Wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Lanzarote. Wypożyczalnie samochodów – porównanie ofert

Z tego wpisu dowiesz się jak bezpiecznie, bez karty kredytowej i bez depozytu wypożyczyć samochód z pełnym ubezpieczeniem na Wyspach Kanaryjskich:
1. np. za 16,5 Euro w lokalnej wypożyczalni Orlando (bezpośrednio na stronie Orlando lub przez Rentalcars)
2. np. za 25 Euro w sieciowej wypożyczalni AVIS (bezpośrednio na stronie AVIS lub przez Rentalcars)

Nie radzę jednak kończyć czytania już tutaj i natychmiast klikać na powyższe linki. Dalej znajdziesz wiele cennych informacji, które pozwolą ci znaleźć naprawdę najlepszą ofertę!


### istotny fragment tekstu dopisany w 2021 roku, w trakcie pandemii ###

Uwaga na ceny wynajmu samochodów w pandemii !!!

Pandemia COVID-19 wywróciła ceny wynajmu samochodów do góry nogami. Wzrost cen wynajmu aut jest ogromny. Oficjalne komunikaty mówią o tym, że wzrost cen spowodowany jest koniecznością utrzymania wysokich rygorów sanitarnych. W mojej opinii wysokie rygory sanitarne nie uzasadniają aż takiego wzrostu kosztów wynajmu aut. A z jakim wzrostem mamy do czynienia? Wynajem na 5 dni, który zrobiłem w czasie podróży tuż przed pandemią kosztował mnie niecałe 70 EUR (z pełnym ubezpieczeniem). Dzisiaj za dokładnie ten sam wynajem pokazują mi się ceny na poziomie 400 - 450 EUR. Horror! Dlaczego tak jest? Jestem przekonany, że wypożyczalnie kompensują sobie mniejszą ilość klientów wyższą ceną. Jeden wynajem musi w tej chwili “odpracować” zmniejszony popyt.

Czy jest sposób na wysokie ceny w trakcie COVID-19?

Ponownie przeanalizowałem oferty kilkunastu najlepszych wypożyczalni i kilku najlepszych porównywarek cen. Znalazłem jeden wspólny mianownik. W zasadzie ceny cały czas są bardzo wysokie, ale radykalnie spadają (o 50% albo nawet więcej), na chwilę przed planowanym wyjazdem. Najniższe ceny są mniej więcej na 5 - 10 dni przed terminem planowanego wyjazdu i spadają do poziomu około 50 EUR za jeden dzień wynajmu, w opcji z pełnym ubezpieczeniem. Każdą cenę na tym poziomie lub niższym należy teraz (szczególnie w sezonie letnim) traktować jako atrakcyjną (oczywiście jeżeli dotyczy wypożyczenia z pełnym ubezpieczeniem). Rezerwacja z wyprzedzeniem 1-5 dni obarczona bardzo dużym ryzykiem i ceny przy tak krótkim wyprzedzeniu często (chociaż nie wszędzie) znowu rosną.

Oferta wybranej przeze mnie i opisanej poniżej wypożyczalni nadal jest najlepsza, ale jest drożej niż było. Rezerwacji dokonuj tak jak napisałem: 5 - 10 dni przed planowanym odbiorem auta. Wtedy cena powinna być najniższa.

Z porównywarek polecam ewentualnie szukać w dwóch: Discover Cars - [klik] oraz Rentalcars - [klik]. Dysponują szerokimi ofertami, a jednocześnie mają podpisane umowy z różnymi grupami wypożyczalni. Dzięki temu sprawdzasz różne oferty, z różnych grup. Szczególnie ciekawą alternatywą jest tutaj Discover Cars - [klik], posiada bowiem umowy z wieloma lokalnymi, małymi wypożyczalniami. Możliwe, że uda się ustrzelić jakaś lokalną promocję. Pozostałe porównywarki to praktycznie kopia tego co znajdziesz w Rentalcars - [klik].

Wszystkie pozostałe uwagi i porady, które zawarłem w dalszej części wpisu nadal mają zastosowanie, więc lektura dalszej części jest obowiązkowa. Znajdziesz tam wprawdzie moje narzekania, że 50 EUR na dzień to drogo, ale przypominam, że dotyczyło to sytuacji sprzed COVID-19. Aktualnie mamy inną sytuację.

### koniec fragmentu dopisanego w 2021 roku ###

Przeczytaj zanim zaczniesz rezerwować!

Kiedy ładnych parę lat temu pierwszy raz byłem na Teneryfie niestety postępowałem dość spontanicznie. O wynajęciu samochodu myślałem dopiero gdy już 2 dni mieszkaliśmy w miejscowym hotelu. Sprawę wynajęcia załatwiłem szybko … poszedłem do recepcji hotelu i zapytałem czy mogą pomóc w temacie wynajęcia samochodu. Oczywiście recepcje we wszystkich hotelach są do tego doskonale przygotowane. Najczęściej współpracują z malutkimi, lokalnymi wypożyczalniami. Pan w recepcji wykonał dosłownie jeden telefon i po trzech minutach miałem już zarezerwowane auto. Była to (pamiętam to doskonale) mocno wysłużona KIA Picanto, która (gdy było wyraźnie z górki) na dwupasmówce w kierunku Santa Cruz potrafiła rozpędzić się niemal do 107 km/h 🙂
Cała rodzina aż kwiczała z radości gdy wreszcie udało nam się tym autem przekroczyć magiczną barierę 100 km/h. Ja nie wiedziałem czy trzymać kierownicę czy może łapać za inne elementy karoserii, bo miałem wrażenie, że właśnie się rozpadamy na części. Wszystko trzęsło się tak, jakbyśmy przechodzili przez atmosferę wracając z podróży kosmicznej na Marsa.
Faktem jest, że KIA Picanto poradziła sobie nawet z wyjazdem pod dolną stację kolejki na wulkanie Teide na wysokość 2 555 m n.p.m., ale było to trudne nie tylko dla mnie jako kierowcy, ale i dla niej.

Moja KIA Picanto za 50 Euro dziennie

Ucz się na moich błędach!

Wynajem kosztował mnie 50 Euro za każdy dzień i nie było konieczności posiadania karty kredytowej, ani nie był zakładany żaden depozyt. Jedyne co mi było potrzebne to dowód osobisty i prawo jazdy.
Niby wszystko fajnie ale dzisiaj zrobiłbym inaczej.
Maleńkie lokalne wypożyczalnie posiadające zaledwie kilka aut najczęściej nie wymagają żadnych dodatkowych zabezpieczeń (w formie karty kredytowej, czy depozytu) i to jest fajne. Niestety po jakimś czasie, gdy zacząłem drążyć temat okazało się, że 50 Euro za dzień to bardzo drogo. Gdybym zrobił wcześniej uczciwe rozeznanie byłbym w stanie wypożyczyć lepsze auto, za mniej niż połowę tej kwoty. Oczywiście również bez potrzeby posiadania karty kredytowej.
Istotną wadą takich mikro wypożyczalni jest też stan techniczny pojazdów. W małych wypożyczalniach samochody rzadko są wymieniane i jeżdżą aż padną … dosłownie. Biorąc auto z takiej wypożyczalni nie spodziewaj się luksusów. Kilkuletni samochód, który nieustannie jest katowany po górskich i stromych drogach wyspy (start, stop, sprzęgło, hamulec …. i tak w kółko) przez kierowców o różnych umiejętnościach, po kilku latach to prawdziwy wrak.
W małych wypożyczalniach praktycznie zawsze spotykał mnie ten sam problem: spalone lub mocno zużyte sprzęgło oraz mocno zużyte hamulce. Kiedyś dostałem nawet auto z tak zużytym sprzęgłem, że spod maski po kilku kilometrach zwykłej jazdy poleciał dym. Oczywiście paliło się sprzęgło, którego już praktycznie nie było w momencie gdy odbierałem auto. Dramat.
Dopóki jednak ktoś będzie chciał jeździć takim wrakiem to w mikro wypożyczalni będzie on wypożyczany.
Na górskich drogach np. Teneryfy nie ma jednak żartów. Jest stromo, kręto, ciasno i niebezpiecznie. Nie ryzykuj wynajmu samochodu z garażowej wypożyczalni!
Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji są średnie wypożyczalnie, z solidną flotą oraz wybrane sieciówki.
Lokalna wypożyczalnia o średniej wielkości i z ugruntowaną pozycją na rynku na pewno nie zawdzięcza swojej pozycji przypadkowi. Sieciówki z kolei mają przyjęte standardy, których muszą się trzymać. W obu przypadkach flota jest regularnie odnawiana i serwisowana, więc można czuć się bezpiecznie.

Ile kosztuje wypożyczenie auta na Wyspach Kanaryjskich w dobrej firmie?

I tutaj niespodzianka! Tak jak napisałem na początku, wynajem będzie zdecydowanie tańszy i lepszy niż ten, który opisałem we wcześniejszym akapicie. Informacje, które zamieszczam poniżej to wynik własnych wieloletnich doświadczeń oraz szczegółowej analizy ofert blisko 20 działających na Wyspach Kanaryjskich różnych wypożyczalni samochodów, o rożnym rozmiarze i zasięgu.
Nie będę tutaj oczywiście opisywał analizy wszystkich ofert. Pokażę tylko te, które wybrałem, uznając je za najlepsze. Jednocześnie są to oferty, z których sam skorzystałbym jadąc dzisiaj na Teneryfę (uczepiłem się tej Teneryfy, to już będę się jej trzymał).

Podchodząc do analizy przyjąłem, że:
– wynajem ma być możliwy bez użycia karty kredytowej
– wynajem ma być możliwy bez konieczności blokowania pieniędzy w formie depozytu, lub depozyt musi być naprawdę bardzo niski
– firma ma być znana, pewna i sprawdzona
– cena musi być atrakcyjna (zdecydowanie niższa niż ta, którą zapłaciłem kiedyś ja)

Przeprowadzona analiza doprowadziła do wyboru dwóch ofert. Pierwsza, to oferta dużej, znanej i sprawdzonej wypożyczalni sieciowej, oferującej świetne warunki wynajmu. Druga to oferta solidnej wypożyczalni lokalnej, oferującej wynajem samochodów na wszystkich największych Wyspach Kanaryjskich (Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Lanzarote). Tak się składa, że z obu korzystałem i jestem z nich bardzo zadowolony.
Poniżej opisów tych dwóch ofert, zamieszczę podstawowe informacje związane z wynajmem, które warto znać wypożyczając samochód. Jeżeli nie masz doświadczenia w wynajmowaniu samochodu warto je przeczytać. Jestem pewien, że się przydadzą.

Lokalna wypożyczalnia samochodów – Orlando

Orlando – [klik] to wypożyczalnia która zajmuje się wypożyczaniem samochodów wyłącznie na Wyspach Kanaryjskich. W innych częściach świata nie mają żadnych wypożyczalni. Funkcjonują wyłącznie w obszarze Wysp Kanaryjskich. Mają świetną opinię. Sam również byłem zadowolony z ich usług.
Ich ceny są praktycznie najlepsze na wyspie.
Istnieje jednak jedna rzecz, którą trzeba wiedzieć w przypadku Orlando. Ze względu na dobrą ofertę cenową wypożyczalnia jest bardzo popularna. W sezonie letnim, podczas szczytu turystycznego odbiór samochodu trwa tutaj zwykle dłużej niż w innych wypożyczalniach. Na to klienci narzekają najczęściej. Warto wkalkulować to w swoje plany.
Dla porównania wyszukałem w Rentalcars ich ofertę według identycznych parametrów, jak zrobię to poniżej dla AVIS-a: na 4 dni między 7 a 11 października 2019 roku. Wynik wyszukiwania widać poniżej.

Jak widać na obrazku, za wynajem samochodu Renault Twingo bez karty kredytowej, bez wkładu własnego i z pełnym ubezpieczeniem zapłacimy łącznie 287,84 PLN.
Dzienny koszt to około 16,5 Euro (!!!).
I jak się to ma do zapłaconych przeze mnie w recepcji hotelu 50 Euro za dobę???

Dla pewności warto kliknąć jeszcze w link „Orlando warunki wynajmu” i zobaczyć co zawiera sekcja „Depozyty, Wkład własny i Zabezpieczenia”. Jeżeli zawiera zapisy jak poniżej, to wszystko jest jak trzeba.

Oczywiście należy zwrócić uwagę, by była to Oferta Specjalna, ponieważ (podobnie jak opisywałem to powyżej przy omawianiu AVIS-a) w wynikach wyszukiwania znajdziecie oferty z Orlando również w innych wariantach.
Inne warianty, nie zawierające pełnego ubezpieczenia są co prawda tańsze, ale przy odbiorze auta wypożyczalnia zażąda karty kredytowej i założy na niej blokadę środków w wysokości 780 Euro! Jednocześnie w przypadku kolizji lub kradzieży samochodu, twój maksymalny wkład własny jako rekompensata poniesionych kosztów dla wypożyczalni to 780 Euro. Ponownie ostrzegam, by nie było niespodzianki.

Oczywiście możesz też sprawdzić i porównać cenę z ofertą bezpośrednio na stronie Orlando – [klik].

Jak wyszukać ofertę Orlando w wyszukiwarce Rentalcars?

Postępujemy identycznie jak w poprzednim przypadku.
1. Wchodzisz na stronę Rentalcars.com – [klik]

2. Wprowadzasz do formularza na stronie głównej: miejsce (Teneryfa), termin odbioru i zwrotu samochodu (jak poniżej) i naciskasz przycisk „Szukaj

3. Czekasz aż pojawią się wyniki i w panelu po lewej stronie, w sekcji „Nazwa dostawcy” zaznaczasz pole obok Orlando

4. W ten sposób masz odfiltrowywane inne oferty i widzisz tylko auta z oferty Orlando (logo dostawcy auta widoczne jest w lewym dolnym rogu oferty jak na obrazku poniżej). Teraz musisz odszukać wybrać ofertę z opisem „Oferta Specjalna” takim jak przedstawiłem to poniżej. Wtedy pozostaje już tylko przejść do kolejnych kroków naciskając przycisk „Rezerwuj teraz”.

UWAGA!
Jeżeli w kolejnym kroku Rentalcars zaproponuje ci dodatkowe ubezpieczenie samochodu, to nie wykupuj go. Dla Ofert Specjalnych zawierających już pełne ubezpieczenie dodatkowe, ubezpieczenie proponowane przez Rentalcars nie jest już do niczego potrzebne. Nie ma sensu dwa razy płacić za to samo.

Wypożyczenie auta bezpośrednio na stronie Orlando

Jeżeli z jakichś powodów lepiej jest dla ciebie dokonać wypożyczenia bezpośrednio na stronie wypożyczalni Orlando, to poniżej zamieszczam instrukcję. W instrukcji zwracam uwagę, które opcje w procesie wynajmu trzeba zaznaczyć, by przy wynajmie nie była potrzebna karta kredytowa i by wypożyczalnia nie zakładała żadnego depozytu.
Instrukcja może się przydać, zwłaszcza jeżeli żaden z języków, w których dostępna jest storna Orlando nie jest ci bliski, lub po prostu nie masz jeszcze doświadczenia w rezerwacji samochodu przez internet.

1. Wchodzisz na stronę Orlando
Tutaj od razu UWAGA!
Na stronie Orlando bardzo często trwa promocja i jest duże prawdopodobieństwo, że na nią trafisz (w promocji najczęściej pojawia się możliwość uzyskania 15% rabatu). Na samej stronie niestety nigdy nie ma informacji czy promocja jest akurat aktywna, czy nie.
Poniżej zamieszczam kupon promocyjny z linkiem. Kliknięcie na niego przeniesie cię na stronę Orlando. Jeżeli promocja będzie aktywna to w trakcie rezerwacji wyświetli się informacja (w formie wyskakującego okienka) o możliwej do uzyskania zniżce. Jeżeli nie, no to dojdziesz po prostu do końca rezerwacji i informacja nie pojawi się.
W trakcie pisania artykułu, gdy dokonywałem próbnej rezerwacji, takie okienko pojawiło się. Poniżej opiszę więc co zrobić by skorzystać z proponowanej przez Orlando promocji, gdy pojawi się okienko.
Tymczasem, przechodzimy do strony Orlando naciskając na link w poniższym kuponie i rozpoczynamy rezerwację:

15% rabat
Promocja

Rabat na wynajem samochodu na Wyspach Kanaryjskich: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Lanzarote.

Po wejściu przez niniejszy link, podczas rezerwacji pojawi się okno, w którym należy podać swój e-mail. Na podany e-mail przyjdzie wiadomość z linkiem do oferty z rabatem 15%.

More Less
Dostępny
LinkedIn

2. Będąc już na stronie Orlando na początek wybierz język, w którym najłatwiej ci się poruszać (strona domyślnie otwiera się w języku Hiszpańskim). Wyboru języka dokonujesz w prawym górnym rogu, jak wskazuje strzałka na obrazku poniżej.

3. W okienko wyszukiwania wprowadź miejsce wypożyczenia (po kliknięciu w okno rozwinie się lista z możliwymi miejscami odbioru na wszystkich wyspach). Wprowadź dzień i godzinę odbioru i zwrotu samochodu. Zwróć uwagę, żeby oprócz daty wprowadzić również przybliżoną godzinę. Sam często o tym zapominam i wtedy klikanie w zielony przycisk „BOOK NOW” nic nie daje.
Jeżeli masz więcej niż 21 lat, to pole obok „I AM OVER 21 YEARS OLD” powinno być zaznaczone „ptaszkiem”. Osoby w wieku 21 lat i młodsze obciążane są dodatkową opłatą, która pokrywa dodatkowe ubezpieczenie uwzględniające młody wiek kierowcy.
Naciskamy na „BOOK NOW” i przechodzimy dalej.

3. Pojawiła się lista dostępnych samochodów wraz z cenami. Wybieram opcję „Pay now”, czyli płatności od razu. Jest tańsza, a ja jestem zdecydowany na wynajem więc nie ma sensu dopłacać.
Klikam na zielony przycisk, tak jak pokazuje strzałka na obrazku poniżej.

4. Na kolejnej stronie rezerwacji musimy wprowadzić dane kierowcy (jeżeli rezerwujesz w czyimś imieniu, pamiętaj, że podać należy dane kierowcy). Zaznaczamy też, że interesuje nas pełne ubezpieczenie, które gwarantuje nam, że wynajem będzie bez karty kredytowej, bez depozytu i bez wkładu własnego.
Zaznaczamy więc opcję: Total Protection Insurance, tak jak pokazuje to strzałka na obrazku poniżej.
Przy okazji widzimy koszt, jaki poniesiemy dodatkowo za każdy dzień ubezpieczenia, które wybraliśmy.

5. Przechodzimy w dół strony i tam widzimy posumowanie i łączną kwotę, jaką przyjdzie nam zapłacić za wynajem.
Tutaj należy zaakceptować regulamin wypożyczalni i politykę prywatności klikając na przycisk po lewej.
Następnie przechodzimy dalej klikając na „CONFIRM INFORMATION AND CONTINUE”.

6. Na następnej stronie możemy zobaczyć podsumowanie informacji i rezerwacji. Jeżeli wszystko się zgadza, zatwierdzamy rezerwację przyciskiem „BOOKING NOW”.
Potem pozostaje już tylko płatność i gotowe. Na maila trafi do ciebie odpowiednie potwierdzenie rezerwacji.

Promocja na Orlado

Bardzo często na Orlando ma miejsce promocja. Wtedy w pewnym momencie w trakcie robienia rezerwacji samoistnie pojawi się następujące okienko:

Oznacza to, że masz szansę skorzystać z dodatkowej promocji. W tym przypadku jest to 15% i z taką promocją mamy na Orlando do czynienia najczęściej.
Żeby skorzystać z promocji musisz w oba pola wpisać swój adres e-mail (w oba ten sam), i zaznaczyć pole w lewym dolnym rogu (zgoda na otrzymywanie ofert specjalnych).
Potem naciskasz na przycisk: „I WANT IT
Jeżeli wszystko poszło dobrze to zobaczysz potwierdzenie o następującej treści:

Oznacza to, że na twojego maila został wysłany specjalny link. W tym momencie przerwij rozpoczętą rezerwację i nie kontynuuj jej. Poczekaj aż przyjdzie do ciebie mail z dedykowanym dla ciebie linkiem. Link, a tym samym promocja będzie aktywny tylko przez 36 godzin. W tym czasie musisz w niego kliknąć i dokończyć rozpoczęta rezerwację.
Link w mailu będzie miał formę przycisku jak poniżej:

Po naciśnięciu na link otrzymany w mailu zostaniesz z powrotem przeniesiony na stronę Orlando, do rozpoczętej przez ciebie wcześniej rezerwacji i będzie można ją kontynuować.
Będzie ona wyglądała tak jak na obrazku poniżej. Cena będzie już pomniejszona o przysługujący ci rabat 15%, a w górnej części strony będzie dodatkowo widoczna informacja potwierdzająca to (jak na obrazku poniżej).

Kontynuując rezerwację zgodnie z instrukcją zobaczysz nowe, niższe wartości kosztów twojej rezerwacji.

Gratuluję !!! Udało ci się uzyskać dodatkowy rabat od Orlando.
Małe a cieszy 😀

Po szczęśliwym powrocie do domu z wypoczynku możesz ponownie przejść do treści promocyjnego maila od Orlando. W jego stopce znajdziesz link, dzięki któremu możesz odwołać swoją zgodę na otrzymywanie promocji i informacji handlowych … aż do następnego razu, gdy potrzebny ci będzie rabat na wypożyczenie auta.
Link wskazuje strzałka na poniższym obrazku:

Sieciowa wypożyczalnia samochodów – AVIS

Wypożyczalni AVIS chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jest obecna w zasadzie wszędzie, ale nie wszędzie ma atrakcyjną ofertę. Sieciówki mają to do siebie, że swoją ofertę często kształtują różnie w zależności od rynku. Na Teneryfie akurat AVIS wygląda naprawdę bardzo atrakcyjnie.
W chwili pisania artykułu przeszukałem bazę porównywarki cenowej wynajmu samochodów Rentalcars oraz bezpośrednio stronę AVIS – [klik]. Promocji, która jest na stronie Rentalcars (a jest ona dostępna na Rentalcars co najmniej od kilku tygodni) na stronie AVIS-a nie znalazłem. W tej chwili najkorzystniej więc będzie wynająć samochód za pośrednictwem Rentalcars.
Wyszukując ofertę, jako datę wynajmu samochodu wprowadziłem datę odległą o około 3 tygodnie od dnia, w którym dokonywałem wyszukiwania. Konkretnie były to 4 dni pomiędzy 7 a 11 października 2019 roku.
Oferta AVIS-a na stronie Rentalcars wyglądała następująco:

Za 4 dni wynajmu samochodu Volkswaegn Up!, z pełnym ubezpieczeniem, bez wkładu własnego i depozytu zapłacimy 428,54 PLN. Oznacza to, że dziennie wynajem będzie nas kosztował 107 PLN, czyli około 24,5 Euro. Uważam, że oferta jest świetna! Zresztą gdy poszukasz samodzielnie i przeanalizujesz kilka innych ofert, to przekonasz się, że mam rację.
Na ofercie czerwonymi strzałkami zaznaczyłem bardzo istotne informacje, na które musisz zwrócić uwagę podczas rezerwacji.

1. Kolorowa ramka „Oferta Specjalna” – oferta, której szukasz i którą polecam, to oferta z opisem „Oferta Specjalna” i zawierająca dodatkowe informacje jak na obrazku powyżej. Ten opis gwarantuje ci wynajęcie auta bez karty kredytowej i bez depozytu, z pełnym ubezpieczeniem i bez wkładu własnego w razie wypadku.
Wybór oferty nie zawierającej tego opisu sprawi, że podczas wynajmu wypożyczalnia będzie żądała od ciebie karty kredytowej i złożenia depozytu. Zwracam na to uwagę, żeby nie było potem niespodzianki.

2. Link „AVIS warunki wynajmu” – przed naciśnięciem przycisku „Rezerwuj Teraz” kliknij na link „AVIS warunki wynajmu”. Otworzy się okienko, w którym kliknij na napis „Depozyty, Wkład własny i Zabezpieczenia”. Po kliknięciu rozwinie się informacja, w której powinien znajdować się zapis jak na obrazku poniżej.

Jeżeli tak jest, to oznacza, że wybrana przez ciebie oferta jest tą, o którą nam chodzi i możesz śmiało rozpocząć proces rezerwacji naciskając na przycisk „Rezerwuj Teraz

Oczywiście znajdziesz w Rentalcars na ten sam samochód tańszą ofertę i to pochodzącą również z AVIS-a, ale uczulam, że to nie jest ta sama oferta! Zobacz zrzut ekranu jak poniżej.

Zwróć uwagę, że nie ma na tej ofercie dodatkowego opisu „Oferta Specjalna”. Samochód wynajęty z tej oferty nie ma pełnego ubezpieczenia i w przypadku kolizji drogowej lub kradzieży możesz zostać obciążony tzw. wkładem własnym w wysokości do 1800 Euro, na pokrycie strat na rzecz wypożyczalni.

Jak wyszukać ofertę AVIS w wyszukiwarce Rentalcars?

Ze względu na ogromną bazę danych wypożyczalni aut, wyników wyszukiwania na Rentalcars będzie mnóstwo, a ich uszeregowanie niekoniecznie takie jak oczekiwane przez nas. Żeby ułatwić sobie życie warto użyć filtru. Najprościej będzie wykonać czynności w takiej kolejności:
1. Wchodzisz na stronę Rentalcars.com – [klik]

2. Wprowadzasz do formularza na stronie głównej: miejsce (Teneryfa), termin odbioru i zwrotu samochodu (jak poniżej) i naciskasz przycisk „Szukaj

3. Czekasz aż pojawią się wyniki i w panelu po lewej stronie, w sekcji „Nazwa dostawcy” zaznaczasz pole obok AVIS-a

4. W ten sposób masz odfiltrowywane inne oferty i widzisz tylko auta z oferty AVIS-a (logo dostawcy auta widoczne jest w lewym dolnym rogu oferty jak na obrazku poniżej). Teraz musisz odszukać wybrać ofertę z opisem „Oferta Specjalna” takim jak przedstawiłem to poniżej. Wtedy pozostaje już tylko przejść do kolejnych kroków naciskając przycisk „Rezerwuj teraz”.

UWAGA!
Jeżeli w kolejnym kroku Rentalcars zaproponuje ci dodatkowe ubezpieczenie samochodu, to nie wykupuj go. Dla Ofert Specjalnych zawierających już pełne ubezpieczenie dodatkowe, ubezpieczenie proponowane przez Rentalcars nie jest już do niczego potrzebne. Nie ma sensu dwa razy płacić za to samo.

Co trzeba wiedzieć przed wypożyczeniem?

Poniżej znajdziesz kilka podstawowych informacji, z którymi warto się zapoznać przed wypożyczeniem. Dotyczą głownie zakresu ubezpieczeń i odpowiedzialności jaką możesz ponosić przy wyjmie. Zaproponowane przeze mnie powyżej opcje wynajmu w zasadzie ograniczają twoją odpowiedzialność do zera, ale uważam, że to co zawarłem poniżej koniecznie trzeba przynajmniej raz przeczytać. W razie potrzeby zawsze możesz tu znowu zajrzeć.

Co to jest depozyt na karcie kredytowej?

Depozyt to kwota, którą wypożyczalnia blokuje na karcie kredytowej. Ta kwota nie znika z twojej karty. Nadal się na niej znajduje, ale nie jest możliwa do wykorzystania.

Przykład:
Załóżmy, że masz kartę kredytową z limitem 3000 PLN. Wypożyczasz samochód z wypożyczalni, a w warunkach wypożyczenia jest informacja o depozycie w wysokości 500 EUR. Odbierasz samochód, a wypożyczalnia podczas odbioru zakłada na karcie depozyt, zgodnie z umową 500 EUR. Na twojej karcie nadal jest 3000 PLN ale 500 EUR * 4,3 = 2 100 PLN, jest zablokowane i dopóki blokada nie zostanie zdjęta, nie możesz z tych środków skorzystać. Do dyspozycji zostaje ci 900 PLN.

Jeżeli miałeś plan, żeby tą samą kartą płacić za hotel, który kosztuje np. 1500 PLN, to nie uda się. Depozyt zostanie zdjęty najwcześniej po około 24 godzinach od momentu zwrotu samochodu, a często trwa to nawet dłużej niż tydzień. Warto o tym pamiętać i najlepiej do płatności za inne zobowiązania mieć inną karę (debetową) lub odpowiednio wyższy limit na karcie kredytowej.

Po co jest depozyt na karcie kredytowej?

W ten sposób wypożyczalnie zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami. Gdyby klient nie wypełnił warunków umowy, to koszty z tym związane wypożyczalnia potrąca sobie z depozytu. Załóżmy, że spóźniłeś się o 8 godzin ze zwrotem samochodu. Umowa przewiduje za to dodatkową opłatę. Wypożyczalnia niezależnie od twojej woli może pobrać sobie z depozytu stosowną opłatę.
Inny przykład: odebrałeś samochód z pełnym bakiem, a oddałeś z pustym. Wypożyczalnia pobiera sobie wartość pełnego tankowania i do tego koszt dodatkowy koszt obsługi. Wychodzi to obecnie mniej więcej tak, jakby litr paliwa kosztował 2 EUR. Czyli np. bak paliwa 50 L * 2 EUR/L = 100 EUR. Tyle mniej więcej zniknie z depozytu. Przykłady można mnożyć (rysa na samochodzie, zbite lusterko, zbita szyba, zniszczona tapicerka itp.).

Wkład własny i ubezpieczenie samochodu

Oprócz depozytu, który blokowany jest bezpośrednio na twojej karcie kredytowej, wypożyczenie samochodu wiąże się z przyjęciem na siebie zobowiązania o tak zwanym wkładzie własnym.

Wkład własny obowiązuje w przypadku:
– zniszczenia lub uszkodzenia samochodu
– kradzieży samochodu

Każda wypożyczalnia ma ustalone własne kwoty udziału własnego. Osobno dla zniszczenia i osobno dla kradzieży samochodu.
Jest to koszt jaki maksymalnie zobowiązujesz się ponieść w przypadku gdy będzie miało miejsce jedno z powyższych zdarzeń.
Założenie jest takie, że jeżeli koszty wynikające z usunięcia zniszczeń są większe niż przyjęty przez ciebie w umowie wkład własny, to odpowiadasz wyłącznie do wysokości wkładu własnego, a pozostałe koszty pokrywa ubezpieczenie.
Obecnie praktycznie wszystkie wypożyczalnie zawierają koszt tego ubezpieczenia w podstawowej cenie pojazdu (tej najtańszej, którą widzisz w ofercie na tronie). To ubezpieczenie jest obowiązkowe i dotyczy wszystkich wynajmowanych pojazdów.

Ubezpieczenie pojazdu od uszkodzeń – CDW

To jest właśnie podstawowe ubezpieczenie, którym objęty jest pojazd (często na stronach internetowych wypożyczalni nazywane jest Pełnym Ubezpieczeniem, co może wprowadzać w błąd, uczulam, to powszechna praktyka). Praktyka nazywania podstawowego ubezpieczenia pełnym, zapewne ma na celu zasugerowanie klientowi, że w podobnej cenie nabywa lepszy pakiet ubezpieczeń. Wtedy oferta wydaje się atrakcyjniejsza, ale w rzeczywistości nie jest. Warto więc sprawdzić czy ubezpieczenie nazywane pełnym to ubezpieczenie CDW czy faktycznie pełne (SCDW – o którym będę pisał troszkę niżej).
Nie znalazłem oferty, w której za to ubezpieczenie obowiązywałaby jakaś dopłata. Wszędzie było w podstawowej cenie pojazdu.
CDW to skrót od angielskiej nazwy Collision Damage Waiver. Posiadanie tego ubezpieczenia ogranicza twoją odpowiedzialność za zniszczenie do wysokości wkładu własnego.
Żeby jednak nie było zbyt kolorowo, to z tego ubezpieczenia wyłączone są najczęściej: szyby, opony i podwozie. Wyłączeń może być więcej. Oznacza to, że jeżeli np. podczas kolizji zniszczenia dotknęły elementów, które są wyłączone z ubezpieczenia, to za ich naprawę zapłacisz dodatkowo.
Oczywiście, jeżeli zdarzenie nastąpiło nie z twojej winy i masz na to policyjny protokół, to wypożyczalnia nie ma prawa potrącić żadnych pieniędzy. Wtedy płaci sprawca.

WAŻNE!
Jeżeli prowadziłeś samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających to żadne ubezpieczenie nie działa. Płacisz pełną kwotę kosztów naprawy.

Ubezpieczenie od kradzieży – TP

To ubezpieczenie, które w przypadku kradzieży pojazdu ogranicza twoją odpowiedzialność materialną do wysokości wkładu własnego.
Nazwa ubezpieczenia to skrót od wersji angielskiej Theft Waiver.
Koszt tego ubezpieczenia zawiera się w podstawowej cenie wypożyczenia pojazdu.
Nie znalazłem oferty, w której za to ubezpieczenie obowiązywałaby jakaś dopłata. Wszędzie było w podstawowej cenie pojazdu.

Pełne ubezpieczenie od uszkodzeń – SCDW

Ten rodzaj ubezpieczenia całkowicie lub częściowo znosi twoją odpowiedzialność za uszkodzenie samochodu i to jest prawdziwe pełne ubezpieczenie od uszkodzeń.
Nazwa pochodzi od angielskiej wersji: Super Collision Damage Waiver.
W większości przypadków twoja odpowiedzialność po wykupieniu tego ubezpieczenia zredukowana zostaje do zera, rzadziej do symbolicznej kwoty na poziome około 100 – 500 EUR (w zależności od marki i ceny nowego pojazdu).
Wypożyczalnie, które podstawowe ubezpieczenie nazywają błędnie (lub celowo) pełnym, ten rodzaj ubezpieczenia nazywają: All Inclisive, Super, All Protection … itp.
Podczas rezerwacji na stronie Rentalcars, przy każdym wypożyczeniu masz możliwość dokupienia pełnego ubezpieczenia SCDW. Należy jednak mieć świadomość, że jest to ubezpieczenie które wykupujesz w Rentalcars, a nie w docelowej wypożyczalni. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że jeżeli wystąpi uszkodzenie lub kradzież samochodu, wypożyczalnia pobierze z twojego konta kwotę do wysokości wkładu własnego, a o zwrot tej kwoty w ramach posiadanego musisz wystąpić do Rentalcars.
Jeżeli chcesz wykupić ubezpieczenie pełne SCDW bezpośrednio w wypożyczalni to musisz to zrobić na miejscu, przy wypożyczeniu. Unikniesz wtedy ewentualnego pobrania wkładu własnego z twojego konta i upominania się o zwrot u ubezpieczyciela. Niestety większość wypożyczalni nawet na własnych stronach internetowych nie umożliwia wykupienia tego ubezpieczenia przez internet i trzeba to zrobić na miejscu podczas odbioru auta. Za to ceny wynajmu za pośrednictwem Rentalcars są niższe niż bezpośrednio na stronach wypożyczalni, więc i tak opłaca się dokonywać podstawowej rezerwacji za pośrednictwem Rentalcars.
Sprawdziłem koszt wykupu pełnego ubezpieczenia SCDW w kilku wypożyczalniach. Średnio jest to koszt rzędu 30 EUR/dzień dla podstawowych modeli samochodów.

Ubezpieczenie podróżnych – PAI

Często w trakcie wynajmu proponowane jest jeszcze ubezpieczenie osób podróżujących wynajętym samochodem. Nie ma ono nic wspólnego z samym autem, a jedynie dotyczy osób. Jeżeli samodzielnie przed podróżą wykupujesz dla siebie ubezpieczenie, to nie jest Ci ono dodatkowo potrzebne.
Skrót pochodzi z angielskiej nazwy: Personal Accident Insurance.
Ubezpieczenie to często znajduje się w pakiecie z SCDW.


Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
Poniżej znajdują się ikony, dzięki którym łatwo możesz udostępnić artykuł, a na górze strony przycisk do polubienia profilu na Facebook-u. ZRÓB TO proszę! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam
25 myśli na temat “Wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Lanzarote. Wypożyczalnie samochodów – porównanie ofert

 • 21 lutego 2020 o 08:48
  Permalink

  Witam. Moje pytanie odnośnie wynajmu auta bez karty kredytowej. Na stronie rentalcars w zakładce widnieje oferta specjalna 0 wkładu własnego ale sposób płatności już tylko karta kredytowa. Jak to się ma w rzeczywistości. Dzięki za odpowiedź

  Odpowiedz
  • 21 lutego 2020 o 09:38
   Permalink

   Potrzeba więcej danych. Jaka wypożyczalnia, jaka oferta, link do oferty, itp.
   Rentalcars do wyświetlania opisów ofert stosuje szablony stron i często w tym samym opisie są dwie sprzeczne informacje: jedna ta, która pochodzi z oferty specjalnej, a druga pojawiająca się zawsze z szablonu i ta z szablonu często wprowadza w błąd bo jest sprzeczna z tą z oferty specjalnej.
   Tak często jest z kartami właśnie, gdzie w szablonie podstawowym jest info, że tylko karta kredytowa i mimo, że np. w ofercie specjalnej nie ma już tego wymagania, to zapis z szablonu podstawowego też się pojawia.
   Niedoróbka, która mocno utrudnia analizę ofert.
   Jak jest w Twoim przypadku? Bez większej ilości informacji na 100% nie powiem.

   Odpowiedz
  • 31 lipca 2021 o 22:41
   Permalink

   Cicar na ten sam okres kosztuje ponad połowę taniej, 123 euro vs 270 euro. Również bez karty kredytowej, depozytu i pełne ubezpieczenie w cenie. Korzystałem i sa super, głównie Cicar ma opinię najlepszej wypożyczalnii 🙂

   Odpowiedz
 • 25 lutego 2020 o 19:09
  Permalink

  Witam! Nie dokonca jest to tak jak zostalo to tutaj opisane. Zabookowalem samochod zgodnie z instrukcjami opisanymi wyzej z Orlando wraz z pelnym ubezpieczeniem.Po otrzymaniu emaila potwierdzajacego okazuje sie , ze przy odbiorze auta potrzebna jest karta kredytowa do pobrania depozytu w wysokosci 600€! W dodatku okazuje sie , ze akceptuja tylko karty kredytowe MasterCard oraz Visa , ale nie akceptuja Debit Card-a takie karty ludzie glownie posiadaja. Rezerwacje musialem anulowac z powodu braku karty kredytowej.

  Odpowiedz
  • 25 lutego 2020 o 19:31
   Permalink

   Cześć,
   Jeżeli rezerwowałeś przez Rentalcars to … nie mogłeś tego zrobić, bo akurat w tej chwili Oralndo nie udostępnia ofert z pełnym ubezpieczeniem za pośrednictwem Rentalcars (czyli z opisem który pokazałem we wpisie). Nie można więc chwilowo wybrać oferty z opisem jaki pokazałem w artykule. To się co jakiś czas zmienia i w każdej chwili mogą się pojawić.

   Jeżeli rezerwowałeś przez stronę Orlando to obowiązują zasady (sprawdziłem to w tej chwili jeszcze raz) jak do tej pory:
   „When collecting a hire vehicle, the driver must provide a valid credit card with sufficient credit to cover the excess/deposit amount. The deposit amount is either blocked or charged to a credit card. Currently, the deposit amount varies between 300€ – 1200€, dependant on the car group and product of the reservation.

   Debit cards are accepted on the condition the driver purchases the Orlando Rent a Car Full Protection Insurance.”

   Co oznacza, że przy wyborze oferty bez pełnego ubezpieczenia oczywiście potrzebna będzie karta i depozyt od 300 do 1200 Eur, w zależności od wielkości wybranego samochodu. Im większy, tym większy depozyt.
   Za to przy wyborze oferty z pełnym ubezpieczeniem karta kredytowa jest niepotrzebna i akceptowana jest zwykła karta debetowa, o czym mówi drugie zdanie: „Debit cards are accepted on the condition the driver purchases the Orlando Rent a Car Full Protection Insurance.”

   Zwróć uwagę przy rezerwacji, że jeżeli formularz na stronie Orlando poprosi Cie o ponowne wprowadzenie swoich danych, to zaznaczone wcześniej opcje wracają do stanu domyślnego. Jeżeli więc przy rezerwacji formularz poprosił Cię o uzupełnienie jakiejś ramki, to od automatycznie wyłączył zaznaczoną przez Ciebie wcześniej opcję „Pełne ubezpieczenie”, czego mogłeś nie zauważyć i do następnego kroku przeszedłeś z opcją bez pełnego ubezpieczenia. Wtedy mogła się pojawić informacja o konieczności posiadania karty kredytowej.
   Drobna wada formularza w Orlando.

   Pozdrawiam
   Jacek

   Odpowiedz
   • 28 lutego 2020 o 10:47
    Permalink

    Witam! Michal jak jest z ubezpieczeniem? U nich na stronce jest tylko ubezpieczenie SUPER INSURANCE COMFORT PLUS, ktore pokrywa tylko opony, felgi, zgubione klucze, zle paliwo i rozladowany akumulator. Czy maja ubezpieczenie pelne , ktore uwzglednia rowniez uszkodzenia nadwozia auta?
    Dzieki i pozdro

    Odpowiedz
    • 28 lutego 2020 o 14:17
     Permalink

     Podpowiem: nie ma czegoś takiego jak ubezpieczenie, które pokrywa „tylko opony, felgi, zgubione klucze, złe paliwo i rozładowany akumulator”, bez ubezpieczenia nadwozia i blach. Nie ma wypożyczani, która oferowała by ubezpieczenie tego o czym piszesz bez ubezpieczenia karoserii. Ubezpieczenie SUPER INSURANCE COMFORT PLUS jest rozszerzeniem do ubezpieczenia, które już zwiera ubezpieczenie karoserii i rozszerza je tylko o: opony, felgi, zgubione klucze, złe paliwo i rozładowany akumulator.

     Odpowiedz
 • 26 lutego 2020 o 21:30
  Permalink

  Witam, polecam wypożyczalnie autoreisen. Jest to wypozyczalnia działająca na kanarach, żadnych depozytów, super cena, A najlepsza oceną niech będzie fakt że do ich okienka na lotnisku podeszli chyba 90% Wszystkich pasażerów, którzy pozyczyli samochody. Korzystałem w lipcu 2019

  Odpowiedz
 • 28 lutego 2020 o 10:36
  Permalink

  Witam. Nie wiem skad bierzesz te informacje , ale nie jest tak jak napisales. Ja bookowalem bezposrednio przez strone orlando. Nie musialem zadnych danych woisywac podwojnie. Wybierasz lotnisko, date , godzine , samochod oraz rodzaj ubezpieczenia. Ja oczywiscie wybralem pelne. Nie moge tutaj dodac zdjecia , bo udowodnilbym , ze jest jak opisalem. Co do kart to nie wiem gdzie znalazles , ze akceptuja debit card , bo napisane maja tak:

  Cash and Debit cards are not accepted.

  Accepted Credit Cards
  MasterCard

  Visa
  Czyli nie akceptuja zadnej debit card. Dodam rowniez ,ze pisalem z Orlando na whatsappie i pytalem rowniez o rodzaj kart , ktore akceptuja do pobrania depozytu.
  Oto odpowiedz:
  “ Hello good morning, Only credit card VISA or MASTERCARD are accepted to take excess/deposit amount”
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 28 lutego 2020 o 13:55
   Permalink

   I dobrze Ci odpisali, bo zapytałeś ich jak zakładają depozyt, a do założenia depozytu niezbędna jest karta kredytowa. Jeżeli jednak weźmiesz pełne ubezpieczenie to depozyt wynosi 0, więc go nie zakładają, a karta wtedy nie jest potrzebna. To jest jasne. I to jest napisane u nich w warunkach wynajmu.

   Informacje biorę ze strony Orlando, z opisem zasad wypożyczenia: https://www.orlandorc.com/faq
   Polecam punkt 7, który dotyczy depozytów i ubezpieczeń. Tam jest to co wkleiłem ci wcześniej.
   Wyprowadzasz w błąd sam siebie i innych.

   Odpowiedz
 • 3 marca 2020 o 10:46
  Permalink

  Dzień dobry Panie Jacku,
  fajny artykuł, z dużą ilością informacji.
  Jednak potrzebowałbym od Pana podpowiedzi odnośnie wypożyczalni Orlando.
  Wybieram się teraz na Teneryfę 8.03-16.03.2020 i planuję wynająć auto na 2 lub 3 dni w terminie 10-12.03.2020
  Mam wykupioną wycieczkę w biurze podróży z transferem z lotniska do hotelu (Playa Real Resort, Av. de Moscú, 111, 38679 Costa Adeje) jest on zlokalizowany około 18 km od lotniska i ciężko byłoby mi jechać po auto komunikacją miejską. Odbiór auta zaraz po przylocie też nie za bardzo wchodzi w grę bo lądujemy o 01:30 i po 5,5h lotu nie chcę podejmować się jazdy do hotelu.
  Znalazłem jednak inną lokalizację wypożyczalni Orlando, która jest w odległości około 5 km od hotelu.
  (Orlando Rent A Car Las Americas, Hotel Udalla Park, Av. Antonio Dominguez, 38660 Playa de la Américas) jednak nie widzę lub nie wiem jak zamówić auto z odbiorem w tej lokalizacji za pomocą strony rentalcars.com
  Czy orientuje się Pan jak można to zrobić? Patrzyłem też na stronę Orlando ale wypożyczanie auta bezpośrednio u nich na stronie wychodzi o około 20 Euro drożej.
  Chyba, że może Pan polecić jaką inną wypożyczalnię w rejonie Costa Adeje?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 3 marca 2020 o 11:19
   Permalink

   Jeżeli che Pan przez Rentalcars to proszę wejść na Rentalcars i w wyszukiwarkę wpisać: Costa Adeje. Wybrać jedną z dwóch wyświetlających się lokalizacji na Costa Adeje (obojętnie którą, wyniki dla obu są potem takie same).
   W wynikach wyszukiwania otrzyma Pan dwie grupy wyników. Jedna z nich będzie taka: Tenerife – Hotel Best Jacaranda położony 400m od centralnego punku Costa Adeje.
   Proszę otworzyć ten wynik i tam jest oferta malutkiej wypożyczalni: Comauto Rent a Car. Z krótkich oględzin oferty wynika, że dają auto bez zakładania depozytu na karcie, a odpowiedzialność i udział własny w ewentualnych szkodach i kradzieży to 0 EUR. Czyli pełne ubezpieczenie.
   Sprawdzi to Pan po kliknięciu na „Comauto Rent a Car warunki wynajmu” – link tuż pod logo wypożyczalni na ofercie. To tak z szybkiej analizy opisów wybrałem, ale niestety nie miałem okazji u nich brać auta, więc musi Pan o nich samodzielnie trochę poczytać i sprawdzić czy na 100% wszystko się zgadza. No i kwestia ceny, czy jest atrakcyjna. Tego nie porównywałem.
   Wyższa o 20 Eur cena Orlando to najprawdopodobniej (tak się domyślam) dodatkowy koszt dostarczenia auta w inne miejsce niż na lotnisku. Wybór lokalizacji, o której Pan pisze powoduje pewnie automatyczne doliczenie kosztu podstawienia i odbioru auta.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • 3 marca 2020 o 12:10
    Permalink

    Panie Jacku,
    bardzo dziękuję za wskazówki w tak szybkim czasie.
    Na pewno sprawdzę i poczytam o tej wypożyczalni. Jak ogarnę temat i przetestuję to dam znać tu w komentarzu, może ktoś później skorzysta.

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
 • 3 marca 2020 o 15:16
  Permalink

  Czy jeżeli pod koniec procesu wynajęcia auta pojawiają się szczegóły płatności (zrzut ekranu w linku) to znaczy, że będą blokować pieniądze na moim koncie?
  https://drive.google.com/open?id=1GaQjObvVRGovhtdLshAOHULhW4DsMMsj

  W warunkach – Depozyty, Wkład własny i Zabezpieczenia jest zapis, że nie pobierają:
  https://drive.google.com/open?id=1FKdkOmfji6vk-339YRrEqQlMMeqStEJn

  Ale w warunkach – Opcje polityki paliwowej jest zapis o blokowaniu pieniędzy na koncie
  https://drive.google.com/open?id=1iL3AgXPgD8Qhbs9KqYvnYRQvmUcdW27Z

  Czy podając nr karty i resztę danych, mogą mi zablokować dowolną kwotę? Czy tylko do kwoty z kalkulacji za wynajem? (zrzut ekranu w linku)
  https://drive.google.com/open?id=1O9nFo_BOrJ-mMwlR3bZPJ5YRfaOgolya

  Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • 3 marca 2020 o 18:19
   Permalink

   1. W ostatnim kroku procesu rezerwacji jest płatność. Rentals nie blokuje pieniędzy na karcie, po prostu w ostatnim kroku pobierana jest płatność za wynajem, oczywiście po Twojej akceptacji.
   2. Depozyty, Wkład własny – rozumiem dokładnie jak Ty
   3. Wypożyczalnie, które wypożyczają bez karty kredytowej, za ewentualne braki w paliwie pobierają z normalnej karty debetowej, którą płacisz za wynajem jak w puncie 1. Zwykle niczego na niej wcześniej nie blokują. Podobnie oplata za mandaty drogowe (a w zasadzie za udostępnienie danych policji do wystawienia mandatu) jeżeli złamiesz przepisy i namierzy Cię fotoradar.
   4. Nie mogą zablokować dowolnej kwoty. Tylko tyle ile pobierają za ewentualne uzupełnienie paliwa. Kwoty głównej za wynajem też nie mogą zablokować, bo płacisz od razu przy rezerwacji w ostatnim kroku, więc to już mają zapłacone.

   Odpowiedz
   • 3 marca 2020 o 20:30
    Permalink

    Panie Jacku, jeszcze raz bardzo dziękuję za wsparcie i porady.
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
    • 3 marca 2020 o 23:18
     Permalink

     Proszę bardzo. Cała przyjemność po mojej stronie.
     Pozdrawiam

     Odpowiedz
 • 18 marca 2020 o 14:44
  Permalink

  Witam, zgodnie z obietnicą przekazuję informacje odnośnie wypożyczalni „Comauto Rent a Car” na Teneryfie w lokalizacji: Costa Adeje w Hotelu Best Jacaranda.
  Z czystym sumieniem polecam tą wypożyczalnię. Wypożyczyłem Citroena C3, otrzymałem wersję: Nuevo z przebiegiem trochę ponad 5000 km. Z pełnym wyposażeniem + wbudowana nawigacja w języku polskim.
  1. Czas wypożyczenia: 2 pełne dni (zwrot trzeciego dnia między 9:00-10:00 rano)
  2. Koszt 317,00 zł w tym wliczone koszty wypożyczenie fotelika (niecałe 3 zł za dzień)
  3. Paliwo na zasadach: zwracasz z taką ilością benzyny jaką otrzymałeś (u mnie to było 1/3 baku)
  4. Nie wymagali wkładu własnego anie nie blokowali żadnej kwoty na karcie kredytowej.
  5. UWAGA: ale wymagają posiadania aktywnej karty kredytowej, którą weryfikują. Chodzi o sprawdzenie, czy jest się godnym zaufania. (cóż taka ich polityka)
  6. Wymagają również, żeby każdy kierowca posiadał przy sobie paszport, nie wypożyczają samochodu na dowód osobisty.
  7. Samochody są trzymane na wewnętrznym parkingu w hotelu. (Jeśli jesteś klientem hotelu to dodatkowo dostajesz pilota do bramy wjazdowej, więc nie ma problemu z miejscem do parkowania i bezpieczeństwem) Ja akurat nie byłem klientem tego hotelu.
  8. Miałem w cenie pełne ubezpieczenie, również na szyby i opony. Więc niczym nie trzeba się martwić, oczywiście należy uważać zawsze na drogach bo po co nam dodatkowy stres, strata czasu i formalności.
  9. Jedyne czego nie można to zgubić kluczyka bo ubezpieczenie tego nie obejmuje. Za zgubiony kluczyk płaci się 50 Euro z własnej kieszeni.
  10. Pamiętajmy też o wszystkich zasadach, o których pisał Pan Jacek na swoim blogu. Trzeba obejrzeć auto razem z pracownikiem wypożyczalni, w razie potrzeby zrobić przy nim zdjęcia ewentualnych uszkodzeń.
  11. Samochód sprawował się doskonal, jedyne co to słaby silnik średnio dawał sobie radę na ostrych wzniesieniach, których w zależności gdzie pojedziemy to nie brakuje. My pojechaliśmy nim nawet zobaczyć Wulkan do parku Teide, trudniejszą trasą (nie autostradą) i też dał radę. Jednak nie polecam niewprawnym kierowcą tej drogi, naprawdę poziom nachylenia wynosi momentami nawet 50 stopni.

  Panie Jacku jeszcze raz dziękuję za pomoc i rady.
  Pozdrawiam Piotr.

  Odpowiedz
  • 18 marca 2020 o 14:51
   Permalink

   Tym bardziej się cieszę, że wszystko dobrze poszło!
   Pozdrawiam serdecznie
   Jacek

   Odpowiedz
 • 25 lipca 2020 o 14:31
  Permalink

  Witam,
  rozgladam się za autem na Teneryfie, 5 – 10 lutego 2021. Najlepszą opcję na Rentalcars daje w tej chwili Thrifty, z pełnym ubezpieczeniem, depozyt 100 euro. Za 5 dni 358 zł – to dobra cena. Avis już jest droższy o 100 zł ( choć tam nie ma depozytu). Firmy Orlando nie widzę wcale. pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 21 września 2020 o 01:52
  Permalink

  Witam

  Wybieram się na Teneryfę i oczywiście rozglądam się za wynajmem samochodu. Przeglądnęłam oferty z biura orlando I znalazłam auto które mi pasuje ale po wybraniu opcji brak depozytu i całkowitego zniesienia odpowiedzialności za szkody (za które płace ok 7f dziennie) małym druczkiem pisze ze mimo to kwota 2700 euro zostanie zablokowana na moim koncie karty kredytowej w razie jakichkolwiek uszkodzeń.
  Bardzo proszę o pomoc gdyż nie rozumiem po co płacić za wyłączenia odpowiedzialności skoro oni i tak pobierają ode mnie pieniądze na wypadek gdyby coś tam się zepsuło.

  dziękuje za odpowiedz
  Pozdrawiam
  Kasia

  Odpowiedz
  • 21 września 2020 o 08:24
   Permalink

   Przy pełnym ubezpieczeniu nie blokują depozytu.
   Tak też mówi regulamin wypożyczalni dostępny na ich stronie: https://www.orlandorc.com/faq

   Proszę zobaczyć na punkt 7 (), trzeci akapit:
   „If Orlando Rent a Car Full Protection Insurance is purchased the client will not be charged a deposit at the rental desk. However, in the case of any traffic fines or damage caused by negligence and/or reckless driving the client will still be held liable.”

   Odpowiedz
 • 22 lipca 2021 o 11:22
  Permalink

  Witam.
  Przeczytałem i gratuluję cierpliwości:) super się czyta Pana artykuły. Jak bywalec kanarów, jestem zaskoczony, że nie ujął Pan wypożyczalni CICAR, która działa tylko w Hiszpani. Żadnych depozytów, ukrytych opłat, a odebranie pojazdu i zdanie odbywa się generalnie bez pracowników wypożyczalni co mocno mnie zdziwiło. Pełne ubezpieczenie które dają załatwia klimat, że nawet się nie martwią uszkodzeniami. Korzystałem kiedyś na teneryfie z EUROPCAR. Przestrzegam osobiście. Pani na lotnisku przy wydawaniu pojazdu, bez mojej zgody doliczyła mi 350 euro ubezpieczenia za tydzień. Samochód brałem przez rentalcars.com i miałem już wykupione u nich ubezpieczenie. Co ja się nadzwoniłem, napisałem przez 2 miesiące to moje. W końcu oddali i tak okrojoną sumę. Jeśli mogę polecić coś sprawdzonego to CICAR. Na Fuercie bez żadnych problemów.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 22 lipca 2021 o 11:26
   Permalink

   Tak. Ma Pan słuszność. CICAR jest warta uwagi!
   Pozdrawiam serdecznie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *