Punkt widokowy Mirador de Ses Animes z wieżą obronną Torre del Verger

Torre de Ses Animes (Torre del Verger), Majorka

Punkt widokowy Mirador de Ses Animes (lub Mirador Torre del Verger) spotkasz po drodze z Estellencs do Banyalbufar (drogą MA-10). Jest usytuowany tuż przy drodze i znajdują się przy nim dwa niewielkie parkingi. Pierwszy tuż przed wieżą, a drugi tuż za nią, niezależnie od strony z której przybywasz.

Punkt widokowy bierze nazwę od wieży obronnej, która (oprócz widoków) jest jego największą atrakcją. Powszechnie używane są dwie nazwy wieży: Torre de Ses Animes (Wieża Duchów) oraz Torre del Verger. Stąd punkt widokowy posiada 2 nazwy.

Punkt widokowy Mirador de Ses Animes, Majorka

Wiele osób twierdzi, że jest to jeden z najciekawszych punktów widokowych na wyspie, zwłaszcza ze szczytu wieży. Niestety nie było nam dane się o tym przekonać, ponieważ aktualnie wstęp do wieży ze względów bezpieczeństwa został zamknięty. Prawdopodobnie (jak wynika z informacji przy wieży) wiąże się to z niestabilnością gruntu i zagrożeniem oberwania gruntu wraz z wieżą. Wielka szkoda, bo widoki z dostępnych okolic wieży są ładne, więc spodziewam się, że ze szczytu wieży mogły by być wyjątkowo piękne. Jeżeli będziecie mieli szczęście i możliwość wejścia na wieżę, to podobno z tego punku wyspy szczególnie urokliwe są zachody słońca.

Widok z punktu widokowego Mirador de Ses Animes, Majorka

Sama wieża powstała 1579 roku, jako jedna z wież wchodzących w skład pierścienia wież obronnych i obserwacyjnych. System wież obronnych został zbudowany w celu ochrony obszaru wyspy przed częstymi najazdami pirackimi. Oprócz funkcji obronnej, wieże pełniły również rolę punktów obserwacyjnych i sygnalizacyjnych, jako elementy wczesnego ostrzegania przed zbliżającymi się statkami pirackimi.

W 1995 roku wieża została odrestaurowana, ale niestety pojawił się wspomniany przeze mnie problem ze stabilnością gruntu.

Torre de Ses Animes (Torre del Verger), Majorka

A to jedno z moich ulubionych, naszych wspólnych zdjęć. Wykombinowane przez Asię.

Asia, ja i Torre de Ses Animes, Majorka

Przydatne współrzędne GPS

Parking przy wieży: 39°40’59.9″N 2°30’01.3″E lub 39.683317, 2.500360


Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
Poniżej znajdują się ikony, dzięki którym łatwo możesz udostępnić artykuł, a na górze strony przycisk do polubienia profilu na Facebook-u. ZRÓB TO proszę! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *