Wenecja – mapa turystyczna PDF

Wenecja – mapa zwiedzania
źródło podkładu mapy: openstreetmap.org

Ten wpis jest krótki i zawiera wyłącznie niezbędne dane, aby móc szybko pobrać i używać przygotowaną przeze mnie mapę atrakcji i plan zwiedzania.
Przygotowana przez mnie mapa to nie tylko przejrzysty i czytelny plan, ale również kompletny przewodnik, wyposażony w zestaw niezbędnych informacji oraz ogromną ilość konkretnych danych, które potrzebne są każdemu turyście. Na pierwszy rzut oka wygląda trochę niepozornie, ale za chwilę zobaczysz jak bardzo jest przydatny, wszechstronny i użyteczny!

Dlaczego mapa PDF?

Mapa została przygotowana w formacie PDF z kilku powodów.
Po pierwsze dlatego, że ten rodzaj pliku czytają praktycznie wszystkie urządzenia i niezależnie od tego gdzie chcesz używać mapy, to prawdopodobnie twoje urządzenie bez problemu ją otworzy.
Po drugie nie potrzebujesz żadnych dodatkowych aplikacji ani programów, Niczego nie musisz instalować i nie musisz się też nigdzie rejestrować. Po prostu pobierasz, otwierasz i używasz.
Po trzecie ten rodzaj pliku umożliwia zamieszczenie aktywnych punktów, w które można klikać, aby uzyskać dodatkowe informacje. Dzięki temu mapa na pierwszy rzut oka jest czysta i czytelna, ale ma w sobie ogromna ilość informacji dostępnych na kliknięcie.
Po czwarte i chyba najważniejsze: wszyscy z jakiegoś powodu szukają w internecie map PDF. Nie ma więc sensu wyłamywać otwartych drzwi. Chcesz mapę PDF? To masz mapę PDF!
Dodam jedynie, że mapa ma kształt pasujący do ekranu telefonu. Zakładam bowiem, że będzie używana głownie na telefonach (nikt nie chodzi zwiedzać z komputerem przed twarzą).

Proste i skuteczne

Pomysł jest prosty i cholernie skuteczny. W czasie wyjazdu nie ma czasu na grzebanie w internecie, przeszukiwanie stron internetowych czy przypominanie sobie: “na której stronie ja o tym czytałem?”. Teraz nie musisz pamiętać żadnych adresów stron. Po prostu pobierz gotowy plik PDF, zapisz go na swoim telefonie i otwórz gdy będzie potrzebny. Całą resztę masz w zasięgu stuknięcia palcem w ekran, bez zbędnej straty czasu na poszukiwania.
Jak to działa?

Jak pobrać i używać mojej mapy PDF?

1. Najpierw pobierz i zapisz na swoim urządzeniu mapę PDF, do której link znajdziesz poniżej.

Do wyboru są dwa pliki:
pobierz: Wenecja – mapa turystyczna i przewodnik PDF w języku polskim – [klik]
download: Venice – tourist map and guide PDF (ENG version) – [click]

2. Odszukaj pobrany plik na swoim urządzeniu i otwórz go.

Przykładowa mapa PDF (w tym przypadku mapa Wenecji) po otwarciu na telefonie

3. Plik jest przygotowany tak, żeby można było go powiększać. Ekran telefonu jest mały, więc powiększanie fragmentów mapy przy pomocy typowych gestów ekranowych jest niezbędne.

4. Atrakcje turystyczne są zaznaczone na mapie czerwonymi, numerowanymi punktami. Czerwone punkty są aktywne! Kliknięcie na dowolny czerwony punkt otworzy stronę, na której znajdziesz opis atrakcji oraz jej współrzędne GPS. Kliknięcie na link przy współrzędnych GPS automatycznie otworzy w twoim urządzeniu nawigację i wyznaczy trasę dojścia do wybranej atrakcji z miejsca, w którym aktualnie jesteś.

UWAGA!
Jeżeli po otwarciu opisu atrakcji chcesz wrócić do mapy PDF, to nie musisz jej ponownie otwierać. Po prostu kliknij na ekranie urządzenia symbol odpowiedzialny za “krok wstecz” lub wykonaj odpowiedni gest ekranowy, właściwy dla twojego telefonu.

Przycisk „krok wstecz” na telefonie z androidem

5. Pod mapą znajduje się lista wszystkich widocznych na mapie atrakcji. Przy atrakcjach, do których możliwy jest zakup biletu wstępu bez kolejki (przez internet), zamieszczone są linki do sprzedaży internetowej. Możesz kupić bilet z wyprzedzeniem (zdecydowanie polecam) lub jeżeli na miejscu okaże się, że jest duża kolejka, warto sprawdzić, czy nie można w ten sposób ominąć kolejki.

Przykładowy link do zakupu biletów wstępu bez kolejki, przez internet

6. Na mapie została również zaznaczona proponowana przeze mnie trasa zwiedzania (w postaci małych kropek).

Gotowa propozycja trasy zwiedzania zaznaczona przy pomocy kropek na mapie. Widoczna po powiększeniu mapy PDF.

Szczegółowy opis tej trasy znajdziesz po kliknięciu na dowolny z punktów reprezentujących jedna z ponumerowanych atrakcji. Po otwarciu dowolnego z opisów atrakcji po prostu przewiń ekran w dół lub w górę, aby zapoznać się z całą treścią mojego przewodnika.

Podpowiedź:
Po otwarciu dodatkowego opisu w prawym dolnym rogu ekranu znajdziesz niewielką strzałkę. Kliknięcie na nią natychmiast przeniesie cię na sam początek wpisu, bez konieczności mozolnego przewijania kolejnych ekranów.

Ikonka przewijania na początek wpisu
4.8/5 - (74 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *