Estellencs – małe (znowu) jest piękne

Mniej niż 400 osób. Tyle mieszkańców ma Estellencs. To naprawdę mikro miejscowość. Nienaturalnie przyklejona do stromego zbocza góry. Warto zatrzymać się i zrobić po nim kilka kroków, by zdać sobie sprawę z dziwnego usytuowania Estellencs. Wąskie, kamienne uliczki, wspinają się i opadają tak stromo, że trudno wyobrazić sobie jak poruszać się tu jakimś środkiem lokomocji. Idąc i ciężko łapiąc powietrze, na widok zaparkowanych gdzieniegdzie pojazdów za każdym razem zadawałem sobie pytanie: jak on tu wjechał ???

Estellencs, Majorka.
Kot się nudzi w Estellencs, Majorka.
Estellencs takie właśnie jest. Majorka.

Warto zwrócić uwagę na XVII-wieczny kościół Església de Sant Joan Baptista z warowną dzwonnicą, która pełniła kiedyś funkcje obronne.
Wioska ma własną zatoczkę i żwirową plażę (Cala de Estellencs), ale trzeba do nich do dojść. Spacer zajmuje około 30 minut. W czasie spaceru towarzyszył Ci będzie zapach cytryn, pomarańczy i fig, które uprawiane są na tarasach otaczających wioskę. Jeżeli masz odpowiednią ilość czasu, ten spacer dobrze Ci zrobi.

Estellencs, Majorka.
Estellencs, Majorka.
Estellencs, Majorka.

Estellencs często stanowi punkt wypadowy dla nieco dłuższych spacerów górskich. Wiedzie stąd popularny (nieco ponad 11 kilometrowy szlak – łącznie w obie strony) na pobliski szczyt Puig de Galatzó. Do pokonania jest różnica wysokości około 800m, a droga okraszona pięknymi widokami.

Estellencs jest jednym z punktów opracowanego przeze mnie planu wycieczek po Majorce, z którym warto się zapoznać: Majorka – atrakcje, zwiedzanie, wynajem samochodu, informacje praktyczne. Przewodnik. – [klik]

Przydatne współrzędne GPS

Parkowanie na ulicy, GPS: 39°39’12.3″N 2°28’54.7″E lub 39.653429, 2.481849
Parking przy miasteczku, GPS: 39°39’13.7″N 2°28’59.2″E lub 39.653791, 2.483101
Plaża i zatoczka Estellencs, GPS: 39°39’30.2″N 2°28’16.6″E lub 39.658391, 2.471269


Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
Poniżej znajdują się ikony, dzięki którym łatwo możesz udostępnić artykuł, a na górze strony przycisk do polubienia profilu na Facebook-u. ZRÓB TO proszę! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *