Portugalia – mapa turystyczna PDF

Fragment mapy Portugalii

Proste rozwiązania są najlepsze

Przygotowana przeze mnie mapa wygląda dość prosto, ale zaraz się przekonasz, że w tym właśnie tkwi jej siła. Jest to bowiem nie tylko przejrzysta i czytelna mapa atrakcji turystycznych w Portugalii, ale również kompletny przewodnik turystyczny, zawierający ogromną ilość użytecznych danych!

Jak to działa?

Pomysł jest prosty i cholernie skuteczny. W czasie wyjazdu nie ma czasu na ciągłe przeszukiwanie stron internetowych czy przypominanie sobie: “na której stronie ja o tym czytałem?”. Teraz nie musisz pamiętać żadnych adresów stron. Po prostu pobierz gotowy plik PDF z mapą i zapisz go na swoim telefonie (plik jest mały, zajmuje mniej miejsca niż jedno zdjęcie). Gotowe! Niczego nie trzeba instalować, bo to zwykły, bezpieczny plik PDF.
Gdy potrzebna ci będzie informacja, po prostu otwierasz plik i na ekranie stukasz palcem w interesujący cię znacznik atrakcji. Strona z informacjami otworzy się automatycznie!

Jak pobrać i używać mojej mapy PDF?

1. Najpierw pobierz i zapisz na swoim urządzeniu mapę PDF, do której link znajdziesz poniżej.

pobierz: Portugalia – mapa turystyczna i przewodnik PDF – [klik]

2. Odszukaj pobrany plik na swoim urządzeniu i otwórz go.

Widok mapy na ekranie telefonu

3. Plik jest przygotowany tak, żeby można było go powiększać. Ekran telefonu jest mały, więc powiększanie fragmentów mapy przy pomocy typowych gestów ekranowych jest niezbędne.

Powiększony fragment mapy na ekranie telefonu

4. Atrakcje turystyczne są zaznaczone na mapie czerwonymi, numerowanymi punktami. Czerwone punkty są aktywne! Kliknięcie na dowolny czerwony punkt otworzy stronę, na której znajdziesz opis atrakcji oraz jej współrzędne GPS.
Kliknięcie na link przy współrzędnych GPS automatycznie otworzy w twoim urządzeniu nawigację i wyznaczy trasę dojazdu do wybranej atrakcji z miejsca, w którym aktualnie jesteś.

Nawigacja po mapie i opisach

Nawigacja pomiędzy mapą a opisami jest banalnie prosta, a większość z was będzie to robić zupełnie intuicyjnie. Myślę jednak, że warto o tym wspomnieć.

Powrót z opisu do mapy

Jeżeli po otwarciu opisu atrakcji chcesz wrócić do mapy PDF, to nie musisz jej ponownie otwierać. Po prostu kliknij na ekranie urządzenia symbol odpowiedzialny za “krok wstecz” lub wykonaj odpowiedni gest ekranowy, właściwy dla twojego telefonu.

Przycisk, którym robimy „krok wstecz” na telefonie
Szybkie przemieszczanie się po przewodniku

Po otwarciu przewodnika z opisem, w prawym dolnym rogu ekranu znajdziesz niewielką strzałkę. Kliknięcie na nią natychmiast przeniesie cię na sam początek do spisu treści, bez konieczności mozolnego przewijania kolejnych ekranów.

Przycisk przewijania ekranu na sam początek przewodnika, do spisu tresści

Dlaczego mapa PDF?

Mapa została przygotowana w formacie PDF z kilku powodów.
Po pierwsze dlatego, że ten rodzaj pliku czytają praktycznie wszystkie urządzenia i niezależnie od tego gdzie chcesz używać mapy, to prawdopodobnie twoje urządzenie bez problemu ją otworzy.
Po drugie nie potrzebujesz żadnych dodatkowych aplikacji ani programów, Niczego nie musisz instalować i nie musisz się też nigdzie rejestrować. Po prostu pobierasz, otwierasz i używasz.
Po trzecie ten rodzaj pliku umożliwia zamieszczenie aktywnych punktów, w które można klikać, aby uzyskać dodatkowe informacje. Dzięki temu mapa na pierwszy rzut oka jest czysta i czytelna, ale ma w sobie ogromna ilość informacji dostępnych na kliknięcie.
Po czwarte możesz łatwo dzielić się dostępem do przewodnika. Wystarczy przesłać plik znajomemu i gotowe! Nie musisz znać ani podawać żadnych adresów stron. Znajomy mając od ciebie plik natychmiast zyskuje dostęp do wszystkich informacji! A ty masz jego wdzięczność za szybką i skuteczną pomoc.
Po piąte i chyba najważniejsze: wszyscy z jakiegoś powodu szukają w internecie map PDF. Nie ma więc sensu wyłamywać otwartych drzwi. Chcesz mapę PDF? To masz mapę PDF!
Dodam jedynie, że mapa ma kształt pasujący do ekranu telefonu. Zakładam bowiem, że będzie używana głownie na telefonach (nikt nie chodzi zwiedzać z komputerem przed twarzą).

Plan zwiedzania Portugalii

Ten wpis jest częścią kompletnego planu zwiedzania Portugalii - [klik]. Przewodnik zawiera plany, mapy i opisy konkretnych tras zwiedzania.
Aby zobaczyć wszystkie dostępne obecnie opisy atrakcji w Portugalii kliknij na link: Portugalia kontynentalna - [klik].

Poradnik bezpiecznego wypożyczenia samochodu: Portugalia - wypożyczenie auta bez karty kredytowej, bez depozytu
5/5 - (42 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
Jeden komentarz do “Portugalia – mapa turystyczna PDF

  • o
    Bezpośredni odnośnik

    This is a brilliant site and soooo welcome first time in Portugal! The intro is very clear, concise and amusing 😊 I’m not a social media geek but will follow on FB👍

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *