Mirador de Ricardo Roca – obowiązkowy punkt widokowy – Majorka.

Punkt widokowy Mirador de Ricardo Roca znajduje się w wygodnej lokalizacji, na trasie przejazdu większości wycieczek, przy drodze Ma-10 pomiędzy Andratx i Estellences.
Tuż obok punktu znajdują się dwa parkingi. Po jednym na każdej stronie drogi. Przy jednym z parkingów znajduje się restauracja „Es Grau”. Ceny w restauracji można uznać za przystępne.

Widok z Mirador de Ricardo Roca. Przy drodze po lewej parking, po prawej parking i restauracja „Es Grau”

W sezonie letnim okresowo może być spory tłok (szczególnie jeżeli chodzi o restaurację), bo zatrzymują się tu chyba wszystkie wycieczki autokarowe.

Punkt usytuowany jest na krawędzi skały, na wysokości około 400m. Żeby się tam dostać, trzeba wyjść do góry po schodach. Oczywiście nie wspinamy się całych 400m, a jedynie ostatnie kilkadziesiąt. Od razu mówię, że warto. Punkt ma doskonałe położenie i widoki robią wrażenie. Przy okazji jest szansa na rozprostowanie nóg i złapanie świeżego powietrza.
W miejscu gdzie aktualnie znajduje się platforma widokowa kiedyś najprawdopodobniej znajdowała się jedna z wież obronnych i obserwacyjnych, podobna do Torre del Verger.

Schodki na platformę widokową Mirador de Ricardo Roca. Majorka
Platforma widokowa Mirador de Ricardo Roca. Majorka
Schody na Mirador de Ricardo Roca oraz okoliczności. Widok z parkingu przy restauracji.

Mirador de Ricardo Roca jest jednym z punktów opracowanego przeze mnie planu wycieczek po Majorce, z którym warto się zapoznać: Majorka – atrakcje, zwiedzanie, wynajem samochodu, informacje praktyczne. Przewodnik. – [klik]

Przydatne współrzędne GPS

Parking przy punkcie widokowym, GPS: 39°38’42.7″N 2°27’03.7″E lub 39.645181, 2.451023

Położenie Mirador de Ricardo Roca na mapie Majorki.

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
Poniżej znajdują się ikony, dzięki którym łatwo możesz udostępnić artykuł, a na górze strony przycisk do polubienia profilu na Facebook-u. ZRÓB TO proszę! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *