La Orotava – Teneryfa: atrakcje, mapa, zwiedzanie i podróż w czasie do czasów kolonialnych.

Spacer ulicami La Orotava bywa ostro pod górkę.

Kolonialne miasto

Nie ma chyba miejsca, w którym lepiej można poczuć ducha czasów kolonialnych. La Orotava to miasto na wskroś przesiąknięte klimatem kolonializmu. Ulice, którymi spacerujemy z wolna, wyglądają niemal jak plan filmowy, na który wejdą zakaz aktorzy w strojach hiszpańskich kolonizatorów. Wrażenie, że czas od XVIII wieku nie ruszył tutaj jeszcze z miejsca jest nieodparte. Warto poddać się tej atmosferze i klimatowi. Warto zwolnić niczym czas, którzy tutaj nie chce robić szybkich kroków w przód. Warto pozwolić sobie na powolny spacer … choć często powolny spacer wymusi na tobie sama ulica. Ulice w tym mieście wznoszą się czasem tak stromo, że mogłyby konkurować z bieszczadzkimi szlakami.
Nie zwiedzaj La Orotavy, spaceruj nią!
Spaceruj i idź gdzie masz ochotę. Zatrzymaj się, usiądź, wypij kawę. Nie śpiesz się.
Strać tutaj trochę czasu.

Położenie La Orotava na mapie Teneryfy.
La Orotava, Teneryfa.

Casa de los Balcones i inne rezydencje kolonialne

Miasto wypełniają doskonale zachowane kolonialne rezydencje z XVII i XVIII wieku. Powszechnie za najciekawszą z nich uważa się Dom Balkonów (Casa de los Balcones). Z zewnątrz nie robi wielkiego wrażenia, ale dusza kryje się w środku. Zajrzyj tam koniecznie.
Mimo, że o innych rezydencjach mówi i piszę się mniej, to muszę przyznać, że każda z nich robi wrażenie, zwłaszcza gdy jest czas by przyjrzeć się im bliżej, od środka. I chyba nie ma sensu ich wymieniać z nazwy … po prostu spaceruj i zaglądaj. Natkniesz się na nie na pewno!

Casa de los Balcones, współrzędne GPS:
28°23’18.0″N 16°31’33.2″W
28.388343, -16.525878 – kliknij i wyznacz trasę

La Orotava, Teneryfa.

Ogrody Wiktorii (Victoria Gardens)

Spacerując ulicami La Orotava nie zapomnij odwiedzić Victoria Gardens. To zaprojektowany w XIX wieku z eklektyczny ogród. Odwiedzających zaskakuje wyjątkowym uporządkowaniem i dbałością o najmniejsze szczegóły. Ogród uformowany jest w kształt schodkowego zbocza, z przeplatającymi się fontannami i kolorowymi dywanami kwiatów. Ze szczytu ogrodu rozciąga się wyjątkowy widok na historyczne centrum La Orotavy.
Wstęp do ogrodu jest bezpłatny.

Victoria Gardens, współrzędne GPS:
28°23’23.5″N 16°31’21.8″W
28.389870, -16.522717 – kliknij i wyznacz trasę

Hijuela del Botánico

To niewielki ogród botaniczny w formie ogrodzonego skwerku. Znajduje się zaledwie 100 m od Casa de los Balcones, a w nim możesz z bliska i bez tłumów zobaczyć, a nawet dotknąć całkiem pokaźnych rozmiarów Smocze Drzewo 🙂

Hijuela del Botánico, współrzędne GPS:
28°23’20.3″N 16°31’27.7″W
28.388973, -16.524369 – kliknij i wyznacz trasę

La Orotava – mapa spaceru

Poniżej zamieszczam mapkę z zaledwie czterema atrakcjami w mieście:
1. Casa de los Balcones
2. Plaza de la Constitución
3. Victoria Gardens
4. Hijuela del Botánico.

Wszystkie inne znajdują się pomiędzy nimi. Spacerując pomiędzy tymi punktami natkniesz się na pozostałe, interesujące miejsca w mieście.
Poniższą trasę spaceru możesz otworzyć bezpośrednio na Mapie Google (możesz powiększać, edytować lub po prostu uruchomić w nawigacji telefonu) klikając na: link do trasy spaceru po La Orotava – [klik].

La Orotava – mapa spaceru
La Orotava, Teneryfa.

Przydatne współrzędne GPS

Parking P1 – La Orotawa – parking przy Casa de los Balcones, GPS:
28°23’25.8″N 16°31’28.7″W
28.390495, -16.524630 – kliknij i wyznacz trasę

Parking P2 – La Orotawa – parking centrum, GPS:
28°23’18.0″N 16°31’35.3″W
28.388326, -16.526470 – kliknij i wyznacz trasę

Plaza de la Constitución, GPS:
28°23’26.6″N 16°31’23.5″W
28.390729, -16.523184 – kliknij i wyznacz trasę

Plan zwiedzania Teneryfy

Ten wpis jest częścią kompletnego planu zwiedzania Teneryfy - [klik]. Przewodnik zawiera plany, mapy i opisy konkretnych tras zwiedzania.
Aby zobaczyć wszystkie dostępne obecnie opisy atrakcji na Teneryfie kliknij na link: Teneryfa.

Poradnik bezpiecznego wypożyczenia samochodu: Wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote
4.9/5 - (90 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Czytam WSZYSTKIE komentarze (i to wiele razy). Pod każdym z nich mógłbym napisać, że strasznie dziękuję, bo jesteście naprawdę fantastyczni. Często wracam do komentarzy, ponieważ dodają mi motywacji i energii. Dla mnie jest to nieoceniona skarbnica dobrych emocji!
Dziękuję Wam za to tutaj (nie chce zaśmiecać komentarzy powtarzającymi się podziękowaniami). Wiedz, że zostawiając tu dobre słowo robisz dla mnie naprawdę dobrą robotę!

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
Jeden komentarz do “La Orotava – Teneryfa: atrakcje, mapa, zwiedzanie i podróż w czasie do czasów kolonialnych.

  • o
    Bezpośredni odnośnik

    Dziękuję za ten przewodnik. Jest fantastyczny. Dla kogoś jak ja, co raczej ma krótkie urlopy to mega pomoc. Czas na wertowanie przewodników mogę wykorzystać już na zwiedzenie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *