Majorka: wynajem samochodu bez depozytu i karty kredytowej

Nie trzeba nikogo przekonywać, że wynajem samochodu bez konieczności blokowania depozytu na karcie kredytowej to bardzo wygodna rzecz.

Co to jest depozyt?

Tym, którzy nie bardzo wiedzą o co chodzi, bo np. nie wynajmowali jeszcze samochodu w czterech słowach wyjaśniam.
Standardowym zachowaniem wypożyczalni samochodu jest, że przy wynajmie żądają karty kredytowej. W celu zabezpieczenia się przed ewentualnymi skutkami zniszczeń związanych z wynajmowanym samochodem zakładają tzw. depozyt, to znaczy blokują na tej karcie określoną kwotę pieniędzy, która aż do chwili zwrotnego zdania samochodu pozostaje do ich dyspozycji. Nie oznacza to oczywiście, że mogą w tym czasie operować kwotą depozytu, bo nie mogą, ale przez ten czas środki równe kwocie depozytu są zablokowane i my też nie możemy nimi operować.
Jeżeli więc masz na karcie 5000 PLN przeznaczone na wakacje i udasz się do wypożyczani po samochód, to najczęściej trafisz do takiej, w której przy wypożyczeniu będzie wymagany depozyt w wysokości np. 1000 EUR. Przy wynajmie pracownik wypożyczalni poprosi o dokument tożsamości, prawo jazdy i kratę kredytową. Wstuka dane w komputer, wydrukuje umowę, da kluczyki i możesz jechać. Na Twojej karcie jednak pojawi się depozyt blokujący środki w wysokości 1000 EUR (czyli około 4400 PLN) i środki te będą nie do ruszenia, aż do momentu zwrotu samochodu (a czasem nawet nieco dłużej). Do Twojej dyspozycji pozostanie 600 PLN … jak na wakacje to całkiem niewiele. Przy płaceniu za hotel lub obiad w restauracji można się zdziwić, gdy uporczywie będzie pojawiał się komunikat: brak środków na karcie!
I nie pomoże tłumaczenie, że przecież masz te pieniądze na kracie 🙂
Są miejsca, w których wynajem samochodu bez depozytu jest niemożliwy, lub jeżeli nawet jest taka możliwość to cena wynajmu za dobę jest bardzo wysoka. Majorka na szczęście nie jest takim miejscem. Na Majorce bowiem w atrakcyjnej cenie można wynająć samochód BEZ DEPOZYTU na karcie kredytowej. Jakby tego było mało możesz to zrobić całkowicie przez internet, a kluczyli odebrać w automacie, bez kolejek.

Gdzie wynająć samochód na Majorce?

Nie będę polecał kilku wypożyczalni. Polecę jedną, którą sam sprawdziłem. Decyzja była oczywiście poprzedzona poszukiwaniami w sieci, czytaniem forów, relacji, opinii, itp. Ostatecznie wybór padł na wypożyczalnie lokalną WIBER i okazał się celny. Zakres ubezpieczenia, brak potrzeby posiadania karty kredytowej, a do tego super ceny za wynajem zdecydowały o wyborze. Przy odbiorze auta płaci się zwykła kartą debetową. Obecnie wypożyczalnia blokuje na karcie środki „na bak paliwa”, gdyby przy zwrocie okazało się, że oddajesz auto z pustym bakiem (u mnie było to 63 EUR). Po zwrocie auta z pełnym bakiem, zablokowane 63 EUR uwolnili jeszcze tego samego dnia.
Dzisiaj mogę z czystym sumieniem polecić tę wypożyczalnię. Pozytywne opinie się potwierdziły.
W trakcie odbioru samochodu pojawił się drobny problem (przez chwilę nawet przebiegło mi przez głowę, że ciekawe czy potwierdzą się w tej sytuacji pozytywne opinie z internetu na temat tej wypożyczalni).
Problem polegał na tym, że w czasie jazdy używam swojej nawigacji GARMIN, która zasilana jest z gniazda zapalniczki. Zawsze przy odbiorze samochodu sprawdzam więc czy w gnieździe zapalniczki jest napięcie. Okazało się, że przygotowany dla mnie samochód gniazdo zapalniczki ma uszkodzone i nie mam w związku z tym zasilania do nawigacji. Udałem się do recepcji zgłosić problem. I co? Pani (Polka pracująca w wypożyczalni) załatwiła sprawę w 60 sekund. Zmiana kluczyków, zmiana samochodu i po sprawie. Nawet jej brewka nie pykła. Rewelacja.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W przypadku Wibera nie ma możliwości odbioru kluczyków na lotnisku. Po prostu nie mają tam swojego stanowiska. Zapewne ze względu wysoki koszt utrzymania takiego stanowiska w terminalu lotniska. Punkt odbioru kluczyków i samochodu znajduje się około 5km od lotniska. Nie jest to jednak specjalnym utrudnieniem, ponieważ nieustannie co 15 minut pomiędzy lotniskiem a wypożyczalnią kursuje darmowy bus z logiem Wiber, który zabiera przybyszów wypożyczających samochód z lotniska do wypożyczalni i odwozi osoby zdające auto z wypożyczalni na lotnisko. Szybko i wygodnie.

Bus Wiber-a dowożący klientów z lotniska do wypożyczalni i z powrotem, Majorka

Ceny wynajmu

Wiber proponuje 2 opcje wypożyczenia samochodu. Z ubezpieczeniem podstawowym (BASIC – w skrócie, to ubezpieczenie karoserii bez podwozia, szyb, lusterek i opon) oraz z ubezpieczeniem pełnym (ALL INCLUSIVE – z pełnym ubezpieczeniem, assistance i zerowym wkładem własnym w przypadku wypadku).

UWAGA !!!
Należy pamiętać, że żadne z ubezpieczeń nie działa, jeżeli rozbijesz auto pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Wynajmowałem samochód, którego wielkość określana jest definicją: średni (jak na obrazku poniżej):

Otrzymałem Forda Fiestę z przebiegiem 18 tyś km (czyli prawie nowy).
Ceny wynajmu nie są stałe przez cały rok. Najtaniej jest zimą. Wtedy właśnie wypożyczałem auto (luty).
Zimą, opcja BASIC kosztowała 7 EUR/dobę, a za cena ALL INCLUSIVE wynosiła 17 EUR/dobę.
W tym czasie w innych wypożyczalniach za 17 EUR można było dostać podobny samochód ale z podstawowym ubezpieczeniem, a do tego potrzebna byłaby karta kredytowa, na której założony zostałby depozyt na poziomie od 500 do 1000 Euro.
Wybrałem oczywiście bez wahania WIBER-a w wersji ALL INCLUSIVE, co kosztowało mnie około 17 EUR dziennie i gwarantowało pełny spokój.
W chwili pisania artykułu, sprawdziłem ceny na marzec (między 18 a 23 marca 2019). BASIC kosztuje około 9,5 EUR/dobę, a ALL INCUSIVE to koszt około 27 EUR/dobę. W lecie będzie jeszcze drożej.
W Rentalcars opcja ALL INCLUSIVE wyrózniona jest dodatkowym opisem jak zaznaczyłem na obrazku poniżej.

W Rentalcars wersja All Inclisive uwzględniona jest w formie opisu jak w ramce.

Mam wynajęty samochód. Co zrobić po przylocie na lotnisko?

Po przylocie i odbiorze bagażu kierujesz się do wyjścia głównego z lotniska. Wychodząc wyjściem głównym nad głową masz estakadę łączącą budynek lotniska z parkingiem, a na wprost przed sobą budynek parkingu wielopoziomowego. Idziesz 100m prosto przed siebie w kierunku budynku parkingu i po 100m dochodzisz do chodniczka z rzędem przystanków autobusowych. Skręcasz w prawo i idziesz jeszcze 50m wzdłuż przystanków autobusowych. Bus Wibera zatrzymuje się właśnie na tych przystankach i albo już tam stoi albo przyjedzie za kilka minut.
Ścieżkę dojścia pokazuje zdjęcie poniżej, a na początku artykułu zamieściłem wygląd bus-a.

Ścieżka dojścia od głównego wyjścia z lotniska, do stanowiska przy którym zatrzymuje się BUS Wibera.

Inne wypożyczalnie

Wiber na szczęście nie jest jedyną wypożyczalnią na Majorce. Dzięki dużemu ruchowi turystycznemu na Majorce przez cały rok mamy dostęp do szerokiej oferty wypożyczalni samochodów. Większość przyjeżdżających chętnie korzysta z wypożyczalni by zobaczyć pobliskie atrakcje. Konkurencja wypożyczalni jest spora. Widoczne jest to głównie poza sezonem, gdy ceny za wypożyczenie spadają. Radykalny spadek cen widoczny jest już na początku września. Ceny poza szczytem są niższe niż w szczycie nawet o ponad 50% (40% to praktycznie standard).
Szczyt cenowy przypada na lipiec i sierpień.

Gdzie szukać samochodu?

Wypożyczam samochody od kilkunastu lat i tyle samo czasu obserwuję ten rynek. Moje przeczucie mnie nie myliło: ludzie na wakacjach chcą czuć się bezpiecznie i preferują wynajem samochodu z pełnym ubezpieczeniem. To niezwykle ważna obserwacja ponieważ ma kluczowy wpływ na sposób poszukiwania i wybór najlepszych narzędzi. Moim zdaniem najlepsze są w tym dwie porównywarki DiscoverCars i Rentalcars, z czego ta pierwsza jest moim zdecydowanym faworytem. Dlaczego? Wytłumaczyłem to krótkiej charakterystyce poniżej.
Główne poszukiwania prowadź więc w Discover Cars. Poszukiwania w drugiej wyszukiwarce możesz przeprowadzić po to, żeby zweryfikować, czy oferta z Discover Cars jest faktycznie najlepsza.

Discover Cars – [klik]

Porównywarka Discover Cars przykłada dużą uwagę do tego, by mieć w sobie jak najwięcej firm lokalnych. Pod tym względem jest po prostu świetna! Poza tym ma w sobie ogromną bazę firm globalnych. Jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu natychmiast porównasz ceny lokalne z cenami największych rynkowych graczy. Tutaj czasem (jeżeli będziesz mieć odrobinę szczęścia) natkniesz się na tymczasowe promocje cenowe, które pozwolą ci zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Discover Cars to obowiązkowa do przeszukania baza.

Rentalcars – [klik]

Porównywarka Rentalcars to największa na świecie baza ofert wynajmu samochodów. Od lat numer 1 na świecie. Skupia się jednak głównie na największych i najbardziej rozległych sieciach wynajmu samochodów, więc często brakuje tu ofert małych, lokalnych firm. Zawsze jednak warto sprawdzić, czy jakiś gigant, nie postanowił akurat zrobić promocji.

Inne wyszukiwarki i porównywarki

W internecie znajdziesz jeszcze wiele innych wyszukiwarek i porównywarek cen samochodów. Obserwuję je od lat (bo od lat na swoich wyjazdach, w różnych miejscach wypożyczam samochody). Przeszukiwanie większości z nich nie wprowadza nowej jakości do wyników wyszukiwania, a często daje identyczny wynik, jak strony zaproponowane powyżej. Dlaczego? Bo są to jedynie kopie tych największych i najlepszych wyszukiwarek. Najwięksi rynkowi gracze w sposób elektroniczny udostępniają swoje bazy danych innym stronom (za pomocą tzw. klucza API) i powstają kolejne strony, które tak naprawdę przeszukują tę samą bazę. Oczywistym jest, że nie otrzymasz z nich żadnych lepszych i ciekawszych ofert. Dostaniesz dokładnie ten sam wynik.
Szukanie na kopiach tych samych baz nie ma więc sensu.

Jak szukać dobrych ofert?

Założyłem sobie na początku, że poradnik będzie mocno skondensowany. Proces wyszukiwania spróbuję sprowadzić więc od kilku prostych kroków, dzięki którym będziesz w stanie szybko filtrować oferty, wybierając tylko najciekawsze.

Instrukcja wypożyczenia auta bez kaucji i karty kredytowej

Krok 1 – wprowadzenie danych do porównywarki

Wejdź na stronę Discover Cars – [klik], wypełnij formularz podając miejsce odbioru auta (1) datę odbioru (2) i datę zwrotu samochodu (3) i rozpocznij wyszukiwanie (4)

1. Miejsce odbioru auta
2. Data odbioru
3. Data zwrotu
4. Rozpocznij wyszukiwanie
Krok 2 – pierwszy wynik wyszukiwania

Po chwili otrzymasz pierwszy wynik wyszukiwania, ale ten wynik na razie nas nie satysfakcjonuje. Będzie wyglądał mniej więcej tak, jak na obrazkach poniżej. Wykorzystam ten widok, aby na razie opisać ci rozłożenie kluczowych elementów na ekranie wyników wyszukiwania.
Najważniejsze jest ustawienie odpowiedniego dla ciebie języka (2) (strona obsługuje kilkanaście języków w tym język polski), waluty (1) oraz lokalizacja obszaru filtrów (3). Filtry to nasz klucz do sukcesu!
Dla ułatwienia zamieszczam wygląd zrzutów ekranu z komputera i telefonu.

Na ekranie komputera:
1. Wybór waluty
2. Wybór języka
3. Panel opcji i filtrów wyszukiwania
4. Szybka informacja na ofercie: bez udziału własnego
5. Szybka informacja na ofercie: bez karty kredytowej
6. Szczegółowe warunki wypożyczenia (po kliknięciu)
1. Wybór waluty
2. Wybór języka
3. Panel opcji i filtrów wyszukiwania
4. Szybka informacja na ofercie: bez udziału własnego
5. Szybka informacja na ofercie: bez karty kredytowej
6. Szczegółowe warunki wypożyczenia (po kliknięciu)
Krok 3 – (najważniejszy) zakładamy filtr

Teraz nadszedł czas na najważniejszy krok, czyli założenie filtra! W obszarze gdzie znajdują się wszystkie filtry wyszukaj sekcji “Kaucja zwrotna” i zaznacz opcję “Depozyt nie jest wymagany”.

W sekcji “Kaucja zwrotna” zaznacz opcję “Depozyt nie jest wymagany”.

Jeżeli taka opcja jest niedostępna, to znaczy, że nie ma już dostępnych aut w wersji bez depozytu i trzeba wybrać najmniejszy dostępny w filtrze depozyt lub szukać gdzieś indziej (w dalszej części tekstu podam gdzie).

Krok 4 – przefiltrowany wynik

Po zaznaczeniu odpowiedniego filtra wynik wyszukiwania zaktualizuje się. Oferty będą ułożone od najtańszej na szczycie listy wyników.
Na górze mojej listy znalazła się oferta, która w pełni mi odpowiada. Wynajem na 5 dni z pełnym ubezpieczeniem i bez karty kredytowej za 146 EUR. Biorę!

Dostałem taki wynik. Bezpośrednio na ofercie jest informacja:
1. bez udziału własnego
2. bez depozytu
Karta kredytowa nie będzie potrzebna!

Odpowiedzialność materialna, ubezpieczenia, udział własny, kaucje i depozyty

Gdy wypożyczalnia przekazuje ci samochód, to na czas wypożyczenia spada na ciebie również odpowiedzialność za jego stan. To jest jasne!
Jaki jest zakres tej odpowiedzialności? To już nie jest takie jasne!

Odpowiedzialność materialna jest obowiązkowa, ale czy można ją znacząco zredukować? A może można ją z siebie całkowicie zrzucić?
Można, ale trzeba widzieć jak!
Więcej na temat pozbywania się odpowiedzialności materialnej za wypożyczane auto znajdziesz w wpisie: Ubezpieczenia przy wypożyczaniu samochodu i redukcja odpowiedzialności materialnej - [klik]

Dodatkowe opłaty i ich przyczyny

Dodatkowe opłaty, które powstają przy wypożyczaniu samochodu (zwłaszcza te naliczane już po zwrocie auta) są często źródłem frustracji u wielu klientów wypożyczalni. Można im zapobiec, ale najpierw trzeba wiedzieć skąd takie opłaty się biorą i co może być ich przyczyną. Znane mi sytuacje zebrałem razem w jednym tekście i opisałem je. Naprawdę warto przeczytać ten wpis!
Jak uniknąć dodatkowych opłat w wypożyczalni samochodów - [klik]

Atrakcje na Majorce

Na podstawie własnych doświadczeń przygotowałem plany wycieczek samochodowych do najciekawszych atrakcji Majorki. Polecam zapoznanie się z nimi we wpisie: Majorka – atrakcje, zwiedzanie, wynajem samochodu, informacje praktyczne. Przewodnik.
Miłego podróżowania po wyspie i wielu niezapomnianych wrażeń!

4.9/5 - (443 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Czytam WSZYSTKIE komentarze (i to wiele razy). Pod każdym z nich mógłbym napisać, że strasznie dziękuję, bo jesteście naprawdę fantastyczni. Często wracam do komentarzy, ponieważ dodają mi motywacji i energii. Dla mnie jest to nieoceniona skarbnica dobrych emocji!
Dziękuję Wam za to tutaj (nie chce zaśmiecać komentarzy powtarzającymi się podziękowaniami). Wiedz, że zostawiając tu dobre słowo robisz dla mnie naprawdę dobrą robotę!

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
62 komentarze do “Majorka: wynajem samochodu bez depozytu i karty kredytowej

 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  Mam pytanie odnośnie braku depozytu na KK przy wynajmie w Wiber.
  Na stronie rentalcars w warunkach wynajmu jest informacja o blokadzie depozytu na KK. Na stronie Wibera (jak również na Pańskich zrzutach ekranu) pojawia się informacja o Excess fee wynoszącym 700E. Czy pomimo tego przy płatności kartą nie jest pobierany depozyt?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Cześć!
   Excess Fee to tzw. udział własny w przypadku wystąpienia jakiejś stłuczki i zniszczeń. Jest to Twój maksymalny udział, nawet gdy zniszczenia będą większe. Ta opłata występuje przy wyborze wersji bez ubezpieczenia All Inclusive i będzie zablokowana. Dlatego polecam wersję All Inclusive w której Excess Fee = 0 i nie ma blokad na karcie. Oczywiście opłata za jeden dzień wynajmu jest wtedy wyższa, ale zabezpieczeni jesteśmy od wszelkiego ryzyka i brak wspomnianego depozytu. W porównaniu do innych wypożyczalni wygląda to tak, że Wiber + All Inclisive + brak blokady kosztuje tyle co inna wypożyczalnia ale z blokadą kilkuset EUR.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie! Czy w wypożyczalni koniecznie jest okazanie karty kredytowej? Czy wystarcza karta debetowa? Widzę, że w zdecydowanej większości wypożyczalni jest to wymóg. Pozdrawiam, Daria:)

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   W WIBERze w opcji All Inclusive może być dowolna karta, bo pobierają tylko płatność i nie ma żadnego depozytu. W moim przypadku ze względu na to, że zapłaciłem wcześniej przez internet, to w ogóle nie prosili o żadną kartę.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Hej mam pytanie na stronie internetowej Wibera jest informacja o godzinach zwrotu samochodu, orientuje się ktoś czy można jakoś się dogadać i zdać auto szybciej niż 7 rano od otwarcia? Z góry dzięki za odpowiedź

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Hej,
   Z informacji na stronie WIBER-a wynika, że tylko w godzinach 7.00 – 23.00. Poza tymi godzinami niestety nie.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry!
  Panie Jacku serdecznie dziękuje za wpis! Niedługo wybieram się na Majorkę na kilka dni i wiadomo, że bez auta nawet nie warto podchodzić do tematu.

  Jakie było moje zdziwienie, gdy przy próbie rezerwacji pojazdu chcieli ode mnie pobrać w depozyt prawie 4500zł (sic!).

  Chciałbym tylko jeszcze dopytać czy gdzieś przy dokonywaniu rezerwacji wspomniane, że przy All Inclusive nie pobierają depozytu w WIBERZE?
  Wszędzie w zakładkach (ważne informacje, pełna treść warunków etc.) jest napisane o depozycie i posiadaniu przy sobie karty kredytowej.

  Nie chciałbym na miejscu się niemiło zdziwić 🙁

  Odpowiedz
    • o
     Bezpośredni odnośnik

     Dzień dobry
     Mała aktualizacja maj 2024 Wiber wprowadzono depozyt za tzw pełny bak paliwa nawet za allinclusive ok 82 euro płatność tylko kartą

     Odpowiedz
     • o
      Bezpośredni odnośnik

      Tak, potwierdzam! Kilka dni temu brałem u nich auto w Walencji. Depozyt zakładają na zwykłej karcie debetowej i jego wysokość zależna jest od pojemności baku. U mnie to było (małe auto) 63 EUR, które uwolnili 24 godziny po zwrocie samochodu.

 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Również polecam Wibera w opcji all inclusive. ja nawet do biura nie wchodzilem tylko odbieralem z automatu na kluczyki. Nam niestety wlamali się do auta w drodze na formentor ale nie bylo nic wartosciowego wiec bez strat. a dzieki ubezpieczeniu all inclusive nie obchodzilo nas to wogole. Jak to powiedziala Pani przy odbiorze:”don t worry, you have full insurance”.
  także pomimo niemilej przygody z wlamaniem wypożyczalnie serdecznie polecam:)

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie,
  Wybieram sie na Majorkę wkrótce i Pana wpis okazał sie bardzo pomocny w wyborze firmy wynajmującej auta. Tylko mam pytanie odnośnie depozytu – na stronie rental rzeczywiście jest pnad 100 zł taniej na wynajmie przy 6 dniach ale nie wiem czy dobrze wyczytałam ze nawet przy pełnej opcji ubezpieczenia wymagany jest depozyt? 700 euro? Czy w takim razie wynajem bezpośrednio na stronie wiber nie będzie lepszy jesli nie chciałabym blokady na karcie? Z góry dziekuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Wynajmowałem przez Rentalcars i nie było problemu (oczywiście pakiet z pełnym ubezpieczeniem jak opisałem we wpisie).
   1. Czyli wybierz na Rentalcars wersję z dodatkowym opisem:
   Oferta Specjalna
   W cenę wliczone są – CDW; ubezpieczenie od uszkodzeń z zerowym wkładem własnym pokrywające szyby i opony

   2. W tej ofercie pod zdjęciem samochodu, a obok logo Wiber kliknij: „Wiber warunki wynajmu”

   3. W okienku które się otworzy kliknij pozycję: „Depozyty, Wkład własny i Zabezpieczenia”

   4. Rozwinie się opis i w nim zobaczysz informację, że dla tej opcji:
   „Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości 0,00 € włączając VAT.
   Wypożyczalnia nie pobiera depozytu na poczet zniszczeń przy odbiorze samochodu.”

   Czyli że nie ma depozytu i żadnego wkładu własnego. Wszytko jest jak trzeba.
   Jeżeli w drugim kroku wypożyczenia Rentalcars zaproponuje Ci własne ubezpieczenie, to znaczy że wybrana jest zła opcja. Przy All Inclusive Rentalcars nie proponuje ubezpieczenia, bo jest o no w cenie oferty.

   To wszystko.
   Powodzenia i miłego wypoczynku!

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam po przeczytaniu Pana wpisu wypożyczyłam auto z Wibera ale przez rentacar z pełnym ubezpieczeniem i po dojechaniu do wypożyczalni poproszono mnie o zapłacenie dodatkowego ubezpieczenia 90e lub depozyt na karcie kredytowej 700e te które wykupiłam przez stronę rentacar nie zaakceptowali. SPani Sylwia polka którą pracuje w wiberze wyjaśniła mi że powinno się rezerwować przez stronę Wibera. Zamiast blokady na karcie zapłaciłam jeszcze raz ubezpieczenie. Rentacar pobierają swoje ubezpieczenie i w razie kolizji to z nimi trzeba załatwiać. Wibera jako wypożyczanie polecam dostałam forda fiesta z przebiegiem 1700km czyli nowy ale rezerwować polecam przez stronę Wibera z all i będzie ok wtedy bez karty.Super Pan opisał trasę po lotnisku doszłam do stoiska Wibera bez problemu.Ps. Pani która pisała że auto dostała na parkingu to nie możliwe jest biuro kilka biurek trzeba pobrać nr załatwić papiery i dopiero dostaje się auto.pozdrawiam
  .

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Dzień dobry,
   Musiała Pani wybrać ofertę Zwykłą, a nie Ofertę Specjalną tak jak zaznaczyłem czerwonymi ramkami w opisie.
   Przy wyborze oferty zwykłej Rentalcars proponuje swoje własne ubezpieczenie. Gdyby została wybrana oferta All Inclusive to Rentalcars nie proponowało by dodatkowego ubezpieczenia. Wtedy taka opcja ogóle nie pojawia się w procesie rezerwacji. Proszę sprawdzić.
   Specjalnie zwracam uwagę na ten szczegół w opisie, żeby nie pojawiały się pomyłki.
   W wolnej chwili opiszę to jeszcze wyraźniej, żeby nie było pomyłek.
   Mam nadzieję, że urlop przebiegł pogodnie i wyspa podobała się!
   Pozdrawiam serdecznie!
   Jacek

   Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Można odebrać kluczyki z automatu na parkingu ale wcześniej trzeba przejść procedurę na stronie WIBERA i otrzymać kod potem na miejscu w automacie podpisać umowę i gotowe wszystko jest pokazane na filmiku plus opis. Jest też opcja odbioru na lotnisku za pomocą aplikacji ale koszty są wyższe

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Dzien dobry Panie Jacku

  planujemy wylot na majorke jutro i chcemy w polowie nastepnego tyg wypozyczyc auto- zatrzymujemy sie w Cala d’or (jedziemy z biurem podrozy).
  Mam pare pytan odnosnie wynajmu:
  1. czy trzeba rezerwowac samochod zawsze przez internet czy mozna podejsc do biura wynajmu i bez rezerwacji wczesnijeszej wynajac?
  2. Czy mamy tylko mozliwosc odbioru samochodu z Palma de Majorka czy na wypie istnieja inne punkty gdzie mozna wynajac samochod z firmy wiber? (z lotniska mamy transfer do hotelu)
  3. Czy po wypozyczeniu mozna zostawic samochod w dowolnym miejscu np. w Cala d’or?

  Bardzo bede wdzieczna za pomoc.
  Pozdrawiam Tina

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Tina,
   Moja wiedza na ten temat jest taka:
   1. Można wynająć na miejscu w biurze. Nie wiem jednak jak wyjdzie to cenowo i istnieje ryzyko, że nie będzie wolnego auta. Należy więc wcześniej skontaktować się z nimi telefonicznie, aby sprawdzić możliwość wynajmu.
   2. Nie ma innych punktów odbioru.
   3. Wiber nie akceptuje zwrotu lub pozostawienia auta w innym punkcie. Jeżeli tak się stanie naliczana jest dodatkowa opłata 100 EUR + ewentualne koszty dodatkowe.
   Jeżeli zależy Wam na wynajmie samochodu dopiero na miejscu, to możecie poprosić o to w recepcji w hotelu. Na pewno będą w stanie coś zaproponować bo każdy hotel współpracuje z wybranymi wypożyczalniami. Pozostaje tylko kwestia atrakcyjności ceny (może nie być atrakcyjna).
   Możesz też wejść na rentalcars i wpisać miejsce wynajmu Cala D’or. Może akurat coś się znajdzie.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Iza:
  Witam,
  bardzo przydał mi się Pana wpis. Zarezerwowałam dokładnie tak jak Pan podał , wybrałam ofertę specjalną i poszło ok. Rozumiem, że w wypożyczalni na miejscu nie będą chcieli ode mnie już żadnych pieniędzy i karty ?
  I jeszcze pytanko – mam odlot powrotny o 9.10. Czy będąc o 7.00 w momencie otwarcie długo będę czekała na zdanie samochodu, i czy zaraz będę miała busa na lotnisko żebym zdążyła na odprawę ?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Dzień dobry. Z informacji, które podała mi Pani w korespondencji prywatnej wynika, że jako kierowca został podany mąż, a opłata poszła z Pani karty platniczej i stąd wątpliwość. Nie umiem na 100% tak na szybko potwierdzić, ale na podstawie własnego doświadczenia obstawiam na 99,5%, że nie będzie potrzebne nic więcej, tym bardziej, że w tej opcji wynajmu można wybrać opcję wydania kluczyków przez automat, bez udziału człowieka.
   Podczas mojej rezerwacji sprawdzili tylko dane z dowodu, prawo jazdy kierowcy i tyle. Nikogo nie interesowało skąd przyszła płatność i nie chcieli oglądać żadnej karty.
   W WIBERZE pracuje sympatyczna Pani, która jest Polką. Proponuję wykonać telefon kontrolny i poprosić tą Panią do telefonu. W trzy minuty sprawdzi i rozwieje wątpliwości. Nie będzie niepotrzebnego stresu.
   Będę wdzięczny za informację, jak to się potoczyło. Przyda się innym czytelnikom.

   Co do zdania samochodu, to na oddanie kluczyków (3 minuty) i na dotarcie busem do lotniska (max. 15 minut). Dodając zapas 15-20 minut na nieprzewidziane komplikacje to nie wyobrażam sobie by cała procedura zdania kluczyków + dotarcie busem do lotniska trwała dłużej niż 30-35 minut. Sądzę, że zdążycie bez problemu.

   Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Witam Panie Jacku. Właśnie wróciłam z Majorki. Wszystko poszło super sprawnie. Rezerwacja dokładnie wg Pana zaleceń okazała się bezproblemowa. Płatność była moją kartą, kierowcą był mój mąż i nie było żadnego problemu. Nie żądano ode mnie już w ogóle karty. Nie było żadnych zabezpieczeń i depozytów. Wszystkie formalności na miejscu zajęły tylko chwilkę. Nie chciano nam wcisnąć jakiś dodatków. Dostaliśmy prawie nowego Forda Fiestę. Faktycznie Pani Polka na miejscu przesympatyczna, wszystko nam wytłumaczyła. Ze zwrotem też nie było problemu. Nikt nie oglądał samochodu, po prostu oddaliśmy kluczyki i już. Zaraz podjechał Bus i faktycznie na odlot o godz. 9.10 mieliśmy spokojnie dużo czasu. Bardzo dziękuję za praktyczne informacje. Szczerze polecam Wibera z opcją All inclusive opisaną powyżej przez Pana Grzegorza. 🙂

    Odpowiedz
    • o
     Bezpośredni odnośnik

     Dziękuję za wpis!
     Cieszę się, że wszystko poszło zgrabnie (byłem spokojny, że będzie dobrze).
     Pozdrawiam serdecznie!

     Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Czy ktoś Wam sprawdzał paszport bo jest napisane w warunkach że jest wymagany ?
  Czy wystarczy dowód osobisty?
  Z góry dziękuję za informację

  Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Bardzo dziękuję.
    W rentalcars.pl jak sprawdzałem ofertę co Pan opisał powyżej z CDW to w warunkach jest napisane że szyby i opony nie wchodzą w ubezpieczenie zaś nie ma wkładu własnego (myślę że to jakaś techniczna pomyłka serwisu), zaś jak biorę autko bez CDW to po wybraniu auta mam dostępne 3 opcje (standard, pośrednia i PREMIUM – która jest droższa dla tego samego auta co w opcji wyboru opisanej powyżej, zaś ta opcja ma ubezpieczenie szyb i opon, ogólnie wszystko „we pay”… Z wkładem własnym 700euro).
    Wypożyczam auto PIERWSZY RAZ stąd mój niepokój o wszystko, w dodatku z angielskim tak sobie.
    Na stronie Wiber jest opcja All inclusive i ona obejmuje wszystko i nie wiem czy jej nie wybrać?
    Nie chcę aby ktoś mnie ciągał za jakąś rysę.
    Lepiej wynajmę na miejscu autko bo będę miał ze sobą dowód osobisty (paszport kończy ważność w dniu przylotu na Majorkę)
    Bardzo dziękuję za pomoc

    Odpowiedz
    • o
     Bezpośredni odnośnik

     Wynajem na miejscu to najgorsza opcja (bus Wibera w pierwszej kolejności zabiera tylko tych, którzy mają zrobione rezerwacje. Pani z busa sprawdzała z listy przed wpuszczeniem do busa), ale proszę zrobić według własnego uznania.
     Jeżeli to coś wyjaśni lub pomoże, to proszę wejść na stronę wibera, potem nacisnąć na samej górze link formie napisu „Do you have any questions?”, następnie nieco poniżej obok ikony z symbolem tarczy „Rates, Insurance and Coverage” i rozwinie się menu.
     W tym menu proszę wybrać pozycję drugą, czyli: What does the “All Inclusive rate” include? (w tłumaczeniu: Co zawiera ubezpieczenie All Inclusive?”). I tam ma Pan wymienione (zamieszczę tylko tłumaczenie):
     zgubienie lub uszkodzenie kluczyków, błąd paliwa, uszkodzenie spodu pojazdu, uszkodzenie szyb i szyb przednich, uszkodzenie kół i opon, uszkodzenie sprzęgła, uszkodzenie lusterka wstecznego, anteny i akumulatora. Nieograniczony przebieg. Usługi holownicze. Linia ekspresowa. Pełna pomoc drogowa.
     Nie ma znaczenia czy kupi Pan to przez Rentalcars czy bezpośrednio na stronie Wibera. To ta sama usługa i zawiera te same opcje. Jeżeli będzie Pan się czuł bezpieczniej kupując bezpośrednio to można to zrobić na stronie wibera. Mam nadzieję że trochę pomogłem.
     Pozdrawiam i miłego wypoczynku!

     Odpowiedz
    • o
     Bezpośredni odnośnik

     Dodzwoniłem się do biura.
     Tak jak powyżej napisane CDW to ta sama opcja jak All inclusive na stronie Wiber, aktualnie cena jest taka sama, a nawet na stronie Wiber jest taniej.
     Dziękuję i pozdrawiam

     Odpowiedz
     • o
      Bezpośredni odnośnik

      Bardzo dziękuję za pomoc, jestem bardzo wdzięczny.
      Potem też się dowiedziałem co zawiera ubezpieczenie.
      Już wszystko wiem, jestem spokojny.
      Będę stronę polecał, naturalnie się świetnie rozwija.
      Pozdrawiam serdecznie

 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie. Bardzo dziękuję Panu za udzielenie wszystkich porad dotyczących wynajmu auta. Rozumiem że przy pełnym ubezpieczeniu (nie ważne jakie wystąpią szkody), nie zostanę dodatkowo obciążony kosztami? Będziemy na Majorce w niedzielę rano, w ten dzień wypożyczalnia jest normalnie otwarta? Z góry dziękuję za informacje.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Ubezpieczenie nie działa tylko wtedy gdy kierowca spowoduje wypadek pod wpływem środków odurzających (alkohol, narkotyki).
   All inclusive obejmuje praktycznie wszystko, w tym kradzież auta (opisałem to w jednej z poprzednich odpowiedzi).
   Biuro czynne jest codziennie.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Właśnie zarezerwowałem auto w Alicante w wypożyczalni Wiber bo jak widać także prowadzą tam usługi, lot powrotny mamy o 07:55, czyli jak dobrze rozumiem powinienem jednak zdać ten samochód dzień wcześniej do godziny 23? bo niestety jeśli biuro jest czynne od 7 to raczej nie zdążę na lot, prawda?

  Ma ktoś z państwa numer na którym mógłbym skontaktować się z Polka z tej wypożyczalni?

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Wydaje mi się, że 55 minut to już jest niebezpiecznie mało. 30 minut przed odlotem zamykają bramkę odprawy, więc raczej bym nie ryzykował.
   Zrobiłbym tak:
   – podjechałbym do wypożyczalni dzień wcześniej i oddał auto
   – po zwrocie auta busem Wibera pojechałbym pod lotnisko
   – z lotniska są wygodne połączenia do Palma de Mallorca i w inne kierunki, więc łatwo dostaniesz się do hotelu

   albo
   – Panie z Wibera mogą wezwać Ci taksówkę

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Panie Jacku, chyba doszła opcja którą warto rozważyć czy dobrze rozumiem z tej wiadomości, że jest możliwość oddania auta poza godzinami pracy biura?

  Cytuje
  „WHERE TO DROP OFF THE CAR
  Vehicle drop off outside our office hours (between 23:01 and 06:59), must be done at a different parking, at the following address:

  EcoParking Alicante

  Ctra Aeropuerto Torrellano, CV852, Km 0.4, 03320, Torrellano

  See on Google Maps

  Do not worry! We also offer the free minibus service from this location to the airport. It is located only 3 minutes from the airport.”

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Tak, w Alicante wygląda na to, że jest taka możliwość. Właśnie sprawdziłem bezpośrednio na stronie.
   Ale UWAGA !!!
   To jest możliwe tylko dla wynajmów typ ALL INCLUSIVE (czyli z pełnym ubezpieczeniem).
   Dodatkowo, (jeżeli będzie potrzebny) kontakt z parkingiem odbierającym auta w nocy: tel:+34971073140

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam ponownie,
  za 3 dni lecę na Teneryfę. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z wypożyczalniami na Teneryfie?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Z pełnym ubezpieczeniem i bez depozytu na Teneryfie zobacz Orlando tutaj – [klik]
   Wypożyczają na obu lotniskach na Teneryfie.
   Oczywiście na ofercie musi być dodatkowy opis jak poniżej (inaczej będą żądali karty i depozytu):
   Oferta Specjalna
   Kaucja przy odbiorze nie jest wymagana — cena zawiera ubezpieczenie od kosztów wypadków (CDW) z zerowym udziałem własnym, w tym pokrycie kosztów uszkodzeń opon i przedniej szyby, jednego dodatkowego kierowcę.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Dziękuję za pomoc ale tym razem potrzebuję samochód z Costa Adeje a nie z lotniska a widzę, że Orlando nie wypożycza z Costa. Pokazuje mi się AVIS z taką opcją:
  „Oferta Specjalna Cena obejmuje: Ubezpieczenie AC bez wkładu własnego (uwzględnia karoserię, szyby i opony); jednego dodatkowego kierowcę; wynajem tabletu z nawigacją GPS i WiFi nawet dla 5 urządzeń.”
  Nie wiem czy będzie blokada na karcie czy nie ?
  Serdecznie pozdrawiam
  Iza

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Po wejściu w szczegóły (trzeba nacisnąć link „Avis warunki wynajmu” obok logo AVIS-a na ofercie, a potem rozwinąć zakładkę „Depozyty, Wkład własny i Zabezpieczenia”) znalazłem opis szczegółowy do tej oferty:
   „Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości 0,00 € włączając VAT.
   Wypożyczalnia nie pobiera depozytu na poczet zniszczeń przy odbiorze samochodu.”
   Wygląda więc na to, że nie pobierają depozytu. Proszę sprawdzić samodzielnie w ofercie, która się Pani wyświetliła, czy jest tak samo.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Wypożyczanie auta bez ubezpieczenia to spora odwaga albo głupota, granica między nimi jest niezauważalnie cienka. Niektóre drogi na Majorce wymagają złożenia lusterek przy mijaniu, żeby nie zahaczyć auta z przeciwka albo skały więc bez ubezpieczenia to juz hardcore – zapłacę 1000€ za to mijanie czy znowu się uda? Uff, tym razem jakoś przeszło…
  Ja akurat mam ubezpieczenie wkładu własnego w karcie kredytowej więc tym razem nie brałem Wiberowego all inclusive, ale mogę potwierdzić, że w każdej opcji nie robią problemów, oczywiście jeśli auto zwraca się w niezmienionym stanie. Jeśli się bierze z ubezpieczeniem to przy zwrocie prawie nie patrzą – tylko rzut oka czy jest w jednym kawałku i see you again.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Witam,

   Czy aktualnie można znaleźć wypożyczalnie bez depozytu na Majorce? Megaluf lub Palma de Majorca?

   W ofercie nawet wierny dolicza 700 euro. Koszt na 4 dni to około 1700zl, inne oferty również z depozytem około 1100zl.

   Z góry dziękuję,

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie, mam pytanie, czy jest możliwe wynajęcie samochodu również w takiej ofercie All Inclusive (czyli z pełnym ubezpieczeniem i bez depozytu, niekoniecznie przez Wiber, może być jakakolwiek wypożyczalnia) ale nie przez internet, tylko już na miejscu? Czy wypożyczalnie na miejscu zawsze będą pobierały depozyt?

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcjami powyżej i bez problemów zarezerwowałam auto przez Rentalcars.com, a potem dzięki mapce znalazłam busa na lotnisku i odebrałam auto w biurze Wibera.
  Wielkie dzięki Panie Jacku!!! Bardzo pomocny wpis, dzięki którym nie mieliśmy żadnych przykrych niespodzianek.
  Warto przeczytać go nawet 3 razy i postępując krok po kroku wypożyczenie auta (to ważne:bez depozytu!) to czysta formalność.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Ewelina,
   Ogromnie dziękuję za komentarz!
   To bardzo ważne dla mnie i dla innych odwiedzających, że jest wszystko działa dokładnie tak jak chciałem, tak jak opisane!
   Cieszę się, że wszystko poszło jak trzeba.
   Wybór ścieżki rezerwacji (przez Rentalcars czy bezpośrednio strona Wibera) to tylko kwestia co w danej chwili bardziej się opłaca lub co wygodniejsze.
   Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Panie Jacku, pls o pomoc, próbuje zrobić rezerwację z rentalcars i z tym opisem, jaki Pan polecił, ale odrzuca mi kartę (nie mam na niej środków). Nie rozumiem, miało być bez kaucji i wolę zapłacić później. Jakieś wskazówki co mam z tym zrobic? Dziękuje za pomoc.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Rentalcars nie pobiera kaucji. Pobiera płatność za rezerwację i robi to od razu przy rezerwacji. Można zrobić rezerwację bezpośrednio na stronie Wibera – [klik] wybierając opcję płatności przy odbiorze. Wtedy powinno przejść bez problemu. Trzeba będzie po prostu zapłacić na miejscu.

   Odpowiedz
    • o
     Bezpośredni odnośnik

     Pozostawienie samochodu w innym miejscu wiąże się z dodatkowymi opłatami i wypożyczalnie dają na to cenę zaporową, żeby nie było chętnych. W WIBERZE kosztuje to np. 100 EUR.

     Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  Mam pytanie odnośnie wynajmu auta.
  Otóż wybieramy się Majorkę wraz z 3 letnim dzieckiem.
  Nie widzę opcji wybrania fotelika dla dziecka i ewentualnych dodatkowych opłat za jego wynajęcie.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   W kolejnych krokach pojawi się opcja z fotelikiem oraz podkładką dla starszych dzieci (pod przyciskiem „Show extras”).
   Cena aktualnie w okolicy 8 euro/dzień

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Wynajmujemy auto jutro z Wiber własnie z opcją all in i z tego co zostało napisane w mailu mam odebrać kluczyki z automatu. Jak potem wygląda zwrot takiego auta?

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Niczym nie różni się od normalnego zwrotu. Odbierałem kluczyki w automacie, a zwracałem normalnie.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  czy może Pan podpowiedzieć w jaki sposób można wybrać opcję ALL INCLUSIVE? Niestety nie widzę tej opcji na Rental Cars.

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Czy Oferta specjalna nazywa się teraz „W cenę wliczone jest ubezpieczenie AC (ang. CDW) bez wkładu własnego, dodatkowo obejmujące szyby i opony.” na rentalcars? (takie okienko ze znaczkiem prezentu)

  Dodatkowe pytanie: czy jak mam już wzięty samochód z opcją „W cenę wliczone jest ubezpieczenie AC (ang. CDW) bez wkładu własnego, dodatkowo obejmujące szyby i opony.” to potrzebuję tzw Dodatkowe Ubezpieczenie od rentalcars aby opcja bez depozytu zadziałała?

  Życzę zdrowia

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   CDW to zwykłe obowiązkowe ubezpieczenie. Nie liczyłbym na to, że będą w ramach niego takie udogodnienia.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *