Heraklion: wynajem samochodu – bez kaucji i karty kredytowej [PORADNIK]

Heraklion, Kreta

Heraklion jest stolicą i największym miastem Krety, jednej z najpiękniejszych greckich wysp. Znajduje się na północnym wybrzeżu wyspy i ma bogatą historię sięgającą czasów starożytnych, co sprawia, że jest fascynującym miejscem do zwiedzania.
Miasto jest znane z imponującego Pałacu Minosa, który był centrum administracyjnym starożytnej cywilizacji minojskiej (jednej z najstarszych na świecie). Działa tu także imponujące Muzeum Archeologiczne, eksponujące mnóstwo artefaktów z różnych okresów historycznych, w tym z okresu minojskiego.
Poza bogatym dziedzictwem kulturowym, Heraklion oferuje również piękne plaże, urocze uliczki, tradycyjne tawerny serwujące pyszne greckie dania, a także nowoczesne restauracje i kawiarnie. Jest to doskonałe miejsce do wynajęcia samochodu i rozpoczęcia przygody związanej z poznawaniem Krety.

Porównaj ceny wynajmu samochodów

Krótka instrukcja dla nieciepliwych

Zacznę od krótkiej instrukcji wypożyczenia samochodu bez kaucji i bez karty kredytowej, czyli szybkiego poradnika dla niecierpliwych. Wystarczy zapoznać się z kilkoma prostymi krokami poniżej i można zacząć szukać.
Jeżeli należysz grupy osób bardzo niecierpliwych, chcesz szybko zacząć szukać samochodu i preferujesz krótkie instrukcje filmowe, to polecam zamieszczony poniżej filmik z YouTube, który prezentuje i tłumaczy najważniejsze sprawy.Jeżeli w trakcie wyszukiwania pojawią się pytania i wątpliwości, to poszukaj odpowiedzi w dalszej części tekstu. Tekst jest długi i zawiera mnóstwo pożytecznych informacji. Podzieliłem go na kilka logicznych części i na końcu wpisu zamieściłem linki do nich. Świadomie skonstruowałem go w taki sposób. Można go czytać po kawałku wybierając fragment, który akurat cię interesuje, lub zapoznać się z nim w całości. Najważniejsze jednak jest szybkie szukanie.

Wypożyczenie samochodu bez kaucji

krok 1 - wejdź na stronę porównywarki ofert - [klik]
krok 2 - wypełnij formularz (wpisując daty i miejsce odbioru auta) i naciśnij “Szukaj

1 - miejsce odbioru auta
2 - data odbioru auta
3 - data zwrotu auta
4. - przycisk "Szukaj"

krok 3 - po chwili otrzymasz wynik wyszukiwania. Wtedy w panelu opcji i filtrów wyszukaj sekcję “Kaucja zwrotna” i zaznacz opcję “Depozyt nie jest wymagany”.

krok 4 - Gotowe! W wynikach wyszukiwania są tylko oferty bez kaucji!

UWAGA! Możliwe, że w filtrach nie będzie dostępna opcja “Depozyt nie jest wymagany”. Opcja ta nie pokazuje się, gdy wszystkie tego typu oferty zostały już sprzedane. Czasem pomaga zmiana daty wypożyczenia lub miejsca odbioru auta.

Położenie kluczowych elementów wyszukiwarki na ekranie komputera i telefonu znajdziesz na obrazku poniżej.

Na ekranie komputera:
1. Wybór waluty
2. Wybór języka
3. Panel opcji i filtrów wyszukiwania
4. Szybka informacja na ofercie: bez udziału własnego
5. Szybka informacja na ofercie: bez karty kredytowej
6. Szczegółowe warunki wypożyczenia (po kliknięciu)

1. Wybór waluty
2. Wybór języka
3. Panel opcji i filtrów wyszukiwania
4. Szybka informacja na ofercie: bez udziału własnego
5. Szybka informacja na ofercie: bez karty kredytowej
6. Szczegółowe warunki wypożyczenia (po kliknięciu)

Wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej

krok 1 - wejdź na stronę porównywarki ofert - [klik]
krok 2 - wypełnij formularz (wpisując daty i miejsce odbioru auta) i naciśnij “Szukaj
krok 3 - w panelu opcji i filtrów (3) wyszukaj sekcję “Płatność kartą przy odbiorze” i zaznacz opcję “Karta debetowa
krok 4 - Gotowe! W wynikach wyszukiwania są tylko oferty wypożyczenia bez karty kredytowej

Położenie kluczowych elementów na stronie wyszukiwarki (w komputerze i telefonie) znajdziesz na obrazkach powyżej.

Grecja - ważne informacje dla kierowców i podróżników

Język:
- urzędowy: grecki
- popularny język obcy: angielski (słabo)
Waluta: EUR (euro)
Kierunkowy numer telefonu: +30
Ruch uliczny: prawostronny
Ograniczenia prędkości:
- w terenie zabudowanym 50 km/h (31 mph)
- poza terenem zabudowanym 90 km/h (49 mph)
- na drogach szybkiego ruchu 130 km/h (62 mph)
Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi: 0,5 promila
Ceny paliw (2023):
- benzyna (Euro 95): 1,92 EUR/litr
- olej napędowy: 1,87 EUR/litr
– gaz LPG: 0,79 EUR/litr
sprawdź: aktualne ceny paliw w Europie

Odpowiedzialność materialna, ubezpieczenia, udział własny, kaucje i depozyty

Gdy wypożyczalnia przekazuje ci samochód, to na czas wypożyczenia spada na ciebie również odpowiedzialność za jego stan. To jest jasne!
Jaki jest zakres tej odpowiedzialności? To już nie jest takie jasne!

Odpowiedzialność materialna jest obowiązkowa, ale czy można ją znacząco zredukować? A może można ją z siebie całkowicie zrzucić?
Można, ale trzeba widzieć jak!
Więcej na temat pozbywania się odpowiedzialności materialnej za wypożyczane auto znajdziesz w wpisie: Ubezpieczenia przy wypożyczaniu samochodu i redukcja odpowiedzialności materialnej - [klik]

Dodatkowe opłaty i ich przyczyny

Dodatkowe opłaty, które powstają przy wypożyczaniu samochodu (zwłaszcza te naliczane już po zwrocie auta) są często źródłem frustracji u wielu klientów wypożyczalni. Można im zapobiec, ale najpierw trzeba wiedzieć skąd takie opłaty się biorą i co może być ich przyczyną. Znane mi sytuacje zebrałem razem w jednym tekście i opisałem je. Naprawdę warto przeczytać ten wpis!
Jak uniknąć dodatkowych opłat w wypożyczalni samochodów - [klik]
5/5 - (5 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Czytam WSZYSTKIE komentarze (i to wiele razy). Pod każdym z nich mógłbym napisać, że strasznie dziękuję, bo jesteście naprawdę fantastyczni. Często wracam do komentarzy, ponieważ dodają mi motywacji i energii. Dla mnie jest to nieoceniona skarbnica dobrych emocji!
Dziękuję Wam za to tutaj (nie chce zaśmiecać komentarzy powtarzającymi się podziękowaniami). Wiedz, że zostawiając tu dobre słowo robisz dla mnie naprawdę dobrą robotę!

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *