Wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu – Majorka, Hiszpania

Nie trzeba nikogo przekonywać, że wynajem samochodu bez konieczności blokowania depozytu na karcie kredytowej to bardzo wygodna rzecz.

Co to jest depozyt?

Tym, którzy nie bardzo wiedzą o co chodzi, bo np. nie wynajmowali jeszcze samochodu w czterech słowach wyjaśniam.
Standardowym zachowaniem wypożyczalni samochodu jest, że przy wynajmie żądają karty kredytowej. W celu zabezpieczenia się przed ewentualnymi skutkami zniszczeń związanych z wynajmowanym samochodem zakładają tzw. depozyt, to znaczy blokują na tej karcie określoną kwotę pieniędzy, która aż do chwili zwrotnego zdania samochodu pozostaje do ich dyspozycji. Nie oznacza to oczywiście, że mogą w tym czasie operować kwotą depozytu, bo nie mogą, ale przez ten czas środki równe kwocie depozytu są zablokowane i my też nie możemy nimi operować.
Jeżeli więc masz na karcie 5000 PLN przeznaczone na wakacje i udasz się do wypożyczani po samochód, to najczęściej trafisz do takiej, w której przy wypożyczeniu będzie wymagany depozyt w wysokości np. 1000 EUR. Przy wynajmie pracownik wypożyczalni poprosi o dokument tożsamości, prawo jazdy i kratę kredytową. Wstuka dane w komputer, wydrukuje umowę, da kluczyki i możesz jechać. Na Twojej karcie jednak pojawi się depozyt blokujący środki w wysokości 1000 EUR (czyli około 4400 PLN) i środki te będą nie do ruszenia, aż do momentu zwrotu samochodu (a czasem nawet nieco dłużej). Do Twojej dyspozycji pozostanie 600 PLN … jak na wakacje to całkiem niewiele. Przy płaceniu za hotel lub obiad w restauracji można się zdziwić, gdy uporczywie będzie pojawiał się komunikat: brak środków na karcie!
I nie pomoże tłumaczenie, że przecież masz te pieniądze na kracie 🙂
Są miejsca, w których wynajem samochodu bez depozytu jest niemożliwy, lub jeżeli nawet jest taka możliwość to cena wynajmu za dobę jest bardzo wysoka. Majorka na szczęście nie jest takim miejscem. Na Majorce bowiem w atrakcyjnej cenie można wynająć samochód BEZ DEPOZYTU na karcie kredytowej. Jakby tego było mało możesz to zrobić całkowicie przez internet, a kluczyli odebrać w automacie, bez kolejek.

Potrzebujesz samochodu w innej części Hiszpanii? Przeczytaj: Malaga – Hiszpania: wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu. Wypożyczalnie samochodów – opinie, ranking, porównanie ofert.

Gdzie wynająć samochód na Majorce?

Nie będę polecał kilku wypożyczalni. Polecę jedną, którą sam sprawdziłem. Decyzja była oczywiście poprzedzona poszukiwaniami w sieci, czytaniem forów, relacji, opinii, itp. Ostatecznie wybór padł na wypożyczalnie lokalną WIBER i okazał się celny.
Dzisiaj mogę z czystym sumieniem polecić tę wypożyczalnię. Pozytywne opinie się potwierdziły.
W trakcie odbioru samochodu pojawił się drobny problem (przez chwilę nawet przebiegło mi przez głowę, że ciekawe czy potwierdzą się w tej sytuacji pozytywne opinie z internetu na temat tej wypożyczalni).
Problem polegał na tym, że w czasie jazdy używam swojej nawigacji GARMIN, która zasilana jest z gniazda zapalniczki. Zawsze przy odbiorze samochodu sprawdzam więc czy w gnieździe zapalniczki jest napięcie. Okazało się, że przygotowany dla mnie samochód gniazdo zapalniczki ma uszkodzone i nie mam w związku z tym zasilania do nawigacji. Udałem się do recepcji zgłosić problem. I co? Pani (Polka pracująca w wypożyczalni) załatwiła sprawę w 60 sekund. Zmiana kluczyków, zmiana samochodu i po sprawie. Nawet jej brewka nie pykła. Rewelacja.
Oczywiście wypożyczalnia nie blokuje i nie wymaga żadnych zabezpieczeń i depozytów.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W przypadku Wibera nie ma możliwości odbioru kluczyków na lotnisku. Po prostu nie mają tam swojego stanowiska. Zapewne ze względu wysoki koszt utrzymania takiego stanowiska w terminalu lotniska. Punkt odbioru kluczyków i samochodu znajduje się około 5km od lotniska. Nie jest to jednak specjalnym utrudnieniem, ponieważ nieustannie co 15 minut pomiędzy lotniskiem a wypożyczalnią kursuje darmowy bus z logiem Wiber, który zabiera przybyszów wypożyczających samochód z lotniska do wypożyczalni i odwozi osoby zdające auto z wypożyczalni na lotnisko. Szybko i wygodnie.

Bus Wiber-a dowożący klientów z lotniska do wypożyczalni i z powrotem, Majorka

Ceny wynajmu

Wiber proponuje 2 opcje wypożyczenia samochodu. Z ubezpieczeniem podstawowym (BASIC – w skrócie, to ubezpieczenie karoserii bez podwozia, szyb, lusterek i opon) oraz z ubezpieczeniem pełnym (ALL INCLUSIVE – z pełnym ubezpieczeniem, assistance i zerowym wkładem własnym w przypadku wypadku).

UWAGA !!!
Należy pamiętać, że żadne z ubezpieczeń nie działa, jeżeli rozbijesz auto pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Wynajmowałem samochód, którego wielkość określana jest definicją: średni (jak na obrazku poniżej):

Otrzymałem Forda Fiestę z przebiegiem 18 tyś km (czyli prawie nowy).
Ceny wynajmu nie są stałe przez cały rok. Najtaniej jest zimą. Wtedy właśnie wypożyczałem auto (luty).
Zimą, opcja BASIC kosztowała 7 EUR/dobę, a za cena ALL INCLUSIVE wynosiła 17 EUR/dobę.
W tym czasie w innych wypożyczalniach za 17 EUR można było dostać podobny samochód ale z podstawowym ubezpieczeniem. Wybrałem oczywiście bez wahania wersję ALL INCLUSIVE, co kosztowało mnie około 73 PLN dziennie i gwarantowało pełny spokój.
W chwili pisania artykułu, sprawdziłem ceny na marzec (między 18 a 23 marca 2019). BASIC kosztuje około 9,5 EUR/dobę, a ALL INCUSIVE to koszt około 27 EUR/dobę. W lecie będzie jeszcze drożej.
W Rentalcars opcja ALL INCLUSIVE wyrózniona jest dodatkowym opisem jak zaznaczyłem na obrazku poniżej.

W Rentalcars wersja All Inclisive uwzględniona jest w formie opisu jak w ramce.

Jak wynająć samochód?

Auto w Wiberze można wynająć na 2 sposoby. Bezpośrednio na stronie internetowej Wibera, albo za pośrednictwem globalnej wyszukiwarki samochodów Rentalcars.com (Wiber ma z nimi podpisaną umowę).
Oczywiście taniej jest na … Rentalcars.com (!!!).
Poniżej zamieszczam dla porównania zrzuty ekranów cenami ze strony Wibera i z Rentalcars.com.
W obu przypadkach wybrałem ten sam model samochodu i identyczny termin wynajmu: od 18 do 23 marca 2019 roku.

Ceny na Renatalcars.com łącznie za 5 dni wynajmu:
– BASIC = 194,98 PLN
– ALL INCLISIVE = 567,23 PLN

Ceny na stronie Wiber łącznie za 5 dni wynajmu (na PLN przeliczone po kursie 1EUR = 4,3PLN):
– BASIC = 204,77 PLN (drożej o 9,79 PLN)
– ALL INCLISIVE = 599,98 PLN (drożej o 32,75 PLN)

Jak wyszukać Wibera na Rentalcars.com?

Ze względu na ogromną bazę danych wypożyczalni aut, wyników wyszukiwania na Rentalcars będzie mnóstwo, a ich uszeregowanie niekoniecznie takie jak oczekiwane przez nas. Żeby ułatwić sobie życie warto użyć filtru. Najprościej będzie wykonać czynności w takiej kolejności:
1. Wchodzisz na stronę Rentalcars.com – [klik]

2. Wprowadzasz do formularza na stronie głównej: miejsce (Palma de Mallorca), termin odbioru i zwrotu samochodu (jak poniżej) i naciskasz przycisk „Szukaj”

3. Czekasz aż pojawią się wyniki i w panelu po lewej stronie, w sekcji „Nazwa dostawcy” zaznaczasz pole obok Wiber-a (oczywiście wcześniej warto przyjrzeć się otrzymanym wynikom, może w chwili wyszukiwania znajdzie się jakaś atrakcyjniejsza oferta. Przypominam jednak, żeby upewnić się, czy firma, której oferta wygląda atrakcyjnie zakłada depozyt na karcie i w jakiej wysokości.).

4. W ten sposób masz odfiltrowywane inne oferty i widzisz tylko auta z oferty Wibera (logo dostawcy auta widoczne jest w lewym dolnym rogu oferty jak na obrazku poniżej). Teraz musisz wybrać ofertę All Inclusive. Jest ona oznaczona dodatkowym opisem na karcie oferty (Oferta Specjalna). Dodatkowy opis zaznaczyłem na obrazku poniżej. Tylko wybór oferty z tym opisem pozwoli ci na odbiór samochodu bez karty kredytowej i depozytu. Pozostaje już tylko zdecydować się na rozmiar samochodu i przejść do kolejnych kroków naciskając przycisk „Rezerwuj teraz”.

UWAGA!!!
W zestawieniu znajdziesz również tańszą ofertę Wibera na ten sam samochód i termin, ale nie zawiera ona dodatkowego opisu „Oferta Specjalna„. To nie jest oferta All Inclusive tylko oferta podstawowa. Jeżeli wybierzesz ofertę bez dodatkowego opisu (Oferta Specjalna), potrzebna ci będzie karta kredytowa i założony zostanie depozyt. Zwróć na to uwagę przy rezerwacji, żeby nie było potem przykrej niespodzianki.
Jeżeli nawet pomyłkowo wybierzesz ofertę zwykłą to Rentalcars zaproponuje ci własne ubezpieczanie. To sygnał, że musisz się cofnąć o krok i wybrać ofertę All Inclusive.
Przy poprawnym wyborze oferty All Inclusive, Rentalcars nie będzie proponowało dodatkowego ubezpieczenia, bo jest już ono w cenie wybranej oferty.

5. W kolejnych krokach potrzebne będą dane kierowcy (dokumentów), niezbędne do wypożyczenia samochodu. Przygotuj więc swoje dokumenty. Ten proces jest w zasadzie identyczny dla wszystkich dostawców. Potwierdzenia wynajęcia samochodu i niezbędne informacje otrzymasz mailem.

Mam wynajęty samochód. Co zrobić po przylocie na lotnisko?

Po przylocie i odbiorze bagażu kierujesz się do wyjścia głównego z lotniska. Wychodząc wyjściem głównym nad głową masz estakadę łączącą budynek lotniska z parkingiem, a na wprost przed sobą budynek parkingu wielopoziomowego. Idziesz 100m prosto przed siebie w kierunku budynku parkingu i po 100m dochodzisz do chodniczka z rzędem przystanków autobusowych. Skręcasz w prawo i idziesz jeszcze 50m wzdłuż przystanków autobusowych. Bus Wibera zatrzymuje się właśnie na tych przystankach i albo już tam stoi albo przyjedzie za kilka minut.
Ścieżkę dojścia pokazuje zdjęcie poniżej, a na początku artykułu zamieściłem wygląd bus-a.

Ścieżka dojścia od głównego wyjścia z lotniska, do stanowiska przy którym zatrzymuje się BUS Wibera.

Atrakcje na Majorce

Na podstawie własnych doświadczeń przygotowałem plany wycieczek samochodowych do najciekawszych atrakcji Majorki. Polecam zapoznanie się z nimi we wpisie: Majorka – atrakcje, zwiedzanie, wynajem samochodu, informacje praktyczne. Przewodnik.
Miłego podróżowania po wyspie i wielu niezapomnianych wrażeń!

Wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu – Majorka, Hiszpania
średnia: 5 z 47 ocen

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
Poniżej znajdują się ikony, dzięki którym łatwo możesz udostępnić artykuł, a na górze strony przycisk do polubienia profilu na Facebook-u. ZRÓB TO proszę! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam
Udostępnij:

15 myśli na temat “Wynajem samochodu bez karty kredytowej i depozytu – Majorka, Hiszpania

 • 19 kwietnia 2019 o 11:55
  Permalink

  Witam,
  Mam pytanie odnośnie braku depozytu na KK przy wynajmie w Wiber.
  Na stronie rentalcars w warunkach wynajmu jest informacja o blokadzie depozytu na KK. Na stronie Wibera (jak również na Pańskich zrzutach ekranu) pojawia się informacja o Excess fee wynoszącym 700E. Czy pomimo tego przy płatności kartą nie jest pobierany depozyt?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 19 kwietnia 2019 o 12:55
   Permalink

   Cześć!
   Excess Fee to tzw. udział własny w przypadku wystąpienia jakiejś stłuczki i zniszczeń. Jest to Twój maksymalny udział, nawet gdy zniszczenia będą większe. Ta opłata występuje przy wyborze wersji bez ubezpieczenia All Inclusive i będzie zablokowana. Dlatego polecam wersję All Inclusive w której Excess Fee = 0 i nie ma blokad na karcie. Oczywiście opłata za jeden dzień wynajmu jest wtedy wyższa, ale zabezpieczeni jesteśmy od wszelkiego ryzyka i brak wspomnianego depozytu. W porównaniu do innych wypożyczalni wygląda to tak, że Wiber + All Inclisive + brak blokady kosztuje tyle co inna wypożyczalnia ale z blokadą kilkuset EUR.

   Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2019 o 14:20
  Permalink

  Witam serdecznie! Czy w wypożyczalni koniecznie jest okazanie karty kredytowej? Czy wystarcza karta debetowa? Widzę, że w zdecydowanej większości wypożyczalni jest to wymóg. Pozdrawiam, Daria:)

  Odpowiedz
  • 23 kwietnia 2019 o 18:47
   Permalink

   W WIBERze w opcji All Inclusive może być dowolna karta, bo pobierają tylko płatność i nie ma żadnego depozytu. W moim przypadku ze względu na to, że zapłaciłem wcześniej przez internet, to w ogóle nie prosili o żadną kartę.

   Odpowiedz
 • 5 maja 2019 o 23:01
  Permalink

  Hej mam pytanie na stronie internetowej Wibera jest informacja o godzinach zwrotu samochodu, orientuje się ktoś czy można jakoś się dogadać i zdać auto szybciej niż 7 rano od otwarcia? Z góry dzięki za odpowiedź

  Odpowiedz
  • 6 maja 2019 o 09:21
   Permalink

   Hej,
   Z informacji na stronie WIBER-a wynika, że tylko w godzinach 7.00 – 23.00. Poza tymi godzinami niestety nie.

   Odpowiedz
 • 16 maja 2019 o 13:51
  Permalink

  Dzień dobry!
  Panie Jacku serdecznie dziękuje za wpis! Niedługo wybieram się na Majorkę na kilka dni i wiadomo, że bez auta nawet nie warto podchodzić do tematu.

  Jakie było moje zdziwienie, gdy przy próbie rezerwacji pojazdu chcieli ode mnie pobrać w depozyt prawie 4500zł (sic!).

  Chciałbym tylko jeszcze dopytać czy gdzieś przy dokonywaniu rezerwacji wspomniane, że przy All Inclusive nie pobierają depozytu w WIBERZE?
  Wszędzie w zakładkach (ważne informacje, pełna treść warunków etc.) jest napisane o depozycie i posiadaniu przy sobie karty kredytowej.

  Nie chciałbym na miejscu się niemiło zdziwić 🙁

  Odpowiedz
  • 16 maja 2019 o 14:13
   Permalink

   Hej!
   Bez obaw! Na stronie WIBERA jest oczywiście taka informacja przy opcji ALL INCLUSIVE:
   Discover our All Inclusive rate: NO MONEY BLOCKED ON YOUR CREDIT CARD!
   https://www.wiberrentacar.com/en/car-hire-with-no-excess-all-inclusive-rate
   Kafelek na środku, z ikoną potfela.
   Sprawdzone na samym sobie 🙂
   Mogę tylko życzyć miłego wypoczynku i proszę podziel się w komentarzu wrażeniami z Majorki po powrocie.
   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
   • 14 czerwca 2019 o 11:13
    Permalink

    Kurcze, jak dobrze, że pojawił się ten komentarz i ta odpowiedź, bo inaczej właśnie bym umierał 🙂

    Odpowiedz
 • 19 czerwca 2019 o 19:56
  Permalink

  Również polecam Wibera w opcji all inclusive. ja nawet do biura nie wchodzilem tylko odbieralem z automatu na kluczyki. Nam niestety wlamali się do auta w drodze na formentor ale nie bylo nic wartosciowego wiec bez strat. a dzieki ubezpieczeniu all inclusive nie obchodzilo nas to wogole. Jak to powiedziala Pani przy odbiorze:”don t worry, you have full insurance”.
  także pomimo niemilej przygody z wlamaniem wypożyczalnie serdecznie polecam:)

  Odpowiedz
  • 20 czerwca 2019 o 12:19
   Permalink

   Michał,
   Dziękuję za cenną opinię.
   Warto polecać firmy, które zachowują się fair.

   Odpowiedz
 • 22 czerwca 2019 o 13:20
  Permalink

  Witam serdecznie,
  Wybieram sie na Majorkę wkrótce i Pana wpis okazał sie bardzo pomocny w wyborze firmy wynajmującej auta. Tylko mam pytanie odnośnie depozytu – na stronie rental rzeczywiście jest pnad 100 zł taniej na wynajmie przy 6 dniach ale nie wiem czy dobrze wyczytałam ze nawet przy pełnej opcji ubezpieczenia wymagany jest depozyt? 700 euro? Czy w takim razie wynajem bezpośrednio na stronie wiber nie będzie lepszy jesli nie chciałabym blokady na karcie? Z góry dziekuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2019 o 11:26
   Permalink

   Wynajmowałem przez Rentalcars i nie było problemu (oczywiście pakiet z pełnym ubezpieczeniem jak opisałem we wpisie).
   1. Czyli wybierz na Rentalcars wersję z dodatkowym opisem:
   Oferta Specjalna
   W cenę wliczone są – CDW; ubezpieczenie od uszkodzeń z zerowym wkładem własnym pokrywające szyby i opony

   2. W tej ofercie pod zdjęciem samochodu, a obok logo Wiber kliknij: „Wiber warunki wynajmu”

   3. W okienku które się otworzy kliknij pozycję: „Depozyty, Wkład własny i Zabezpieczenia”

   4. Rozwinie się opis i w nim zobaczysz informację, że dla tej opcji:
   „Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości 0,00 € włączając VAT.
   Wypożyczalnia nie pobiera depozytu na poczet zniszczeń przy odbiorze samochodu.”

   Czyli że nie ma depozytu i żadnego wkładu własnego. Wszytko jest jak trzeba.
   Jeżeli w drugim kroku wypożyczenia Rentalcars zaproponuje Ci własne ubezpieczenie, to znaczy że wybrana jest zła opcja. Przy All Inclusive Rentalcars nie proponuje ubezpieczenia, bo jest o no w cenie oferty.

   To wszystko.
   Powodzenia i miłego wypoczynku!

   Odpowiedz
 • 17 lipca 2019 o 06:21
  Permalink

  Witam po przeczytaniu Pana wpisu wypożyczyłam auto z Wibera ale przez rentacar z pełnym ubezpieczeniem i po dojechaniu do wypożyczalni poproszono mnie o zapłacenie dodatkowego ubezpieczenia 90e lub depozyt na karcie kredytowej 700e te które wykupiłam przez stronę rentacar nie zaakceptowali. SPani Sylwia polka którą pracuje w wiberze wyjaśniła mi że powinno się rezerwować przez stronę Wibera. Zamiast blokady na karcie zapłaciłam jeszcze raz ubezpieczenie. Rentacar pobierają swoje ubezpieczenie i w razie kolizji to z nimi trzeba załatwiać. Wibera jako wypożyczanie polecam dostałam forda fiesta z przebiegiem 1700km czyli nowy ale rezerwować polecam przez stronę Wibera z all i będzie ok wtedy bez karty.Super Pan opisał trasę po lotnisku doszłam do stoiska Wibera bez problemu.Ps. Pani która pisała że auto dostała na parkingu to nie możliwe jest biuro kilka biurek trzeba pobrać nr załatwić papiery i dopiero dostaje się auto.pozdrawiam
  .

  Odpowiedz
  • 17 lipca 2019 o 10:09
   Permalink

   Dzień dobry,
   Musiała Pani wybrać ofertę Zwykłą, a nie Ofertę Specjalną tak jak zaznaczyłem czerwonymi ramkami w opisie.
   Przy wyborze oferty zwykłej Rentalcars proponuje swoje własne ubezpieczenie. Gdyby została wybrana oferta All Inclusive to Rentalcars nie proponowało by dodatkowego ubezpieczenia. Wtedy taka opcja ogóle nie pojawia się w procesie rezerwacji. Proszę sprawdzić.
   Specjalnie zwracam uwagę na ten szczegół w opisie, żeby nie pojawiały się pomyłki.
   W wolnej chwili opiszę to jeszcze wyraźniej, żeby nie było pomyłek.
   Mam nadzieję, że urlop przebiegł pogodnie i wyspa podobała się!
   Pozdrawiam serdecznie!
   Jacek

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares