Bilety do atrakcji: Rzym, Paryż, Barcelona, Londyn, Berlin … wchodź bez kolejki, kupuj przez internet, szybko i wygodnie gdziekolwiek jesteś !!!

Wyszukiwarka biletów

Najpierw zamieszczam wyszukiwarkę do bazy GetYourGuide, do której zawsze możesz szybko wrócić i będzie zawsze łatwo dostępna na samej górze wpisu. Jeżeli czytasz ten wpis pierwszy raz, przeskocz niżej, pod wyszukiwarkę i czytaj dalej! Znajdziesz tam wsporo cennych informacji.

Wpisz nazwę państwa, regionu, miasta lub atrakcji (np. Rzym, Luwr, Wieża Eiffla, Wieliczka itp.) i szukaj biletów wstępu do atrakcji:

Dlaczego powstał ten wpis?

Na początek przykład z życia, który zainspirował mnie do napisania tego artykułu.
Kilka dni temu byłem na krótkim wyjeździe w Krakowie. Przejeżdżając obok Muzeum Narodowego rzucił nam się w oczy baner reklamujący wystawię prac Wyspiańskiego poszerzoną o wystawę tymczasową, która niebawem dobiegała końca. To była ostatnia okazja, więc natychmiast wrzuciłem kierunkowskaz i zaparkowałem obok muzeum. Weszliśmy do środka i … odeszła nam wszelka ochota na zwiedzanie. W holu przy kasach stało kilkaset osób ustawionych w dwie grube, monstrualnie długie kolejki. Cały ogromny hol wypełniony był ludźmi. Kilkadziesiąt (co najmniej) minut stania. Nie dam rady – pomyślałem. Żal mi było jak cholera. Smętnie wodziłem wzrokiem po tłumie ludzi, rozpaczliwie szukając rozwiązania. W ręce bezradnie ściskałem telefon … no właśnie TELEFON, a w nim INTERNET. Kurde! Eureka!!! Wszedłem w wyszukiwarkę, wpisałem „Muzeum Narodowe Kraków bilety on-line” …. i po trzech minutach bilety w formie pliku PDF miałem w telefonie. Dwie minuty później oglądaliśmy już wystawę prac Wyspiańskiego! Piękne! Po prostu piękne!

Wszedłem bez stania w kolejce!

… a za bilet zapłaciłem tyle samo co chętni, którzy stali kilkadziesiąt minut w kolejce do kasy.

Co tak naprawdę się stało?

Nie, nie kupiłem biletów na stronie Muzeum Narodowego. Obsługa płatności internetowych i sposobów dostarczania biletów elektronicznych na stronach różnych muzeów czy innych atrakcji, do których chcielibyśmy się dostać często nie działa dobrze lub w ogóle nie obsługuje takiej sprzedaży. Bilety kupiłem za pośrednictwem strony GetYourGuide, która specjalizuje się w sprzedaży biletów do różnych atrakcji i robi to w sposób prosty, intuicyjny i błyskawiczny. Można na niej kupić bilety do atrakcji turystycznych na całym świecie.
Zacznijmy zatem od początku …

Czym jest GetYourGuide?

GetYourGuide to wyszukiwarka, która powstała w Niemczech. Gromadzi oferty usług turystycznych (bilety wstępu do muzeów, obiektów historycznych, atrakcji rozrywkowych, parków rozrywki, usług turystycznych, wycieczek, usług przewodników, itp.) z całego świata i umożliwia zakup biletów do tych atrakcji przez internet. Nie jest to nowa inicjatywa, bo funkcjonuje już ponad 10 lat (!!!), ale budowa takiej bazy ofert i wypracowanie poziomu obsługi, z jakiego możemy w tej chwili korzystać musiało trochę trwać. Dzięki temu nie musisz dzisiaj szukać osobnej strony dla każdej atrakcji, a potem przeszukiwać tych stron w poszukiwaniu możliwości zakupu biletu on-line, przechodzić procesów płatności, gdzie wymagane są różne karty, autoryzacje, nie musisz podawać swoich danych do karty płatniczej na wielu różnych stronach, itd. Wszystko masz w jednym miejscu. Prosto i wygodnie. Zamawiasz i płacisz u jednego dostawcy, wszystkie bilety masz w jednym miejscu, możesz pobrać w każdej chwili i najczęściej wystarczy ich wersja elektroniczna w telefonie. Strona funkcjonuje również w jeżyku polskim niezależnie od tego z jakiej części świata pochodzi oferta.
Oprócz biletów wstępu w GetYourGuide znajdziesz również oferty pojedynczych osób-przewodników oraz niewielkich lokalnych biur turystycznych. Dzięki temu znajdziesz tu oferty, których nie masz szans znaleźć gdzie indziej. Przykładowo, wyobraźmy sobie, że masz ochotę na prywatny rejs statkiem u wybrzeży Majorki. W wyszukiwarkę wystarczy wpisać np. „rejs majorka” i w wyniku wyszukiwania dostaniesz listę kilkudziesięciu ofert rejsów. Łodzią, katamaranem, statkiem rybackim, łodzią z przeźroczystym dnem, krótkie, kilkugodzinne, całodniowe, z połowem ryb, z wyżywieniem lub bez, o wschodzie słońca, z obserwacją delfinów … do koloru, do wyboru.

Kupiłeś bilet ale nie możesz pojechać? Oddaj bilet i otrzymaj zwrot pieniędzy!

Tak, tak!!! To nie żart!
Przy zakupie biletu bezpośrednio na stronie interesującej Cię atrakcji (muzeum, parku rozrywki, show, itp.) praktycznie nigdy nie masz możliwości zwrotu biletu. Przy zakupie za pośrednictwem tej wyszukiwarki, przy wielu atrakcjach masz możliwość rezygnacji z biletu nawet do 24 godzin przed jej rozpoczęciem i uzyskania zwrotu pieniędzy! Fajne, prawda? Też tak myślę.
Informację o tym, czy masz możliwość zwrotu biletu i w jakim terminie przed rozpoczęciem atrakcji znajdziesz w opisie każdej z atrakcji.

Jak korzystać z wyszukiwarki?

Przygotowana przeze mnie wyszukiwarka jest banalnie prosta w obsłudze, ale w tym właśnie tkwi jej siła. Pozwala bowiem szukać w sposób bardzo elastyczny i intuicyjny. Dzięki temu można ją wykorzystać na kilka sposobów. Najłatwiej będzie to pokazać na przykładach.

Bilety do konkretnej atrakcji

To najprostsza forma zapytania. Jeżeli szukasz biletu do konkretnej atrakcji, po prostu wpisujesz (w języku polskim) jej nazwę lub nawet jej fragment, np. Luwr, Wieża Eiffla, Koloseum, Park Guell, Sagrada, Wieliczka, itp.
W wyniku otrzymasz listę pasujących do zapytania ofert. Będą to najczęściej bilety, bilety ze wstępem bez kolejki, bilety z obsługą przewodnika w grupach o różnej wielkości i o różnym czasie trwania, a nawet z dowozem do atrakcji z innej miejscowości. W zależności od tego ile masz czasu i jak dokładnie chcesz poznać daną atrakcję wybierasz odpowiedni dla siebie pakiet. Po wyborze konkretnej oferty, wybierasz dzień (w niektórych atrakcją również godzinę) i przechodzisz do kolejnych kroków rezerwacji.

Eksploracja miasta

To inny sposób wyszukiwania. Załóżmy, że jedziesz do Barcelony. Wiadomo, że mniej więcej wiesz co chcesz zobaczyć. Warto jednak odpalić moją wyszukiwarkę i wpisać po prostu nazwę miasta: Barcelona.
Jako wynik wyszukiwania otrzymasz listę atrakcji związanych z Barceloną. Wpisując dzisiaj Barcelonę do wyszukiwarki otrzymałem 792 (!!!) propozycje związane z Barceloną. To świetny materiał, który warto chociaż przejrzeć. Za każdym razem przeglądanie tej listy przynosi coś ciekawego i inspirującego, o czym wcześniej nie wiedziałem. Szczerze polecam taką wersję przeszukiwania.

Planowanie dłuższych wyjazdów

Jeżeli planujesz sobie objazdówkę po jakimś kraju albo regionie wpisz w wyszukiwarkę nazwę tego kraju lub regionu. Jestem pewien, że wynik Ci zaskoczy. Bogactwo pomysłów i ciekawych miejsc, które będziesz chciał włączyć do swojej wycieczki jest ogromne. Idąc tropem Barcelony, wpisałem w wyszukiwarkę hasło: „Katalonia”. Znalazłem np. wycieczkę po Gironie śladami „Gry o ton”. Zwiedzanie osnute jest wokół zabytków i miejsc, w których kręcono znany serial. Inne ciekawe propozycje to: rejs katamaranem, wycieczka do winnic i do bajecznie położonego klasztoru Montserrat. Nawet jeżeli nie skorzystasz z żadnej z propozycji, to na pewno się zainspirujesz!
Nawiasem mówiąc, gdybym kiedyś gdy wybierałem się do Prowansji miał dostęp do takiej wyszukiwarki, to na pewno nie przegapiłbym Valensole – kliknij, jeżeli chcesz zobaczyć czego mi żal … 🙁

Co zawiera oferta?

Ze względu na ogromną różnorodność ofert wato czytać szczegółowe opisy, które dołączone są do każdej oferty.
Opis podzielony jest na kilka części. Zobaczmy jak to wygląda na podstawie jednej, przykładowej oferty wycieczki autobusowej wskakuj/wyskakuj po Palma de Mallorca.

Ocena atrakcji i galeria

Opis oferty zaczyna się od ocen jakie wystawili jej użytkownicy, którzy wykupili udział w niej. Widzimy więc średnią ocen oraz ilość wystawionych opinii.
Na tej podstawie możemy wstępnie szybko ocenić atrakcyjność i popularność oferty.
Pod oceną dostępna jest galeria zdjęć, którą możesz przewijać strzałkami po prawej i lewej stronie zdjęcia.

Charakterystyka oferty

Tutaj znajduje się krótki opis atrakcji, tak by szybko można się było zorientować czy o to nam mniej więcej chodzi.

Informacje

W sekcji znajdziesz ważnie dane na temat czasu trwania atrakcji, wymaganej formy biletu/kuponu (wydruk lub wersja elektroniczna, np. na telefonie), terminu potwierdzenia uczestnictwa, języków komunikacji przewodnika i audioprzewodnika, dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz możliwości rezygnacji i zwrotu pieniędzy.

Formularz sprawdzenia dostępności

To formularz w którym masz możliwość sprawdzenia dostępności biletów dla wybranej liczby osób w interesującym Cię terminie. Po prostu klikasz w odpowiednie pola i wybierasz interesujące Cię opcje.

Czego możesz się spodziewać

To już dużo bardziej szczegółowy opis atrakcji. Zawiera dużo szerszy opis atrakcji oraz zestawienie usług, które są wliczone lub nie wliczone w cenę atrakcji. Obowiązkowo trzeba się z nią zapoznać.

Przygotuj się

Zestaw istotnych informacji związanych z organizacją korzystania z wykupionej atrakcji. W zależności od rodzaju atrakcji mogą to być: miejsce zbiórki, godzina zbiórki, na co zwrócić uwagę, co zabrać ze sobą, jak się ubrać… itp.

Gdziekolwiek jesteś

Na koniec warto pamiętać, że niezależnie gdzie jesteś, bilet przez internet możesz kupić zawsze. Zapamiętaj więc adres mojej wyszukiwarki, bo może Ci się przydać w każdej chwili, podobnie jak mnie przydała się nagle w holu Muzeum Narodowego.
Jeżeli kiedykolwiek, nawet będąc na drugim końcu świata zaczniesz się nudzić leżąc nad basenem, pomyśl o tej właśnie wyszukiwarce. Być może przygoda właśnie na Ciebie czeka?! Daj jej szansę i naciśnij „Szukaj”!

wróć do wyszukiwarki biletów >>>

5/5 - (46 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *