Linki przydatne dla podróżników: tanie loty, hotele, noclegi, wypożyczalnie samochodów i inne

Dzisiaj podróżuje się taniej, szybciej i prościej niż kiedykolwiek. Dostęp do globalnych baz danych za pośrednictwem internetu pozwala zaplanować niemal wszystko. Gigantyczne serwery-kombajny przeszukujące miliony ofert dostępne są 24 godziny na dobę. Wystarczy wypełnić skromne i niepozorne okienko wyszukiwania i nacisnąć „Enter”.
Poniżej zebrałem podzielone na kategorie informacje o wybranych wyszukiwarkach, dzięki którym samodzielnie zaplanujesz wyjazd i pobyt w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej. Nie zamierzam publikować tu adresów wszystkich wyszukiwarek, a jedynie kilku wybranych, które osobiście uważam za najbardziej użyteczne.

Loty

skyscanner – [klik]

Zdecydowanie najprzyjemniejsze i najwygodniejsze narzędzie do poszukiwania tanich lotów. Dodatkowo operuje chyba na największej bazie danych przewoźników i lotów. Rzadko zdarza się by znaleźć w jakiejś niszowej wyszukiwarce tańszy lot. Jest kilka podobnych: kayak, momondo albo Google Flights, ale z jakiegoś powodu ta jest najpopularniejsza.
 

Wypożyczalnie samochodów

rentalcars – [klik]

Sprawdzona, ogromna baza wypożyczalni samochodów. Zdarza się, że ceny za pośrednictwem Rentalcars są niższa niż bezpośrednio na stronie wypożyczalni. Ogromną zaletą jest to, że zawiera oferty nawet mniejszych, lokalnych wypożyczalni, które w wielu miejscach są zdecydowanie korzystniejsze niż ceny dużych sieciówek.

skyscanner samochody – [klik]

Wersja wyszukiwarki skyscanner-a z przyzwoitą bazą danych wypożyczalni samochodów. Można ją traktować jako wyszukiwarkę sprawdzającą, w której weryfikujemy atrakcyjność oferty otrzymanej z Rentalcars. Zawsze lepiej mieć pewność, że znaleziona oferta jest najlepsza 🙂
 

Transfery z/na lotnisko

skyscanner transfery – [klik]

To fantastyczne narzędzie dla osób, które nie chcą wynajmować samochodu, ale szukają transportu z lotniska np. do centrum miasta lub do innej miejscowości. Pozwala w sposób banalnie prosty znaleźć transfer z ponad 1700 lotnisk na całym Świecie. Oferuje różne formy transportu, od tanich po luksusowe.
 

Autobusy

euroTICKET – [klik]

Wyszukiwarka biletów autokarowych na terenie Polski i Europy. W Polsce obsługuje blisko 100% przewoźników. Umożliwia zakup biletu on-line i samodzielny wydruk. Wyszukiwarka niestety nie jest tak sprytna jak w Skyscanner i nie podpowiada gotowych rozwiązań. Trzeba wykazać się odrobiną cierpliwości.
 

Hotele

booking – [klik]

Za pośrednictwem strony booking.com znajduję większość swoich noclegów. Próbowałem wielu różnych alternatyw, ale zwykle i tak kończy się na booking.com. Dla stałych klientów mają często dodatkowe zniżki, które sprawiają, że oferta często bywa bezkonkurencyjna. Polecam.

trivago – [klik]

To meta-wyszukiwarka, czyli wyszukiwarka, która zbiera w sobie i porównuje oferty z kilkuset innych wyszukiwarek, m.in. booking.com. Jako wynik wyszukiwania wyświetla listę hoteli. Dla każdego hotelu widoczna jest lista cen w jakich jest on oferowany w różnych wyszukiwarkach. Nie jest tajemnicą, że najczęściej najlepszy jest …. booking.com
 

Linki przydatne dla podróżników: tanie loty, hotele, noclegi, wypożyczalnie samochodów i inne
średnia: 5 z 12 ocen

Ważne dla mnie!

Wystaw artykułowi dobrą ocenę (5 gwiazdek mile widziane 😀 )!
Poniżej znajdują się ikony, dzięki którym łatwo możesz udostępnić artykuł, a na górze strony przycisk do polubienia profilu na Facebook-u. ZRÓB TO proszę! Blog żyje z odwiedzin i dzięki temu ma szansę się rozwijać. To nic nie kosztuje, a dla mnie jest bardzo ważne. Z góry dziękuję!

Pozdrawiam
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares