Mirador de Ricardo Roca – obowiązkowy punkt widokowy – Majorka.

Punkt widokowy Mirador de Ricardo Roca znajduje się w wygodnej lokalizacji, na trasie przejazdu większości wycieczek, przy drodze Ma-10 pomiędzy Andratx i Estellences.
Tuż obok punktu znajdują się dwa parkingi. Po jednym na każdej stronie drogi. Przy jednym z parkingów znajduje się restauracja „Es Grau”. Ceny w restauracji można uznać za przystępne.

Widok z Mirador de Ricardo Roca. Przy drodze po lewej parking, po prawej parking i restauracja „Es Grau”

W sezonie letnim okresowo może być spory tłok (szczególnie jeżeli chodzi o restaurację), bo zatrzymują się tu chyba wszystkie wycieczki autokarowe.

Punkt usytuowany jest na krawędzi skały, na wysokości około 400m. Żeby się tam dostać, trzeba wyjść do góry po schodach. Oczywiście nie wspinamy się całych 400m, a jedynie ostatnie kilkadziesiąt. Od razu mówię, że warto. Punkt ma doskonałe położenie i widoki robią wrażenie. Przy okazji jest szansa na rozprostowanie nóg i złapanie świeżego powietrza.
W miejscu gdzie aktualnie znajduje się platforma widokowa kiedyś najprawdopodobniej znajdowała się jedna z wież obronnych i obserwacyjnych, podobna do Torre del Verger.

Schodki na platformę widokową Mirador de Ricardo Roca. Majorka
Platforma widokowa Mirador de Ricardo Roca. Majorka
Schody na Mirador de Ricardo Roca oraz okoliczności. Widok z parkingu przy restauracji.

Mirador de Ricardo Roca jest jednym z punktów opracowanego przeze mnie planu wycieczek po Majorce, z którym warto się zapoznać: Majorka – atrakcje, zwiedzanie, wynajem samochodu, informacje praktyczne. Przewodnik. – [klik]

Przydatne współrzędne GPS

Parking przy punkcie widokowym, GPS: 39°38’42.7″N 2°27’03.7″E lub 39.645181, 2.451023

Położenie Mirador de Ricardo Roca na mapie Majorki.
4.8/5 - (66 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Czytam WSZYSTKIE komentarze (i to wiele razy). Pod każdym z nich mógłbym napisać, że strasznie dziękuję, bo jesteście naprawdę fantastyczni. Często wracam do komentarzy, ponieważ dodają mi motywacji i energii. Dla mnie jest to nieoceniona skarbnica dobrych emocji!
Dziękuję Wam za to tutaj (nie chce zaśmiecać komentarzy powtarzającymi się podziękowaniami). Wiedz, że zostawiając tu dobre słowo robisz dla mnie naprawdę dobrą robotę!

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *