Wynajem samochodu bez karty kredytowej i bez depozytu [PORADNIK]

Szybka instrukcja dla niecierpliwych

Na początek podam krótki przepis na wypożyczenie samochodu bez kaucji i bez karty kredytowej. Wystarczy zapoznać się z kilkoma prostymi krokami poniżej i można zacząć szukać.
Położenie kluczowych elementów wyszukiwarki (położenie potrzebnych filtrów, zmiana języka itd.) znajdziesz na specjalnych obrazkach pod instrukcją.
Jeżeli w trakcie wyszukiwania pojawią się pytania i wątpliwości, to poszukaj odpowiedzi w dalszej części tekstu. Tam zamieszczam linki do dodatkowych opisów z wyjaśnieniami dotyczącymi: ubezpieczeń, depozytów, blokad, kart kredytowych i debetowych oraz dodatkowych opłat jakie czasem naliczają wypożyczalnie.


Wypożyczenie samochodu bez kaucji (depozytu)

krok 1 – wejdź na stronę porównywarki ofert – [klik] lub użyj dostępnej poniżej wyszukiwarki ofert (porównuje ceny z ponad 200 wypożyczalni).
krok 2 – wypełnij formularz (wpisując daty i miejsce odbioru auta) i naciśnij “Szukaj
krok 3 – po chwili otrzymasz wynik wyszukiwania. Wtedy w panelu opcji i filtrów wyszukaj sekcję “Kaucja zwrotna” i zaznacz opcję “Depozyt nie jest wymagany”.
krok 4Gotowe! W wynikach wyszukiwania są tylko oferty bez kaucji!
UWAGA!

Możliwe, że w filtrach nie będzie dostępna opcja “Depozyt nie jest wymagany”. Opcja ta nie pokazuje się, gdy wszystkie tego typu oferty zostały już sprzedane. Czasem pomaga zmiana daty wypożyczenia lub miejsca odbioru auta.

Wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej

krok 1 – wejdź na stronę porównywarki ofert – [klik]
krok 2 – wypełnij formularz (wpisując daty i miejsce odbioru auta) i naciśnij “Szukaj
krok 3 – w panelu opcji i filtrów (3) wyszukaj sekcję “Płatność kartą przy odbiorze” i zaznacz opcję “Karta debetowa
krok 4Gotowe! W wynikach wyszukiwania są tylko oferty wypożyczenia bez karty kredytowej

Wyszukiwarka ofert

Położenie kluczowych elementów wyszukiwarki

Wyszukiwarka na ekranie komputera wygląda trochę inaczej niż na ekranie telefonu. Zamieszczam zatem wygląd obu wersji wraz z opisem położenia kluczowych elementów, potrzebnych podczas wyszukiwania, jak: położenie filtrów wyszukiwania, zmiana języka, zmiana waluty, itp.

Na ekranie komputera:
1. Wybór waluty
2. Wybór języka
3. Panel opcji i filtrów wyszukiwania
4. Szybka informacja na ofercie: bez udziału własnego
5. Szybka informacja na ofercie: bez karty kredytowej
6. Szczegółowe warunki wypożyczenia (po kliknięciu)


1. Wybór waluty
2. Wybór języka
3. Panel opcji i filtrów wyszukiwania
4. Szybka informacja na ofercie: bez udziału własnego
5. Szybka informacja na ofercie: bez karty kredytowej
6. Szczegółowe warunki wypożyczenia (po kliknięciu)

Odpowiedzialność materialna, ubezpieczenia, udział własny, kaucje i depozyty

Gdy wypożyczalnia przekazuje ci samochód, to na czas wypożyczenia spada na ciebie również odpowiedzialność za jego stan. To jest jasne!
Jaki jest zakres tej odpowiedzialności? To już nie jest takie jasne!

Odpowiedzialność materialna jest obowiązkowa, ale czy można ją znacząco zredukować? A może można ją z siebie całkowicie zrzucić?
Można, ale trzeba widzieć jak!
Więcej na temat pozbywania się odpowiedzialności materialnej za wypożyczane auto znajdziesz w wpisie: Ubezpieczenia przy wypożyczaniu samochodu i redukcja odpowiedzialności materialnej - [klik]

Dodatkowe opłaty i ich przyczyny

Dodatkowe opłaty, które powstają przy wypożyczaniu samochodu (zwłaszcza te naliczane już po zwrocie auta) są często źródłem frustracji u wielu klientów wypożyczalni. Można im zapobiec, ale najpierw trzeba wiedzieć skąd takie opłaty się biorą i co może być ich przyczyną. Znane mi sytuacje zebrałem razem w jednym tekście i opisałem je. Naprawdę warto przeczytać ten wpis!
Jak uniknąć dodatkowych opłat w wypożyczalni samochodów - [klik]
5/5 - (22 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *