Egipt – wakacje i hotele: najlepsze, najciekawsze, polecane, dla rodzin. Itaka, Tui, Rainbow, Ecco Travel i inni.

Jak powstał ranking?

Ranking powstał jako efekt uboczny prowadzonych przeze mnie analiz cen, w których szukam najlepszego momentu na zakup wczasów m.in. w Egipcie (ale też w Turcji i Bułgarii).
Wiele miesięcy nieustannego przeglądania ofert wypoczynku sprawiło, że większość ofert znam niemal na pamięć. Doszło do tego, że po wyrywkowym, przypadkowym zdjęciu z internetu jestem w stanie podać z pamięci nazwy wielu z hoteli 🙂 (dotyczy to nie tylko Egiptu).
A gdyby tak zamknąć oczy i przypomnieć sobie te hotele, które najmocniej wbiły mi się w pamięć? Gdybym dzisiaj, teraz miał szybko wybrać coś dla siebie, to co najpierw przyszło by mi do głowy?

Ranking hoteli w Egipcie

Kolejność miejsc

No właśnie. Ten ranking jest inny niż wszystkie, bo nie ustawia go wyłącznie sucha ocena wybranych parametrów oferty. Nie ma tu obliczonego matematycznie miejsca pierwszego, piątego i dziesiątego. Kolejność jest niezobowiązująca, choć w praktyce do tych z początku listy ciągnie mnie najbardziej.

Ceny i jakość hoteli

Nie jest to też zestawienie ofert najdroższych, najtańszych, mniej lub bardziej luksusowych.
Nie interesowała mnie cena hotelu. To nie ona była wyznacznikiem wyboru tego, a nie innego obiektu. Wybrałem miejsca, które przyciągają do siebie swoim całokształtem. Zachęcają mnie, jako podróżnika przyjazdu i wypoczynku.
Na liście znajdziesz więc oferty dostępne dla każdej kieszeni. A co mi tam … jeżeli tylko mogę się dobrze zabawić za małe pieniądze?

Linki do ofert cenowych

Nagłówki ze zdjęciami hoteli to wprost zrzuty ekranu z porównywarki ofert największych biur podroży wakacje.pl. Znajdziecie tu oferty wszystkich najważniejszych biur podróży: Tui, Itaka, Rainbow, Ecco Holiday, Ecco Travel i wielu innych.
Kliknięcie na obrazek przeniesie cię do strony hotelu, gdzie możesz zobaczyć więcej zdjęć i aktualne ceny wyjazdów z rożnych miast i w rożnych terminach. Dodatkowo pod zdjęciem znajdziesz linki do ofert alternatywnych.
Zawsze łatwo będzie wrócić do ciekawych miejsc i sprawdzić aktualną cenę.

Opisy hoteli

Dodatkowe opisy hoteli ograniczę do minimum. Dużo szczegółów znajdziecie bezpośrednio na stronach ofert pod dołączonymi linkami. Tam znajdują się opinie gości, oceny parametrów, dostępne terminy i cała góra zdjęć, które albo cię dodatkowo zachęcą, albo wręcz odwrotnie.

Lista hoteli

Czas na konkrety!
Oto lista wyszukanych przez mnie hoteli.

Serenity Fun City

Cóż można dodać … na zdjęciu wszystko widać. W takim parku wodnym to nie tylko dzieci, ale chętnie sam był poszalał 🙂

Fragment oferty hotelu ze strony wakacje.pl

Linki do ofert wypoczynku w hotelu Serenity Fun City Resort:
wakacje.pl – [klik]
Booking.com – [klik] (sam hotel)

Caves Beach Resort

Hotel wyglądający jak miasteczko jaskiniowców, a przy tym bardzo komfortowy. Na zdjęciu poniżej widać wnętrze pieczary, która jest pokojem hotelowym. Polecam wejść na dołączone linki. Tam jest kilkadziesiąt innych zdjęć. Warto zobaczyć z czystej ciekawości.

Fragment oferty hotelu ze strony wakacje.pl

Linki do ofert wypoczynku w Caves Beach Resort:
wakacje.pl – [klik]
Booking.com – [klik] – brak w ofercie

Red Sea Grand Resort

Tutaj bardzo podoba mi się bliskość wody, która obmywa schody obiektów hotelowych. Nasuwa mi skojarzenie z Wenecją. Może właśnie dlatego pociąga mnie ten hotel.

Fragment oferty hotelu ze strony wakacje.pl

Linki do ofert wypoczynku w Red Sea Grand Resort:
wakacje.pl – [klik]
Booking.com – [klik] – brak w ofercie

Red Sea Makadi Palace

Podobnie jak w poprzednim hotelu, tutaj również bliskość wody tworzy klimat. Podoba mi się!

Fragment oferty hotelu ze strony wakacje.pl

Linki do ofert wypoczynku w Red Sea Makadi Palace:
wakacje.pl – [klik]
Booking.com – [klik] – brak w ofercie

Jaz Maraya

Nowy i bardzo nowoczesny hotel, w którym widać, że architekt mocno się napracował. Proste kształty, ale jednak utrzymane w lokalnej stylistyce. Dożo przestronnych, jasnych i czystych przestrzeni. Ład i spokój, sprzyjający odpoczynkowi.

Fragment oferty hotelu ze strony wakacje.pl

Linki do ofert wypoczynku w Jaz Maraya:
wakacje.pl – [klik]
Booking.com – [klik] – brak w ofercie

Inne hotele

Jeżeli jeszcze coś wpadnie mi w oko, będę dodawał kolejne hotele.
Jeżeli znasz ciekawy hotel w Egipcie, podziel się informacją o nim w komentarzu.
Na 100% sprawdzę linki do każdego zgłoszonego hotelu. Jeżeli będzie naprawdę fajny i mi się spodoba, to być może nawet dołączę go do powyższej listy.

5/5 - (24 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *