Jak samodzielnie zorganizować wyjazd na Majorkę i ile to kosztuje? Majorka na własną rękę: [PORADNIK]

Majorka na własną rękę? To proste!

Zainteresowanie wyjazdami na Majorkę w ostatnich latach regularnie rośnie. Z roku na rok odwiedza tę wyspę coraz więcej Polaków, a wielu zakochuje się w tym miejscu i wraca na Majorkę regularnie. Trudno się temu dziwić. Na Majorkę leci się krótko, a pogoda i okoliczności przyrody w zasadzie gwarantują rajski wypoczynek. Wyspa jest na tyle duża i interesująca, że można tu spędzić niejeden niezapomniany urlop, nie nudząc się ani chwili.
Spora cześć z odwiedzających Majorkę odwiedza wyspę organizując sobie wyjazd samodzielnie, bez pośrednictwa biur podróży. Każdy, kto już był na Majorce wie, że jest to w tej chwili dość proste, a przy tym może kosztować taniej.
Jeżeli jednak wybieracie się tam po raz pierwszy lub nigdy wcześniej nie organizowaliście wyjazdu od początku do końca samodzielnie, to nie wszystko może być jasne i proste.
W tym wpisie krok po kroku spróbujemy zorganizować taki samodzielny wyjazd, a przy okazji sprawdzimy ile to będzie kosztowało. Porównamy to z gotowymi ofertami biur podróży i zobaczymy, która z wersji wyjazdu okaże się bardziej interesująca.
Ci, którzy nie byli jeszcze na Majorce na pewno skorzystają z zawartych tu informacji do organizacji własnej, samodzielnej podróży w atrakcyjnej cenie. Ci, który już byli na Majorce i planują kolejny wyjazd być może znajdą tu rozwiązanie, które pomoże im zaoszczędzić kilka złotych i zorganizować wyjazd jeszcze taniej.
Organizację wyjazdu podzieliłem na kroki, których kolejność nie jest przypadkowa. Zachowanie proponowanej kolejności zaoszczędzi ci sporo czasu i pracy przy poszukiwaniu najlepszych ofert.

Krok pierwszy – termin wyjazdu

O terminie wyjazdu zwykle decyduje pogoda. To pogoda jest głównym parametrem, na podstawie którego podejmujemy decyzję o terminie wyjazdu. Majorka ze względu na swoje położenie pozwala na komfort wyjazdu praktycznie przez cały rok. Najbardziej deszczowy na Majorce jest październik (średnio 4 dni deszczowe w miesiącu), a najbardziej wietrzne są styczeń i luty (czasem wieje naprawdę mocno). Niezależnie od tego każdy z tych miesięcy oferuje świetne warunki do wypoczynku.
Byłem na Majorce w lutym (zdjęcia, które widzisz na blogu były robione właśnie w lutym). Pogoda do zwiedzania wyspy praktycznie cały czas była bardzo dobra. Pojawiający się czasem silny wiatr, niektórym miejscom nawet dodawał uroku. Mieliśmy szansę podziwiać wysokie fale, dudniące o skalisty brzeg … wrażenie niezapomniane.
Szczegółowy opis pogody jaka panuje na Majorce przez cały rok zwarłem we wpisie Majorka – pogoda długoterminowa: temperatura powietrza i wody, klimat, pogoda w wakacje, kiedy na wczasy?.
Jeżeli masz wątpliwości czy pora roku w jakiej planujesz odwiedzić wyspę jest na pewno odpowiednia dla ciebie, to zaglądnij do tego wpisu. Znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania, wraz z rocznym wykresem temperatur powietrza, wody morskiej i prognozy co do dni deszczowych.
Na potrzeby naszego poradnika zdecydowałem się przyjąć termin w okolicy kwietnia i weekendu majowego.
Wiosna na Majorce jest fantastyczna. Temperatura powietrza wynosi wtedy około 25 stopni Celsjusza i jest jak najpiękniejszy fragment lata u nas. Nie ma też jeszcze tłoku.
Oczywiście schemat postępowania dla każdego innego terminu będzie taki sam.
Gdy byłem na Majorce w lutym odpocząłem od zimowego znużenia i złapałem dużo słońca. Było fantastycznie!
Niestety w lutym nie ma z Polski bezpośrednich połączeń lotniczych. Leciałem więc z Berlina. Jeżeli mieszkasz w odległości do 300 km od Berlina (3h drogi samochodem), to warto rozważyć ten wariant. W następnym kroku okaże się dlaczego warto brać pod uwagę Berlin i inne niemieckie lotniska.

Krok drugi – bilety na samolot

Połączenia lotnicze to element, od którego zależy najwięcej. Ilość połączeń lotniczych zwykle jest ograniczona i samoloty latają tylko w wybrane dni tygodnia. Zwłaszcza jeżeli zależy nam na taniej linii lotniczej. Wtedy wybór jeszcze się zawęża. Trzeba być elastycznym i przygotowanym na to, że termin wyjazdu będzie musiał być dostosowany to terminu lotów. Być może trzeba będzie przesunąć wyjazd o kilka dni w jedną lub w drugą stronę, żeby kupić naprawdę tani bilet. Oczywiście często możliwy jest lot dokładnie w dniu na którym nam zależy, ale może kosztować znacznie więcej.
Sprawdźmy to na naszym przykładzie. Przypominam, że zaplanowałem wyjazd w okolicy weekendu majowego.
W tym wpisie nie będę szczegółowo opisywał sposobu wyszukiwania najtańszych ofert lotów. Wszystkie sztuczki, które pozwolą ci wyłowić naprawdę najtańsze loty opisałem już we wpisie: Tanie loty. Jak szukać tanich lotów i tanich biletów lotniczych? [PORADNIK].
Tutaj zamieszczę jedynie efekt tych poszukiwań.
Wchodzę więc na stronę wyszukiwarki tanich lotów Skyscanner – [klik] i oto co udało mi się znaleźć:

Kalendarz z cenami biletów lotniczych z Polski na Majorkę w kwietniu.

Z Polski na Majorkę mogę polecieć już za 454 PLN. Jest to łączna cena za bilety lotnicze dla jednej osoby w obie (!!!) strony.
Wylot 26 kwietnia, powrót 3 maja.

Gdyby zdecydować się na wylot z jednego z niemieckich lotnisk (np. z Berlina), to koszt spadłby do 241 PLN dla jednej osoby w obie strony. Taniej o 213 PLN na osobę. Jednocześnie zmieniłaby się nieco data wypoczynku na taki, w którym połączenia lotnicze są korzystniejsze.
Wylot 21 kwietnia, powrót 28 kwietnia.
Zrzut ekranu z cenami z Berlina załączam poniżej.

Kalendarz z cenami lotów w kwietniu z Berlina na Majorkę.

Wydaje ci się, że to już jest bardzo tanio? No to zaskoczę cię!
Gdyby wybrać termin wylotu w lutym, to z Niemiec w obie strony można polecieć za 87 PLN (!!!). Tak! To nie jest błąd! Bilet w jedną stronę to 44 PLN, a z powrotem to 43 PLN. Taniej już chyba się nie da!
To taniej niż wylot z Polski o 367 PLN na osobę !!!
Dokładnie za taką kwotę poleciałem w lutym na Majorkę z Berlina 🙂
Poniżej miły dla oka zrzut ekranu.

Super tanie loty w lutym z Berlina na Majorkę.

Czasem warto pogrzebać w bazie wyszukiwarki lotów Skyscanner – [klik], bo efekty mogą być zaskakujące. I przypominam, że sposoby na wyszukiwanie naprawdę tanich ofert pokazałem szczegółowo we wpisie: Tanie loty. Jak szukać tanich lotów i tanich biletów lotniczych? [PORADNIK]

Krok drugi i pół – tani parking przy lotnisku

W ciemno obstawiam, że większość podróżników o tym nie pamięta, a już na pewno nie przy wstępnym planowaniu podróży. A warto! Nawet bardzo warto!
Prosty przykład z życia (niestety bolesny i mój własny) łatwo uświadamia skalę zjawiska. Od tego czasu minęło już ponad 5 lat, ale sytuację pamiętam dokładnie.
Odlatywaliśmy z lotniska Berlin Tegel i nie zarezerwowaliśmy wcześniej parkingu. Byliśmy w niedoczasie, więc wjechałem po prostu na wolny parking, pobierając bilecik przy wjeździe (typowy długoterminowy parking przy lotnisku). Wróciliśmy po dwóch tygodniach. Wydobyłem bilecik z kieszeni i ciach! Maszyna połknęła kawałek papieru, pomruczała i na wyświetlaczu pokazała się kwota do zapłaty: 180 EUR (!!!). Myślałem, że zemdleję …
… a gdybym zarezerwował parking z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem zapłaciłbym maksymalnie 50 EUR. Miazga.
Do dzisiaj czasem sobie żartujemy, jakim to sprytem wykazałem się wtedy.
Do rezerwacji parkingów przy lotniskach warto skorzystać ze skutecznego narzędzia, jakim jest strona Lider Parking – [klik].
Przykładowa cena parkowania w bezpośredniej bliskości lotniska Chopina w Warszawie to około 70 PLN za 8 dni !!!
Za kwotę jaka zapłaciłem przy lotnisku Tegel w Berlinie mógłbym tam parkować chyba cały rok 😀
Cenę widać na obrazku poniżej:

Cena za tydzień parkowania przy lotnisku w Warszawie

Do rezerwacji parkingu poza granicami Polski warto skorzystać ze strony ParkVia – [klik]. Działa w języku polskim i pozwala na rezerwację parkingów w ponad 50 krajach i 400 lokalizacjach świata.

Krok trzeci – rezerwacja noclegu

W przypadku rezerwacji hotelu sprawa jest nieco łatwiejsza, a jednocześnie trudniejsza … taki paradoks. Powód jest prosty: każdy preferuje inne warunki wypoczynku, więc mnie, jako autorowi wpisu znacznie trudniej poradzić coś uniwersalnego. Z drugiej strony łatwość polega na tym, że znamy już miejsce i czas. Wystarczy wpisać odpowiednie dane do największej na świecie wyszukiwarki ofert noclegów i hoteli Booking – [klik] i gotowe? Tak, pod warunkiem, że wiesz jak szukać najlepszych ofert, co wcale nie jest takie oczywiste, choć na pierwszy rzut oka wydaje się łatwe.
Na szczęście gotowy zestaw sztuczek opisałem już kiedyś w osobnym wpisie: Tanie hotele na Booking? Oczywiście! Sprawdź jak szukać komfortowych i tanich noclegów! Barcelona, Rzym, Paryż … gdzie tylko chcesz!
Naprawdę warto zapoznać z jego treścią. To nie tylko opis sposobów wyszukiwania, ale również opis tego, jak nie dać się zmanipulować i umiejętnie wybierać tylko najkorzystniejsze oferty.
Przy okazji dokonywania rezerwacji warto pamiętać o jednej, istotnej w przypadku Majorki kwestii. Poza sezonem letnim warto rezerwować hotel w większych miejscowościach lub w jednej z dzielnic Palma de Mallorca. Powód jest prozaiczny. Poza sezonem bardzo dużo restauracji i sklepów jest po prostu zamkniętych. W małych miejscowościach, w których nie ma wtedy ruchu turystycznego może pojawić się problem ze znalezieniem odpowiadającej ci restauracji. Tego problemu nie ma w Palmie i okolicznych dzielnicach. Zawsze coś się znajdzie.
My nocowaliśmy w Can Pastilla. To miejscowość bezpośrednio sąsiadująca z Palma de Mallorka, a w zasadzie złączona z Palmą. Posiada bezpośrednie połączenie autobusowe z Palmą i z lotniskiem. Bardzo wygodna lokalizacja.
Nocowaliśmy w hotelu Roc Leo – [klik]. To bardzo wygodny 4**** hotel. W komentarzach niemal wszyscy piszą, że ma świetne śniadania i trzeba powiedzieć, że to prawda. Obfitość i wybór tego co oferują na śniadanie przyprawia o zawrót głowy. W okresie zimowym hotel zwykle robi super promocję i tygodniowy pobyt kosztuje 1737 PLN na dwie osoby. To prawie 870 PLN na osobę na tydzień, czyli 125 PLN dziennie za 4 **** hotel z mega śniadaniem. Całkiem nieźle.
Dodatkowym atutem jest to, że obok hotelu, przy ulicy są darmowe miejsca parkingowe i poza sezonem nie ma żadnego problemu z darmowym parkowaniem.

Oferta hotelu Roc Leo w lutym.

Niestety w rozpatrywanym przez nas terminie od 21 do 28 kwietnia hotel jest już trochę droższy. Cena za tydzień pobytu dla dwóch osób to 1912 PLN, czyli 956 PLN na osobę. To daje 137 PLN dziennie na osobę. Jeżeli ta cena jest dla ciebie akceptowalna, to szczerze polecam ten hotel.

Cena za 2 osobowy pokój w hotelu Roc Leo, za 7 dni w kwietniu.

Już tylko dla ciekawostki dodam, że w sezonie letnim Hotel Roc Leo jest już dość drogi. Tydzień dla dwóch osób kosztuje 3 220 PLN i w lipcu większość terminów jest już sprzedana (gdy to piszę mamy grudzień).

Poniżej zamieszczam kilka ofert hoteli, którymi warto się zainteresować, rozważając samodzielną organizację wyjazdu na Majorkę.

Hotel Roc Linda [klik] – bardzo atrakcyjna cenowo oferta noclegu z obfitym śniadaniem. Jeżeli zależy ci na dobrej jakości w naprawdę niskiej cenie, to będzie dobry wybór. Goście hotelu podkreślają świetną lokalizację, z której wszędzie jest blisko (plaża, morze, komunikacja do Palmy i na lotnisko).

Oferta hotelu Roc Lina w kwietniu. Majorka.

Apartamentos Embat [klik] – apartament typu studio z widokiem na morze … kto by nie chciał? Sypialnia i pokój z aneksem kuchennym. Cysto i wygodnie. Bezpłatny parking dostępny dla gości hotelowych.

Oferta Apartamentos Embat w kwietniu.

Nautic Hotel & Spa [klik] – komfortowy hotel w bardzo przystępnej cenie. Kto lubi odrobinę więcej wygody i nowoczesności będzie zadowolony. Do tego wygodna lokalizacja (wszędzie blisko).

Oferta hotelu Nautic Hotel & Spa w kwietniu. Majorka.

Oczywiście powyższa lista nie wyczerpuje ciekawej oferty hotelowej w okolicy Palma de Mallorka. Zachęcam do przeglądania i poszukiwania swojego wymarzonego noclegu. Poniżej zamieszczam interfejs wyszukiwarki Booking. Wystarczy tylko ustawić interesujące cię daty i rozpocząć przeszukiwanie największej bazy noclegów na świecie.Booking.com

Krok czwarty – wynajem auta

Ze wszystkich kroków, ten jest moim zdaniem najtrudniejszy, zwłaszcza dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie wypożyczał samochodu. Poszukiwanie dobrej oferty wynajmu samochodu jest jak chodzenie po polu minowym. Pułapka może czaić się wszędzie. Dobra rada od kogoś, kto ma w tym temacie doświadczenie jest chyba najcenniejsza.
Wybór wypożyczalni jest bardzo szeroki. Wystarczy wejść na największą na świecie porównywarkę ofert wynajmu aut: Rentalcars – [klik]. Każda z nich ma inne zasady wypożyczania i inny sposób naliczania opłat podstawowych i dodatkowych. Gdyby zacząć analizować je wszystkie, to ten wpis zamieniłby się w niestrawnego i niekończącego się tasiemca.
Na szczęście na Majorce działa jedna z moich ulubionych wypożyczalni. Ma krótkie, klarowne zasady. Bezpieczne dla samej wypożyczalni i dla ciebie jako klienta oraz świetne ceny. Proponuje wynajem w pakiecie z pełnym ubezpieczeniem (All Inclusive), dzięki czemu twoja odpowiedzialność za ewentualne zniszczenia spada do zera i będzie w całości pokryta z ubezpieczenia. Do wypożyczenia samochodu nie jest potrzebna karta kredytowa i nie jest też pobierany żaden depozyt. Masz pełny komfort i nie musisz się o nic martwić. Za wynajem auta w Wiberze (bo o tej wypożyczalni piszę), poza sezonem zapłaciłem 17 EUR/dobę. Wszystko opisałem szczegółowo w osobnym wpisie, który MUSISZ przeczytać przed wypożyczeniem: Majorka – wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu. Hiszpania.
Opisałem w nim krok po kroku wszystko, co musisz wiedzieć, by w czasie wyjazdu nie martwić się o nic, a przy tym nie dać się ograbić z kasy u innych dostawców usługi wypożyczenia.
Jeżeli wolisz wypożyczać za pośrednictwem Rentalcars – [klik], to ta sama oferta Wibera jest tam nawet o kilka euro taniej (zresztą, wszystko jest opisane dokładnie we wspomnianym powyżej wpisie).
Tym oto prostym sposobem udało ci się zaoszczędzić kilka godzin, które trzeba by poświęcić na analizę (w kilku językach) umów wraz z załącznikami, kilkudziesięciu biur wynajmu samochodów … a na koniec i tak nie byłoby pewności, czy aby na pewno coś nie zostało przeoczone.
W przyjętym przez nas terminie wyjazdu między 21 a 28 kwietnia ceny są już niestety wyższe, i dzienny koszt wypożyczenia samochodu wynosi 33,70 EUR.
W sezonie wysokim cena wynajmu rośnie do ponad 43 EUR/dzień, ale wtedy wszędzie jest drogo.

Cena wynajmu auta w Wiberze w kwietniu. Majorka.

Krok piąty – plan zwiedzania

Ten fragment organizacji wyjazdu lubię najbardziej. Wyszukuję ciekawe miejsca, czytam o nich i układam całość na mapie, a potem niecierpliwie czekam na wyjazd.
Stworzyłem więc własny plan zwiedzania Majorki, którego szczegółowy opis znajdziesz we wpisie: Majorka – atrakcje, zwiedzanie, informacje praktyczne. Przewodnik..
Znajdziesz w nim spis najciekawszych miejsc na wyspie ułożony, w cztery zgrabne jednodniowe wycieczki. Być może ich układ będzie ci odpowiadał, albo na ich podstawie ułożysz własny plan.
Możliwe, że w modyfikacji planu pomogą ci informacje o kolejnych atrakcjach, które zamieszczam poniżej, w kroku szóstym.

Krok szósty – inne atrakcje i przyjemności

Poniżej zamieszczam kilka propozycji pochodzących z portalu rezerwacyjnego, w którym dostępne są propozycje atrakcji i wycieczek zamieszczane bezpośrednio przez ich organizatorów (bez pośredników). Wybrałem kilka nietypowych propozycji, tak by pokazać ci, że możliwości uatrakcyjnienia sobie wyjazdu są niemal nieograniczone.
Więcej na temat funkcjonowania i możliwości tego portalu przeczytasz we wpisie: Bilety do atrakcji! Wchodź bez kolejki, kupuj przez internet, szybko i wygodnie gdziekolwiek jesteś !!!

Rezerwacja odbywa się przez internet, a z większości atrakcji w razie zmiany planów możesz zrezygnować bez ponoszenia żadnych kosztów. Szczegółowy opis uzyskasz po kliknięciu w konkretną atrakcję.

Majorka: Nurkowanie z akwalungiem w rezerwacie przyrody

Poczuj się lekko, nurkując z akwalungiem i podziwiaj spokojny świat pod powierzchnią oceanu. Odkryj magię bezpiecznego nurkowania w towarzystwie wykwalifikowanych instruktorów. Zobacz nieznany Ci dotąd świat morskiej fauny i flory.

Majorka: Godzinny lot balonem

Podziwiaj Majorkę z lotu ptaka o wschodzie lub zachodzie słońca podczas godzinnego lotu balonem. Zachwyć się niesamowitą panoramą pagórkowatego wybrzeża wyspy i gór Tramuntana. Zatrzymaj na pamiątkę album pełen niesamowitych zdjęć.

Majorka: Wycieczka offroadowa quadem

Przeżyj przygodę na Majorce i zwiedzaj okolicę Palma de Mallorca podczas ekscytującej przejażdżki quadem. Przejedź przez trudny teren i skorzystaj z możliwości skakania z klifu, nurkowania oraz pływania. A na koniec wypij orzeźwiający napój.

Majorka: Rejs o wschodzie słońca z oglądaniem delfinów

Podziwiaj wybrzeże Majorki o wschodzie słońca podczas 2,5-godzinnego rejsu z Alcudii. Skorzystaj z niezwykłej okazji zobaczenia delfinów w ich naturalnym środowisku i zachwyć się unikalną grą kolorów wytworzoną na morskiej tafli przez wschodzące słońce.

Majorka: rejs wzdłuż północnego wybrzeża z lunchem

Odkryj malownicze północne wybrzeże Majorki podczas 5-godzinnego rejsu katamaranem z portu d’Alcudia. Przepłyń obok urokliwych zatok i zatrzymaj się w ustronnych zatoczkach, gdzie możesz skorzystać z kajaka i sprzętu do snurkowania oraz zjeść lunch.

Z Palma de Mallorca: 5-godzinny rejs katamaranem

Żegluj wzdłuż spektakularnego południowego wybrzeża Majorki na pokładzie katamaranu. Po zakotwiczeniu w Portals Vells lub Cala Vella pływaj i nurkuj w turkusowych wodach w oczekiwaniu na pyszny posiłek z grilla.

Palma de Mallorca: Wycieczka hop-on hop-off 24 lub 48 godzin

Zwiedź Palma de Mallorca we własnym tempie dzięki 24-lub 48-godzinnemu biletowi na wycieczkę wskakuj/wyskakuj. Odkryj główne atrakcje miasta, wysiadając na dowolnym z 20 przystanków na trasie. Wysłuchaj audioprzewodnika z nagraniami w 8 językach.

Majorka: bilet wstępu bez kolejki do katedry w Palmie

W sezonie może być kłopot z zakupem biletu wstępu do zwiedzania katedry (ogromna kolejka lub w ogóle brak biletów). Ta możliwość zakupu pozwala obejść problem.
Zwiedź wspaniałą katedrę La Seu w Palma de Mallorca dzięki biletowi wstępu bez kolejki do najsłynniejszej budowli w stolicy Majorki.

Porównanie kosztów wyjazdu

Spróbujmy teraz szybko podsumować co nam wyszło. Proponuję zrobić to nie dla jednego, ale dla dwóch terminów. Pierwszy niech będzie termin przyjęty przez nas do analizy, czyli 21 – 28 kwietnia, a drugi niech będzie termin w okolicy ferii zimowych (luty).

Termin 21-28 kwietnia

Zestawienie podstawowych kosztów:
– samolot: 241 PLN/osobę
– hotel ze śniadaniem: wybieram 4**** Nautic Hotel & Spa – [klik] za 1743 PLN/dwie osoby, czyli na osobę wychodzi: 817 PLN.
– dzienne wyżywienie: 15 EUR/osobę (poza sezonem w tej kwocie śmiało można zjeść dobry obiad w większości restauracji). Koszt za 7 dni to: 450 PLN/osobę

Łączny koszt:
241 + 817 + 450 = 1 508 PLN na osobę

Najtańszy wyjazd (analizując w porównywarce cen oferty kilkudziesięciu biur podróży) jaki był dostępny w momencie pisania artykułu (grudzień) w podobnym terminie, z noclegiem w hotelu 4**** to kwota 1 929 PLN.

Na samodzielnej organizacji oszczędzasz co najmniej 421 PLN na osobę. Sporo!

Aktualną cenę możesz sprawdzić pod linkiem do zestawienia aktualnych ofert w porównywarce oferty biur podróży: sprawdź aktualne ceny – [klik]

Najtańsza oferta w porównywarce ofert biur podróży w kwietniu.
Termin ferii zimowych (luty)

Zestawienie podstawowych kosztów:
– samolot: 87 PLN/osobę
– hotel ze śniadaniem: wybieram 4**** Aparthotel Fontanellas Playa – [klik] z bardzo wysokimi ocenami gości hotelowych, za 1407 PLN na dwie osoby, czyli na osobę wychodzi: 704 PLN.
– dzienne wyżywienie: 15 EUR/osobę. Koszt za 7 dni to: 450 PLN/osobę

Łączny koszt:
87 + 704 + 450 = 1 241 PLN / osobę

W wyszukiwarce ofert biur podróży, wybór ofert na luty nie jest imponujący, ale pojawia się kilka ciekawych propozycji. Najtańsza z nich jest w cenie 2 148 PLN/osobę.

Na samodzielnej organizacji wyjazdu w lutym oszczędzasz 907 PLN na osobę. Góra pieniędzy!

Zestawienie aktualnych ofert na termin w lutym znajdziesz pod linkiem: sprawdź aktualne ceny – [klik]

Najtańsza oferta wczasów w lutym. Majorka

Koszt zwiedzania

Tutaj wystarczy porównać ceny zwiedzania wyspy w dwóch wariantach: samodzielnie wypożyczonym samochodem oraz w formie wykupywanych wycieczek fakultatywnych.
Pamiętać jednak należy, że podczas podstawowych wycieczek fakultatywnych nie zobaczysz wszystkich miejsc, które zobaczysz jeżdżąc samodzielnie. Samodzielna jazda daje ci więcej swobody i możliwości.
Jak to wygląda konkretnie w kosztach?

Samodzielny wynajem samochodu

Dzienny koszt wynajmu to 34 EUR w kwietniu (19 EUR w lutym).
Wynajmujemy samochód co najmniej na 4 dni. Wychodzi więc koszt 136 EUR w kwietniu (76 EUR w lutym).
W trakcie wyjazdów spalisz około 40 litrów paliwa, po 1,5 EUR/litr. Łączny koszt paliwa to 60 EUR.
Bilety wstępów: około 60 EUR na 2 osoby
Razem koszty wyjazdów przy zwiedzaniu wyspy:
– 256 EUR w kwietniu (na 2 osoby)
– 196 EUR w lutym (na 2 osoby)

Wycieczki fakultatywne

Przeszukałem kilka stron z propozycjami wycieczek i ceny generalnie są podobne. Czasem różnią się o +/- 10 EUR, ze względu na drobne różnice w programie. Żeby sztucznie nie zawyżać kosztów przyjąłem koszt tańszych wersji.
Chcąc chociaż trochę zbliżyć się do tego, co zobaczysz jeżdżąc samodzielnie autem, należało by pojechać na 4 wycieczki:
1. Wycieczka objazdowa po wyspie (głównie jest to Sierra de Tramuntana, Soller, Sa Calobra) – koszt około 50 EUR na osobę
2. Valldemosa (Chopin) – koszt około 40 EUR na osobę
3. Jaskinie Drach Caves – koszt około 50 EUR na osobę
4. Przylądek Formentor – koszt około 30 EUR na osobę

Łączny koszt wycieczek fakultatywnych to: 2×50 + 2×40 +2×50 + 2×35 = 350 EUR na 2 osoby.

Samodzielne zwiedzanie wyspy wychodzi 94 EUR taniej w kwietniu, a w lutym jest taniej o 154 EUR.

Dwa skrajne modele wypoczynku i zwiedzania

Jako podsumowanie, spróbujmy zestawić ze sobą dwa skrajnie różne sposoby zwiedzania. Porównajmy wyjazd w kwietniu z biurem podróży i zwiedzanie w formie wycieczek fakultatywnych z samodzielnym wyjazdem w lutym i zwiedzaniem na własną rękę wynajętym samochodem.

Wyjazd w kwietniu: biuro podróży + wycieczki fakultatywne
Pobyt, koszt: 1 929 PLN na osobę
Wycieczki: 175 EUR/osobę = 770 PLN
Razem: 2 699 PLN na osobę

Wyjazd w lutym: samodzielna organizacja + samodzielne zwiedzanie wypożyczonym samochodem
Pobyt, koszt: 1 241 PLN na osobę
Wycieczki: 98 EUR/osobę = 430 PLN
Razem: 1 671 PLN na osobę

Różnica w kosztach to 1 028 PLN na osobę.

Wnioski łatwo każdy wyciągnie sobie sam.

4.8/5 - (143 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
7 komentarzy do “Jak samodzielnie zorganizować wyjazd na Majorkę i ile to kosztuje? Majorka na własną rękę: [PORADNIK]

 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Wspomniałeś we wpisie, ze taniej niż za 44zl się nie da poleciec z Berlina – da się, w tej chwili bilety są po 5 euro 🙂 pozdro

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Czy kwota 1929 w kwietni jest obliczona jako All inclusive? bo jeśli tak to do porównania z wyjazdem na własną rękę brakuje kilku danych. Nie chcę wytykać ale gdzie jest wliczona kwota dojazdu z lotniska do hotelu. To kosztuję taxi albo autobus chyba że rozwiazujemy problem wynajmując auto na lotnisku. Dodatkowo jest śniadanie obiad 15 euro a gdzie kolacja ? Raczej wieczorem też dobrze coś zjeść tym bardziej że Majorka zachęca do dlugich nieprzespanych nocy. W All mamy to wliczone. Alkohol w All na Majorce nawet hotelowy całkiem ok w porównaniu do Grecji czy Tunezji i dodatkowe rozrywki. To jest dodatkowy koszt jeśli się jedzie na własną rękę. Opieka rezydenta jednak fajnie jak ktoś jest i można zadzwonić że dzieje się coś złego. Myślę że ta różnica nie wynosi 421 zł tylko realnie mniej. Pomijam fakt wyszukiwania ofert i przeliczania tego na kwotę. Bo każda godzina każdego z nas kosztuje. Przez neta załatwiam wyjazd z biurem w 15 minut. Polecam podróżowanie samemu tylko wszystko wliczajcie taka jest prawda. Czasem pozorne oszczędności wcale nie są takie super. Plus swoj swiety spokoj. Liczcie wszystko dokładnie.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   I kolejna sprawa – bagaż rejestrowany. W większości biur podróży ów bagaż jest w cenie. Przy tanich liniach atrakcyjne ceny lotów są dostępne wyłącznie z małym bagażem 🙂 To często się pomija, pisząc o niekich cenach lotów np. z Berlina. Dodaj do tego bagaż rejestrowany i już cena biletu wzrośnie. W sezonie czerwiec-wrzesień, nierzadko ceny w biurach są bardziej atrakcyjne, zawłaszcza jeśli kupujemy w forsy minutę. Poza sezonem wcale nie jest wielką sztuką znaleźć okazje cenowe 🙂

   Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Wystarczy, że do ceny biura dodasz wynajem samochodu albo wycieczki fakultatywne (które tutaj masz w cenie) i żaden bagaż rejestrowany ani bilet na autobus z lotniska do centrum Palmy za 2,5 Euro tego nie wyrównają.
    A na zwykłe leżenie przy basenie albo w kółko na jednej plaży, to i owszem, czasem można trafić na fajną ofertę.

    Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Bylam dwa razy na Majorce z narzeczonym, raz z biurem, drugi sami organizowaliśmy i tylko na 3 dni. Lecielismy w zeszlym roku z Berlina za 9.99 Euro, dokupiliśmy jeden bagaż podręczny duży za dodatkowe 10 euro. Auto wypożyczyliśmy w Drivalia, polecam, polak w obsłudze, mailowo wszystko było dograne, tylko przyleciec i brać auto. Tanio. Jeśli chodzi o nocleg polecam AIRBNB wynajęliśmy apartament u gospodarza za jakieś śmieszne 50zl/doba za osobę. Jeśli ktoś jest nastawiony na zwiedzanie i hotel/apartament traktuje jako sypialnie, rano wychodzi, w nocy wraca to najlepsza opcja.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *