Cala Tuent – Majorka – plaża, która nawet zimą wygląda jak raj

Plaża Cała Tuent, Majorka

Są takie miejsca, które zostają w głowie na zawsze. Trafiasz tam, o tak po prostu, zwiedzając.
Wiesz, że będzie plaża. Wiesz że będzie ładnie. Ot, kolejne ładne miejsce. Parkujesz auto, aparat w dłoń (tym razem był to telefon), wysiadasz, idziesz i nagle wbija Cię w glebę. Trudno powiedzieć, czy to kolor nieba, czy wody, a może światło słoneczne. Może okoliczności zatoczki, może cisza, spokój i przyroda. Może morze. Może wszystko na raz. Nie wiem, ale zapamiętałem ta krótką chwilę bardzo mocno. Mam ten obraz przed oczami i chyba nigdy tam nie wrócę, choć chciałoby się tam pojechać raz jeszcze.

Dlaczego nie wrócę? W obawie, że chwila się nie powtórzy i moment, który zapamiętałem już nie będzie taki sam. Chyba wolę pamiętać właśnie tą jedną chwilę, gdy pierwszy raz stanąłem na Cala Tuent i odebrało mi mowę.

Cala Tuent to jedna z plaż, do której dojeżdża się kultową drogą górską MA-2141 – [klik]. Leży gdzieś na uboczu i nigdy nie jest zatłoczona, nawet latem. Zimą (wtedy właśnie byliśmy) jest zupelnie pusta. Nie ma tutaj żadnego sklepu, budek z jedzeniem, kiosków z piwem, straganów z pamiątkami. Nie ma niczego, czego zwykle spodziewasz się przy plaży. Cisza, spokój, przyroda i ledwo trzymający się domek rybacki. Parking na kilka samochodów. Najprawdopodobniej dlatego nie ma wysokich ocen w internecie jako atrakcja turystyczna. Za to ode mnie ma ocenę najwyższą.

Parking przy plaży, GPS: 39°50’27.0″N 2°46’35.8″E lub 39.840834, 2.776601

Plaża Cala Tuent jest jednym z punktów, opracowanego przeze mnie planu wycieczek po Majorce – [klik]

Plaza Cala Tuent widziana z góry, z górskiej drogi dojazdowej MA-2141
Plaża Cala Tuent, Majorka
Plaża Cala Tuent, Majorka
4.9/5 - (120 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *