Egipt – wakacje i hotele: najlepsze, najciekawsze, polecane, dla rodzin. Itaka, Tui, Rainbow, Ecco Travel i inni.

Jak powstał ranking?

Ranking powstał jako efekt uboczny prowadzonych przeze mnie analiz cen, w których szukam najlepszego momentu na zakup wczasów m.in. w Egipcie (ale też w Turcji i Bułgarii).
Wiele miesięcy nieustannego przeglądania ofert wypoczynku sprawiło, że większość ofert znam niemal na pamięć. Doszło do tego, że po wyrywkowym, przypadkowym zdjęciu z internetu jestem w stanie podać z pamięci nazwy wielu z hoteli 🙂 (dotyczy to nie tylko Egiptu).
A gdyby tak zamknąć oczy i przypomnieć sobie te hotele, które najmocniej wbiły mi się w pamięć? Gdybym dzisiaj, teraz miał szybko wybrać coś dla siebie, to co najpierw przyszło by mi do głowy?

Ranking hoteli w Egipcie

Kolejność miejsc

No właśnie. Ten ranking jest inny niż wszystkie, bo nie ustawia go wyłącznie sucha ocena wybranych parametrów oferty. Nie ma tu obliczonego matematycznie miejsca pierwszego, piątego i dziesiątego. Kolejność jest niezobowiązująca, choć w praktyce do tych z początku listy ciągnie mnie najbardziej.

Ceny i jakość hoteli

Nie jest to też zestawienie ofert najdroższych, najtańszych, mniej lub bardziej luksusowych.
Nie interesowała mnie cena hotelu. To nie ona była wyznacznikiem wyboru tego, a nie innego obiektu. Wybrałem miejsca, które przyciągają do siebie swoim całokształtem. Zachęcają mnie, jako podróżnika przyjazdu i wypoczynku.
Na liście znajdziesz więc oferty dostępne dla każdej kieszeni. A co mi tam … jeżeli tylko mogę się dobrze zabawić za małe pieniądze?

Linki do ofert cenowych

Nagłówki ze zdjęciami hoteli to wprost zrzuty ekranu z porównywarki ofert największych biur podroży wakacje.pl. Znajdziecie tu oferty wszystkich najważniejszych biur podróży: Tui, Itaka, Rainbow, Ecco Holiday, Ecco Travel i wielu innych.
Kliknięcie na obrazek przeniesie cię do strony hotelu, gdzie możesz zobaczyć więcej zdjęć i aktualne ceny wyjazdów z rożnych miast i w rożnych terminach. Dodatkowo pod zdjęciem znajdziesz linki do ofert alternatywnych.
Zawsze łatwo będzie wrócić do ciekawych miejsc i sprawdzić aktualną cenę.

Opisy hoteli

Dodatkowe opisy hoteli ograniczę do minimum. Dużo szczegółów znajdziecie bezpośrednio na stronach ofert pod dołączonymi linkami. Tam znajdują się opinie gości, oceny parametrów, dostępne terminy i cała góra zdjęć, które albo cię dodatkowo zachęcą, albo wręcz odwrotnie.

Lista hoteli

Czas na konkrety!
Oto lista wyszukanych przez mnie hoteli.

Serenity Fun City

Cóż można dodać … na zdjęciu wszystko widać. W takim parku wodnym to nie tylko dzieci, ale chętnie sam był poszalał 🙂

Fragment oferty hotelu ze strony wakacje.pl

Linki do ofert wypoczynku w hotelu Serenity Fun City Resort:
wakacje.pl – [klik]
Booking.com – [klik] (sam hotel)

Caves Beach Resort

Hotel wyglądający jak miasteczko jaskiniowców, a przy tym bardzo komfortowy. Na zdjęciu poniżej widać wnętrze pieczary, która jest pokojem hotelowym. Polecam wejść na dołączone linki. Tam jest kilkadziesiąt innych zdjęć. Warto zobaczyć z czystej ciekawości.

Fragment oferty hotelu ze strony wakacje.pl

Linki do ofert wypoczynku w Caves Beach Resort:
wakacje.pl – [klik]
Booking.com – [klik] – brak w ofercie

Red Sea Grand Resort

Tutaj bardzo podoba mi się bliskość wody, która obmywa schody obiektów hotelowych. Nasuwa mi skojarzenie z Wenecją. Może właśnie dlatego pociąga mnie ten hotel.

Fragment oferty hotelu ze strony wakacje.pl

Linki do ofert wypoczynku w Red Sea Grand Resort:
wakacje.pl – [klik]
Booking.com – [klik] – brak w ofercie

Red Sea Makadi Palace

Podobnie jak w poprzednim hotelu, tutaj również bliskość wody tworzy klimat. Podoba mi się!

Fragment oferty hotelu ze strony wakacje.pl

Linki do ofert wypoczynku w Red Sea Makadi Palace:
wakacje.pl – [klik]
Booking.com – [klik] – brak w ofercie

Jaz Maraya

Nowy i bardzo nowoczesny hotel, w którym widać, że architekt mocno się napracował. Proste kształty, ale jednak utrzymane w lokalnej stylistyce. Dożo przestronnych, jasnych i czystych przestrzeni. Ład i spokój, sprzyjający odpoczynkowi.

Fragment oferty hotelu ze strony wakacje.pl

Linki do ofert wypoczynku w Jaz Maraya:
wakacje.pl – [klik]
Booking.com – [klik] – brak w ofercie

Inne hotele

Jeżeli jeszcze coś wpadnie mi w oko, będę dodawał kolejne hotele.
Jeżeli znasz ciekawy hotel w Egipcie, podziel się informacją o nim w komentarzu.
Na 100% sprawdzę linki do każdego zgłoszonego hotelu. Jeżeli będzie naprawdę fajny i mi się spodoba, to być może nawet dołączę go do powyższej listy.


Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
Poniżej znajdują się ikony, dzięki którym łatwo możesz udostępnić artykuł, a na górze strony przycisk do polubienia profilu na Facebook-u. ZRÓB TO proszę! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *