie kredytowej.

Po co jest depozyt na karcie kredytowej?

W ten sposób wypożyczalnie zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami. Gdyby klient nie wypełnił warunków umowy, to koszty z tym związane wypożyczalnia potrąca sobie z depozytu. Załóżmy, że spóźniłeś się o 8 godzin ze zwrotem samochodu. Umowa przewiduje za to dodatkową opłatę. Wypożyczalnia niezależnie od twojej woli może pobrać sobie z depozytu stosowną opłatę.
Inny przykład: odebrałeś samochód z pełnym bakiem, a oddałeś z pustym. Wypożyczalnia pobiera sobie wartość pełnego tankowania i do tego koszt dodatkowy koszt obsługi. Wychodzi to obecnie mniej więcej tak, jakby litr paliwa kosztował 2 EUR. Czyli np. bak paliwa 50 L * 2 EUR/L = 100 EUR. Tyle mniej więcej zniknie z depozytu. Przykłady można mnożyć (rysa na samochodzie, zbite lusterko, zbita szyba, zniszczona tapicerka itp.).

Wkład własny i ubezpieczenie samochodu

Oprócz depozytu, który blokowany jest bezpośrednio na twojej karcie kredytowej, wypożyczenie samochodu wiąże się z przyjęciem na siebie zobowiązania o tak zwanym wkładzie własnym.
Wkład własny obowiązuje w przypadku:
– zniszczenia lub uszkodzenia samochodu
– kradzieży samochodu

Każda wypożyczalnia ma ustalone własne kwoty udziału własnego. Osobno dla zniszczenia i osobno dla kradzieży samochodu.
Jest to koszt jaki maksymalnie zobowiązujesz się ponieść w przypadku gdy będzie miało miejsce jedno z powyższych zdarzeń.
Założenie jest takie, że jeżeli koszty wynikające z usunięcia zniszczeń są większe niż przyjęty przez ciebie w umowie wkład własny, to odpowiadasz wyłącznie do wysokości wkładu własnego, a pozostałe koszty pokrywa ubezpieczenie.
Obecnie praktycznie wszystkie wypożyczalnie zawierają koszt tego ubezpieczenia w podstawowej cenie pojazdu (tej najtańszej, którą widzisz w ofercie na tronie). To ubezpieczenie jest obowiązkowe i dotyczy wszystkich wynajmowanych pojazdów.

Ubezpieczenie pojazdu od uszkodzeń – CDW

To jest właśnie podstawowe ubezpieczenie, którym objęty jest pojazd (często na stronach internetowych wypożyczalni nazywane jest Pełnym Ubezpieczeniem, co może wprowadzać w błąd, uczulam, to powszechna praktyka). Praktyka nazywania podstawowego ubezpieczenia pełnym, zapewne ma na celu zasugerowanie klientowi, że w podobnej cenie nabywa lepszy pakiet ubezpieczeń. Wtedy oferta wydaje się atrakcyjniejsza, ale w rzeczywistości nie jest. Warto więc sprawdzić czy ubezpieczenie nazywane pełnym to ubezpieczenie CDW czy faktycznie pełne (SCDW – o którym będę pisał troszkę niżej).
Nie znalazłem oferty, w której za to ubezpieczenie obowiązywałaby jakaś dopłata. Wszędzie było w podstawowej cenie pojazdu.
CDW to skrót od angielskiej nazwy Collision Damage Waiver. Posiadanie tego ubezpieczenia ogranicza twoją odpowiedzialność za zniszczenie do wysokości wkładu własnego.
Żeby jednak nie było zbyt kolorowo, to z tego ubezpieczenia wyłączone są najczęściej: szyby, opony i podwozie. Wyłączeń może być więcej. Oznacza to, że jeżeli np. podczas kolizji zniszczenia dotknęły elementów, które są wyłączone z ubezpieczenia, to za ich naprawę zapłacisz dodatkowo.
Oczywiście, jeżeli zdarzenie nastąpiło nie z twojej winy i masz na to policyjny protokół, to wypożyczalnia nie ma prawa potrącić żadnych pieniędzy. Wtedy płaci sprawca.

WAŻNE!
Jeżeli prowadziłeś samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających to żadne ubezpieczenie nie działa. Płacisz pełną kwotę kosztów naprawy.

Ubezpieczenie od kradzieży – TP

To ubezpieczenie, które w przypadku kradzieży pojazdu ogranicza twoją odpowiedzialność materialną do wysokości wkładu własnego.
Nazwa ubezpieczenia to skrót od wersji angielskiej Theft Waiver.
Koszt tego ubezpieczenia zawiera się w podstawowej cenie wypożyczenia pojazdu.
Nie znalazłem oferty, w której za to ubezpieczenie obowiązywałaby jakaś dopłata. Wszędzie było w podstawowej cenie pojazdu.

Pełne ubezpieczenie od uszkodzeń – SCDW

Ten rodzaj ubezpieczenia całkowicie lub częściowo znosi twoją odpowiedzialność za uszkodzenie samochodu i to jest prawdziwe pełne ubezpieczenie od uszkodzeń.
Nazwa pochodzi od angielskiej wersji: Super Collision Damage Waiver.
W większości przypadków twoja odpowiedzialność po wykupieniu tego ubezpieczenia zredukowana zostaje do zera, rzadziej do symbolicznej kwoty na poziome około 100 – 500 EUR (w zależności od marki i ceny nowego pojazdu).
Wypożyczalnie, które podstawowe ubezpieczenie nazywają błędnie (lub celowo) pełnym, ten rodzaj ubezpieczenia nazywają: All Inclisive, Super, All Protection … itp.
Podczas rezerwacji na stronie Rentalcars, przy każdym wypożyczeniu masz możliwość dokupienia pełnego ubezpieczenia SCDW. Należy jednak mieć świadomość, że jest to ubezpieczenie które wykupujesz w Rentalcars, a nie w docelowej wypożyczalni. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że jeżeli wystąpi uszkodzenie lub kradzież samochodu, wypożyczalnia pobierze z twojego konta kwotę do wysokości wkładu własnego, a o zwrot tej kwoty w ramach posiadanego musisz wystąpić do Rentalcars.
Jeżeli chcesz wykupić ubezpieczenie pełne SCDW bezpośrednio w wypożyczalni to musisz to zrobić na miejscu, przy wypożyczeniu. Unikniesz wtedy ewentualnego pobrania wkładu własnego z twojego konta i upominania się o zwrot u ubezpieczyciela. Niestety większość wypożyczalni nawet na własnych stronach internetowych nie umożliwia wykupienia tego ubezpieczenia przez internet i trzeba to zrobić na miejscu podczas odbioru auta. Za to ceny wynajmu za pośrednictwem Rentalcars są niższe niż bezpośrednio na stronach wypożyczalni, więc i tak opłaca się dokonywać podstawowej rezerwacji za pośrednictwem Rentalcars.
Sprawdziłem koszt wykupu pełnego ubezpieczenia SCDW w kilku wypożyczalniach. Średnio jest to koszt rzędu 30 EUR dla podstawowych modeli samochodów. Szczegółowe kwoty podane są w tabeli poniżej.

WypożyczalniaKoszt SCDW [EUR/dzień]
Maggiore34,30
Hertz36,60
Avis32,00
JoyRent21,00

Ubezpieczenie podróżnych – PAI

Często w trakcie wynajmu proponowane jest jeszcze ubezpieczenie osób podróżujących wynajętym samochodem. Nie ma ono nic wspólnego z samym autem, a jedynie dotyczy osób. Jeżeli samodzielnie przed podróżą wykupujesz dla siebie ubezpieczenie, to nie jest Ci ono dodatkowo potrzebne.
Skrót pochodzi z angielskiej nazwy: Personal Accident Insurance.
Ubezpieczenie to często znajduje się w pakiecie z SCDW.

Porównanie ofert wypożyczalni samochodów na Sycylii

W tabeli poniżej zestawiłem wymagania wypożyczalni co do wysokości depozytu zakładanego na karcie kredytowej oraz wkładów własnych w przypadku uszkodzenia i kradzieży. Uszeregowałem je w kolejności rosnącej od najniższego depozytu, do najwyższego.
Klikając na nazwę wypożyczalni która Cię interesuje przejdziesz do wyszukiwarki, w której wystarczy wpisać miejsce odbioru samochodu i datę. W ten sposób uzyskasz ceny wynajmu aut tylko dla tej wypożyczalni, bez niepotrzebnych ofert innych firm. Ponadto idąc w dół strony poznasz oceny i opinie innych klientów, którzy korzystali z usług wybranej wypożyczalni.
Należy zaznaczyć, że wartości podane w tabeli dotyczą wypożyczeń w wersji z podstawowym ubezpieczeniem. Wybierając i wykupując ubezpieczenie pełne (SCDW, w formie: All Inclisive, Super, All Protection … itp.), wszystkie kwoty związane z twoją odpowiedzialnością (depozyt i wkład własny) zdecydowanie spadają, czasem nawet do zera.
Konkretny przykład dam nieco niżej.

WypożyczalniaKaucja
(depozyt) [EUR]
Wkład własny
Uszkodzenie [EUR]
Wkład własny
Kradzież [EUR]
Maggiore – [klik]12010001900
Hertz – [klik]20013002000
Avis – [klik]25010001900
Budget – [klik]25012202318
Alamo – [klik]50012001600
Autovia – [klik]50013901500
Ecovia – [klik]50013901500
Enterprise – [klik]50010001600
Europcar – [klik]50010982086
Locauto – [klik]50010001600
Firefly – [klik]60016001600
JoyRent – [klik]60015001800
Noleggiare – [klik]60013001600
Dollar – [klik]70013002000
Thrifty – [klik]70013002000
Sicily By Car – [klik]80010981708
Italy Car Rent – [klik]90015001500
InterRent – [klik]95011001100
Sixt – [klik]100010001900
TargetRent – [klik]100016951830
Centauro – [klik]105010501650
Goldcar – [klik]110011002500
Rhodium – [klik]110011002500
Green Motion – [klik]120012001200

Należy pamiętać, że podane w tabeli wartości dotyczą wypożyczenia samochodu na Sycylii. Wypożyczenie w innym regionie lub innym państwie może mieć wpływ na poziom wymaganego depozytu oraz wysokość wkładów własnych. Spodziewam się, że w innych państwach może być niższy. Szczególnie tam gdzie poważniej podchodzi się do respektowania przepisów drogowych 🙂

Rozszerzenie wyników wyszukiwania

Załóżmy ze przeszukałeś bazę danych dla interesującej cię wypożyczalni (kliknąłeś na nazwę firmy w tabeli powyżej i otworzyła się wyszukiwarka. Wprowadziłeś nazwę miasta, w którym chcesz odebrać auto oraz uzupełniłeś datę odbioru i zwrotu auta). Otrzymany wynik okazał się niesatysfakcjonujący lub nie było we wskazanym terminie wolnych samochodów i chcesz rozszerzyć wyniki poszukiwania. Jest to banalnie proste!
W panelu po lewej stronie, opisanym jako „Nazwa dostawcy” znajdują się nazwy firm, w których w tym terminie jest wolne auto oraz cena najtańszego wariantu.
Położenie panelu na stronie wyników wyszukiwania wskazuje strzałka na poniższym obrazku.

Sprawdź w tabeli powyżej nazwę kolejnej insertującej cię wypożyczalni i zaznacz ją w panelu po lewej stronie. Gotowe!
Możesz zaznaczyć więcej niż jedną nazwę i porównywać ceny wyłącznie tych wypożyczalni, które cię interesują (jak na obrazku poniżej).

Co zrobiłbym ja?

Nie twierdzę, że mój wybór jest najlepszy, bo każdy ma swoje priorytety, ale myślę, że tych kilka zdań może pomóc w dokonaniu własnego wyboru.
Poniżej opisałem sposób wyboru oferty, którego dokonałem w 2019 roku. Wtedy ceny były trochę niższe (obecnie nieosiągalne), ale opis pozostawiam, bo dobrze ilustruje sposób dojścia do najlepszej oferty. Dzisiaj poszukiwania zacząłbym od oferty Centauro, potem sprawdziłbym ją na DiscoverCars i na koniec (o ile uznałbym to za konieczne) zweryfikowałbym ją jeszcze na Rentalcars.
Kto wie, może oferta wypożyczalni opisana poniżej znowu wypadła by najlepiej? Nie wykluczam. Zawsze jednak warto to sprawdzić i nie przepłacać.

Wypożyczalnia Sicily By Car

Po zagłębieniu się temat wybór padł na wypożyczalnię: Sicily By Car – [klik]. W podstawowej wersji wynajmu ich oferta nie błyszczy atrakcyjnością (widać to w tabeli powyżej, gdzie porównywałem podstawowe oferty wynajmu wszystkich wypożyczalni), ale w wariancie z pełnym ubezpieczeniem sytuacja ulega radykalnej, pozytywnej zmianie.
Jako jedna z nielicznych na Sycylii oferuje na Rentalcars wersję wypożyczenia z pełnym ubezpieczeniem. Na Rentalcars oferta ta jest widoczna z dodatkowym opisem w osobnej ramce: „Cena obejmuje ubezpieczenie AC i od kradzieży z zerowym wkładem własnym”. Oferta wygląda jak na obrazku poniżej. Interesujący nas dopisek wskazuje czerwona strzałka.

Oferta z pełnym ubezpieczeniem musi mieć dodatkowy opis podobny do tego

Jest to oferta wynajmu za 4 dni. Czyli cena za jeden dzień to 59,87 PLN (!!!). W przeliczeniu na euro daje to cenę 13,7 EUR/dzień. W porównaniu do oferty, o której pisałem wyżej za 50 EUR dziennie widać, jaka przepaść dzieli te dwie propozycje.

UWAGA!
W wynikach wyszukiwanie znajdziesz również tańsze oferty od Sicily By Car, które nie mają tego opisu. Są to oferty, które nas nie interesują, bo wymagają dużego depozytu na kacie kredytowej i mają wysoki wkład własny. Przeglądając bazę ofert, szukaj oferty z dopiskiem jak powyżej.

Wynajem bezpośredni na stronie wypożyczalni

Sprawdziłem również cenę tej samej opcji wynajmu, ale bezpośrednio na stronie Sicily By Car. Wygląda na to, że wypożyczalnia prowadzi politykę sprzedaży, która ma skłonić do zamawiania za pośrednictwem porównywarki cen, ponieważ bezpośrednio na stronie wypożyczalni, wynajem wychodzi znacznie drożej.
Ta sama klasa samochodu, ten sam termin i te same warunki wypożyczenia bezpośrednio na stronie Sicily By Car, wymagałyby zapłacenia 81,06 EUR (czyli ponad 22 EUR drożej), dokładnie tak jak widać na obrazku poniżej.

Oferta bezpośrednio na stronie Sicily By Car

Polityka sprzedaży za pośrednictwem porównywarki Rentalcars specjalnie mnie nie dziwi. Oferta Sicily By Car na tle innych wypożyczalni wygląda bardzo korzystnie, a ruch generowany przez porównywarkę cen, która funkcjonuje w kilkudziesięciu językach jest nieporównywalnie większy, niż strona pojedynczej wypożyczalni.

Nie ma ofert idealnych

Oczywiście, jak łatwo się domyślić, oferta Sicily By Car nie ma samych plusów. Ma również minusy (dwa minusy), z których należy zdawać sobie sprawę. Zajmijmy się nimi.

Karta kredytowa
Wynajem wymaga posiadania karty kredytowej. Na szczęście praktycznie każda tradycyjna karta kredytowa jest w stanie spełnić wymagania, jakie stawia wypożyczalnia. Dzięki temu, że wybraliśmy opcję z pełnym ubezpieczeniem, depozyt jaki założy na karcie wypożyczalnia wyniesie tylko 300 EUR. Jest to limit, który jest powszechnie dostępny w zasadzie dla każdego, kto ma kartę kredytową.
Świadomie przyjmuję to wymaganie. Nie jest wysokie i jestem w stanie sobie z nim poradzić.

Udział własny
Co prawda w informacji przy ofercie wynajmu wyraźnie jest napisane, że „udział własny jest zerowy”, ale Sycylia jest na tyle specyficznym miejscem, że zapis ten dotyczy Sycylii tylko częściowo. W przypadku kradzieży samochodu na większości obszaru Włoch, faktycznie nasza odpowiedzialność to 0 EUR, ale Sycylia stanowi wyjątek. Nasz udział będzie minimalny, ale większy od zera. Wyniesie 200 EUR.
No dobrze, policzmy więc.
Zamiast 50 EUR (przy wynajmnie bez karty kredytowej) zapłacę za dzień 13,7 EUR w Sicily By Car. Dziennie mam taniej o 36,3 EUR.
Wypożyczając auto na tydzień zaoszczędzę na cenie wynajmu 7 * 36,3 = 254,1 EUR.
Nawet gdyby ukradli mi samochód (a byłby to wyjątkowy pech), to zapłacę 200 EUR wkładu własnego, czyli i tak wyjdzie mi taniej o 54 EUR, niż wynajem po 50 EUR dziennie.
Ten przykład pokazuje jasno, jak absurdalna jest cena za wynajem na poziomie 50 EUR/dzień. Żeby wypożyczenie w tej cenie miało sens, musieliby mi ukraść ten samochód dwa razy 😀

Informacja o tych dwóch ograniczeniach znajduje się na karcie informacyjnej związanej z tą ofertą wypożyczenia, której zrzut ekranu zamieszczam poniżej. Interesujące nas zapisy podkreśliłem na czerwono.

Wynajem na Sycylii rządzi się odmiennymi prawami niż na większości obszaru Włoch.

Innych słabych stron tej oferty nie zauważyłem. I tak jak wspomniałem wcześniej, mając wiedzę o tych dwóch niedogodnościach świadomie wybieram tę ofertę. W tej chwili uważam ją za bezkonkurencyjną.
Pamiętaj jednak, że oferty w wypożyczalniach ulegają nieustannym zmianom. Każda wypożyczalnia prowadzi odrębną politykę cenową i podejmuje działania konkurencyjne wobec innych. To, że w tej chwili najlepsza była oferta Sicily By Car nie oznacza, że będzie najlepsza na zawsze.
Warto przeglądać bazę danych Discover Cars i Rentalcars. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej skupiać się na ofertach, na których znajduje się dodatkowa informacja, że oferta zwiera pełne ubezpieczenie z zerowym wkładem własnym. Takie ubezpieczenie zmniejsza wysokość depozytu, czasem nawet do 0 EUR. Wtedy przy wypożyczeniu nie jest nawet potrzebna karta kredytowa (założenie depozytu na 0 EUR nie ma sensu). W tym przypadku dzięki ofercie z pełnym ubezpieczeniem wartość depozytu w Sicily By Car spadła z 900 do 300 EUR.
Dodatkowo udział własny przy kradzieży spadł z 1700 EUR do 200 EUR w przypadku Sycylii, a na większości obszaru Włoch do 0 EUR. Udział własny w razie kolizji drogowej spadł z 1100 EUR do 0 EUR.

Wynająłem samochód według własnych wskazówek. Jak poszło?

Nie ma lepszej metody niż sprawdzić wszystko w praktyce, a najlepiej na samym sobie. Postępując według opisanych przeze mnie zasad wynająłem samochód dla siebie w Bari. Zrobiłem dokładnie tak jak opisałem powyżej, krok po kroku, identycznie.
Chcesz wiedzieć co z tego wyszło? Wszystko opisałem w osobnym wpisie, publikując kopie dokumentów z rezerwacji, potwierdzenia rezerwacji, przebieg odbioru auta, kopie dokumentów z wypożyczalni na miejscu, we Włoszech. Przeprowadziłem rozliczenie końcowe wraz z opisem kiedy i jak zostały założone i zwolnione depozyty, oraz jakich pobrań dokonano. Pełna dokumentacja fotograficzna i cała masa konkretnych wskazówek praktycznych. Soczysty i ociekający konkretami wpis.

Przeczytaj koniecznie: Bari – Włochy: wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej i depozytu?

Wiesz już wszystko

Teraz, kiedy masz już pełną wiedzę na temat możliwości wynajmu, sposobu czytania ofert i weryfikowania ich opłacalności, pozostaje już tylko poszukać najlepszej oferty dla siebie i zwiedzać, zwiedzać, zwiedzać w ciepłym słońcu Sycylii.
Sposób na przeszukiwanie bazy danych oraz filtrowanie wyników do interesujących cię ofert już znasz, więc do dzieła!

Link do wypożyczalni samochodów: wypożyczalnia samochodów na Sycylii – [klik]

4.9/5 - (729 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Czytam WSZYSTKIE komentarze (i to wiele razy). Pod każdym z nich mógłbym napisać, że strasznie dziękuję, bo jesteście naprawdę fantastyczni. Często wracam do komentarzy, ponieważ dodają mi motywacji i energii. Dla mnie jest to nieoceniona skarbnica dobrych emocji!
Dziękuję Wam za to tutaj (nie chce zaśmiecać komentarzy powtarzającymi się podziękowaniami). Wiedz, że zostawiając tu dobre słowo robisz dla mnie naprawdę dobrą robotę!

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
105 komentarzy do “Sycylia (Palermo, Katania, Trapani) wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu? Jak wypożyczyć auto na Sycylii?

 • o
  Bezpośredni odnośnik

  A ta wypozyczalnia Sicily By car to ubezpieczenie ma swoje czy to rental cars ubezpiecza w tej ofercie specjalnej?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Mają swoje. To jest oferta z ubezpieczeniem zapewnianym przez wypożyczalnię.
   Masz je w cenie bezpośrednio od wypożyczalni.
   Ubezpieczenie, które proponuje od siebie dodatkowo Rentalcars nie jest tu już do niczego potrzebne.

   Odpowiedz
    • o
     Bezpośredni odnośnik

     Nie widzę różnicy, prócz ceny. Sam będę niebawem wypożyczał i jeżeli ta relacja cen na korzyść Rentalcars się zachowa, to wezmę przez Rentalcars.
     Wybierz opcję, która pasuje Ci najbardziej.

     Odpowiedz
     • o
      Bezpośredni odnośnik

      Sprawdziłem właśnie, na Sicily jest prawie 2 razy drozej niz na rentalcars, ale jest pelne ubezpieczenie, ktore obejmuje lusterka, koła, wszystko. Pozdrawiam

     • o
      Bezpośredni odnośnik

      Według mnie zapis, o którym mówisz (dotyczący odpowiedzialności za lusterka, koła, podwozie) dotyczy opcji ubezpieczenia AC w wersji CDW (tak jest wskazane w widocznym zapisie).
      Ta wersja wynajmu daje nam ubezpieczenie SCDW i dla tej wersji ubezpieczenie nie widzę zapisu o jakieś odpowiedzialności.
      Tak na zdrowy rozsądek, jeżeli za kradzież samochodu odpowiedzialność jest 200 EUR (znika cały samochód), to trudno żeby za uszkodzenie koła odpowiedzialność była wyższa niż za utratę całego auta.

 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, na artykuł (bardzo fajny i konkretny) trafiłem już po zrobieniu rezerwacji przez rentalcars : autko na 5 dni w Sicily By Car za 127 zł ! Całkowity koszt z ofertą specjalną ubezpieczenia – jak na początku artykułu (depozyt 300 zł) aż nie do wiary i trochę się stresuję czy wszystko będzie zgodnie z opisem? Wylot za parę godzin do Katanii i sprawdzę na własnej skórze, tą wypożyczalnie (opinie są różne) Po powrocie dam znać jak poszło 😉

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Cena faktycznie szokująco niska. Sprawdź dobrze, czy aby na pewno masz wybraną opcję promocyjną z pełnym ubezpieczeniem. Za samo pełne ubezpieczenie powinni doliczyć Ci około 8 EUR za dzień do ceny podstawowej.

   Z ciekawości, aż teraz wszedłem i sprawdziłem na rentalcars … i faktycznie wiszą oferty z pełnym ubezpieczeniem Citronen C1 za około 150 PLN za 5 dni wynajmu!!! No to z zainteresowaniem będę czekał na informację jak poszło wypożyczenie.
   No i jedna uwaga: depozyt to 300 EUR, a nie 300 PLN.
   Powodzenia i miłego!

   Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Wybieram się za ponad tydzień na Sycylię, też myślę o wypożyczeniu samochodu. Proszę o opinię Pana Zbyszka, jak się potoczyło wszystko z wypożyczeniem samochodu przez Sicily By Car? Jaki depozyt, jaki wkład własny? Jaka opłata?

   Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Można prosić o informacje zwrotną, jak poszedł wynajem? 🙂 Niestety zarówno na polskich i zagranicznych forach znalazłam dużo opinii, że w momencie zwrotu samochodu nie było nikogo, aby sprawdził potencjalne uszkodzenia, a już po powrocie do kraju ludziom blokowali na kartach 300 lub nawet w jednym przypadku 1100 euro za rzekome uszkodzenia (opon, zarysowania) i brak pełnego baku, oczywiście nie zapewniając zdjęć stanu faktycznego. Będę bardzo wdzięczna za opisanie Twoich wrażeń związanych z wynajmem 🙂

   Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Godzinę temu oddałem auto. Pan sprawdził stan paliwa (zwrot miał być z pełnym bakiem), zajrzał czy nie ma zniszczeń w środku i poogladał wszystkie szyby.
    Od wszystkiego miałem ubezpieczenie, więc bez stresu. Samochód przyjął bez uwag, podpisał protokół odbioru, dał mi kopię protokołu i tyle.
    Czekam teraz na zwrot kaucji 200 EUR.

    Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Super podsumowanie. Dzięki artykułowi mam autko na tydzień za ~300zł a nie jak planowałem około 700 z ubezpieczeniem od rentalcars.

  Czy wiecie może co z łańcuchami śniegowymi, czy faktycznie są potrzebne na sycylii? SicilyByCar nie ma ich wliczonych w cenę wynajmu…

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Janusz
   Łańcuchy SicilyByCar kosztują 50 Eur jednorazowo za cały wynajem, niezależnie od długości wynajmu. Płatne są na miejscu i nie da się ich opłacić przez Rental. Gdy brałem auto na Sycylii zimą, nikt w wypożyczalni nie zająknął się nawet na ten temat i jeździłem bez.
   Zapytaj na miejscu w wypożyczalni, bo wiem, że były jakieś zmiany przepisów i nie na całej powierzchni Włoch są potrzebne.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Proszę napiszcie jak skończył się najem samochodów z Sicily By Car, też skłaniam się ku wybraniu ich samochodu na 6 dni-Katania, w opcji z pełnym AC i wkładem własnym 300 EUR, ale jest tak bardzo dużo złych opinii(dodatkowe obciążenia po paru miesiącach po wynajmie, pojawiające się mikrouszkodzenia szyb i wnętrza które nie są objęte ubezpieczeniem) że mimo dobrej ceny nie wiem czy zaryzykować.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Zarezerwowałem na 7 dni w lutym. Po powrocie opiszę. Założyłem, że skoro nikt nie wrócił z negatywną opinią, to znaczy, że nie było z czym wracać, czyli wystko było ok i zapomnieli o temacie.
   Tak czy inaczej opiszę temat w lutym.
   Obciążenia kilka miesięcy po wynajmie to zwykle są mandaty drogowe. Po wykroczeniu policja zgłasza się do wypożyczalni, a wypożyczalnia podaje dane kierowcy. Za podanie danych kierowcy pobierana jest w KAŻDEJ wypożyczalni opłata 40-60 EUR z depozytu, niezależnie od ubezpieczenia. Większość nie ma o tym pojęcia i piszą o obciążeniach dorabiając do tego teorię spiskową. Nie wierzę w historie o obciążeniach po kilku miesiącach za zniszczenia, zwłaszcza przy pełnym ubezpieczeniu.

   Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Na gorąco. Dzisiaj w Bari odebrałem auto zarezerwowane w Sicily By Car zgodnie z tym co sam pisałem w artykule.
    Wszystko o czym pisałem potwierdziło się w praktyce. Pani na lotnisku potwierdziła, że wszystko się zgadza i auto jest z pełnym ubezpieczeniem (bez kół, szyb i podwozia), a depozyt tylko 300 EUR. Dokładnie tak jak opisałem.
    Zabawne było to, że jedyna wypożyczalnia, do której ustawiła się kolejka chętnych to było właśnie Sicily By Car. U reszty pusto. Kilkanaście stanowisk i wszędzie pusto. Tylko tu było pełno ludzi. Na odbiór kluczyków musiałem więc poczekać około pół godziny. Później, po powrocie wrzucę zdjęcia z tej zabawnej sytuacji 🙂
    Foto wrzuciłem na stronę na Facebooku: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1054098608308852&id=800279323690783
    Mając wykopioną wskazaną przeze mnie w artykule opcję ubezpieczenia Pani zaproponuje ci (lub sam zarządzaj) rozszerzenie ubezpieczenia na koła, szyby i podwozie za 7 EUR dziennie. Masz wtedy maksymalnie ubezpieczone wszystko. Z radością dopłaciłem tych 7 EUR (za 7 dni wyszło mi 49 EUR). Mam pełny luz. Dodatkowo depozyt w tej opcji spadł z 300 do 200 EUR.
    Za kolejnych 5 EUR możesz dokupić 24 h Assistance, za które podziękowałem.
    Przy wyborze auta przy rezerwacji przez internet w Rentalcars wybrałem najmniejsze i najtańsze auto (za 230 PLN za 7 dni). Dostałem prawie nową, dużo wygodniejszą Dacia Duster, z silnikiem diesla i przebiegiem 26 tys. km, wyposażoną w nawigację z językiem polskim 😁.
    Do obowiązkowych w okresie zimowym łańcuchów nikt nie przykłada uwagi. Możliwe, że byłem jedynym w tym sezonie który o to zapytał. Włosi mają to w nosie, jeżeli nawet nie głębiej….
    Pani zaznaczyła, że względu na pełne ubezpieczenie przy zwrocie auta nie są potrzebne żadne oględziny.
    To chyba tyle. Nadal polecam Sicily By Car. Uważam że to najlepsza w tej chwili oferta.

    Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Jakim cudem mieliście takie ceny w czerwcu chcieli minumin 100euro za dzien czasami więcej. 124 za dzien z pełnym ubezpieczeniem to choree

    Odpowiedz
    • o
     Bezpośredni odnośnik

     Takie mieliśmy, bo takie były wtedy ceny. To co się dzieje teraz to jest szok. Na razie jedyny sposób jaki znalazłem, żeby obniżyć cenę o mniej więcej 50% to rezerwacja z odpowiednim wyprzedzeniem.
     Opisałem to w krótkiej wstawce aktualizacyjnej, w treści tego artykułu, zaznaczonej takim nagłówkiem: ### istotny fragment tekstu dopisany w 2021 roku, w trakcie pandemii ###
     Szukaj w tekście tego fragmentu.

     Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Proszę uprzejmie o sugestię, gdzie dobrać ubezpieczenie na lusterka, szyby, podwozie, które nie jest objęte w tej ofercie specjalnej wypożyczalni Sicily by car. Nie widzę takiej opcji w ofercie rentalcars.com po wejściu na ofertę konkretnego samochodu z tą ofertą specjalną.

  Czy Pana zdaniem to się opłaca? Czy koszt ew. usterek nieobjętych tym AC byłby do wysokości depozytu/wkładu własnego, czy może być wyższy? Dziękuję.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Szyby związane są głównie z ewentualnymi włamaniami do samochodu. Staram się zostawiać auto na parkingu hotelowym. Dodatkowo nie zostawiam niczego na wierzchu w aucie. To daje mi spokój w temacie zniszczenia lusterek i szyb.
   Podwozie – związane jest z tym, żeby nie jeździć off-road, po szutrach, kamieniech, wyscigowo. Niektórzy wypożyczali auta, żeby się pościgać po drogach gruntowych, Jeżdżę więc wyłącznie po normalnych drogach i to wystarcza 😃.
   Tego rodzaju dodatkowych ubezpieczeń nie wykupywałem. Nie pomogę więc.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, mam pytanie czy jak wypozycze auto na lotnisku w Katani to mogę je oddać na lotnisku np. W Palermo? Niezależnie jaka to wypożyczalnia?
  Pozdrawiam serdecznie
  PS: świetny i pomocny artykuł 👍

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Nie wszędzie jest taka możliwość, a tam gdzie jest wiąże się to najczęściej z dodatkową opłatą. Zwykle jest to kilkadziesiąt EUR (od 40 EUR w górę, nawet do 100 EUR). Dokładną cenę za tą usługę trzeba sprawdzić w regulaminie konkretnej wypożyczalni.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam Ponownie.

  Znalazłem jeszcze coś takiego:
  przez stronę https://www.autoeurope.pl
  można wypożyczyć z wypożyczalni „dollar” bez wkładu własnego w dobrej cenie ( u mnie 90 euro za tydzień „economy”) z tego co widzę łańcuchy śniegowe też w cenie, ale niezbyt jasny jest opis.
  W każdym razie wkład własny 0.

  Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wypożyczalnią „Dollar”?

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Planuje pożyczyc samochod na sycylii koniec czerwca -poczatek lipca. Sprawdziłam firmę Sicily By Car na Rentalcars i cena za tydzień to prawie 1 tysiąc złotych. Jest to dużo więcej niż w ofercie powyżej. Skąd ma Pan tak niską cene? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Ja widzę cenę za tydzień (od 29 czerwca do 5 lipca) z lotniska w Palermo, z PEŁNYM ubezpieczeniem Sicily By Car, samochód Citroen C1: 727,55 PLN. To jest około 100 PLN dziennie, czyli mniej niż 25 EUR/dzień.
   W sezonie letnim ceny wszędzie są dużo wyższe niż zimą. Za mniej niż 25 EUR dziennie, latem i z pełnym ubezpieczeniem to chyba taniej się nie znajdzie.

   Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Ciekawe jest porównanie oferty do tego co widzę w tej chwili – na okres 6dni 02.04-05.04 (pobranie w ciągu dnia, zwrot wieczorem) C1 w Sicily by car kosztuje 740 we wspomnianej opcji ubezpieczeniowej.
    Ja również zaobserwowałem, że generalne ceny rosną w kolejnych(cieplejszych) miesiącach, a spadają gdy szukam w marcu, mimo że wyprzedzenie coraz mniejsze.

    Odpowiedz
    • o
     Bezpośredni odnośnik

     Im bliżej sezonu letniego tym będzie drożej. W sezonie wszyscy mają „żniwa” i pełne ręce roboty, a ceny ponad 2x wyższe niż teraz.

     Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Rzeczywiście jak przefiltrowałam wyniki wyszukiwania klikając Sicily By Car wyszła mi cena najniższa ok 750 zł (choć inne podobne są nawet po 1500 i więcej. Nie za bardzo wiem o co chodzi bo samochody wyglądają podobnie.)
  Przylatuje do Katanii 30 czerwca i stamtąd pożyczam auto. Mam tylko jedno doświadczenie z wypożyczeniem auta za granicą. Było to w Marsylii. Zapłaciłam niecałe 700 zł za tydzień plus full ubezpieczenie wykupione w Rentalcars ok 200 czy 300 zł. Na miejscu okazało się, że dostałam pieknego wypasionego suva z nawigacją, czego się nie spodziewałam.
  Mam pytanie:
  Czy lepiej jest zarezerwować samochód już teraz czy poczekać? Cena może wzrosnąć czy wręcz preciwnie? Czy oni przypadkiem nie windują cen licząc że ludzie wczesniej zarezerwują a potem obniżają ceny jak im coś zostanie?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Czekać czy rezerwować? Oto jest pytanie!
   Nie jestem w stanie tego przewidzieć.
   Poza sezonem jest szansa na obniżki. W sezonie bym na to nie liczył. Ryzyko jest spore. Nie widziałem jeszcze żeby wypożyczalnie prowadziły wojnę cenową o klienta w sezonie. Za dużo chętnych jest.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Piszesz „Ta wersja wynajmu daje nam ubezpieczenie SCDW i dla tej wersji ubezpieczenie nie widzę zapisu o jakieś odpowiedzialności.”, tymczasem na stronie w punkcie „Sicily By Car warunki wynajmu” jest wyraźnie napisane w podpunkcie „Opcjonalne ubezpieczenia i redukcje dostepne na miejscu” co następuje: „Opcjonalne ubezpieczenie (SCDW) redukujące odpowiedzialność (wkład własny) obniża odpowiedzialność kierowcy w przypadku, gdy wynajmowany samochód został uszkodzony.” – skoro opcjonalne, to wygląda na to, że trzeba dokupić ubezpieczenie SCDW za dodatkowe około 50-60 zł dziennie (w ofertach ze wskazanym dopiskiem o AC go nie widać, jak już to zostało słusznie zauważone, ale jest widoczne w ofertach tych samych samochodów bez tego dopisku). Na ile do tej pory doczytałem, i tak jest do dokupienia wyłącznie na miejscu, będę jednak wdzięczny za potwierdzenie po wizycie w lutym (o ile lecisz w pierwszej połowie miesiąca – ja wybieram się w drugiej).

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Tak, to są standardowe formułki, które generuje Rentalcars. Opcjonalnie oznacza, że jeżeli masz wykupioną tą opcję, to działa zapis od tej opcji, a nie podstawowy. Wykupując Ofertę Specjalną wykupujesz właśnie ubezpieczenie opcjonalne SCDW (tak jakbyś to zrobił na miejscu w wypożyczalni, ponieważ to jest właśnie wersja wynajmu z pełnym ubepieczeniem) i niczego więcej nie musisz kupować na miejscu. Dokładnie z takimi zapisami wypożyczałem np. na Majorce i w Hiszpanii i tak to działało. W Sicily By Car odbieram auto ze swojej rezerwacji 10 lutego, więc oczywiście napiszę co i jak.

   Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Rozumiem logikę wywodu i mam nadzieję, że tak to właśnie zadziała (z drugiej strony wewnętrzny głos doszukuje się haczyka w podejrzanie niskich cenach). Gdybyś zdążył podzielić się wrażeniami odnośnie tej kwestii przed 16 lutego, zdążę skorzystać i będę zobowiązany. Ze swojej strony mogę dodać, że do płatności wystarczała póki co karta debetowa – co prawda strona wypożyczalni zarzeka się, że debetowych nie przyjmuje, ale z drugiej strony wzmiankuje też o wypukłych cyfrach na karcie (moja ma wypukłe i wyraźny napis „debit”, przeszło bez problemu). Ciekawe, czy przejdzie również na miejscu.

    Odpowiedz
    • o
     Bezpośredni odnośnik

     Przy płatności przez internet za wynajem przechodzi każda karta, nawet płaska, bo to zwykła płatność. Za to przy zakładaniu depozytu (czyli blokowaniu środków, a nie płatności) w wypożyczalni tylko kredytowa. Tutaj będzie depozyt 150 EUR i przy odbiorze karta, o której piszesz „debit” nie przejdzie. Miej ze sobą kartę typu „credit”, bo będzie kłopot.
     Postaram się jeszcze 10 lutego wieczorem po odbiorze napisać w komentarzu informację jak poszło.

     Odpowiedz
     • o
      Bezpośredni odnośnik

      Tak. Właśnie wszystko opisałem w jednym z komentarzy. Dosłownie przed chwilą skończyłem. Przeszukaj komentrze.
      Opis jest długi, więc łatwo go znajdziesz.
      Jakby był kłopot to daj znać, wkleję jeszcze raz.

 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Depozyt zdaje się miał być 300 euro, ale to szczegół – kredytową rzecz jasna będę miał (gotówki również nie przyjmują). Z debetową to ciekawość, jako że poprzednie wypożyczenia samochodu jej nie wymagały. Czekamy zatem na relację, jak poszło.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Czy ktoś może potwierdzić czy sicily by car zaczęło akceptować karty zwykle(wypukłe ale nie credit)? Wg ich terms and conditions na ich stronie, w przypadku wykupienia pełnego ubezpieczenia nie jest konieczna kk. Sprawdzał to ktoś?

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Czy wypożyczenie przez porównywarkę, pośrednika np RentalCars z pełnym ubezpieczeniem zmniejszy nam depozyt, który musimy zapłacić firmie?

  Czy jedynie wykupienie ubezpieczenia bezpośrednio w wypożyczalni zmniejsza depozyt?

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Jeżeli jest to ubezpieczenie oferowane przez Rentalcars to nie zmniejszy depozytu. Jeżeli jest to jednak ubezpieczenie zawarte w treści oferty na Rentalcars, jako „Oferta Specjalna”, to wtedy zmniejsza, bo jest to ubezpieczenie wykupywane bezpośrednio w wypożyczalni.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Czy jeżeli wynajmuje przez Rentalcars np w Sicily by Car i mam dopisek „Cena obejmuje ubezpieczenie AC i od kradzieży z zerowym wkładem własnym.” Czy to oznacza, że ubezpieczenie dostaje od Rentalcars, pośrednika? Czy od Sicily byc Car??

  Mam pytanie gdzie sprawdzić dokładne warunki tego ubezpieczenia? Czy obejmuje lusterka, koła a jeżeli ulegną zniszczeniu jaką maksymalną kwotę zapłace? Proszę o pomoc

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Wtedy jest to ubezpieczenie od Sicily by Car i standardowo jak niemal wszędzie nie obejmuje kół, lusterek i szyb.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Cześć! Super artykuł, pomocny dla podróżników takich jak ja- raz na rok, ale na własna rekę 🙂
  Proszę o poradę- czy opcja firma: Autovia, full insurance(Damage to car- covers bodywork, glass, tyres&more, covers all costs – theft, towing, key loss)- co czy to tak zwana opcja SCDW? Dziekuje 🙂

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Świetny wpis. Dużo informacji. Ale jestem „skołowana”. Pierwszy raz będę wypożyczać samochód, nie mam karty kredytowej. Zrozumiałam, że muszę koniecznie wykupić pełne ubezpieczenie. I chyba na rentcar nie ma opcji bez karty kredytowej. chyba jedyna opcja dla mnie to AutonoleggioOne . Słyszał Pan coś o tej firmie (opinie są różne)

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   AutonoleggioOne – po wczytaniu się w ofertę i przejściu wszystkich kroków wypożyczenia (prócz płatności), to za najtańszy samochód na 7 dni z pełnym ubezpieczeniem chcą 280 EUR + 10 EUR za mycie auta … to tak na szybko. Termin w lutym, czyli zima. Prawdziwa masakra cenowa na kliencie.
   Z ubezpieczeniem Maxi-Kasco insurance depozyt na karcie kredytowej to 1850 EUR !!!, a z Full-Kasco insurance depozyt to 600 EUR !!.
   Żadna z tych opcji nie jest zachęcająca.
   Nie, nie polecę Pani tej oferty z czystym sumieniem.
   Nie zachęca mnie żadna opcja

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Hmmmm czy możliwe będzie wypożyczenie samochodu na kartę kredytową córki a ja będę jeżdzić? Córka nie ma prawa jazdy, ale ma kartę i to samo nazwisko. Jak Pan myśli?

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Istnieje taka możliwość. Podpisuje się na miejscu odpowiednie poręczenie przenoszące odpowiedzialność z kierowcy na osobę trzecią, choć to nie zawsze jest możliwe i nie zawsze bezpłatne.
   Zwykle wypożyczalnie gdy wymagają depozytu, to wymagają również by kierowca był właścicielem karty.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Cześć, chciałem się podzielić doświadczeniem po powrocie i wypożyczeniu auta. Tak jak komentowałem wcześniej zdecydowałem się na wypożyczenie przez autoeurope.pl. Wypożyczalnia „Dollar” – 88 euro za tydzień z Katanii, kategoria economy (pełne ubezpieczenie). Co ważne – wypożyczając przez autoeurope.pl mamy w większości wypożyczalni możliwość wyboru opcji z pełnym ubezpieczeniem (bezpośrednio z wypożyczalni).

  Co do samego wypożyczenia: Fiat Panda, stan OK. Co ważne wypożycza się w Hertzu. I umowa jest zawierana z Hertzem. Kaucja 200 euro jednak co bardzo ważne: ubezpieczenie według informacji w okienku obejmuje lusterka i opony. Jedyne co proponowali mi dodatkowo to Super Assistance (gdybym potrzebował pomocy przy wymianie koła). Także za taką cenę (88 euro) mamy full opcję SCDW razem z lusterkami i szybami. Polecam zdecydowanie pełne ubezpieczenie. Ryzyko uszkodzeń przy tamtejszym stylu jazdy jest delikatnie mówiąc wysokie.

  Niestety cena nie zawiera łańcuchów śniegowych. (dodatkowe 5 euro za dzień). Obowiązkowo musiałem podpisać oświadczenie że zostałem poinformowany o obowiązku posiadania tych łańcuchów na niektórych drogach. Byłem na Etnie i łańcuchy nie były potrzebne (ale są wymagane prawem dlatego ryzykujemy mandat). Na miejscu można kupić takie łańcuchy jakby ktoś chciał za kilkadziesiąt euro (generalnie taniej niż wynajem).

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Potwierdzam wszystko co napisano w temacie o tym jak wygląda jazda samochodem po Sycylii. Zatrzymania na środku ruchliwej ulicy na bądź którym pasie bo trzeba poczytać gazetę lub napisać smsa. Szok! Aczkolwiek wypadków tu nie widzieliśmy więc może w tym szaleństwie jest metoda. Bez samochodu raczej ciężko.

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Super artykuł. Mam pytanie czy taki opis oznacza, że auto ma ubezpieczenie SCDW? Cena około 1582 PLN za 11 dni w sezonie.
  Fiat 500L lub podobny Oferta Specjalna
  Pakiet premium: Cena obejmuje ubezpieczenie AC i od kradzieży z zerowym wkładem własnym, szyby oraz koła.
  Co sądzicie o wypożyczalni Leasys? Wszyscy polecacie Sicily By Car. Dziękuję za informację.

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  W ŻYCIU, ale to NIGDY W ŻYCIU nie bierzcie auta w Sicily by Car.
  W umowie mają wpisane, że KAŻDA, dosłownie KAŻDA DUPERELA, przez nich procesowana kosztuje Was 61 EURO. Ja już dopłaciłem jak się okazało 121 EURO do wypożyczenia.

  Skąd te opłaty?
  Ano ok. moja wina, ze nie zauważyłem, że w „mojej” uliczce wolno parkować bez opłaty, a dwa miejsca dalej już ta opłata jest. Wracam, za szybą 18,10 EUR mandatu, jeśli zapłacę do 5 dni. Jako, że był to ostatni dzień pobytu, to zapłaciłem już z lotniska kartą Revolut.
  Sicili by Car poinformowało mnie mnie mailowo o tym fakcie, że otrzymali mandat (kierowcy nie było w wozie), mam zapłacić (co już dawno zrobiłem), a oni obciążyli mi kartę kwotą 61 EUR za to, ze otworzyli kopertę z mandatem.
  Dzisiaj krew mnie zalała, jak dostałem po pół roku ponowne pismo, że na jakimś monitoringu w Syrakuzach przejechałem przez most o ograniczonym ruchu. Wszyscy tam jechali, ale chyba mogli tylko miejscowi. Weź to gdzieś doczytaj podczas jazdy, jak jedziesz w kolumnie, w zatłoczonym miasteczku i wszyscy wiszą nad Tobą.
  Kolejny mandat, 58,10 EUR plus Sicily by Car swoje kolejne 61 EUR.

  Nie chcę pisać co mi się ciśnie na usta, bo komentarz wyleci, ale w dniu dzisiejszym przestałem żałować oszustów. Nawet się ucieszę jak im padnie ta nędzna firemka z braku turystów i oby szybko.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Pana komentarz jest cenny, ale opłaty, o których Pan pisze pobierane są przez KAŻDĄ wypożyczalnię!
   To nie jest wymysł Sicily by Car. To jest standardowa opłata, którą pobierają WSZYSTKIE wypożyczalnie.
   Pana reakcja jednocześnie jest typowa dla osób, które wypożyczyły samochód z wypożyczalni i w jakiś sposób złamały przepisy drogowe w trakcie użytkowania samochodu. Pisałem o tym bardzo szczegółowo w artykule, o wynajmie samochodu we Włoszech, w rozdziale „Blokada depozytu na karcie kredytowej„. Szczerze polecam zapoznanie się z tym tekstem.
   Policja zawsze zwraca się do właściciela samochodu (w tym przypadku wypożyczalni) o podanie danych kierowcy, który w tym czasie użytkował auto, żeby móc wystawić mandat. Za udzielenie danych kierowcy KAŻDA wypożyczalnia pobiera opłatę (zwykle jest to od 50 do 70 EUR). Mamy więc do zapłacenia mandat od policji i opłatę do wypożyczalni.
   Panu przydarzyło się złamanie przepisów po wypożyczeniu auta w Sicily by Car, ale w każdej innej było by tak samo i wtedy zapewne powstałaby negatywna opinia o innej wypożyczalni.
   Przygniatająca ilość negatywnych opinii o wypożyczalniach to właśnie efekt łamania przepisów przez samych kierowców i związanych z tym opłat.
   Wylewanie frustracji na wypożyczalnię oczywiście daje ulgę, ale twierdzenie, że wypożyczalnia „X” lub „Y” w związku z tą sytuacją kogoś oszukała, to o krok za daleko.
   Doskonale wiem co Pan czuje, bo podobna kumulacja zdarzyła mi się kilka lat temu w czasie wyjazdu do Hiszpanii. Złamałem przepisy dwa razy. Raz przekroczyłem prędkość na autostradzie (na ograniczeniu do 110 km/h fotoradar zmierzył 112 km/h), co zaowocowało mandatem 100 EUR od policji + opłata do wypożyczalni (nazwa wypożyczalni nie ma znaczenia, bo jak powiedziałem wszystkie pobierają tą opłatę). Za drugim razem monitoring miejski zarejestrował, że przekroczyłem linię strefy dla ruchu tylko dla uprawnionych pojazdów: mandat 100 EUR + opłata do wypożyczalni.
   Inną rzeczą jest, że czasem mam wrażenie, że przepisy, znaki, oznaczenia są tak mało zauważalne, jakby lokalna policja lub budżety miast były nastawione na generowanie dodatkowego dochodu z mandatów. Znając tą praktykę zawsze bardzo uważnie przyglądam się znakom drogowym, parkuję w wyznaczonych miejscach, a najchętniej na parkingach podziemnych, a mimo wszystko mam na koncie dwa takie mandaty.
   Reasumując:
   – nikt Pana nie oszukał,
   – taką opłatę zapłaciłby Pan w każdej wypożyczalni
   – polecam zapoznanie się z tekstem, w którym piszę szczegółowo o tym i innych rzeczach związanych z wynajmem samochodu, wymieniając błędy jakie najczęściej popełniają klienci wypożyczalni, za które potem pobierane są opłaty. Tekst dotyczy wypożyczenia auta we Włoszech, ale większość jego treści jest uniwersalna. Czytaj: Bari i Brindisi: wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej i depozytu?

   Mając na koncie kilka wypożyczeń samochodu w Sicily by Car nadal twierdzę, że to bardzo porządna wypożyczalnia. Nadal polecam.
   Pozdrawiam serdecznie, a co do mandatów (znając to uczucie) łączę się bólu!

   Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    A ja mam pytanie również odnośnie mandatów.

    Będąc we Włoszech w lutym br. wypożyczyłam auto również w Sicily By Car. Wszystko super, bez problemu, aż tu 5 czerwca dostaję maila od firmy, że dostałam mandat, ponieważ w lutym wjechałam w strefę ograniczonego ruchu. W związku z czym, firma pobierze mi z karty 50 euro+ vat (61 euro, tak jak Panu Jerzemu). Okej, również to rozumiem, popełniłam błąd, nie zwróciłam wystarczającej uwagi na znaki drogowe. Jednak tutaj pojawiają się moje wątpliwości i pytania (ponieważ to jest moja pierwsza taka sytuacja). Mandat został wystawiony 6 kwietnia. 21 maja policja wystosowała właściwy dokument i wysłała go do Sicily By Car również 21 maja. Jednakże firma przesłała mi ten mandat i dokument dopiero 5 czerwca, przez co uniemożliwiła mi zapłacenie mniejszej kwoty mandatu (65 euro) do 5 dni. Obecnie, za pomocą znajomej, dowiedziałam się, że mogę zobaczyć ten mandat na włoskiej stronie internetowej tamtejszej policji. Jest tam napisane, iż muszę zapłacić do 20 lipca 89 euro. To znaczy nie ja, ponieważ w dalszym ciągu na mandacie widnieje Sicily by Car. I właśnie tutaj pojawiają się moje pytania. Czy teraz muszę czekać na oficjalne pismo policji, ze zmienionymi, moimi danymi? (Wiem również, że policja wysłała formularz przekazania moich danych z firmy na policję). W końcu mandat nie jest (jeszcze) na moje nazwisko? A jeśli nawet nie muszę oczekiwać na oficjalne pismo (bo np. nie zmieni to kwoty za mandat), to czy mogę wystąpić o zwrócenie mi różnicy pomiędzy wyższą kwotą a niższą? (Skoro firma nie przekazała mi tego mandatu do 5 dni?)

    Biorę również pod uwagę to, że koszta prawników przewyższyłyby znacznie wartość mandatu, jak również nerwy które bym miała z uganianiem się z tym, jednakże nie chciałabym, aby firmie jakkolwiek uszło to na sucho. No, chyba że rzeczywiście mam teraz czekać na oficjalne pismo policji i od tej daty będę miała możliwość zapłacenia mniej.

    Byłabym bardzo wdzięczna za Pana odpowiedź i radę, co w tej sytuacji mogę zrobić.

    Nadmienię również, że do firmy próbuję dodzwonić się od zeszłego piątku (5 czerwca) i nikt nie odbiera, a dzwonię po parę razy na dzień. Również nie odpisują na wysłane maile. (Dlatego postanowiłam zapytać Pana co mogę zrobić w tej sytuacji).

    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

    Odpowiedz
    • o
     Bezpośredni odnośnik

     Opiszę jak to było w moim przypadku,
     Wykroczenie popełniłem 31 stycznia. Wjechałem w strefę o ograniczonym ruchu na terenie miasta. Monitoring miejski to wyłapał i został wystawiony mandat. Powiadomienie z wypożyczalni o przekazaniu danych policji dostałem mailem 8 maja, czyli ponad 3 miesiąc od dnia popełnienia wykroczenia. Powiadomienie zawierało informację o potrąceniu opłaty za przekazanie danych policji oraz o wysokości mandatu (90 EUR). Zawierało też informacje o dokładnej dacie i miejscu popełnienia wykroczenia.
     Zdecydowałem, że skoro policja wystąpiła o moje dane to muszą mi doręczyć mandat na moje dane. Nie płaciłem wiec niczego i czekałem, aż zostanie mi doręczony mandat.
     Mandat wylądował w mojej skrzynce na listy w lipcu (czyli po kolejnych 3 miesiącach). Był wystawiony na moje dane, a nie na dane wypożyczalni. Były na nim informacje jak uregulować go przez internet (adres strony internetowej, dane identyfikacyjne, które trzeba wpisać w tytule przelewu, itp), była też informacja, że jeżeli zapłacę do 7 dni od daty otrzymania listu, to mogę zapłacić 50% wartości mandatu i zostanie on w całości rozliczony.
     Otrzymany list nie był listem poleconym i był normalnie wrzucony do skrzynki, więc data 7 dni jest raczej umowna (nie jest bowiem możliwe wskazanie dokładnego dnia, w którym został mi doręczony).
     Zapłaciłem mandat niezwłocznie, za pośrednictwem wskazanej strony internetowej w wysokości 50% jego pierwotnej wysokości i to zakończyło temat.
     Tak to wyglądało u mnie.
     Nie umiem powiedzieć czy najpierw ten mandat w systemie policji był wystawiony na wypożyczalnię (jak u Pani), a potem po podaniu policji moich danych został zmieniony na moje dane. Po prostu nawet tego nie sprawdzałem.

     Pozdrawiam
     Jacek

     Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Wybieramy się we wrześniu na Sycylię. Tydzień zwiedzania i tydzień leżenia na miejscu. Za informacje o wypożyczalniach i przestrzeganiu przepisów serdeczne dzięki.
  Czy mógłby Pan napisać kilka słów o tym co przeczytałem na polskich stronach internetowych ( a i na włoskich też np Visit Sicyly), że władze Sycylii w celu rozruszania turystyki proponuję refundację co 3-go noclegu i wejścia do muzeów gratis oraz zwrot 1/2 ceny biletu za przylot na Sycylię. Na włoskich stronach pisali coś o voucherach ale więcej szczegółów brak, na polskich stronach też. Może orientuje się Pan co nieco w temacie ? Jak się to załatwia ( w Ufficio municipale, w hotelu , ambasadzie ???) A może hotele same to załatwiają ???
  Drugie pytanie : Czy mógłby pan polecić jakiś niedrogi hotel , najlepiej bezpośrednio nad morzem, z basenem i własną restauracją gdzie na pierwszy tydzień stanowiłby tylko noclegownię a na drugi tydzień dobrą bazę odpoczynkową ?

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Dzień dobry,
   W temacie dopłat:
   Trochę pogrzebałem i przyznaję, że nie ma żadnych konkretów na temat dopłat. Jakieś ogóle zapowiedzi, informacje prasowe, że „gubernator powiedział”, że „władze Sycylii planują”, ale żadnych konkretów: co, gdzie, jak, do kogo złożyć, jak się ubiegać. Nic.
   Poddaję się. Może ktoś z czytających bloga coś wie i się podzieli?

   Co do hotelu i noclegu. Zastanawiałem się nad tym chwilę i podpowiem taką rzecz, na którą sam zwracałbmy obecnie istotną uwagę. Jesteśmy cały czas w stanie zagrożenia koronawirusem i nie ma co histeryzować (z jednej strony), ale (z drugiej strony) warto ograniczać ryzyko. Szukałbym czegoś, gdzie nie ma tłoku. Unikałbym dużych hoteli gdzie naturalnie tworzą się skupiska ludzi. Kąpiel w basenie pełnym ludzi może nie być komfortowa. Przemyślcie więc wynajem hotelu w formie domu wakacyjnego z basenem. W domu wakacyjnym przebywa 1, 2 lub najwyżej kilka rodzin. Cześć domów wynajmowana jest na wyłączność dla jednej rodziny. Jest bezpiecznie i komfortowo, a basem macie wyłącznie do własnej dyspozycji.
   Można znaleźć ciekawe propozycje wynajmu we wrześniu w okolicy 1200-1500 PLN na tydzień za dom.
   Oto linki do przykładowych obiektów:
   Bed House Floristella – [klik]
   Residence Baia Blu Falcone – [klik]
   Grand Hotel La Batia – [klik]

   Oczywiście nie wiem, w którą cześć wyspy lecicie, więc w zależności od Waszych planów musicie szukać w interesującej Was lokalizacji.
   Przy przeszukiwaniu bazy ofert skorzystaj z menu po lewej stronie. Ja zaznaczyłem: „basen” i „domy wakacyjne„. Można dorzucić jeszcze inne kryteria, według własnego uznania.
   Nie korzystajcie z ofert, które mają ocenę niższą niż 7.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Hej 🙂
  Świetny artykuł, dużo mi rozjaśnił! Wylatuje z córką na Sycylię w lipcu, więc wiadomo, że ceny są dużo wyższe niż te o których pisałeś. Najtańsza opcja na 7 dni to 1349zł. Rozsądek mówi mi, żeby w miarę szybko to rezerwować, bo ceny raczej będą szły do góry a nie w dół 🙁 Dobrze myślę? Liczyłam na to, że zapłacę mniej 🙁 ale rozumiem, ech …
  Drugie pytanie: Nie widzę ofert innych firm z opcją pełnego ubezpieczenia SCDW, tak jak w przypadku rekomendowanej przez Ciebie SBC. Może są jakoś inaczej zaznaczone? Chciałabym porównać oferty…

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Hej,
   Teraz to jest bardzo trudne do przewidzenia. Obecnie większość wyjeżdżających dochodzi do wniosku, że bezpieczniejszy i bardziej komfortowy jest wariant z wypożyczeniem samochodu niż przemieszczanie się środkami komunikacji publicznej (oczywiście ze względu na prawdopodobieństwo zarażenia się koronawirusem). To oczywiście woda na młyn wypożyczalni, bo o ile swoboda podróżowania utrzyma się, to mogą liczyć na zdecydowanie większy popyt na wynajem samochodów niż miało to miejsce do tej pory. Logika podpowiada, że wzrost cen z tym związany jest bardzo prawdopodobny. Trudno jednak przewidzieć jak to się rozwinie.
   Równie dobrze może się okazać, że cześć osób w ogóle powstrzyma się od podróżowania i wtedy ilość chętnych na wynajem naturalnie zmaleje. W zależności od tego, w którą stronę sytuacja się rozwinie, to rezerwując teraz ryzykujesz, że być może przepłacisz np. 300 PLN, ale masz gwarancję, że nie zapłacisz jeszcze drożej (co również nie jest wykluczone). Z kolei czekając, być może za tydzień lub dwa wyjmiesz tą ofertę trochę taniej, ale może się też okazać, że wcale nie. Czekając zbyt długo może być i tak, że w najatrakcyjniejszej wypożyczalni nie ma już samochodu w interesującym Cię terminie i trzeba będzie szukać innej, zapewne dużo gorszej oferty z innej wypożyczalni.
   Wybór sprowadza się do wyrobu ryzyka, które jesteś w stanie łatwiej zaakceptować: przepłacić parę złotych czy może liczyć na jakąś oszczędność kosztem ryzyka poniesienia jeszcze wyższej opłaty.
   Co do ofert z pełnym ubezpieczeniem, to większość firm nie zamieszcza takich ofert w wyszukiwarce i robi to celowo. Praktycznie w każdej wypożyczalni możesz dokupić pakiet ubezpieczenia, ale musisz to zrobić po przylocie, przy okienku, na miejscu. Ewentualny koszt takiego ubezpieczenie trzeba sprawdzać w osobnych regulaminach dla każdej wypożyczalni. Mechanizm działa najczęściej tak, że po przylocie na miejsce odbierasz auto i wtedy okazuje się, że tego które zamówiłaś nie ma, ale w cenie wypożyczenia dostajesz inne, większe. Niby fajnie, ale jeżeli będziesz chciała wykupić do niego pełne ubezpieczenie na miejscu, to jego cena już nie będzie taka jaka była by dla mniejszego i tańszego samochodu, który wybrałaś pierwotnie, tylko dla tego nowego, większego. Dokupienie pełnego ubezpieczenie będzie więc kosztowało dużo drożej niż pierwotnie mogło się wydawać. Znam ten mechanizm, sam się na niego kiedyś nadziałem.
   Z tego powodu preferuję wynajem od razu z pełnym ubezpieczeniem, bo wiem ile zapłacę i znam wszystkie zasady od razu, a zmiana przez wypożyczalnię samochodu na większy nie skutkuje w moją stronę żadnymi dodatkowymi kosztami. Dokładnie tak miałem w lutym tego roku w Sicily By Car. Wykupiłem od razu z pełnym ubezpieczeniem. Na miejscu zmienili mi auto na większe i nie kosztowało mnie to ani złotówki więcej.

   Pozdrawiam i szczęśliwego wypoczynku!

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  też wybieram się na Sycylię, na początku lipca. Musiałam przebukować bilety (miałam na 30 czerwca i mi odwołali).
  Tak naprawde nie wiem do konca czy mi znów nie odwołają, nigdy nie wiadomo.
  Też szukam konkretnych informacji o dopłatach dla turystów odwiedzających Sycylię i nic nie znalazłam. Czy może ktoś coś wie więcej??
  Tyle gadania i żadnych konkretów.
  Nie żebym tylko dlatego jechała, ale miło by było coś mieć dofinansowane…:))
  Jeśli chodzi o auta to ceny poszybowały w górę, zarezerwowałam w wypożyczalni LEASYS, też z pełnym ubezpieczeniem (chętnie usłyszę opinie o tej firmie…) za 1200 za tydzien.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Hej. Czy mogłaś wykupić pełne ubezpieczenie w Leasys online? Patrzę na oferte, ale nie widzę możliwości wyboru takiego ubezpieczenia

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Oferta Leasys była taka sama jak opisana wyżej Sicily By Car, czyli z „ubezpieczeniem AC i od kradzieży z zerowym wkładem własnym”.
  A co? Nie ma już takich ofert?

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Zauważyłam jeszcze jedną prawidłowość. Jak szukam ofert z wyprzedzeniem (1-3 tygodnie) to cena jest bardzo wysoka, jak sprawdzam ofertę na jutro lub pojutrze już ta cena spada i to znacznie (co najmniej 30 procent). Zobaczę czy w lipcu bedzie taka sama prawidłowość. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Niestety posiadam odmienne wnioski. Kupując bilety na samolot w okolicach stycznia, ceny za wypożyczenie auta na początku lipca oscylowały na poziomie 600-900 zł. Obecnie ciężko coś znaleźć na poziomie 1200-1300 zł. Także im bliżej sezonu tym zdecydowanie drożej. Zarezerwowałem auto przez ryanair, mazda cx3 w italy rent car. Wyszło prawie 1600 zł + 380zł pełne ubezpieczenie. Okazało się, że koszt drugiego kierowcy to kolejne 150-200 zł. Robi się sporo. Zabezpieczenie na karcie kredytowej to 6600 zł. Informacją trafiła do mnie już po rezerwacji. Albo przeoczyłem ją w momencie rezerwacji. Kolejną informacją z którą musiałem się zmierzyć już po rezerwacji to posiadanie karty kredytowej przez głównego kierowcę, osoby, która rezerwowała auto. Założenie było takie, że mieliśmy skorzystać z karty drugiego kierowcy. Finał był taki, że rezerwacja została anulowana. Zwrot pieniędzy do 7 dni. Wierzę, że pójdzie sprawnie bo rezerwacja była wykonywana ze strony ryanair. Szybki mail z informacją, że wszystkim się zajmą. Patrząc na wysokie koszty w lipcu największych wypożyczalni, może warto wrócić do oferty turismo trapani czy znalezionej przed chwilą Easy Trapani. Dodam, że po przeczytaniu opinii, interesuje nas wyłącznie pełne ubezpieczenie. Z pełnym ubezpieczeniem, bez udziału własnego, drugi i trzeci kierowca gratis, bez limitu kilometrów, bez depozytu i nie potrzeba karty kredytowej ok 400 e( ok 60 euro za podstawienie auto na lotnisko w Palermo). Wiem, dla kogoś kto wydał w lutym 400 zł, cena może być abstrakcją ale wygląda na to, że lipiec rządzi się swoimi prawami. Dodam, że w Easy trapani cena ok 300 euro. Podobne warunki + darmowe dostarczenie auta, natomiast 100-200 euro depozytu w zależności od auta. Turismo trapani proponuje wygodną formę – gotówka przy odbiorze auta, w easy jest wymagana wpłata rezerwacyjna 20%. Jako, że przylatujemy dopiero w sobotę 04.07, nic więcej powiedzieć nie mogę. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Ten rok z cenami za wynajem samochodów robi się trochę szalony, bo wszyscy rzucili się na wynajem aut, chcąc uniknąć podróżowania w tłoku transportem publicznym (w obawie przed wirusem).
   A w sezonie zawsze był dramat.
   Powodzenia!

   P.S.
   Z ciekawości sprawdziłem jak się mają dzisiaj ceny.
   Za auto z pełnym ubezpieczeniem na 7 dni,
   – rezerwowane w ostatniej chwili (na lipiec): 2800 PLN
   – rezerwowane z 1-miesięcznym wprzędzeniem (na sierpień): 2100 PLN
   – rezerwowane w 2-miesięcznym wyprzedzeniem (na wrzesień): 800 PLN
   – poza sezonem (na październik): 650 PLN

   Wysoki sezon rządzi się swoimi prawami.

   Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Dzień dobry zamierzam wypożyczyć auto z easy trapani, czy poleca pan tą wypożyczalnie i uważa że jest bezpieczna ?

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  A ja już na Sycylii od 4 lipca, auto wzięłam 6 lipca.
  Wygląda na to, że cena jaką zapłaciłam czyli 1200 zł na tydzień z pełnym ubezpieczeniem i bez limitu kilometrów to wyjątkowo atrakcyjna cena.
  Zarezerwowałam 18 czerwca przez Rentcars w LEASYS. Dzień wcześniej to samo auto i na tych samych warunkach kosztowało 1000 zł. Trochę się zagapiłam, pomyślałam „jutro zarezerwuje” no i musiałam zaplacic 200 zł więcej.
  Jako depozyt zabrali mi 300 euro z karty kredytowej.
  Na miejscu zamiast niedużego kompaktowego (jak go nazwali) autka wcisneli mi fiata combi.
  Może ktoś by się ucieszył, ale nie my. Jesteśmy tylko we dwójkę a małym autkiem można wszędzie wjechać i zaparkować. Więc męczymy się z tą wielką krową od wczoraj. Polecam małe samochody, nie bierzcie dużego.
  Najważniejsze jednak wziąć pełne ubezpieczenie.
  To co tu się dzieje zakrawa o pomstę do nieba.
  Myślałam, że polscy kierowcy jeżdżą fatalnie, ale już zmieniłam zdanie.
  Tu nie istnieją żadne przepisy!! Czuję się jak w jakiejś innej rzeczywistości. Ograniczenie prędkości? Spróbujcie jeżdzić wolniej, czyli jak mówią znaki, albo przynajmniej mniej więcej tak. Zostaniecie obtrąbieni z każdej strony. Będą was mijać przekraczając ciągłą linię, nie tylko z lewej ale też z prawej strony. Jeżdżenie na zderzaku? To tutaj normalka. Pierwszeństwo na skrzyżowaniach? Lepiej uważajcie, tu się każdy wciska nie dbając o innych. I jeszcze trąbią bo zajechałeś im drogę (choć miałeś pierwszenstwo). Jadący na motorach czy skuterach to dopiero hardcore. Pojawiają się znikąd wciskając się między samochody, wyprzedzają na trzeciego i to co chwilę. Są ich całe stada. I cały czas trąbią. Trzeba mieć oczy dookoła głowy.
  A na drodze szybkiego ruchu spotkaliśmy zaparkowany samochód, stał sobie bez świateł częściowo na wąziutkim pasie awaryjnym ale większą częścią na pasie do jazdy.
  Generalnie potrzebne są mocne nerwy i pełne ubezpieczenie, żeby to przetrwać.
  Wyjątkowo emocjonujące doświadczenie.
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Cenna lektura, dzięki …. może macie doświadczenie ze zwrotem samochodu w Sicily bycar na lotnisku w Palermo- pytanie brzmi samolot odlatuje o 9.00 wypożyczalnia czynna w soboty od 8.00 jest szansa oddać auto i nie spóźnić sie na samolot …i to wszystko w środku sezony 8.08
  z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
  pozdrawiam
  JacekH

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Zwrot zwykle nie trwa dłużej niż 3 minuty i sprowadza się do krótkich oględzin i podpisania jednego papierka. Odbywa się bezpośrednio na parkingu, gdzie zwykle nie ma już tłoku. Przyjechałbym kilkanaście minut przed 8.00 i powinno być ok.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Panie Jacku, jest Pan w stanie polecić jakiś najm auta w terminie 06.10-11.10 do odbioru w Katanii? Wszędzie drogo 🙁

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Sprawdziłem. Znalazłem Citroena C1 w tym terminie z pełnym ubezpieczeniem z zerowym wkładem własnym za 896 PLN na 5 dni w SicilyByCar.
   Takie mamy czasy, że taniej chyba na razie nie będzie 🙁

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam Pana Jacka!
  Pełna zgoda co do ubezpieczenia od udziału własnego. Ale moim zdaniem taniej jest wykupić takie ubezpieczenie nie bezpośrednio w wypożyczalni, ale u zewnętrznego ubezpieczyciela – ja korzystam z WWI (https://www.worldwideinsure.com). W sierpniu rezerwowałem auto na 7 dni w październiku via Goldcar i zapłaciłem 70€ (była 30% promocja, ale płatne z góry) oraz 23,1£ za dodatkowe ubezpieczenie w WWI – razem wychodzi 425 PLN.
  Do tej pory nie musiałem korzystać z tego ubezpieczenia, więc nie mam opinii jak działa WWI.
  Pozdrawiam, Stanisław

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Wszystko ok, ale muszę zwrócić uwagę na jeden, istotny fakt. Jeżeli nie bierze się pełnego ubezpieczenia w wypożyczalni, tylko podkłada się własne ubezpieczenie (które może być nawet parę groszy tańsze), to wypożyczalnia traktuje taki wynajem, jak wynajem bez ubezpieczenia, czyli wymaga karty kredytowej i BLOKUJE na karcie depozyt (średnio około 1000 EUR).
   Jeżeli na drodze wydarzy się jakaś stłuczka to trzeba pokryć z własnej kieszeni udział własny i dopiero po tym zgłosić się do swojego ubezpieczenia o zwrot kwoty udziału własnego.
   Przy tym rozwiązaniu trzeba więc dysponować dużym zapasem gotówki na karcie.
   W przypadku wyboru pełnego ubezpieczenia kupowanego w wypożyczalni żadne z tych niedogodności nie występują: zero depozytu, zero wkładu własnego.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam ponownie :))
  Wybieram się do Trapani okolice pazdziernika ( może nawet koncowka) i bardzo zaskoczyła mnie cena auta (oczywiscie z pałnym ubezpieczeniem). Za 4 dni ponad 900 zł. Toż to poza sezonem…
  Chyba tym razem skorzystam z miejscowej wypożyczalni, może będzie taniej…
  Tylko nie wiem jakiej.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  no fajnie. wszystko sie zgadza. tylko wypozyczenie auta w Sicili by Car (swoja droga wielokrotnie wypozyczalem auta z tej wypozyczalni w Portugalii- wszystko bylo OK) w tej chwili wychodzi 2000 zl (proba sprawdzenia ceny na 5 dni przed wynajmem)! to jakies szalenstwo!! i to dalej jest niby „oferta specjalna”. za taka cene, to neistety zadna super oferta….

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  ej to są jakieś jaja, 400 zł za dwa dni najtańsza oferta? Masakra, nie spodziewałem się że aż tyle… Chce lecieć pod koniec sierpnia.

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Wynajmowałem na 14 dni we wrześniu 2020 i cena z ubezpieczeniem wyniosła ok. 2500zł
  Teraz chcę wynająć na 14 dni w sierpniu i ceny nie schodzą poniżej 5000zł
  Chyba jednak zmiana planów…

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  cześć, pytanie dotyczy sukteru i czy podrózowanie w okolicach Palermo nie bedzię zbyt dużym problemem dla takiego środka transportu przez wsniesienia, góry itd ? Jak uważasz ? dodam, że będziemy w 2 osoby a skuter pewnie o pojemności 125 albo 150 cc ?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   W Palermo nie ma dużych gór, a sam pomysł … no nie wiem.
   Tak żeby pojeździć po Palermo to ok, ale zwiedzania jakoś nie umiem sobie wyobrazić.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, znalazłem taką wypożyczalnię: tdsrent.pl
  Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w wypożyczaniu, a jest to mój pierwszy wyjazd na Sycylię, proszę, żebyś rzucił okiem i ocenił ją według swojego doświadczenia z wynajmem. Z góry dziękuję. Wyjazd- 2 pierwsze tygodnie października.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Niestety nic nie wiem o tej wypożyczalni i nie mam z nią żadnych doświadczeń. Na stronie nie ma dostępnego żadnego regulaminu ani wzoru umowy, itp.
   Przykro mi, ale nie doradzę Ci w tym konkretnym przypadku.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry.
  Znalazłem na DiscoverCars ofertę wypożyczenia auta z SicilybyCar z dopiskiem „ubezpieczenie z zerowym udziałem własnym”. Pytanie czy to jest taka sama oferta jak opisana z RentalCars (czyli ubezpieczenie pochodzi od SicilybyCar) czy może jest to jednak ubezpieczenie oferowane przez DiscoverCars i w wypożyczalni w razie problemów będę musiał wyskoczyć z kasy i później dochodzić zwrotu?
  Co sądzicie?

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Panie Jacku może znajdzie Pan chwilę na komentarz…Chcę zarezerwować samochód 17-24.11 na 4 osoby. Znalazłem ofertę specjalną Sicily by Car : Mitsubishi Space Star za 1054 pln. Czy ta wypożyczalnia jest w dalszym ciągu rekomendowana przez Pana? ..i czy ten wybór jest dobry.? Mam wątpliwości z ubezpieczeniem bo znajduję tylko CDW a nie SCDW ? Czy te ubezpieczenie jest Rentals czy wypożyczalni?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Jeżeli jest tylko CDW, a nie ma SCDW to na miejscu trzeba będzie dopłacić do pełnego ubezpieczenia około 20 EUR / dzień. Ceny się zmieniają, ale średnio tyle biorą w tej chwili wypożyczalnie za dopłatę do pełnego ubezpieczenia. Proszę sprawdzić jeszcze na stronie Discover Cars – [klik]. Często mają dobrą ofertę. Wyszukiwać proszę zgodnie ze sposobem jaki opisałem w rozdziale „Analiza ofert” np. we wpisie o wynajmie auta na Chorwacji. Sposób wyszukiwania jest identyczny, kwestia wpisania odpowiednich danych do wyszukiwarki.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Bardzo dziękuję za odpowiedź.. Rzeczywiście na Discovers znalazłem ciekawą ofertę ale mam wątpliwości co do tekstu o zwrocie np. za kradzież..czy jest tylko do 3000 EURO?

  „Przy odbiorze samochodu wypożyczalnia samochodów zablokuje kaucję na twojej karcie. Jeśli samochód zostanie uszkodzony lub skradziony, możesz stracić całą tę kwotę. Jeśli jednak posiadasz Pełną Ochronę, zwrócimy ci kwotę do € 3000.00. Wyjaśnienie Pełnej Ochrony ”
  W wyjaśnieniach nic nie ma…

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Wybieramy się w marcu na Sycylię i planuję wynajem auta. Artykuł mi wyklarował większość kwestii, za co bardzo dziękuję 🙂 Niestety z tego co widzę Sicily by car nie ma już oferty specjalnej na pełne ubezpieczenie i zastanawiam się czy orientujesz się jak wygląda kwotowo zakupienie pełnego ubezpieczenia bezpośrednio w wypożyczalni przy odbiorze auta (tj. w opcji rezerwuję opcję podstawową poprzez rentalcars.com, a na miejscu dokupuję ubezpieczenie SCDW). Na jakiego rzędu dopłatę należałoby się nastawić? Będę wdzięczna za wskazówki 🙂

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, wybieram się na Sycylię na tygodniowa wycieczkę i mam dylemat w kwestii wynajmu samochodu na objazdówkę. Jakich firm raczej starać się unikać i czy opcja „bez depozytu” jest aż tak atrakcyjna? Na chwilę obecną cena wynajmu samochodu bez ściągania depozytu jest około dwukrotnie wyższa. Na jaką ofertę można się aktualnie pokusić? Większość firmy albo blokuje około +6000zł na karcie albo nie blokuje ich wcale. Nie ma takich wypożyczalni gdzie oferują kaucję rzędu 100-2000zł. Z góry dziękuję za odpowiedź. Miłego dnia życzę 🙂

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Trzeba wybierać z tego co jest. To wypożyczalnie kształtują oferty i robią to w bardzo przemyślany sposób.
   Oferta z pełnym ubezpieczeniem zawsze była i będzie droższa. Wybór jest prosty: albo płacimy pełne ubezpieczenie i mamy komfortową sytuację w wyższej cenie, albo nie płacimy i musimy dysponować kartą kredytową z limitem odpowiednim pod depozyt.
   Pozdrawiam
   Jacek

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Niestety nie mogę polecić wypożyczalni samochodów turismotrapani.com. Wynajęliśmy mały kompaktowy samochód na 5 dni z dowozem do Palermo na godz. 16. Kierowca przyjechał o godzinie 17.30 tłumacząc to korkami 🙂. Stan samochodu niestety pozostawał dużo do życzenia. Ogrzewanie nie działało. Poza tym samochód dusiło na niskich i normalnych obrotach. Trzeba było non stop gazować i wprowadzać go tylko na wysokie obroty przez co jazda nim była nieznośna. Po 5 dniach kierowca przyjechał po auto do Palermo jednak na inny adres niż podaliśmy. Prawdopodobnie ktoś mu nie przekazał, że zmieniliśmy adres odbioru dzień wcześniej przez co znowu się spóźnił. Jedynym plusem było to, że panowie którzy przywozili i odbierali samochód byli bardzo mili.

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Przepraszam, że dręczę i drążę temat.
  Po przeczytaniu wpisu i wszystkich komentarzy mimo wszystko chcę się upewnić, że wypożyczenie samochodu z discovercars lub rentalcars z opisem „bez wkładu własnego” oznacza, że nie zablokują mi nic na karcie kredytowej, której de facto nie posiadam?
  Oferta jest taka, jak ta przykładowa z Citroenem – Oferta specjalna AC z zerowym wkładem własnym.
  Niczego nie będą blokować?
  Jest wtedy potrzebna karta kredytowa?

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Oferta, o której piszę, oprócz informacji o zerowym wkładzie własnym ma również wpis „bez depozytu”.
  Czyli karta kredytowa jest konieczna, czy jednak nie?

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Zdecydowanie odradzam 4Quattro, najgorsze doświadczenie jakie miałem kiedykolwiek wypożyczając samochód za granicą

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry
  Na chwilę obecną zarówno na Discovercar, jak Rentalcars nie mogę znaleźć dla Sycylii na początku kwietnia Ofert Specjalnych z Pełnym Ubezpieczeniem z wypożyczalni, o której wspominał Pan Jacek Garncarczyk. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić jak zadziałało w ostatnim czasie wykupione na ich stronie SCDW? oraz Czy po wybraniu SCDW na ich stronie kaucja nie jest blokowana przez wypożyczalnię w ogóle, a może jest choć zmniejszana? Przy wyborze znacznej większości firm kaucja wynosi 13.600 zł (nawet chyba nie mam takiego limitu). Znalazłam u nich ofertę Key’n Go, z zerowym depozytem, czy ktoś ma doświadczenie z tą wypożyczalnią?

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Oczywiście chodziło o stronę Discovercars. Natomiast bezdepozytową wypożyczalnię Key’n Go z odbiorem kluczyków w skrytce znalazłam na stronie Rentalcars. Jest to „córka” GoldCar. Ubezpieczenie AC (ang. CDW) z wkładem własnym o wartości 0 zł. Pokrycie szkód przy zerowym wkładzie własnym (karoseria, szyby, opony itp.). Jak zadziała wówczas ubezpieczenie na wypadek szkody lub kradzieży?

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry, na stronie Discovercars jest możliwość rezerwacji i bezpłatnego anulowania – jednoczenie przy rezerwacji trzeba określoną kwotę zapłacić. Czy to znaczy że jeśli faktycznie zrezygnuję na 24 godz przed to nie będę płacił? Jak jest faktycznie?

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry.
  Znalazłem taką wypożyczalnie, obsługującą w języku polskim TDSrent strona: tdsrent.pl
  Czy ma Pan z nią jakieś doświadczenie?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *