Włochy: wynajem samochodu bez kaucji i karty kredytowej [PORADNIK]

Alberobello, Włochy

Wynajem auta we Włoszech

Na wakacje do Włoch można jeździć przez całe życie. Tutaj zawsze jest co zwiedzać i zawsze jest coś nowego do zobaczenia. Nie wyobrażam sobie siedzenia w jednym miejscu we Włoszech. Ten kraj ma tyle pięknych i często nieokrytych miejsc, że można po prostu jechać przed siebie bez żadnego planu i zawsze trafi się na coś niezwykłego.
Nie zawsze możesz pojechać do Włoch swoim samochodem, a czasem jest to po prostu nieopłacalne. We Włoszech działa bowiem ogromna ilość wypożyczalni samochodów, a ceny wynajmu (zwłaszcza poza sezonem) są naprawdę atrakcyjne.
Polecam sprawdzić ceny wynajmu aut we Włoszech, zanim zdecydujesz się na daleką podróż własnym samochodem. Samolot + wynajem samochodu prawdopodobnie będzie znacznie szybszą, tańszą i wygodniejszą opcją.

Porównaj ceny wynajmu samochodów

Krótka instrukcja dla nieciepliwych

Zacznę od krótkiej instrukcji wypożyczenia samochodu bez kaucji i bez karty kredytowej, czyli szybkiego poradnika dla niecierpliwych. Wystarczy zapoznać się z kilkoma prostymi krokami poniżej i można zacząć szukać.
Jeżeli w trakcie wyszukiwania pojawią się pytania i wątpliwości, to poszukaj odpowiedzi w dalszej części tekstu. Tekst jest długi i zawiera mnóstwo pożytecznych informacji. Świadomie skonstruowałem go w taki sposób. Można go czytać po kawałku wybierając fragment, który akurat cię interesuje, lub zapoznać się z nim w całości. Najważniejsze jednak jest szybkie szukanie.

Wypożyczenie samochodu bez kaucji

krok 1 - wejdź na stronę porównywarki ofert - [klik]
krok 2 - wypełnij formularz (wpisując daty i miejsce odbioru auta) i naciśnij “Szukaj

1 - miejsce odbioru auta
2 - data odbioru auta
3 - data zwrotu auta
4. - przycisk "Szukaj"

krok 3 - po chwili otrzymasz wynik wyszukiwania. Wtedy w panelu opcji i filtrów wyszukaj sekcję “Kaucja zwrotna” i zaznacz opcję “Depozyt nie jest wymagany”.

krok 4 - Gotowe! W wynikach wyszukiwania są tylko oferty bez kaucji!

UWAGA! Możliwe, że w filtrach nie będzie dostępna opcja “Depozyt nie jest wymagany”. Opcja ta nie pokazuje się, gdy wszystkie tego typu oferty zostały już sprzedane. Czasem pomaga zmiana daty wypożyczenia lub miejsca odbioru auta.

Położenie kluczowych elementów wyszukiwarki na ekranie komputera i telefonu znajdziesz na obrazku poniżej.

Na ekranie komputera:
1. Wybór waluty
2. Wybór języka
3. Panel opcji i filtrów wyszukiwania
4. Szybka informacja na ofercie: bez udziału własnego
5. Szybka informacja na ofercie: bez karty kredytowej
6. Szczegółowe warunki wypożyczenia (po kliknięciu)

1. Wybór waluty
2. Wybór języka
3. Panel opcji i filtrów wyszukiwania
4. Szybka informacja na ofercie: bez udziału własnego
5. Szybka informacja na ofercie: bez karty kredytowej
6. Szczegółowe warunki wypożyczenia (po kliknięciu)

Wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej

krok 1 - wejdź na stronę porównywarki ofert - [klik]
krok 2 - wypełnij formularz (wpisując daty i miejsce odbioru auta) i naciśnij “Szukaj
krok 3 - w panelu opcji i filtrów (3) wyszukaj sekcję “Płatność kartą przy odbiorze” i zaznacz opcję “Karta debetowa
krok 4 - Gotowe! W wynikach wyszukiwania są tylko oferty wypożyczenia bez karty kredytowej

Położenie kluczowych elementów na stronie wyszukiwarki (w komputerze i telefonie) znajdziesz na obrazkach powyżej.

Włochy - ważne informacje dla kierowców i podróżników

Język:
- urzędowy: włoski
- popularny język obcy: angielski (słabo)
Waluta: EUR (euro)
Kierunkowy numer telefonu: +39
Ruch uliczny: prawostronny
Ograniczenia prędkości:
- w terenie zabudowanym 50 km/h (31 mph)
- poza terenem zabudowanym 90 km/h (49 mph)
- na drogach szybkiego ruchu 130 km/h (62 mph)
Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi: 0,5 promila
Ceny paliw (2023):
- benzyna (Euro 95): 1,92 EUR/litr
- olej napędowy: 1,90 EUR/litr
- gaz LPG: 0,73 EUR/litr
sprawdź: aktualne ceny paliw w Europie

Atrakcje turystyczne we Włoszech

Ten rozdział w zasadzie mógłby się nie kończyć i rzeczywiście tak jest. Od kilku lat opisuję Włochy i ich atrakcje, i pewnie nigdy nie skończę. Stworzyłem już spro ciekawych (jak twierdzą czytelnicy) i bardzo szczegółowych przewodników po Włoszech. Są dostępne za darmo i dla ułatwienia umieściłem je w jednym miejscu: Włochy - przewodniki i mapy turystyczne - [klik]
Klikaj na link i przeglądaj dostępne opracowania. Wszytkie nowe treści będa się tutaj pojawiały autonmatycznie.
Ciekawym punktem wyśjcia do opracowania własnej wyprawy może być mój TOP 40 atrakcji z wyjazdu dookoła Włoch - [klik]

Odpowiedzialność materialna, ubezpieczenia, udział własny, kaucje i depozyty

Gdy wypożyczalnia przekazuje ci samochód, to na czas wypożyczenia spada na ciebie również odpowiedzialność za jego stan. To jest jasne!
Jaki jest zakres tej odpowiedzialności? To już nie jest takie jasne!

Odpowiedzialność materialna jest obowiązkowa, ale czy można ją znacząco zredukować? A może można ją z siebie całkowicie zrzucić?
Można, ale trzeba widzieć jak!
Więcej na temat pozbywania się odpowiedzialności materialnej za wypożyczane auto znajdziesz w wpisie: Ubezpieczenia przy wypożyczaniu samochodu i redukcja odpowiedzialności materialnej - [klik]

Dodatkowe opłaty i ich przyczyny

Dodatkowe opłaty, które powstają przy wypożyczaniu samochodu (zwłaszcza te naliczane już po zwrocie auta) są często źródłem frustracji u wielu klientów wypożyczalni. Można im zapobiec, ale najpierw trzeba wiedzieć skąd takie opłaty się biorą i co może być ich przyczyną. Znane mi sytuacje zebrałem razem w jednym tekście i opisałem je. Naprawdę warto przeczytać ten wpis!
Jak uniknąć dodatkowych opłat w wypożyczalni samochodów - [klik]
5/5 - (26 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *