Wakacje we Włoszech za darmo – miejscowość San Giovanni in Galdo oferuje 40 tygodniowych pobytów za darmo!

Wakacje w Molise za darmo? To może być piękne!

Molise nie istnieje …

Tak żartują sobie z Molise, ponieważ ten region jest tak mały, że … według wielu w zasadzie nie istnieje. Ale nic bardziej mylnego! O Molise mówi się na całym Świecie!!! A to za sprawą inicjatywy miasteczka San Giovanni in Galdo, którą nazwano „Daj sobie Molise”.

„Daj sobie Molise” to mówiąc w skrócie reakcja na aktualną sytuację, która zmienia obraz turystyki na całym świecie. Włodarze Molise uznali, że rok w którym ze względu na pandemię zmienia się wszystko, może być rokiem, w którym dostali szansę na wypromowanie niemal zapomnianego turystycznie regionu. Zdecydowali się wiec na uruchomienie wyjątkowej inicjatywy. W jej ramach będzie udostępnionych za darmo 40 tygodniowych pobytów, w specjalnie przygotowanych dla turystów domach, w okresie od lipca do września 2020. Organizatorzy zakładają, że ci, którzy zechcą przyjechać i poznać region, być może będą potem – dzięki niezwykłym wakacjom – promować Molise.
Przy okazji twórcy inicjatywy zwracają uwagę na atrakcyjność swoich terenów i ich bliskość do Rzymu i Neapolu (około 2h samochodem).

Organizatory nie przewidują by wymagany był jakikolwiek finansowy wkład własny od chętnych, którzy skorzystają z propozycji. Goście mają zajmować się głowinie poznawaniem piękna i historii Molise, oraz smakowaniem lokalnego jedzenia i wina

Aby wziąć udział w inicjatywie nie wolno być mieszkańcem Molise i nie wolno mieć nieruchomości ani krewnych w regionie. Konieczne jest również podanie powodu, z jakiego ma się ochotę na odkrycie Molise.
Zgłoszenie wiąże się z koniecznością wypełnienia i wysłania na wskazany adres e-mail odpowiedniego formularza.

Formularz zgłoszeniowy udostępniam do pobrania tutaj – [klik], a adres mailowy, na który trzeba wysłać go po wypełnieniu to: amicidelmorrutto@gmail.com

Więcej informacji (w języku włoskim) znajdziesz na specjalnej, poświęconej projektowi stronie – [klik].
Możesz skorzystać z wersji automatycznie przetłumaczonej na język polski przez tłumacz Google – [klik]

Regulamin „Daj sobie Molise” znajdziesz tutaj – [klik], a jego automatyczne tłumaczenie na język polski: tutaj – [klik]

Uwaga!
Jest jeszcze jedna dobra informacja: projekt ma być w kolejnych latach rozszerzany o następne miasteczka!!!

Czy San Giovanni in Galdo ma naprawdę dobre położenie?

Najpierw rzućmy okiem na lokalizację miasteczka na mapie Włoch.

Położenie San Giovanni in Galdo na mapie Włoch.

Z mapy wynika, że z San Giovanni in Galdo w zasadzie w każdą stronę jest coś ciekawego i wszystko znajduje się w podobnej odległości: Rzym, Neapol, Bari – [klik], półwysep Gargano – [klik], wybrzeże Amalfi.

No dobrze, to zobaczmy dokładnie jakie to są odległości i z jakimi czasami przejazdu się to wiąże.
Najlepiej będzie to widać na kolejnej mapie:

Odległości i czasy dojazdu do ciekawych miejsc w otoczeniu San Giovanni in Galdo.
Rzym

odległość: 240km
czas dojazdu: 2h 50 minut

Fragment Koloseum w Rzymie.
Neapol

odległość: 147km
czas dojazdu: 2h 2 minuty
W okolicy Neapolu dodatkowo kilka atrakcji: Wezuwiusz (z możliwością w miarę łatwego wejścia na szczyt wulkanu), Pompeje, Herkulanum.

Herkulanum koło Neapolu.
wybrzeże Amalfi

odległość: 170km
czas dojazdu: 2h 47 minut
Wybrzeże z obłędnymi widokami i małymi miasteczkami wciśniętymi w skalisty krajobraz. Trudne do opisania i niemożliwe do zapomnienia. Dodatkowo z Sorento można wybrać się na szybką wyciekę na Capri. Działa tu regularnie połączenie statkami i katamaranami.

Amalfi, Włochy.
Bari

odległość: 216km
czas dojazdu: 2h 25 minut
Po drodze do Bari – [klik] wyjątkowa atrakcja z listy UNESCO: Castel del Monte – [klik], a w okolicy Bari cała masa ciekawych miejsc opisanych przez mnie w przewodniku po Apulii – [klik]

Bari, Włochy.
półwysep Gargano

odległość: 177km
czas dojazdu: 2h 23 minuty
Półwysep Gargano – [klik] to piękna i wyjątkowa kraina geograficzna z całą masą ciekawych i pięknych miejsc, fantastycznych plaż i niezapomnianych widoków, jak: Peschici – [klik], Vieste – [klik], Foresta Umbra – [klik], Monte Sant’Angelo – [klik].

Plaża w Vieste na półwyspie Gargano.

Czy San Giovanni in Galdo to dobra miejscówka i propozycja? Odpowiedź zostawiam Tobie!

Pierwsi goście w San Giovanni in Galdo

Dostępne są już informacje o przyjeździe pierwszych gości do San Giovanni in Galdo. Informację wraz ze zdjęciami możesz zobaczyć bezpośrednio na stronie projektu – [klik] Udostępniony link automatycznie tłumaczy stronę na język polski.


Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
Poniżej znajdują się ikony, dzięki którym łatwo możesz udostępnić artykuł, a na górze strony przycisk do polubienia profilu na Facebook-u. ZRÓB TO proszę! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam
2 myśli na temat “Wakacje we Włoszech za darmo – miejscowość San Giovanni in Galdo oferuje 40 tygodniowych pobytów za darmo!

 • 25 czerwca 2020 o 23:13
  Permalink

  Czy ten formularz trzeba wypełnić w języku włoskim?

  Odpowiedz
  • 26 czerwca 2020 o 08:49
   Permalink

   Sądzę, że włoski to chyba najlepsza opcja, ew. angielski.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *