Madera: wynajem samochodu bez karty kredytowej i bez depozytu [PORADNIK]

Madera to Portugalia?

Pytanie wydaje się głupie, bo przecież wiadomo, że Madera to portugalska wyspa. Z punktu widzenia wynajmu samochodu jest jednak zasadne. Dlaczego?

Pierwsza niezwykle istotna różnica między Portugalią kontynentalną, a Maderą dotyczy dróg i opłat za drogi. We wpisie dotyczącym wynajmu samochodu w Portugalii pisałem o tym szerzej. Ogromna ilość dróg w Portugalii to drogi płatne, a płatności pobierane są elektronicznie i z opóźnieniem. To sprawia, że wypożyczalnie na terenie Portugalii blokują na karcie depozyt, który pozwoli im pokryć pojawiające się z opóźnieniem opłaty wygenerowane przez klienta. Wynajęcie samochodu bez blokowania depozytu jest w związku z tym w Portugalii bardzo trudne.
Na Maderze nie ma jednak żadnych płatnych dróg. Nie ma więc potrzeby blokowania depozytu na tą okoliczność. To zupełnie zmienia sytuację wypożyczalni i klientów. O wynajem samochodu bez karty kredytowej na Maderze jest zdecydowanie łatwiej.

Druga bardzo istotna kwestia, to rzecz charakterystyczna dla wszystkich wyspiarskich lokalizacji i dotyczy ewentualnej kradzieży samochodu. Jaki sens ma kradzież samochodu na małej wyspie, z której w zasadzie nie ma go jak wywieźć? No jasne, że nie ma sensu. Zagrożenie z tego tytułu jest więc bliskie zeru. To istotna okoliczność, dzięki której wypożyczalnie chętniej rezygnują z depozytów i obniżają kwoty odpowiedzialności i opłat dla klientów. I znowu dochodzimy do wniosku, że bez dodatkowych blokad i wymagań wynająć samochód na Maderze powinno być łatwiej.

Jak to wygląda w praktyce? Oczywiście, że jest łatwiej! I to jest pierwsza dobra informacja!
A jaka jest druga dobra informacja? Na drugą dobrą informację przyjdzie czas za chwilę. Najpierw kilka naprawdę ważnych informacji, których nie znajdziesz w ofertach wynajmu ani nawet w poradnikach, a mają kluczowe znaczenie.

Wypożyczalnie samochodów na Maderze

Na wyspach, które są popularnymi kierunkami turystycznymi (jak Madera właśnie) zawsze działa dużo małych, lokalnych wypożyczalni. Często są to drobne biznesy proponujące atrakcyjne ceny wynajmu i dysponujące zaledwie kilkoma samochodami. Najczęściej mają auta kupione już kilka lat temu i eksploatowane nieustannie. Miałem przyjemność wypożyczać auto z takiej wypożyczalni i wtedy dostałem solidną lekcję.

Madera jest trudną dla kierowców wyspą. Często poruszasz się wąskimi i bardzo stromymi drogami. Dziesiątki razy przyjdzie ci wjeżdżać na skrzyżowanie z bardzo stromej drogi podporządkowanej. Hamulec ręczny na czas zwiedzania wyspy stanie się twoim najlepszym przyjacielem. Bez niego nie ruszysz z miejsca albo stoczysz się do tyłu w dół.
Wielu kierowców nie radzi sobie z szybkim ruszaniem pod ostrą górkę. To mnie nie dziwi. Większość z nas po prostu nie ma okazji żeby nabyć takiego doświadczenia. Do tego dochodzi brak czucia sprzęgła (bo przecież auto jest dla kierowcy nowe i nieznane) i efekt jest zawsze taki sam.
Główną ofiarą tej sytuacji jest sprzęgło. W ciemno mogę zgadnąć, że jeżeli weźmiesz kilkuletnie auto z małej wypożyczalni, to sprzęgło będzie spalone. Ze względu na koszty reanimuje się je dopiero aż padnie …
Druga w kolejności ofiara stromych dróg na Maderze to hamulce. Kręte drogi na wyspie potrafią ciągnąć się całymi kilometrami. Jazda w dół wyłącznie na hamulcu powoduje, że tarcze i klocki przegrzewają się i zużywają diabelnie szybko. I znowu koszty sprawiają, że małe wypożyczalnie wymieniają je dopiero wtedy, gdy już prawie nic z nich nie zostało … czyli dużo za późno.

Taki właśnie samochód dostałem: ze spalonym sprzęgłem i ze zużytymi hamulcami. Ruszanie pod górę było katorgą, a jazda stromymi serpentynami karkołomna i niebezpieczna. Szczególnie niebezpiecznie było w dół. Jazda na biegu i hamowanie silnikiem nie były możliwe, bo sprzęgło było w stanie rozpadu. Działy się z nim rzeczy, o których nawet nie chcę już pamiętać. A hamulce? Niemal nie działały … To był koszmar.
Zdecydowałem, że nigdy więcej nie wezmę auta z tak małej wypożyczalni. Nie chcę więcej psuć sobie urlopu, dostając do jazdy jakiś złom, za kilka euro taniej. Nigdy więcej!

Skąd zatem brać auto? W praktyce zdecydowanie lepiej sprawdzają się dwa inne rozwiązania:

rozwiązanie pierwsze: bierzesz auto z dużej sieciowej wypożyczalni, która musi trzymać standardy i prowadzi odpowiednią politykę, jeżeli chodzi o utrzymanie jakości floty. Zaletą tego rozwiązania jest małe prawdopodobieństwo, że dostaniesz auto w złym stanie technicznym. Wadą najczęściej jest to, że z dużych, sieciowych wypożyczalni auto zwykle kosztuje najdrożej.

rozwiązanie drugie (preferowane przeze mnie): bierzesz auto z lokalnej wypożyczali, ale nie całkiem małej, a takiej, która na lokalnym rynku ma już wyrobioną pozycję. Na każdej wyspie zwykle jest co najmniej dwóch – trzech takich lokalnych, konkurujących ze sobą dużych graczy. Zdecydowana zaleta tego rozwiązania to bardzo dobra cena wynajmu i małe ryzyko otrzymania samochodu słabej jakości. Pozostaje jedynie pytanie, które wypożyczalnie można zaliczyć do tej grupy? Na szczęście jest na to prosty sposób!

Gdzie szukać ofert wynajmu samochodów na Maderze?

Zdecydowanie nie polecam przeszukiwania i analizy stron każdej lokalnej wypożyczalni z osobna. Ja na potrzeby stworzenia tego wpisu oczywiście zrobiłem to, ale po kilku godzinach analizy stron różnych wypożyczalni po prostu padłem. Bez sił i z gigantycznym bólem głowy – padłem. Wydałem z siebie tylko westchnienie ulgi, że mam to już za sobą.
Przeszukiwanie stron w poszukiwaniu regulaminów, cenników, aneksów do regulaminów oraz analiza ich to koszmar. Oczywiście informacje niewygodne dla siebie, które mogą zniechęcić klientów wypożyczalnie ukrywają bardzo głęboko. Dotarcie do nich wcale nie jest łatwe. Jakoś przez to przebrnąłem.
Zrobiłem to jednak w jednym, bardzo konkretnym celu. Chciałem sprawdzić czy poświęcenie takiej ilości czasu i pracy da mi lepszy efekt niż skorzystanie z dobrej porównywarki ofert wynajmu aut.
Ostatecznie okazało się, że wykonana przeze mnie praca nie przyniosła lepszego efektu. Upewniłem się jedynie, że dobra porównywarka cen pozwala na uzyskanie identycznego albo nawet lepszego efektu zaledwie w kilka chwil.

No tak – zapytasz – ale która porównywarka jest dobra?
Zaproponuję dwie porównywarki i obie krótko scharakteryzuję.

Discover Cars – [klik]

W przypadku Portugalii i Madery tę porównywarkę uważam za zdecydowany numer 1. Baza lokalnych wypożyczalni, którą proponuje na tym terenie Discover Cars jest naprawdę imponująca. Znajdują się w niej w zasadzie wszystkie liczące się, lokalne firmy proponujące wypożyczenie samochodu. Dla nas jest to doskonała wiadomość. Mamy bowiem w jednym miejscu to, na czym nam najbardziej zależało, czyli najlepsze lokalne firmy, dające dobre auta w dobrych cenach. Firmy nisko oceniane przez klientów po prostu usuwane są z oferty, więc wyszukiwarka sama eliminuje najsłabszych dostawców. Oczywiście baza zawiera również oferty dużych, działających globalnie, sieciowych wypożyczalni, ale jak sam szybko zauważysz raczej nie mają one cenowo szans z dobrą, lokalną ofertą. Polecam więc zacząć poszukiwania od Discover Cars.

Rentalcars – [klik]

Znany wszystkim od lat, ogólnoświatowy gigant i największa na świecie porównywarka oferty wynajmu samochodów. Ma jednak słaby punkt. Specjalizuje się w wyciskaniu dobrych cen głównie od największych, działających globalnie sieci wypożyczalni. W wielu miejscach oferta Rentalcars ma spore braki jeżeli chodzi o mniejsze, lokalne wypożyczalnie. Proponuję więc wejść tu w drugiej kolejności, tylko po to, żeby zweryfikować, czy znaleziona na Discover Cars oferta naprawdę jest najlepsza. Duże sieciowe firmy czasem robią okresowe obniżki cen i być może akurat uda ci się taką ustrzelić. Najczęściej jednak wynik z Discover Cars będzie lepszy.

Inne wyszukiwarki i porównywarki

W internecie znajdziesz jeszcze wiele innych wyszukiwarek i porównywarek cen samochodów. Obserwuję je od lat (bo od lat na swoich wyjazdach, w różnych miejscach wypożyczam samochody). Przeszukiwanie większości z nich nie wprowadza nowej jakości do wyników wyszukiwania, a często daje identyczny wynik, jak strony zaproponowane powyżej. Dlaczego? Bo są to jedynie kopie tych największych i najlepszych wyszukiwarek. Najwięksi rynkowi gracze w sposób elektroniczny udostępniają swoje bazy danych innym stronom (za pomocą tzw. klucza API) i powstają kolejne strony, które tak naprawdę przeszukują tę samą bazę. Oczywistym jest, że nie otrzymasz z nich żadnych lepszych i ciekawszych ofert. Dostaniesz dokładnie ten sam wynik.
Szukanie na klonach tych samych stron nie ma więc sensu.

Jak szukać najlepszych ofert?

Jeżeli wypożyczałeś już kiedyś samochód i wiesz co to jest “udział własny”, “depozyt na karcie kredytowej” oraz “ubezpieczenie SCDW”, to śmiało możesz przejść do następnego punktu w tym wpisie. Znajdziesz tam krótki opis sposobu wyszukiwania oraz analizy kilku wybranych ofert, które pozwolą ci samodzielnie, szybko i skutecznie szukać tego co potrzebujesz.
Jeżeli jednak nie masz jeszcze żadnego doświadczenia w wypożyczeniu samochodu, a przytoczone powyżej terminy niewiele ci mówią, to sugeruję przeczytać wpis o wypożyczeniu samochodu na terenie Portugalii. Wyjaśniam w nim konkretnie i tak krótko, jak to tylko możliwe. wszystko co niezbędne, by bezpiecznie wynająć auto.

Analiza wybranych ofert wynajmu auta na Maderze

Poniżej znajdziesz trzy przykłady ofert, wraz z krótką analizą ich treści. Wychodzę z założenia, że jeden konkretny przykład daje więcej niż kilka stron nawet najlepszego tekstu.
Analiza poniższych przykładów powinna zdecydowanie pomóc ci w samodzielnym poszukiwaniu odpowiednich dla siebie ofert.

Szukanie oferty bez karty kredytowej i depozytu

Zaczniemy od najtrudniejszego zadania, czyli poszukiwania oferty nie wymagającej karty kredytowej ani depozytu. Pokażę najlepsza i najkrótszą ścieżkę postępowania, ale musisz wiedzieć, że nie zawsze skończy się ona sukcesem. Czasem po prostu nie ma już ofert spełniających takie kryteria. Są one wykupywane w pierwszej kolejności, często przez osoby dokonujące rezerwacji ze sporym wyprzedzeniem.
Jeżeli więc będziesz szukać auta na krótko przed wyjazdem, to ofert bez karty i bez depozytu może już nie być.

Zaczynamy od wyszukiwarki. Wpisujemy miejsce odbioru auta i interesujący nas zakres dat. W przypadku Madery cześć wyszukiwarek reaguje na polską nazwę Madera, a cześć na nazwę Madeira. Warto sprawdzić obie, lub wpisać od razu nazwę lotniska na Maderze, czyli Funchal.

Jak widać wybrałem Funchal i czas wynajmu na 7 dni.

Okno wyszukiwarki. Wybrałem odbiór auta na lotnisku w Funchal, wynajem na 7 dni

Po naciśnięciu na przycisk “Szukaj” po chwili wyświetli się lista wyników w kolejności od najniższej ceny do najwyższej, ale domyślne wyniki wyszukiwania nas nie interesują. Poszukamy własnym sposobem!
Zanim zaczniemy przeglądać wyniki wyszukiwania dokonamy jeszcze jednej zmiany. W panelu po lewej stronie znajdują się dodatkowe filtry (jeśli szukasz na telefonie to są one pod linkiem “wszystkie filtry” po prawej u góry). Przewijamy ekran w dól i szukamy sekcji, która nazywa się “Kaucja zwrotna”. Zaznaczamy w niej pierwszą pozycję, opisaną jako “Depozyt nie jest wymagany”, tak jak widać to na obrazku poniżej.

Wybieramy opcję bez depozytu

Może się zdarzyć, że opcja “Depozyt nie jest wymagany” nie będzie dostępna w filtrze. Oznacza to, że nie ma aktualnie w wyszukiwarce żadnej oferty spełniającej to kryterium. Wtedy trzeba szukać inaczej, o czym napiszę w następnym przykładzie.

Po kliknięciu w filtr lista wyników zaktualizuje się i teraz możemy zacząć ją przeglądać. W moim przypadku na szczycie wyników, jako najtańsza pojawiła się oferta jak poniżej.

Najtańsza oferta w wersji bez depozytu i z pełnym ubezpieczeniem

Już na pierwszy rzut oka widać, że oferta nie wymaga depozytu ani karty kredytowej. Oznaczone jest to wyraźnie czerwonymi informacjami na karcie oferty. W Discover Cars lubię to, że istotne informacje są wyraźnie sygnalizowane. Praca z tą porównywarką jest naprawdę przyjemna.

Zawsze dla uzyskania 100% pewności zaglądam dodatkowo w szczegóły oferty.
Żeby to zrobić należy nacisnąć na zaznaczony przeze mnie w lewym dolnym rogu link “Warunki wypożyczenia”.
Otworzy się wtedy okno zawierające szczegółowe informacje o ofercie. To okno zmienia się w czasie i za jakiś czas może wyglądać odrobinę inaczej. ale zawsze znajdziesz w nim podzielone na logiczne części szczegóły oferty i warunki wypożyczenia.

Sprawdzamy szczegółowe zapisy o depozycie
Po rozwinięciu zakładki “Depozyt” utwierdzamy się w przekonaniu, że depozyt zabezpieczający na auto nie jest wymagany.

Sprawdzamy sekcję „Depozyt”

Pod informacją o braku depozytu na samochód znajduje się zapis, że wymagane jest złożenie depozytu na równowartość zbiornika paliwa (gdyby zwrot auta nastąpił z pustym zbiornikiem i konieczne było jego uzupełnienie przez wypożyczalnię). Wartość tego depozytu zwykle zawiera się w przedziale 50 – 100 EUR.

Sprawdzamy szczegółowe zapisy o odpowiedzialności materialnej (wkładzie własnym)
Tym razem rozwijamy sekcję “Warunki wypożyczenia”.

Sprawdzamy udział własny, czyli wysokość naszej odpowiedzialności materialnej

Znajdujemy w niej informację, że nasza odpowiedzialność w przypadku tego wynajmu jest zredukowana do zera, a ubezpieczenie obejmuje również opony i szyby. Zwracam na to uwagę, ponieważ te elementy często wyłączane są z ubezpieczenia. Tutaj jest inaczej. Ubezpieczenie szyb i opon mamy w cenie.
Oferta wygląda dobrze i bezpiecznie.

Gdy oferty z pełnym ubezpieczeniem są niedostępne

Często zdarza się tak, że nie ma już dostępnych ofert z pełnym ubezpieczeniem i bez depozytu na karcie. Co wtedy? Wtedy pozostaje wyszukanie najlepszej dostępnej oferty z możliwie niskim depozytem i jak najszerszym zakresem ubezpieczeń. Zajmijmy się tym!

Zaczynamy oczywiście od wpisania w wyszukiwarkę odpowiednich dach (miejsce i czas wynajmu). Domyślne wyniki wyszukiwania ignorujemy i przechodzimy do filtrowania ofert. W sekcji “Kaucja zwrotna” zaznaczamy pierwszą od góry pozycję, filtrującą wyniki według ofert o najmniejszych wymaganiach co do depozytu, czyli w naszym przypadku 1 – 499 EUR..

Wybieramy zakres depozytu: 1 – 499 EUR

Po zaznaczeniu odpowiedniej pozycji wyniki wyszukiwania aktualizują się zgodnie z zaznaczeniem i możemy zacząć je przeglądać.

Oferta pierwsza – najtańsza, ale czy najlepsza?

Na samym szczycie jako najtańsza znalazła się oferta jak poniżej.

Najtańsza oferta z niskim depozytem … zaraz sprawdzimy czy faktycznie jest najlepsza

Tradycyjnie wchodzimy w jej szczegóły i sprawdzamy podstawowe parametry związane z depozytem i odpowiedzialnością materialną.

Depozyt
Po rozwinięciu sekcji depozyt (jak na obrazku poniżej) dowiadujemy się na karcie kredytowej zostanie założony depozyt w wysokości 300 EUR.

Sprawdzamy sekcję „Depozyt”

Odpowiedzialność materialna i udział własny
Informację o odpowiedzialności materialnej i udziale własnym w tej ofercie znajdziemy w dwóch miejscach. Pierwsze to sekcja “Depozyt”, którą widać na obrazku powyżej. Wynika z niego, że udział własny będzie na poziomie 1330,80 – 2980,00 EUR z zależności od modelu samochodu.
Bardziej precyzyjna informacja znajduje się w sekcji warunki wypożyczenia, widocznej na obrazku poniżej.

Sprawdzamy sekcję „Warunki wynajmu”

Z zapisu wynika, że udział własny wynosi 1190,48 EUR.
Widać, że kwoty podane w obu sekcjach różnią się od siebie. Dlaczego? Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że wyszukiwarki importują dane z gotowych szablonów, które są wspólne dla wielu ofert jednocześnie. Mogą więc pojawiać się tego rodzaju rozbieżności. W tym przypadku, ze względu na to, że przeglądamy ofertę małego i taniego samochodu, należy przyjąć, że w praktyce obowiązywał nas będzie dolny zakres odpowiedzialności materialnej, czyli kwota pomiędzy 1190,48 a 1330,80 EUR. Przy czym bardziej prawdopodobna wydaje mi się wartość 1190,48 EUR określona w sekcji “Warunki wynajmu”.

Oferta druga – droższa, ale czy gorsza?

Przyjrzyjmy się teraz drugiej w kolejności ofercie. Jest trochę droższa, ale …
Najpierw spójrz na ofertę:

Trochę droższa oferta przyciągnęła mnie informacją od braku wkładu własnego

Od razu rzuca się w oczy informacja o zerowym udziale własnym i wygląda to dość interesująco. Sprawdźmy zatem szczegóły.

Depozyt
Tradycyjnie zaczynamy od sprawdzenia wysokości depozytu. Z informacji na karcie wynika, że wysokość depozytu wynosi od 150 do 235 EUR. W praktyce, wysokość depozytu zależy od wielkości samochodu. Im większe auto, tym wyższy depozyt. W naszym przypadku wybraliśmy malutkie auto (Fiat 500), należy się więc spodziewać, że depozyt będzie w okolicy dolnej granicy podanego przedziału, czyli około 150 EUR.
Połowę mniej niż w p poprzedniej ofercie. Już mi się podoba!

Naprawdę niski depozyt: 150 EUR

Udział własny
Sprawdźmy teraz jak to jest z udziałem własnym na tej ofercie. Przypominam, że na głównej karcie znalazła się informacja, że jest on równy zero. Wchodzimy i sprawdzamy sekcję “Warunki wypożyczenia”.

Zerowy udział własny oznacza pełne ubezpieczenie i brak odpowiedzialności materialnej – bardzo dobra oferta!

I co? Faktycznie, w tej ofercie mamy zerowy udział własny, czyli nasza odpowiedzialność materialna jest równa zero! Super! W porównaniu do poprzedniej oferty to znacząca różnica. W poprzedniej ofercie odpowiedzialność była na poziomie 1190 EUR.
Co prawda ta oferta jest o 34 EUR droższa od poprzedniej, ale za komfort braku odpowiedzialności materialnej chętnie dopłacę tę kwotę.

Ruszaj w drogę!

Po takiej dawce konkretnej wiedzy żaden wynajem nie jest ci już straszny. Pozostaje mi tylko życzyć ci szerokiej dogi i wielu wspaniałych wrażeń z wiecznie zielonej wyspy!

Plan zwiedzania Madery

Ten wpis jest częścią kompletnego planu zwiedzania Madery - [klik]. Przewodnik zawiera plany, mapy i opisy konkretnych tras zwiedzania.
Aby zobaczyć wszystkie dostępne obecnie opisy atrakcji na Maderze kliknij na link: Madera - [klik].

Poradnik bezpiecznego wypożyczenia samochodu: Madera - wypożyczalnia samochodów bez kaucji?
5/5 - (536 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Czytam WSZYSTKIE komentarze (i to wiele razy). Pod każdym z nich mógłbym napisać, że strasznie dziękuję, bo jesteście naprawdę fantastyczni. Często wracam do komentarzy, ponieważ dodają mi motywacji i energii. Dla mnie jest to nieoceniona skarbnica dobrych emocji!
Dziękuję Wam za to tutaj (nie chce zaśmiecać komentarzy powtarzającymi się podziękowaniami). Wiedz, że zostawiając tu dobre słowo robisz dla mnie naprawdę dobrą robotę!

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
17 komentarzy do “Madera: wynajem samochodu bez karty kredytowej i bez depozytu [PORADNIK]

 • o
  Bezpośredni odnośnik

  No w końcu znalazłem zrozumiały opis wypożyczenia auta, dziękuję.
  Odnośnie Funchal to przydała by się informacja na temat parkingów, ich cen i sposobu zostawiania samochodu na noc.

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Niestety ale nie znalazłem żadnej oferty w porównywarce aut która by miała
  zerowa kaucje,
  udział własny to cena więcej o 129 euro, trzeba tyle dopłacić
  więc pozmieniało się przez te dwa lata od napisania wroga
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Czy artykuł o wypożyczalniach bez depozytu jest aby nadal aktualny?
  Mam wrażenie, że korzystając z polecanej wyszukiwarki można znaleźć jedynie oferty z depozytem i to bardzo dużym.

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Z artykułem wszystko jest w porządku. Często w wakacje, gdy szuka się samochodu w ostatniej chwili po prostu nie ma już ofert bez depozytu. Takie oferty są bardzo popularne i sprzedają się najszybciej. Może wiec być tak, że w interesującym Cię terminie po prostu już nie uda się nic znaleźć. Warto szukać z wyprzedzeniem.

   Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Wyszukuje z wyprzedzeniem siedmiomiesięcznym. Nie ma znaczenia czy chce wynająć na 1 dzień czy na 14. Nie ma ofert bez kaucji. A oferty bez udziału własnego są po prostu droższe. Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek.
    Tym nie mniej dzięki za artykuł, przynajmniej wiem czego się spodziewać. 5 gwiazdek dałem 😉

    Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Hello, thanks for a lot of usefull information.
  unfortunatelly, I am looking for car over two months before our trip and no offers with no deposit 🙁

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  o co chodzi z informacja „dodatkowy kierowca”? jezeli chce zeby auto prowadziil ktos inny to musze wykupic dla nich taka opcje?

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Zawsze warto mieć trochę gotówki, szczególnie drobniejsze nominały i monety.
   W razie potrzeby można też wypłacić gotówkę kartą bezpośrednio z bankomatu.

   Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Opis bardzo pomocny – dziękuję.
  Tak z ciekawości – czemu nie widać daty jego publikacji (przynajmniej rok i miesiąc) ?
  Mam natomiast pytanie o DiscoverCars : Nie ma w artykule wzmianki o opcji dodatkowego ubezpieczenia która pojawia się przy każdej ofercie: „Podnieś do poziomu Pełnej ochrony”. Nawet przy tych gdzie w warunkach wypożyczenia jest zapis: „stosuje się zerowy udział własny” .
  Czy to zwykłe naciąganie ludzi na dodatkowe koszty czy faktycznie warto to wykupić?

  Odpowiedz
 • o
  Bezpośredni odnośnik

  Jeszcze jedno pytanie mam : Jak jest z transportem publicznym na wyspie w celu np pojechania po auto jeśli nie potrzebuję go na cały okres, a mieszkam daleko do Funchal (w moim przypadku okolice Prazeres).
  Przykładowo odbiorę auto na lotnisku zaraz po przylocie ale chcę go oddać np po 5 dniach – jak wtedy wrócić z Funchal (z lotniska) do hotelu w Prazeres ?

  Odpowiedz
  • o
   Bezpośredni odnośnik

   Transport publiczny istnieje ale nie korzystałem z niego, więc nie podzielę się doświadczeniami.
   Połączenia najłatwiej sprawdzisz na mapach Google, wyznaczając trasę między interesującymi cię punktami, a następnie wybierając opcję przemieszczania się „transport publiczny”. Druga opcja, to skorzystanie w wyszukiwarki połączeń na stronie rome2rio.com

   Odpowiedz
   • o
    Bezpośredni odnośnik

    Dziękuję za odpowiedź.
    Znalazłem dziś (czerwiec 2024) miedzy innymi taką stronkę z opisem transportu publicznego na Maderze – może komuś się przyda: wyspamadera.pl/post/komunikacja-publiczna.
    Są tam linki do różnych przewoźników na wyspie. Nas szczególnie interesowała zachodnia części wyspy gdzie działa firma Rodoeste: rodoeste.com.pt

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *