Punkt widokowy Mirador de Ses Animes z wieżą obronną Torre del Verger

Torre de Ses Animes (Torre del Verger), Majorka

Punkt widokowy Mirador de Ses Animes (lub Mirador Torre del Verger) spotkasz po drodze z Estellencs do Banyalbufar (drogą MA-10). Jest usytuowany tuż przy drodze i znajdują się przy nim dwa niewielkie parkingi. Pierwszy tuż przed wieżą, a drugi tuż za nią, niezależnie od strony z której przybywasz.

Punkt widokowy bierze nazwę od wieży obronnej, która (oprócz widoków) jest jego największą atrakcją. Powszechnie używane są dwie nazwy wieży: Torre de Ses Animes (Wieża Duchów) oraz Torre del Verger. Stąd punkt widokowy posiada 2 nazwy.

Punkt widokowy Mirador de Ses Animes, Majorka

Wiele osób twierdzi, że jest to jeden z najciekawszych punktów widokowych na wyspie, zwłaszcza ze szczytu wieży. Niestety nie było nam dane się o tym przekonać, ponieważ aktualnie wstęp do wieży ze względów bezpieczeństwa został zamknięty. Prawdopodobnie (jak wynika z informacji przy wieży) wiąże się to z niestabilnością gruntu i zagrożeniem oberwania gruntu wraz z wieżą. Wielka szkoda, bo widoki z dostępnych okolic wieży są ładne, więc spodziewam się, że ze szczytu wieży mogły by być wyjątkowo piękne. Jeżeli będziecie mieli szczęście i możliwość wejścia na wieżę, to podobno z tego punku wyspy szczególnie urokliwe są zachody słońca.

Widok z punktu widokowego Mirador de Ses Animes, Majorka

Sama wieża powstała 1579 roku, jako jedna z wież wchodzących w skład pierścienia wież obronnych i obserwacyjnych. System wież obronnych został zbudowany w celu ochrony obszaru wyspy przed częstymi najazdami pirackimi. Oprócz funkcji obronnej, wieże pełniły również rolę punktów obserwacyjnych i sygnalizacyjnych, jako elementy wczesnego ostrzegania przed zbliżającymi się statkami pirackimi.

W 1995 roku wieża została odrestaurowana, ale niestety pojawił się wspomniany przeze mnie problem ze stabilnością gruntu.

Torre de Ses Animes (Torre del Verger), Majorka

A to jedno z moich ulubionych, naszych wspólnych zdjęć. Wykombinowane przez Asię.

Asia, ja i Torre de Ses Animes, Majorka

Przydatne współrzędne GPS

Parking przy wieży: 39°40’59.9″N 2°30’01.3″E lub 39.683317, 2.500360

4.9/5 - (53 votes)

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. ZRÓB TO proszę i ... z góry dziękuję!

Jeżeli lubisz moje przewodniki z pewnością przyda ci się stworzony przez mnie katalog przewodników - [klik]. Znajdziesz w nim gotowe pomysły na kolejne wyjazdy, opisy innych kierunków turystycznych oraz alfabetyczny spis przewodników podzielony na państwa, miasta, wyspy i regiony geograficzne.

Zamieszczam również link do profilu na Facebook-u - [klik]. Wejdź i naciśnij "Obserwuj", wtedy nie przegapisz nowych, inspirujących wpisów.

No chyba, że wolisz Instagram. Nie jestem demonem mediów społecznościowych, ale zawsze możesz liczyć na coś miłego dla oka na moim instagramowym profilu - [klik]. Profil chętnie przyjmie każdego obserwatora, który nakarmi go swoim polubieniem.

Tworzone przeze mnie treści udostępniam bezpłatnie z zachowaniem praw autorskich, a blog utrzymuje się z reklam i współpracy afiliacyjnej. W treści artykułów będą więc wyświetlane automatyczne reklamy, a niektóre linki są linkami afiliacyjnymi. Nie ma to żadnego wpływu na końcową cenę usługi lub produktu, ale za wyświetlenie reklam lub skorzystanie z niektórych linków mogę otrzymać prowizję. Polecam jedynie usługi i produkty, które uważam za dobre i pomocne. Od początku istnienia bloga nie opublikowałem żadnego artykułu sponsorowanego.

Niektórzy z czytelników, którym zawarte tu informacje bardzo pomogły, pytają mnie czasem jak można wesprzeć blog? Nie prowadzę zbiórek ani programów wsparcia (typu: patronite, zrzutka czy "kup kawę"). Najlepszym sposobem jest korzystanie z linków. Ciebie to nic nie kosztuje, a wsparcie dla bloga generuje się samo.

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *