Świnoujście – atrakcje, ciekawostki, mapa, noclegi, pogoda, kamera

Stawa Młyny, Świnoujście

Odpocznij od tandety

Wakacje nad polskim morzem nie muszą być tandetne, chociaż większość nadmorskich miejscowości nas do tego przyzwyczaiła. Ciągle tkwią w epoce prowizorki, straganów, budek, plastikowej tandety, plandeki, kartonu i płyty paździerzowej ustawionej na chwilę, na sezon. Kwatera, wąski deptak zastawiony straganami z badziewiem (po 4 złote za sztukę), zejście na plażę (najlepiej też ze straganami), jedzenie smażone w przechodzonym oleju palmowym o konsystencji ropy naftowej (byle tanio, dużo i szybko) … czy ktoś tego nie widział? Czy ktoś tego nie zna?
Część miejscowości dojrzała do tego, by zmienić epokę. Widać to. Starają się. Ale takiej zmiany nie da się dokonać szybko. Świnoujście zmianę rozpoczęło ponad 25 lat temu. Powstał plan i uparcie był realizowany (zakładam, że nie było łatwo, ale przy takich projektach nigdy nie jest łatwo i nigdy nie wiadomo czy w ogóle uda się je do końca przeprowadzić). Przeróbka głównej turystycznej i wypoczynkowej części miasta trwała długo i po ponad 25 latach od powstania koncepcji została zakończona w roku 2020.

Nowe zabudowania w Świnoujściu są często bardzo nowoczesne. Nie ma lipy.

Efekt jest obłędny. Prawdziwy przeskok cywilizacyjny, na miarę najlepszych kurortów nadmorskich, jakie można spotkać w Europie. Gdyby ktoś nagle teleportował mnie do Świnoujścia, pozwolił na chwile otworzyć oczy, a potem kazał powiedzieć gdzie jestem, to nigdy nie powiedziałbym, że tak może wyglądać polska miejscowość turystyczna nad morzem. Strzelałbym w jakąś wypasioną miejscowość na Rugii (w Niemczech) lub w północnej Francji.
Świnoujście dokonało czegoś spektakularnego. Nie ma tutaj przaśnych bud i straganów. Nie ma tu ciasnoty i nie ma miejsca na bylejakość. Wszystko jest głęboko przemyślane, zadbane, wręcz dopieszczone. Wykonane z dbałością i z myślą o tym, bym ja (jako turysta, przyjeżdżający to odpocząć) mógł wypoczywać komfortowo i z przyjemnością.
Świnoujście skutecznie nawiązało do własnej historii, gdy wypoczywali tu i ukojenia szukali: cesarz Wilhelm II, Lew Tołstoj czy Tomasz Mann.

Promenady

Przez główną, wypoczynkowo-turystyczną część miasta biegną dwie, równoległe promenady.

Trzy promenady w Świnoujściu

Pierwsza to stara ale zrobiona od nowa Promenada Historyczna. Rozległa, szeroka oddzielona od drogi pasem zadbanej zieleni. Sąsiadująca z jednej strony z ciągiem niezwykle eleganckich i tworzących klimat, odnowionych, zabytkowych willi, a z drugiej z nowoczesną zabudową, której styl ściśle koresponduje z otoczeniem. Widać tu rękę i czujne oko architekta. Nie ma budowli przypadkowych, byle jakich i pozbawionych stylu. Wszystko ma stosowny charakter i smak.
Przy promenadzie pomyślano nawet o specjalnych podestach, rozsianych na całej jej długości. Każdy z podestów to rodzaj ogólnie dostępnej, małej sceny, na której artyści uliczni mogą prezentować swoją sztukę. Przy każdym podeście zainstalowany jest słupek z gniazdkiem elektrycznym. Jeżeli ktoś potrzebuje prądu (np. żeby podłączyć wzmacniacz gitarowy) to ma taką możliwość.
Na scenach prezentują się najczęściej anonimowi artyści, a sceny są na tyle daleko od siebie, że nie konkurują ze sobą. W czasie naszego krótkiego spaceru zatrzymywaliśmy się kilka razy, wsłuchując się głównie w dźwięki gitar. Wyobrażaliśmy sobie, że typowy przegląd artystyczny (np. małych form teatralnych, kabaretów stand-uperskich albo muzyki) byłby tu fantastycznym wydarzeniem.

Szeroka i wygodna promenada historyczna w Świnoujściu
Promenada historyczna w Świnoujściu

Druga promenada powstała całkiem niedawno i nosi nazwę: Promenada Zdrowia. Składa się z trzech równoległych, oddzielnych ciągów komunikacyjnych: dla pieszych, dla rolkarzy i dla rowerów. Na całej długości znajdują się przy niej ławki, miejsca odpoczynku, place zabaw, skwery z zielenią i nasadzeniami oraz specjalne tunele w formie pergol porośniętych zielenią. Przy miejscach odpoczynku zainstalowane są ogromne metalowe parasole w postaci futurystycznych “grzybów”, tworzące przyjemny i bezcenny latem cień. Rewelacja!

Ciekawostka:
Promenada zdrowia powstała w miejscu, gdzie przed 150 laty była … plaża. W ciągu ostatnich 150 lat Morze Bałtyckie naniosło tyle piasku, że przyrosło tutaj około 200 m nowego lądu. W tym pasie nowego lądu powstała Promenada Zdrowia i otaczające ją zabudowania.

Promenada zdrowia w Świnoujściu

Równolegle do obu promenad biegnie jeszcze trzeci trakt spacerowy, nazwany przez nas “ścieżką nad wydmami”. Jest to specjalny podest, który został ułożony na wbitych w wydmy palach i pozwala odbyć spacer ponad powierzchnią wydm. Na podeście znajdują się specjalne miejsca wypoczynku w formie ławeczek z widokiem na morze. Cudowny, fantastyczny pomysł! Doskonała miejscówka na zachód słońca.

Ścieżka nad wydmami w Świnoujściu

Świnoujście – atrakcje turystyczne

Gdyby w Świnoujściu oprócz perfekcyjne zorganizowanego turystycznego centrum była tylko plaża, to już nie byłoby potrzeby marzyć o niczym więcej. Świnoujście ma jednak do zaproponowania znacznie więcej. Ba! Tutaj nawet plaża jest rekordowa! To najszersza (w niektórych miejscach ma prawie 200 m szerokości) i jak wielu twierdzi najpiękniejsza plaża w Polsce. Wyliczono, że nawet w czasie pandemii, przy zachowaniu dystansu społecznego (4 m bezpiecznej odległości) na plaży w Świnoujściu może się zmieścić 375 tyś. osób.

Ogromna, szeroka plaża w Świnoujściu

Nie bez znaczenia jest fakt, że Świnoujście leży nad dość płytką Zatoką Pomorską. Płytkie wody zatoki nagrzewają się szybko, a północno-wschodnie wiatry zapobiegają, aby ciepłe wody Zatoki mieszały się z zimnymi wodami z głębin Bałtyku. Efekt jest taki, że temperatura wody przy plaży w Świnoujściu ma w lecie około 20 stopni Celsjusza, a zdarza się, że okresowo rośnie do 26 stopni. To najcieplejszy fragment Bałtyku na całym polskim wybrzeżu.
Jeżeli jednak leżenie na plaży i kąpiel w morzu to za mało i szukasz jeszcze innej aktywności, to rzuć okiem na mapkę poniżej. Zaznaczyłem na niej ciekawostki i atrakcje, które warto odwiedzić i zobaczyć przy okazji wypoczynku w Świnoujściu. Pod mapą znajdziesz trochę więcej informacji o każdej z zaznaczonych na mapie atrakcji. Numery na mapie odpowiadają numeracji przy opisach.
Zwiedzanie ułożyłem w formę zgrabnej, jednodniowej wycieczki, głównie dla osób, które chcą przyjechać do Świnoujścia na jeden, dwa dni i zobaczyć jak najwięcej. Jeżeli będziesz w Świnoujściu trochę dłużej, to zdążysz zobaczyć wszystko bez pośpiechu.

Świnoujście – mapa zwiedzania
podkład mapy: openstreetmap.org
Świnoujście – mapa atrakcji położonych poza centrum i opisanych poniżej w tekście. Kwadrat zaznaczony jako „centrum”pokrywa się z pierwszą mapką.
podkład mapy: openstreetmap.org
1. Park zdrojowy

Park w Świnoujściu jest ogromny. Znajdziesz w nim zadbane, wypielęgnowane i obsadzone kwiatami równiutkie alejki spacerowe, ale również spore obszary o charakterze leśnym. Stanowi osobną enklawę w środku miasta, odizolowaną od zgiełku otoczenia. Doskonale nadaje się na długie spacery w ciszy i spokoju. Ma sporo klimatycznie oświetlonych alejek, więc w dużej części nadaje się na spacery po zmroku. Wszędzie są ławeczki i miejsca wypoczynku, często w formie przewróconych pni, na których można usiąść. Podczas upałów cień parkowych drzew daje sporo wytchnienia i odpoczynku od ostrego słońca.
Park powstał ponad 200 lat temu przez zalesienie istniejącej tu wtedy mielizny morskiej. Dzisiaj jest obiektem zabytkowym, a wiele z rosnących tu drzew ma ponad 150 lat.

Park Zdrojowy, współrzędne GPS:
53°54’45.6″N 14°15’40.4″E
53.912678, 14.261214 – kliknij i wyznacz trasę

Park Zdrojowy w Świnoujściu
Park Zdrojowy w Świnoujściu
Nietypowa ławeczka w przewróconym drzewie
Spory fragment parku ma leśny charakter
2. Fort Anioła
Fort Anioła w Świnoujściu

Fort Anioła leży w zasadzie na terenie Parku Zdrojowego. Ma formę trzypiętrowej rotundy, otoczonej wałem ziemnym, z dużą i ciężką, podwójną bramą wjazdową. Nazwa fortu powstała jako skojarzenie z kształtem Zamku Świętego Anioła w Rzymie, który podobnie jak Fort Anioła ma formę walca.
Warto zwrócić uwagę na ciężkie, pancerne okucia okien oraz gazoszczelne drzwi. Zostały zainstalowane w okresie międzywojennym, w ramach przygotowania obiektu wojny chemicznej.
Więcej informacji znajdziesz w osobnym wpisie poświęconym Fortowi Anioła – [klik]

Fort Anioła, współrzędne GPS:
53°54’52.9″N 14°16’24.3″E
53.914689, 14.273426 – kliknij i wyznacz trasę

3. Fort Zachodni
Fort Zachodni w Świnoujściu

Zadanie Fortu zachodniego było proste i jasne: chronić wejście do portu w Świnoujściu i podejmować walkę ze zbliżającymi się wrogimi okrętami. Był wielokrotnie przebudowywany, rozbudowywany, modyfikowany na potrzeby tego, kto akurat miał go w posiadaniu. Ostateczny, znany nam dzisiaj kształt fortu to wypadkowa działań budowlanych podejmowanych na przestrzeni ponad 150 lat przez: Prusy, Szwecję, Danię, Francję, a potem Niemcy, Rosję i na koniec Polskę. Znacie jakiś obiekt militarny przy którego przebudowach grzebało więcej państw?
Obiekt jest na tyle interesujący, że przyciągnie uwagę osób nawet średnio zainteresowanych militariami. Nie wspomnę już o dzieciach, które czerpią niezmierzone ilości radości z wsiadania na armatę i kręcenia wszystkim co tylko jest pod ręką. Sam miałem sporo radości z obserwacji jak kilkuletnia dziewczynka w różowej sukience wsiada na armatę i kręci pokrętłami z ogromnym zapamiętaniem, kierując wielką lufę armatnią w kierunku swoich rodziców 🙂

Więcej informacji znajdziesz w osobnym wpisie poświęconym Fortowi Zachodniemu – [klik]

Fort Zachodni, współrzędne GPS:
53°55’05.8″N 14°16’32.2″E
53.918265, 14.275618 – kliknij i wyznacz trasę

4. Stawa Galeriowa
Stawa Galeriowa, Świnoujście

Stawa to mówiąc jaśniej znak wodny lub znak nawigacyjny umieszczony na stałe w określonym miejscu. Ma łatwo rozpoznawalny kształt i może emitować różnego rodzaju sygnały: świetlne, dźwiękowe, radiowe. Para staw tworzy zestaw znaków naprowadzających, który nazywa się nabieżnikiem. Najbardziej znanym i rozpoznawalnym polskim nabieżnikiem jest para staw w Świnoujściu, złożona ze Stawy Galeriowej i Stawy Młyny.

Stawa Galeriowa, współrzędne GPS:
53°55’18.4″N 14°16’43.5″E
53.921764, 14.278738 – kliknij i wyznacz trasę

5. Stawa Młyny (wiatrak w Świnoujściu)
Stawa Młyny, Świnoujście

Współczesny, medialny symbol miasta, najbardziej rozpoznawalny obiekt w Świnoujściu i chyba jedna z najbardziej charakterystycznych staw świata. Stawa Młyny często nazywana jest wiatrakiem ze Świnoujścia.
Być w Świnoujściu i nie mieć zdjęcia przy Stawie Młyny jest rzeczą nie do pomyślenia!
Spacer do Stawy Młyny to absolutnie konieczność, obowiązek i oczywiście ogromna przyjemność!

Stawa Młyny, współrzędne GPS:
53°55’34.4″N 14°16’38.5″E
53.926226, 14.277359 – kliknij i wyznacz trasę

6. Promenada historyczna
Na promenadzie nawet budki handlowe są eleganckie
Ściana dawnej pływalni w Świnoujściu

O promenadzie historycznej pisałem już w pierwszej części wpisu. Tutaj zamieszczam ją tylko jako element orientacyjny na mapie.

Promenada historyczna, współrzędne GPS:
53°55’11.8″N 14°15’05.0″E
53.919944, 14.251375 – kliknij i wyznacz trasę

7. Promenada zdrowia
Promenada Zdrowia,
Świnoujście. Widać ścieżkę dla rowerów (po prawej) i dla rolkarzy (po lewej)
Zielone tunele dla spacerowiczów na Promenadzie Zdrowia, Świnoujście

Promenada zdrowia to najnowsze dzieło Świnoujścia. Wybudowanie jej było możliwe ze względu na zjawisko przyrastania lądu, które sprawiło, że w ciągu ostatnich 150 lat morze naniosło tutaj tyle piasku, że przybyło ponad 200 m lądu. Półtora wieku temu była tutaj regularna plaża, potem wydmy a teraz jest promenada.

Promenada zdrowia, współrzędne GPS:
53°55’15.6″N 14°15’02.5″E
53.921005, 14.250688 – kliknij i wyznacz trasę

8. Podest nad wydmami
Podest nad wydmami, z miejscami do odpoczynku, Świnoujście.

Fantastyczny pomost spacerowy, zawieszony na palach, nad wydmami, z widokiem na morze. Przy pomoście znajdują się specjalne stanowiska z ławeczkami, pozwalające na wielogodzinne kontemplowanie widoku morza i zachodów słońca.

Podest nad wydmami, współrzędne GPS:
53°55’19.9″N 14°14’55.6″E
53.922194, 14.248779 – kliknij i wyznacz trasę

9. Tężnie solankowe
Tężnie w Świnoujściu
Tężnie w Świnoujściu

Nowa atrakcja Świnoujścia to dwie mini tężnie z ławeczkami, pozwalającymi na wdychanie powietrza wzbogaconego oparami z solanki. Usiadłem, przetestowałem. Zapach i aromat solanki faktycznie jest mocno wyczuwalny, a sama instalacja jest bardzo interesująca. Chętnych do inhalacji dróg oddechowych na pobliskich ławeczkach nie brakuje. Fajny pomysł. Tradycyjny, a jednak nowoczesny.

Tężnie solankowe, współrzędne GPS:
53°55’21.3″N 14°14’20.1″E
53.922577, 14.238904 – kliknij i wyznacz trasę

10. Latarnia morska Świnoujście
Latarnia morska, Świnoujście

Gdy 1 grudnia 1857 roku po raz pierwszy rozbłysło światło latarni w Świnoujściu, przejęła ona tytuł najwyższej latarni świata (67,7 m wysokości). Później powstały inne, wyższe ale do dzisiaj jest ona najwyższą na świecie latarnią wybudowaną z cegieł. Obecnie w rankingu wysokości wszystkich czynnych na świecie latarń zajmuje 12 miejsce. W basenie morza Bałtyckiego nie ma od niej wyższej.
Od 2000 roku jest dostępna do zwiedzania.

Ciekawostka:
W XVII wieku w Świnoujściu nie było jeszcze żadnej latarni. Funkcję latarni pełniło wtedy duże ognisko rozpalane na szczycie wzniesienia w Chorzelinie.

Parking pod latarnią morską Świnoujście, współrzędne GPS:
53°54’59.0″N 14°17’03.5″E
53.916380, 14.284305 – kliknij i wyznacz trasę

11. Fort Gerharda (Fort Wschodni)
Fort Gerharda, Świnoujście

Fort Gerharda podobnie jak opisywany trochę wyżej Fort Zachodni jest jednym z fortów wchodzących w skład Twierdzy Świnoujście. Powstał mniej więcej w tym samym czasie jako jeden z elementów kompleksowego systemu obrony wybrzeża, portu i miasta.
Zwiedzanie fortu ma formę zabawnego i wciągającego szkolenia wojskowego, prowadzonego pod okiem nieco “wrednego” i “podłego” pruskiego żołdaka.
Więcej informacji znajdziesz w osobnym wpisie poświęconym Fortowi Gerharda – [klik]

Parking przy Forcie Gerharda, współrzędne GPS:
53°54’59.5″N 14°17’08.1″E
53.916532, 14.285573 – kliknij i wyznacz trasę

12. Podziemne Miasto
Tablica informacyjna przed wejściem do Podziemnego Miasta.
Kliknięcie na zdjęcie przeniesie cię na zdjęcie panoramiczne w google.com
źródło: google.com
autor: Leszek Wysocki

Obecna nazwa Podziemne Miasto funkcjonuje od niedawna. Pierwotnie obiekt nosił nazwę Bateria Vineta, a jego budowę rozpoczęli Niemcy tuż przed wybuchem II wojny światowej. Po II wojnie światowej obiekt przejęło polskie wojsko. Zapadła decyzja, że w podziemnym kompleksie zostanie zorganizowane zapasowe stanowisko dowodzenia dla najwyższych władz wojskowych polskiej armii. Łatwo się domyślić, że przez kilkadziesiąt lat było to jedno najtajniejszych i najlepiej strzeżonych miejsc w Polsce. Pierwsi zwiedzający pojawili się tutaj dopiero w 2013 roku.

Parking dla zwiedzających Podziemne Miasto, współrzędne GPS:
53°53’51.8″N 14°20’02.3″E
53.897716, 14.333980 – kliknij i wyznacz trasę

Bunkier Podziemne Miasto, współrzędne GPS:
53°54’07.1″N 14°20’00.6″E
53.901961, 14.333500 – kliknij i wyznacz trasę

13. Bateria Goeben (oraz Bunkier Dzwon)
Bunkier Dzwon, Świnoujście
Kliknięcie na zdjęcie przeniesie cię na zdjęcie panoramiczne w google.com
źródło: google.com
autor: Patryk Tarnowski

Bateria Goeben powstała w latach 1938 – 1939, czyli tuż przed wybuchem II wojny światowej. Stanowiła ciężką artylerię nadbrzeżną przeznaczoną do zwalczania okrętów liniowych na obszarze Zatoki Pomorskiej. Szczególnie interesująca jest wieża dowodzenia, która ze względu na swój charakterystyczny kształt często nazywana jest potocznie: Bunkier Dzwon. Obecnie korzysta z niej Straż Pożarna i pełni rolę wieży obserwacyjnej do monitorowania stanu Lasów Państwowych. Przy dobrej pogodzie strażnik umożliwia bezpłatne, samodzielne zwiedzenie wieży.

Bunkier Dzwon, współrzędne GPS:’
53°54’22.7″N 14°19’25.6″E
53.906298, 14.323769 – kliknij i wyznacz trasę

Jak dojechać do Świnoujścia

Dojazd do Świnoujścia nie jest sprawą łatwą. Przynajmniej na razie. Ma się to jednak zmienić w 2022 roku, gdy planowane jest oddanie do użytku tunelu pod Świną, który zespoli Świnoujście z resztą Polski bezpośrednim połączeniem drogowym. Do tego czasu w zależności od charakteru wyjazdu do Świnoujścia masz trzy opcje do wyboru.
Wszystko zależy od tego, na jak długo się tu wybierasz. Czy będzie to dłuższy pobyt, czy może tylko zwiedzanie przez jeden dzień.

Przyjazd na dłuższy pobyt

W tym przypadku musisz dostać się na druga stronę Świny. Dopóki nie ma tunelu musisz zrobić to promem. W Świnoujściu funkcjonuję dwie przeprawy promowe.

Pierwsza z nich to “Przeprawa Warszów” obsługiwana przez promy “Bielik”, czyli miejska przeprawa promowa przeznaczona wyłącznie dla mieszkańców miasta. Samochody z obcą rejestracją nie są wpuszczane na prom. Nawet nie ma co próbować. Jeżeli jednak poruszasz się pieszo, rowerem, skuterem, motorem lub innym jednośladem, to takie ograniczenie nie istnieje. Niezależnie od rejestracji zostaniesz wpuszczony na prom.

Druga przeprawa to “Przeprawa Centrum” obsługiwana przez promy “Karsibór”. Jest przeznaczona dla wszystkich zmotoryzowanych, przy czym tak naprawdę została zbudowana z myślą o obsłudze ruchu turystycznego. Na tej przeprawie często tworzą się bardzo długie kolejki. W sezonie turystycznym spodziewaj się tutaj długiego czasu oczekiwania, zdecydowanie przekraczającego jedną godzinę. Na przekroczenie Świny promem dla ruchu turystycznego warto zarezerwować sobie około dwóch godzin. W dniach wymiany turnusów wypoczynkowych zdarza się, że czas przekroczenia Świny osiąga nawet trzy godziny. W kryzysowych sytuacjach, gdy kolejka do promu rośnie do absurdalnych rozmiarów, prom dla mieszkańców jest tymczasowo udostępniany również dla turystów.
Szczegółowy rozkład kursowania promów znajdziesz na stronie Żeglugi Świnoujskiej – [klik]

Na szczęście jest jeszcze trzecia, trochę dłuższa, ale przy dużych korkach do przeprawy często szybsza droga. Od strony Niemiec da się bowiem wjechać do Świnoujścia normalnym połączeniem drogowym bez potrzeby korzystania z promu. Najlepiej wtedy przekroczyć granicę Polsko – Niemiecką w Kołbaskowie, a następnie kierować się na Pasewalk, potem Anklam, Usedom i Świnoujście.

Przyjazd na krótki pobyt i zwiedzanie

Przyjeżdżając na krótki pobyt możesz wykorzystać każdy z powyższych sposobów na dostanie się do centrum Świnoujścia, ale szczególną uwagę chciałbym zwrócić na wykorzystanie przeprawy przeznaczonej wyłącznie dla mieszkańców miasta. Dlaczego? Na prom dla mieszkańców mogą wjeżdżać tylko samochody zarejestrowane w Świnoujściu, ale nie ma ograniczeń co do jednośladów i pieszych. Zabierane są więc bez ograniczeń wszystkie jednoślady i piesi. Co nam to daje?
W pobliżu nabrzeża gdzie przybijają promy znajdziesz kilka parkingów (bezpłatnych i płatnych), na których możesz zostawić swoje auto, następnie natychmiast wsiąść na prom i po kilkunastu minutach jesteś po drugiej stronie, w centrum Świnoujścia. Żaden inny sposób nie jest szybszy i wygodniejszy od tego. Zamiast tracić kilka godzin na przeprawę przez Świnę w obie strony razem z samochodem, robisz to w kilkanaście minut. Wysiadasz niemal w tym samym miejscu, gdzie i tak musiałbyś zostawić samochód. Robię tak zawsze, gdy odwiedzam Świnoujście na jednodniową wycieczkę. Do czasu otwarcia tunelu będzie to najlepsze rozwiązanie, na szybkie dostanie się do miasta.

Noclegi w Świnoujściu

Noclegi w Świnoujściu zawsze wybieram ze sprawdzonej i obszernej bazy noclegów na Booking.com. Mam tu szeroki wybór noclegów w różnych przedziałach cenowych i dużą pewność, że wszystko będzie tak jak w ofercie. Booking pilnuje bowiem, żeby oferowane noclegi miały deklarowaną przez właściciela obiektu jakość. Wyrzuca ze swojej oferty propozycje, których opis jest niezgodny ze stanem faktycznym. Nie wystarczy więc zapłacić za to, że oferta znajduje się w bazie Booking, trzeba jeszcze dbać o utrzymanie jakości. Dla mnie, jako klienta, który przyjechał wypocząć (a nie denerwować się), jest to bardzo ważne.
Poniżej zamieszczam link do bazy noclegowej Świnoujścia oraz kilka wybranych przeze mnie propozycji noclegów. Link został przygotowany tak, że od razu filtruje oferty tylko dla Świnoujścia, odrzucając oferty z innych miejscowości. Zdecydowanie ułatwia to szukanie:
– sprawdź ofertę noclegów, apartamentów i hoteli w Świnoujściu – [klik]

Apartamenty Bryza Świnoujście

Apartamenty Bryza w Świnoujściu cieszą się dużą popularnością, ze względu na przystępną cenę, a jednocześnie dobrą jakość i komfort wypoczynku. Pod nazwą Apartamenty Bryza kryje się kilkanaście budynków, apartamentowców z pokojami przeznaczonymi na wynajem. Mieszczą się w różnych częściach Świnoujścia. Poniżej zamieszczam zestawienie oferty Apartamentów Bryza, z linkami do każdej lokalizacji. Oferta jest szeroka i jest w czym wybierać.

Sprawdź wolne pokoje w Apartamentach Bryza:

Apartamenty Bryza – Kapitańska 7 – [klik]
Apartamenty Bryza – Bałtyk – [klik]
Apartamenty Bryza – Chełmońskiego – [klik]
Apartamenty Bryza – Matejki 1B
Apartamenty Bryza – Monte Cassino 8 – [klik]
Apartamenty Cesarskie – Bryza – [klik]
Apartamenty Bryza – Chełmońskiego – [klik]
Apartamenty Bryza – Centrum – [klik]
Apartamenty Bryza – Kwartał Róży Wiatrów – [klik]
Apartamenty Bryza – Debina – [klik]
Apartamenty Bryza – Ułańska – [klik]
Apartamenty Bryza – Żeromskiego – [klik]
Platan – Apartamenty Bryza – [klik]

Apartament KAROLKA Platan Świnoujście – [klik]

6 – osobowy apartament o powierzchni 55m2, w pobliżu plaży

kliknij w obrazek i zobacz aktualną ofertę
Apart Świnoujście – [klik]

4-osobowy apartament o powierzchni 40m2, w bardzo atrakcyjnej cenie

kliknij w obrazek i zobacz aktualną ofertę
Monte Carlo Boutique Hotel – [klik]

2-osobowy pokój w czterogwiazdkowym hotelu, w pobliżu plaży, w rewelacyjnej cenie

kliknij w obrazek i zobacz aktualną ofertę

Świnoujście pogoda

Poniżej znajdziesz aktualną prognozę pogody dla Świnoujścia na najbliższe 7 dni. Prognoza aktualizuje się w czasie rzeczywistym.

ŚWINOUJŚCIE pogoda

Świnoujście kamera

Poniżej zamieszczam obraz z kamery na plażę w Świnoujściu. Obraz odświeża się co kilka minut.

4.9/5 - (152 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Czytam WSZYSTKIE komentarze (i to wiele razy). Pod każdym z nich mógłbym napisać, że strasznie dziękuję, bo jesteście naprawdę fantastyczni. Często wracam do komentarzy, ponieważ dodają mi motywacji i energii. Dla mnie jest to nieoceniona skarbnica dobrych emocji!
Dziękuję Wam za to tutaj (nie chce zaśmiecać komentarzy powtarzającymi się podziękowaniami). Wiedz, że zostawiając tu dobre słowo robisz dla mnie naprawdę dobrą robotę!

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
7 komentarzy do “Świnoujście – atrakcje, ciekawostki, mapa, noclegi, pogoda, kamera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *